Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Antigua a Barbuda Barbuda

Počasí Antigua a Barbuda Barbuda


Antigua a Barbuda jsou dvě malé karibské ostrovy ležící ve východním Karibiku. Barbuda, druhý největší ostrov v této zemi, se vyznačuje krásnou pláží s růžovým pískem, křišťálově čistě modrou vodou a neobyčejným množstvím každoročních návštěv zvířat, jako jsou například ptáci a želvy.

Každoroční období dešťů na Barbudě trvá od května do listopadu. V tomto období se může vyskytnout občasný déšť po celý den, doprovázený silnými větry a občasnými bouřemi. Průměrné teploty v této oblasti se pohybují mezi 23 až 30 stupni Celsia.

V období od prosince do května je v Barbudě suché a slunečné počasí. Obloha je obvykle bez mraků a teploty mohou být velmi vysoké až do 31 stupňů Celsia. V tomto období je možné vidět mnoho turistů, kteří přilehlou pláž navštěvují pro svou krásu a klid, které nabízí.

Kromě dešťů a sucha, je možné na Barbudě zažít i různé klimatické změny. V zimním období se může stát, že se výskyt hurikánů s blížícím se ohrožením zvyšuje a silné bouře tak mohou ohrozit pobřeží a místní obyvatele. Antigua a Barbuda si jsou vědomy nebezpečí těchto meteorologických jevů a věnují tomuto riziku zvláštní pozornost, například informováním turistů o případných nebezpečích, která mohou nastat během jejich návštěvy.

Takže, na základě výše uvedených informací, pokud plánujete navštívit Barbudu, doporučujeme vám léto pro krásné pláže s možností pozorovat mnoho druhů zvířat. V zimě, byste mohli být svědkem nádherných slunečných dnů, a všechny rizikové situace, jako bouře a hurikány, by měly být sledovány a pečlivě informovány. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete Barbudu navštívit, určitě si užijete nezapomenutelný pobyt v krásném karibském prostředí.


Dovolená Antigua a Barbuda Barbuda


Antigua a Barbuda Barbuda jsou dvě malé ostrovy, které leží v Karibiku a jsou oblíbenými turistickými cíli. Antigua a Barbuda jsou spolu nezávislými zeměmi pod vedením monarchie britského království. Barbuda je menším z obou ostrovů, ale nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a klidnou atmosféru, která z ní dělá ideální cíl pro ty, kteří chtějí utéct před shonem velkoměsta a zažít klidnou dovolenou.

Barbuda je malý ostrůvek s pouhými 1600 obyvateli a mnoha písečnými plážemi, které se táhnou po břehu. Pláže jsou krásné a nedotčené, díky čemuž jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Na Barbuda najdete mnoho druhů fauny a flóry, které jsou v této oblasti jedinečné. Mezi vrcholné přírodní zajímavosti, které stojí za návštěvu finálního nabídnutý s Antigua and Barbuda, patří například rezervace Frigate Bird Sanctuary, která hostí největší kolonie bouřníků v oblasti, nebo chráněná oblast Highland House, kde najdete modrý lagunový záliv a unikátní přírodní scenérie.

Přestože se jedná o malý ostrov, Barbuda nabízí mnoho aktivit pro všechny turisty. Kromě odpočinku na pláži si můžete pronajmout lodě, s nimiž můžete plavit po překrásných křišťálově čistých vodách Karibiku. Pro milovníky rybolovu najdete v oblasti mnoho možností k lovu ryb a stejně tak pozorování žraloků. Pro méně tradiční turisty, kteří si chtějí užít také párty, jsou tu hudební festivaly, noční kluby a mnoho dalších zábavných aktivit.

Barbuda nabízí také bohatou historii, kotva v Palm Beach si můžete prohlédnout velké množství statků a historických památek z doby kolonizace, která zde probíhala v 18. století.

Celkově je Barbuda malým, ale úchvatným ostrovem, který nabízí mnoho přírodních krás, klid a relaxaci. Čisté bílé pláže, křišťálově čisté vody, bohatá a rozmanitá fauna a flora a neuvěřitelně přátelskí obyvatelé jsou jen některé z vlastností tohoto ostrova. Pokud hledáte odpočinek od shonu města a chcete zažít poklidnou a relaxační dovolenou, Barbuda je tou správnou destinací.


Ubytování Antigua a Barbuda Barbuda


Antigua a Barbuda jsou dvě karibské ostrovní země, které nabízejí návštěvníkům jedinečné zážitky a nezapomenutelné zážitky. Antigua je známá svými bílými písečnými plážemi, zatímco Barbuda nabízí přírodní krásy a odlehlé pláže bez davů turistů. Pokud se chystáte navštívit Barbudu a hledáte ubytování, v tomto článku najdete několik možností.

1. Nonsuch Bay Resort - Tento luxusní resort se nachází na jihovýchodním pobřeží Barbudy a nabízí nádherný výhled na karibské moře. Nonsuch Bay Resort nabízí pokoje, vily a apartmány s výhledem na moře, bazénem a pláží. Resort také nabízí mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, potápění a jízda na lodi.

2. Barbuda Belle - Tento malý a exkluzivní resort se nachází na severním pobřeží Barbudy. Barbuda Belle nabízí pouze šest bungalovů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí. Každý bungalov má výhled na karibské moře a vládnou v něm luxusní podmínky. Resort nabízí také privátní pláž, bazén a restauraci.

3. Lighthouse Bay Resort - Tento resort se nachází na jižním pobřeží Barbudy a nabízí ubytování pouze v devíti plážových domech. Tyto domy mají vlastní terasu s výhledem na moře a nabízejí hostům soukromí a klid. Resort také nabízí pláž jen pro své hosty, bazén, restauraci a mnoho dalších aktivit.

4. The Beach House - The Beach House se nachází na jihozápadním pobřeží Barbudy a nabízí pokoje, apartmány a vily s výhledem na moře. Ubytování je navrženo v karibském stylu a všechny pokoje mají soukromou terasu nebo balkón. Resort nabízí také privátní pláž, bazén, restauraci a další aktivity.

5. Codrington Guest House - Toto ubytování se nachází v centru města Codrington a nabízí příležitost seznámit se s místními lidmi a kulturou. Codrington Guest House nabízí jednoduché pokoje s koupelnou a terasou. Hosté mohou využívat společné kuchyňské zařízení a posezení na dvorku. Ubytování je ideální pro ty, kteří hledají cenově dostupné a autentické ubytování.

Barbuda nabízí hostům mnoho možností ubytování, které odpovídá různým potřebám a preferencím. Chcete-li si užít soukromí a luxus, můžete si vybrat mezi luxusními resorty jako Nonsuch Bay Resort nebo Barbuda Belle. Pokud preferujete přírodní krásy a intimní prostředí, může být Lighthouse Bay Resort nebo The Beach House vaší volbou. A pokud hledáte cenově dostupné a autentické ubytování, Codrington Guest House je pro vás tou pravou volbou. Bez ohledu na vaše preference, Barbuda vám nabídne nezapomenutelné zážitky a nádherné pláže, které vám umožní relaxovat a načerpat energii.


Letenka Antigua a Barbuda Barbuda


Letenky do Antiguy a Barbudy jsou velmi populární mezi lidmi, kteří hledají krásná plážová místa a zároveň rádi objevují nové kultury. Antigua a Barbuda jsou dvě karibské ostrovy, které se nacházejí východně od Portorika a Dominikánské republiky.

Antigua a Barbuda jsou jedny z nejkrásnějších plážových destinací na světě a díky svému přírodnímu bohatství a jedinečnému kulturnímu dědictví jsou mnohem více, než jen pláže. Ostrov Antigua byl kdysi útočištěm pirátů a dnes je mnohem turisticky oblíbenější než dosud převážně rybářský Barbuda.

Antigua a Barbuda nabízí pláže, které jsou skutečně bílé a moře, které je průzračné a modré. Na Antigui si můžete užít nejkrásnější pláže na světě, jako jsou Pláž Half Moon Bay, Pláž Pigeon Point, Pláž Jolly Beach a Pláž Dickenson Bay. Barbuda má pak svůj unikátní charakter a očarující krásu, kterou můžete poznat na takových plážích, jako jsou Pláž Pink Sand, Pláž Low Bay a Pláž Cedar Tree.

Další zajímavou atrakcí, kterou si v Antigue a Barbuda můžete užít, jsou jejich přírodní a historické památky. Na Antigui si například můžete prohlédnout farmerství kávy a rumu, nebo navštívit historické námořní muzeum v městečku English Harbour. Barbuda má také své historické památky, jako například zříceniny přístavu Codrington, který byl kdysi důležitým centrem obchodu s otroky, a také své přírodní památky, jako jsou parky a chráněné oblasti, jako je například přírodní rezervace Barbuda Frigate Bird Sanctuary.

Letenky do Antiguy a Barbudy jsou poměrně levné a snadno dostupné. Můžete najít mnoho nabídek na internetu a slevových portálech, nebo si je můžete koupit přes cestovní kanceláře nebo přímo na letišti. Cestování na Antiguy a Barbudu je bezpečné a turisté z obou kontinentů se mohou těšit na krásnou přírodu a čisté pláže. Pokud tedy hledáte místo na dovolenou, které vám nabídne krásné pláže a jedinečné kulturní dědictví, Antigua a Barbuda jsou skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Antigua a Barbuda Barbuda


1. Co je nejlepší dobou návštěvy Antiguy a Barbudy?

Nejlepší dobou návštěvy je v období od prosince do května, kdy jsou nejlepší podmínky k adarování na plážích.

2. Jaká měna se používá v Antiguy a Barbudy?

Místní měna se nazývá východokaribský dolar, ale americký dolar je také běžně přijímán.

3. Potřebuji vízum pro pobyt v Antiguy a Barbuda?

Většina zemí nemusí pro pobyt kratší než 90 dní získávat vízum předem, ale je nutné mít platný pas a zpáteční letenku.

4. Co vidět v Antiguy a Barbudy?

Návštěvníci si mohou užít pláže, potápění, přírodní krásy, historické památky a kulturní aktivity.

5. Jak se dostat do Antiguy a Barbudy?

Existují přímé lety z Evropy a Severní Ameriky. Nejčastější způsob cestování do obou ostrovů je lodní nebo leteckou dopravou z Barbadosu nebo Trindadu a Tobaga.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky