Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Argentina El Chalten

Dovolená Argentina El Chalten


Dovolená v Argentině El Chalten

El Chalten je malebné městečko nacházející se v jižní části And, od Argentinského města Calafate je vzdálené přibližně 220 km. Toto horské městečko nabízí nejen krásné scenérie a překrásnou přírodu, ale i řadu aktivit pro milovníky outdoorových sportů.

Hory, které se tyčí nad městečkem, přitahují turisty ze všech koutů světa. Návštěvníci mohou vycházet na turistické trasy o různé náročnosti, které poskytují překrásný výhled na okolní krajinu. Mezi nejznámější trasy patří trek k laguně de los Tres, trek k Fitz Roy a také trek k ledovci El Perito Moreno.

Kromě turistických tras se v městečku El Chalten nachází i řada sportovních zařízení, jako jsou například lezecké stěny, cyklistické trasy nebo raftingové zájezdy. V zimě si mohou turisté užít běžecké lyžování, snowboarding a další zimní sporty.

Pokud máte rádi rybaření, tak není nic lepšího, než se vypravit na rybářskou expedici na sladkovodních jezerech a řekách, které se nacházejí v blízkosti města. V těchto vodách se vyskytuje celá řada druhů ryb, mezi které patří pstruh duhový, pstruh obecný, losos stěhovavý a řada dalších druhů ryb.

El Chalten nabízí mnoho krásných turistických atrakcí, jako jsou například skalní útvary, husté lesy, krásné řeky, kaňony a ledovce. Vzhledem k tomu, že se město nachází v jižní části And, tak zde panuje chladné počasí, přičemž běžná teplota se pohybuje okolo 0 až 10 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že město se nachází v pásmu Patagonie, tak je zde velké množství sněhu, takže turisté by si měli přibalit tepelné oblečení.

Samotné město nabízí kromě outdoorových aktivit i významné kulturní památky, mezi které patří například muzeum Tehuelches, které přibližuje historii tohoto původního obyvatelstva.

Na závěr lze říci, že El Chalten je skvělým místem na dovolenou pro ty, kteří mají rádi outdoorové aktivity, přírodu a turistické trasy. Pokud máte rádi rybaření, tak v městečku najdete řadu skvělých míst na rybolov. Navštivte El Chalten a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Chalten


Q: Jak se dostanu do El Chaltenu?
A: Nejlepší způsob jak se dostat do El Chaltenu je autobusem. Z Buenos Aires existuje přímé spojení autobusem, které trvá asi 30 hodin. Můžete také cestovat z El Calafate, které je asi 3 hodiny cesty.

Q: Kdy je nejlepší čas navštívit El Chalten?
A: Nejlepší čas na návštěvu El Chalten je v období od října do března, kdy jsou teploty mírnější a deště jsou méně časté.

Q: Jak se dostanu do národního parku Los Glaciares z El Chalten?
A: Park Los Glaciares je vzdálen asi 8 km od El Chalten. Můžete si objednat taxík, pronajmout auto, nebo použít bezplatnou autobusovou dopravu, která je k dispozici pro turisty.

Q: Jaké jsou nejlepší turistické stezky v okolí El Chaltenu?
A: Nejlepší turistické stezky v okolí El Chaltenu jsou horská stezka Fitz Roy, Laguna de Los Tres, Laguna Torre, a horská oblasť Cerro Torre.

Q: Kde mohu najít nejlepší restaurace v El Chalten?
A: Existuje několik kvalitních restaurací v El Chalten, jako například La Tapera, La Cerveceria, a B&B Cocina Patagonica. Všechny nabízejí vynikající palačinky a steaky.

Q: Kolik stojí ubytování v El Chalten?
A: Ubytování v El Chalten sa pohybuje od nízkých až po vysoké ceny. Lze očekávat ceny za pokoj od 30 do 150 USD za noc.

Q: Je nutné mít vstupenku do Národního parku Los Glaciares před návštěvou?
A: Ano, je nutné mít vstupenku do Národního parku Los Glaciares před návštěvou. Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách parku nebo na místě kontroly návštěvníků.

Q: Existuje bezplatné Wi-Fi připojení v El Chalten?
A: Ano, existuje zdarma Wi-Fi připojení v několika místech v El Chalten, jako například v kavárnách, restauracích, a ubytovacích zařízeních.

Q: Kde si mohu vypůjčit turistickou výbavu v El Chalten?
A: V El Chalten existuje několik obchodů a půjčoven turistických potřeb, jako například Cumbres Andinas, Aguaventura, a Chalten Travel.

Q: Můžu se v El Chalten naučit lezení na skalách?
A: Ano, v El Chalten jsou nabízeny kurzy lezení na skalách pro turisty všech úrovní. Některé z možností jsou například Patagonia Vertical a Chalten Mountain Guides.


Letenka Argentina El Chalten


El Chalten je malé městečko, které se nachází v argentinské Patagonii. Jeho poloha mezi skalnatými horami a u vodopádů ho činí ideálním místem pro výlety do přírody.

Pokud plánujete cestu do El Chalten, pravděpodobně budete hledat letenku do nejbližšího letiště. Nejbližší letiště je v El Calafate, asi 3 hodiny jízdy od El Chalten. Z letiště v Buenos Aires to znamená asi 3,5 hodiny letu.

Cesta do El Chalten se může zdát náročná, ale stojí za to. Když dorazíte, budete obklopeni nádhernou přírodou a budete mít možnost se věnovat několika outdoorovým aktivitám, které vás určitě potěší.

V El Chalten se nachází jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí, Fitz Roy. Tato hora je výzvou pro horolezce po celém světě a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. U Fitz Roy se nachází také mnoho turistických tras, kde můžete trávit celé dny a objevovat krásy argentinské Patagonie.

Další velkou atrakcí v El Chalten jsou Lago del Desierto a Laguna de Los Tres. Tyto přírodní krásy nabízejí turistům úchvatné výhledy na jezera, hory a ledovce, které stojí za to vidět.

V El Chalten najdete také řadu turistických průvodců a společností, které nabízejí turistické služby. Můžete si naplánovat pěší túru, která vám umožní objevovat nejkrásnější krajinu okolo El Chalten. Nebo si můžete pronajmout kolo a jet po cyklostezkách.

Pokud chcete během svého pobytu v El Chalten ochutnat místní speciality, typickým jídlem je asado. Jedná se o grilované maso, které se podává s různými bylinkami a kořením.

Výlet do El Chalten je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásu přírody, sportovní aktivity a odpočinek v tichu. El Chalten nabízí nejen nádhernou krajinu, ale také přátelské prostředí a možnost se setkat s místními obyvateli. Pokud tedy hledáte letenku do Argentiny, neváhejte navštívit El Chalten a objevte krásy argentinské Patagonie.


Počasí Argentina El Chalten


Argentina El Chalten je fascinující místo v jihovýchodní části And, které se vymyká běžnému počasí Patagonie, z téhož důvodu je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti. Tento malý horský městečko, ležící v Argentině, je známý nejen krásnou divokou přírodou, ale také neuvěřitelně rychle se měnícím počasím, které může být v jednu chvíli klidné a slunné a v další bouřlivé.

Výhledy na majestátní hory Fitz Roy a Cerro Torre, přírodní rezervace Los Glaciares a zlatavé pastviny plné divokých zvířat včetně losů, guanaků a kondorů jsou jen některými z mnoha fascinujících zážitků, které tuto oblast nabízí. Mnoho návštěvníků se vydává na nejrůznější túry a výlety v oblasti, ať už se jedná o trekking, horská kola nebo dokonce ledovcovou túru.

Pokud však chystáte cestu do této oblasti, mějte na paměti, že počasí je tam velmi nestabilní. Během jednoho dne můžete zažít několik různých stavů počasí, které se mohou rychle změnit. Ve většině případů jsou letní měsíce (listopad až březen) nejlepší dobou pro návštěvu, jelikož jsou průměrné teploty v této době asi 15 až 20 stupňů Celsia a méně větrno.

Nicméně i v létě se může stát, že počasí se rapidně změní a návštěvníci se musí připravit na všechny druhy povětrnostních podmínek. Může být slunečno, větrno, mokro nebo dokonce bouřlivé. Zde je třeba si vzít dostatečné oblečení, včetně větrovky, odolného a voděodolného materiálu, stejně jako teplého a pohodlného oblečení pro chladnější dny.

Zkrátka, pokud chystáte cestu do Argentina El Chalten, připravte se na neustálé změny počasí a pamatujte, že správné oblečení bude hrát klíčovou roli v tom, zda budete moci plně vychutnat všechny přírodní krásy a zážitky, které tato oblast nabízí.


Ubytování Argentina El Chalten


Argentina El Chalten: Krásný kousek Patagonie s mnoha možnostmi ubytování

Pokud hledáte destinaci v Argentině, kde můžete prožít skvělou dovolenou s rodinou či s přáteli, tak byste určitě měli zvážit návštěvu městečka El Chalten. Nachází se v provincii Santa Cruz v Patagonii, poblíž hory Fitz Roy, která láká turisty z celého světa.

El Chalten je malé město se řadí k nejmladším sídlům v Argentině a vzniklo až v roce 1985. Mimo jiné je to také jedno z nejizolovanějších měst v Argentině, a tak nabízí turistům zcela jedinečnou zkušenost.

Místní krajina El Chalten je úchvatná – najdete tu malebná jezera, řeky, hory a ledovce, což umožňuje mnoho outdoorových aktivit, jako jsou tůry, horolezectví, turistika a lyžování. Díky tomu toto město navštěvují turisté po celý rok.

Při plánování cesty do El Chalten je zásadní vybrat si správné ubytování. Podle vašich preferencí a požadavků můžete vybírat mezi hotelem, hostelů, apartmány, chatami a kempy.

Pokud byste chtěli pohodlí a luxus, tak se můžete rozhodnout pro hotel. Argentina El Chalten má velký výběr hotelů, od luxusních až po méně nákladné. Mezi nejznámější hotely patří Los Cerros Boutique Hotel & Spa, Hostal Cruz del Sur nebo Vientos del Sur.

Pokud cestujete s rodinou a hledáte cenově dostupné ubytování, můžete využít nabídky chat a apartmánů. Většina chat a apartmánů v El Chalten se nachází v blízkosti centra města a nabízejí venkovní grilování a terasy s velmi hezkým výhledem na okolní hory.

V El Chalten jsou k dispozici i hostely, které si oblíbili zejména mladí turisté. Hostely nabízejí různé typy pokojů od sdílených ložnic až po soukromé. Mezi nejpopulárnější hostely patří La Comarca Hostel, Rancho Grande nebo Hostel Kaulem.

Kempy jsou nejlepší volbou pro turisty, kteří hledají přirozenější zážitek. Kempy se nacházejí v blízkosti nejkrásnějších hor a řek města El Chalten. Kempy například doporučujeme u místního jezera Lago del Desierto, kde můžete užít krásné výhledy.

V závislosti na velikosti vaší skupiny a cíli vaší cesty, můžete si vybrat, jak spořit nebo utrácet vaše peníze na ubytování. Navštívit Argentina El Chalten, je to zážitek, o kterém rozhodně nebudete litovat, protože nabízí celou řadu aktivit a příležitostí pro návštěvníky nejrůznějších věkových kategorií.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky