Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Alžírsko Batna

Ubytování Alžírsko Batna


Alžírsko Batna je jednim z největších měst ve střední části Alžírska. Toto město je pro turisty zajímavé hlavně díky blízkosti hory Chelia, která leží pouhých deset kilometrů od města. Samotné město je plné kontrastů – z moderních budov, přes historické památky až po tradiční trhy.

Turistům nabízí Batna celou řadu ubytovacích zařízení. Vybírat si můžete mezi luxusními hotely, nebo rodinnými penziony. Cena za noc se pohybuje od 30 do 100 euro, vše záleží na vaší volbě a požadavcích.

Jeden z nejvyhledávanějších hotelů v Batně je Hôtel Tahar el Kenz. Tento hotel se nachází v samém srdci města a nabízí moderně vybavené pokoje s klimatizací a televizí. V hotelu je také dětský koutek, sauna a fitness centrum. Cena za noc začíná na 70 euro.

Další možností ubytování v Batně jsou apartmány. Jedním z nejlepších je ApartHotel Sanglier Rouge, který nabízí pohodlné apartmány s kuchyňským koutem a ložnicemi. V apartmánech je také klimatizace a bezplatné Wi-Fi připojení. Cena za noc začíná na 40 euro.

Pokud hledáte ubytování s atmosférou a tradiční arabskou architekturou, můžete zkusit penzion Dar El Hana. Tento penzion se nachází v historické části města a nabízí elegantní a pohodlné pokoje vybavené moderními technologiemi. Cena za noc začíná na 30 euro.

Pro návštěvníky, kteří chtějí zažít tradiční alžírskou atmosféru, jsou k dispozici také ubytovací zařízení v periferii města. V oblasti Chelia najdete řadu malých hotelů a penzionů, které vám přinesou jedinečný zážitek z pobytu v tomto kouzelném městě.

Všechny ubytovací zařízení v Batně jsou dobře dostupné a nabízejí dobré spojení do centra města i vzdálenějších oblastí. Samotné město Batna nabízí řadu zajímavých aktivit pro turisty, jako jsou procházky po historické části města, návštěva tradičních tržnic nebo výlety do okolní přírody.

Zkrátka a dobře, Alžírsko Batna je skvělým místem pro dovolenou nebo pobytem a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro výběr ubytování. Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování, budete mít jistotu, že vaše dovolená bude plná zážitků a nezapomenutelných momentů.


Letenka Alžírsko Batna


Pokud plánujete návštěvu Alžírska a zajímá vás region severské části země, rozhodně byste měli zvážit letenku do Batny.

Batna je město ležící v pohoří Aurès, v nadmořské výšce téměř 1000 metrů nad mořem. Je to historické místo plné archeologických pozůstatků, památek a krásné přírody. Batna se nachází asi 400 km východně od hlavního města Alžíru a je velmi snadno dostupná letadlem.

Nejbližší letiště k Batně se nachází ve městě Setif, které je vzdáleno asi hodinu jízdy autem nebo autobusem. Setif má mezinárodní letiště a spojuje se přímými lety s mnoha evropskými městy, jako jsou například Paříž, Madrid, Barcelona či Frankfurt. Z těchto měst je tak možné do Batny dorazit velmi pohodlně, rychle a bez nutnosti přestupů.

Ceny letenek závisí na mnoha faktorech, jako je konkrétní datum odletu, délka pobytu v Alžírsku a samozřejmě také na výběru konkrétního letu. Standardní přímý let z Paříže do Setifu stojí zhruba 150-250 EUR, což je velmi rozumná cena. Je však dobré sledovat slevy, které mohou v průběhu roku být nabízeny, a také určitě stojí za to porovnat nabídky od několika různých leteckých společností.

Cestování do Batny a okolí je velmi zajímavý zážitek. Město Batna samotné nabízí mnoho zajímavých památek a turistických atrakcí, jako jsou např. římské ruiny Timgad, nebo množství historických mešit, kostelů a zahrad. V regionu Aurès je také mnoho skvělých přírodních scenérií, které stojí za to navštívit, jako jsou např. kaňony a zalesněné hory.

Pokud tedy zvažujete návštěvu Alžírska, neváhejte a zkontrolujte si nabídky na letenky do Batny. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí zažít autentickou alžírskou kulturu a přitom zůstat v klidném a příjemném prostředí surrounded by krásou přírody a historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Alžírsko Batna


Jaká je nejlepší doba na návštěvu Batny?

Nejlepší doba na návštěvu Batny je od ledna do dubna, kdy teploty jsou příjemné a vlhkost je nejnižší. V létě je však obvykle horko a suché.

Jak se dostat do Batny?

Můžete se do Batny dostat letecky, autobusem nebo autem. Letiště Mostefa Ben Boulaid je asi 15 km od centra města. Autobusové nádraží se nachází v centru města, odkud je možné se dostat do okolních měst a vesnic. Na silnice vedoucí do Batny se dá vyrazit z hlavního města Alžíru.

Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Batně?

Nejlepší turistické atrakce v Batně jsou například archeologická lokalita Timgad, Puerta Romana, kasbah a Staré město Batny. Mezi další místní atrakce patří velké místní parky a divočina Nízké Sahary.

Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Batně?

V Batně je mnoho hotelů a ubytovacích zařízení, které nabízejí různé typy pokojů a služeb. Aby měli hosté výhled na město, doporučují se hotely, které mají střešní terasy. Mezi oblíbené možnosti ubytování patří například hotel Les Zibans nebo hotel Timgad.

Jaká je místní měna a jakou cenu očekávat?

Místní měna je alžírský dinár (DZD), který má hodnotu asi 0,01 USD. V Batně jsou běžné obchody, kde se platí v dinárech, ale v některých restauracích a obchodech je možné platit i kartou. Ceny v Batně jsou obecně nízké, a proto je město vhodnou destinací pro turisty s menším rozpočtem. Cena za ubytování se pohybuje od 15 až do 100 USD za noc, záleží na kategorii hotelu. Ceny jídla a nápojů jsou poměrně levné, stojí zhruba v rozmezí 3-10 USD za jídlo a 1-2 USD za nápoj.


Dovolená Alžírsko Batna


Alžírsko je země, která leží na severním pobřeží Afriky. Má mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu, a jedním z těchto míst je město Batna. Batna se nachází uprostřed pohoří Aures a je jedním z největších měst v Alžírsku. Toto město je skutečně ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během dovolené.

Je mnoho důvodů, proč byste měli Batnu navštívit. Prvním z nich je skutečnost, že se jedná o místo, kde se snoubí středomořské a saharské klima. Tento fakt vám umožní navštívit mnoho různých míst a zažít mnoho různých zážitků během vaší dovolené. Druhým důvodem, proč byste měli Batnu navštívit, je krása této oblasti. Batna je obklopena zelenými poli, olivovými háji a kopcemi, které vypadají jako z pohádky.

Pokud se rozhodnete odjet na dovolenou do Batny, potom byste se měli podívat na mnoho zajímavostí, které tento region nabízí. Jednou z těchto zajímavostí je skvělá příležitost zhlédnout mnoho archeologických nalezišť, která jsou v této oblasti velmi častá. Mezi nejvýznamnější archeologické lokality patří Timgad, Lambessa, a Kirtouba. Tyto lokalit mohou být pro turisty velmi atraktivní a určitě Vás zaujmou.

Další zajímavou aktivitou, kterou v Batně můžete podniknout, je návštěva trhů. Tři hlavní trhy v Batně jsou trh šperků, trh s koberci a trh s kůžemi. Tyto trhy jsou skutečně velkolepé a nabízejí mnoho možností pro nakupování. Po návštěvě těchto trhů byste měli vyzkoušet místní kuchyni. Tu lze popsat jako libanonskou s alžírskými vlivy. Toto jídlo zahrnuje mnoho druhů masa a koření, které dodají jídlu jedinečnou chuť.

Jinými aktivitami, které můžete podniknout v oblasti Batny během Vaší dovolené, jsou pěší túry a jízdy na koni v národním parku Tassili n'Ajjer. Táto oblast je přímořským parkem a nabízí výhled na řadu krásných hor.

Vysoké pohoří Aures je skutečně jednou z nejkrásnějších oblastí v Alžírsku. Pokud cestujete v zimě, pak byste neměli vynechat středisko dešťovce Oued Taga. Toto středisko je určeno zejména pro lyžování, ale můžete si užít i dalších sportovních aktivit.

Všechny tyto aktivity jsou skvělou příležitostí k prozkoumání Alžírska a k dožití si skvělé dovolené. Batna nabízí spoustu zajímavých věcí k vidění a dělat, ať už jste zde jen na pár dní nebo na celý týden. Zajímavostí je, že Batna má ještě jedno jméno - "brána saharského Alžírska". Pokud hledáte klid a relaxaci v překrásné krajině, pak je Batna tou nejlepší destinací pro Vás.


Počasí Alžírsko Batna


Alžírsko Batna se nachází v severovýchodní části Alžírska, v pohoří Aures, na pomezí Sahary a Středozemního moře. Díky své poloze na vrcholcích pohoří Aures má Batna mírnější klima než jiné oblasti Alžírska, které jsou vystaveny vysokým teplotám.

V létě se teploty v oblasti pohybují kolem 30-35°C. Avšak v noci klesají na příjemných 15-20°C. V zimě se teploty pohybují kolem 10-15°C během dne a v noci klesají na 0°C. Sníh se v oblasti vyskytuje zřídka a obvykle jen velmi krátce.

V Batně prší poměrně málo, ale když už prší, může být velmi silný déšť, který způsobí záplavy a bezpečnostní problémy. Obvykle jsou největší srážky v dubnu a květnu a opět v září a říjnu.

Celkově lze říci, že počasí v Batně je mírné a příjemné po většinu roku. Avšak je důležité si uvědomit, že v létě mohou být teploty velmi vysoké a je třeba se přizpůsobit horkému klimatu. V zimě je v oblasti poměrně chladno, takže je třeba se oblékat tepleji.

Pro turisty je ideální návštěva Batny v období jara a podzimu, kdy jsou teploty příjemné a srážky nejsou příliš silné. Nicméně, i v létě se lze v Batně pobavit, protože se v této oblasti koná mnoho kulturních akcí a festivalů. Navíc jsou v Batně zajímavá muzea a historické památky, které stojí za návštěvu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky