Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Arménie Jezero Sevan

Dovolená Arménie Jezero Sevan


Pokud chcete strávit svou dovolenou v Arménii, navštivte Jezero Sevan. Jezero Sevan je největší jezero v Kavkaze a nachází se v arménské provincii Gegharkunik. Je to krásné místo s obrovským potenciálem pro turistický cestovní ruch.

Jezero Sevan je obklopeno horami a nabízí úžasné výhledy. Jeho vodní plocha má rozlohu přes 1 200 kilometrů čtverečních a je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer na světě. Má velmi čistou a průzračnou vodu, takže je vhodné pro koupání, potápění a jiné vodní sporty. V létě se na jezeře konají mnohé vodní a kulturní festivaly.

Kromě koupání a dalších vodních aktivit můžete také navštívit kláštery a kostely v okolí Jezera Sevan. Nejvýznamnější je klášter Sevanavank, který se nachází na poloostrově na břehu jezera. Je to jeden z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů v Arménii a patří k největším historickým památkám provincie Gegharkunik.

Dalšími skvosty, které můžete v okolí jezera obdivovat jsou klášter Hayravank, klášter Noratus, hrobky z období bronzového až středověku, vesnice Gavar a mnoho dalších.

Pokud hledáte přírodu a klid, Jezero Sevan je ideální destinací pro vás. Můžete se zde projít po pobřeží, posadit se a užívat si pohledu na jezero a okolní hory, nebo si pronajmout loď a proplout se po jezeře. V zimě, jezero Sevan je obklopeno sněhem a můžete si zde zalyžovat, a běžkovat.

V okolí jezera najdete také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční arménskou kuchyni a ochutnat místní speciality, jako je například špekáček z karpů.

Pokud tedy hledáte krásný a klidný pobyt plný přírodních krás, historických památek a skvělé kuchyně, neváhejte a navštivte Jezero Sevan v Arménii.


Ubytování Arménie Jezero Sevan


Jezero Sevan je největší jezero v Arménii a také jedno z nejvýznamnějších turistických míst v zemi. Nachází se v nadmořské výšce 1 900 metrů nad mořem a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy, čistou přírodu a bohaté kulturní dědictví.

Pokud se rozhodnete navštívit Jezero Sevan, nebudete muset hledat dlouho po ubytování. Existuje mnoho hotelů a resortů, které nabízejí báječné pokoje a skvělou službu za rozumné ceny.

Jedním z nejznámějších ubytovacích zařízení na břehu jezera je Sevan Lake Resort & SPA. Tento luxusní resort nabízí moderní pokoje s výhledem na jezero, vlastní pláž, krytý bazén, lázně a mnoho dalších zařízení pro maximální pohodlí a relaxaci hostů. Kromě toho je k dispozici také vynikající restaurace, která nabízí tradiční arménské speciality.

Další možností ubytování je Sevan Writers' House. Tento historický dům byl postaven v roce 1932 a býval sídlem mnoha slavných arménských spisovatelů, kteří zde psali svá díla. Dnes je Writers' House otevřeno pro veřejnost a nabízí pokoje pro turisty, kteří hledají klidné a inspirativní místo k pobytu. Tomuto hotelu dominuje výborná kuchyně, kde si můžete vychutnat chutné arménské jídlo a zároveň si vychutnat krásné výhledy na jezero.

Pokud hledáte jednodušší a cenově dostupnější ubytování, můžete zvolit jeden z mnoha rodinných penzionů, které se nacházejí po celém pobřeží jezera Sevan. Tyto penziony nabízejí pokoje s úžasným výhledem na jezero a mají také vlastní pláže a restaurace, kde se podávají nejlepší arménské speciality.

Všechny tyto možnosti ubytování jsou fantastickou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Jezera Sevan. Bez ohledu na to, jakou možnost zvolíte, budete mít přístup k nejlepším výhledům na jezero a k vynikajícím službám, které vás potěší a pokud máte radi aktivní odpočinko, můžete využít mnohooutdoorovkých aktivit na zdejším jezeře.


Letenka Arménie Jezero Sevan


Arménie sice není zemí, kterou by si na první pohled každý turista vybral, přesto však skýtá mnoho překvapení. Mezi ně patří například nádherné Jezero Sevan, které je i s okolím vyhledávaným turistickým cílem. Pokud se tedy chystáte na dovolenou a nevíte, kam byste se letos vydali, určitě zvažte Arménii a navštivte Jezero Sevan.

Jezero Sevan se nachází na vysokohorské plošině v centrální části Arménie. Jedná se o největší jezero v této zemi a zároveň o jeden z největších přírodních vodních ploch na Kavkaze. Jezerem protéká řeka Hrazdan, která napájí mnoho menších vodopádů, jež obohacují okolní krajinu. Jezero Sevan je tedy úchvatné svým velikostí, čistou vodou a krásným okolím.

Na břehu Jezera Sevan najdete mnoho turistických atrakcí a památek. Můžete navštívit například klášter Sevanavank, který se nachází na útesu nad jezerem. Tento klášter z 9. století nabízí nádherný výhled na celé jezero a okolní krajinu. Pokud máte chuť si trochu zalyžovat, určitě navštivte největší lyžařské středisko v Arménii – Tsakhkadzor. Středisko je vzdáleno asi hodinu cesty od jezera a nabízí nádherné sjezdovky a kvalitní služby.

Jezero Sevan je také ideálním místem pro letní vodní sporty. Můžete si zde půjčit kajak nebo vodní skútr a užít si celý den na vodě. Pokud jste ale spíše milovníky klidného relaxování, rozhodně si nenechte ujít romantickou plavbu na lodi po jezeře.

Letenky do Arménie jsou v poslední době stále dostupnější. Pokud máte chuť objevovat neznámé kouty světa, doporučuji se na dovolenou vydat právě sem. Arménie a Jezero Sevan určitě stojí za návštěvu. Překvapí vás svoji krásou, kulturou a pohostinností místních obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Jezero Sevan


Dotazy a odpovědi o Jezero Sevan, Arménie:

1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Jezera Sevan?
Nejlepší období k návštěvě je léto, kdy se teploty pohybují kolem 25-30°C a je ideální koupání. V zimě bývají teploty pod nulou a jezero může zamrznout.
2. Kolik stojí vstup na pláže Jezera Sevan?
Vstup na veřejné pláže je obvykle zdarma, ale některé pláže mohou účtovat malý poplatek za parkování nebo za pronájem slunečníků a lehátek.
3. Kde se nachází nejlepší pláže na Sevanu?
Nejlepší pláže jsou v oblasti Sevan až Noratus, oblast Sevanavan a oblast Shorzha. Tyto oblasti jsou známé pro své čisté pláže s teplou vodou a dobrou infrastrukturou.
4. Můžeme si pronajmout loď na jezeře?
Ano, můžete si pronajmout loď v některých místech kolem jezera Sevan. Cena závisí na délce a časovém období pronájmu.
5. Můžeme si koupit ryby přímo od místních rybářů?
Ano, můžete si koupit ryby od místních rybářů, kteří nabízejí čerstvé a místní druhy ryb. Cena závisí na druhu a velikosti ryby.
6. Jak dlouho trvá cesta z Jerevanu do Sevanu?
Cesta z Jerevanu do Sevanu trvá přibližně 1 hodinu autem nebo autobusem.
7. Jaké jsou nejlepší turistické aktivity v okolí Jezera Sevan?
Nejlepší turistické aktivity v okolí Jezera Sevan zahrnují návštěvu klášterů Sevanavank a Hayravank, výlety na horu Sevan a turistiku v národním parku Dilijan.
8. Jaká je historie Jezera Sevan?
Jezero Sevan bylo v minulosti součástí Rudého moře a později se stalo jezerem. Od starověku bylo důležitým zdrojem vody a potravy pro region. V roce 1930 byla vybudována hráz, což způsobilo nárůst hladiny a zmenšení plochy jezera.
9. Má Jezero Sevan nějaké kulturní a historické památky?
Ano, Jezero Sevan má mnoho kulturních a historických památek, jako jsou kláštery Sevanavank a Hayravank, kaple St. Karapet a starověké náhrobky v nedaleké vesnici Noratus.
10. Je třeba si brát s sebou nějakou ochranu proti slunci na pláži?
Ano, na pláži na jezeře Sevan je často intenzivní slunce, proto se doporučuje nosit chrániče hlavy a opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem.


Počasí Arménie Jezero Sevan


Arménie je mala krajina v južnej Kaukaze, ktorej poloha a reliéf môžu ovplyvniť počasie v rôznych oblastiach krajiny. Väčšina územia je kontinentálne s kontinentálnym podnebím, ale prítomnosť hôr ovplyvňuje miestne podnebie a klímu v niektorých oblastiach. Jezero Sevan, ktoré sa nachádza v Arménskych horách, patrí medzi oblasti s miestnym klimatickým javom.

Jezero Sevan je najväčším jazerom v Arménsku a druhým najväčším alpským jazerom na svete. Nachádza sa na nadmorskej výške 1900 metrov, takže sa nachádza v horách a to sa prejavuje na miestnom počasí. V lete sa tu teploty pohybujú okolo 25°C a v zime klesajú na -10°C až -15°C. Okolo jazera je však v zime zvyčajne chladnejšie a pomerne suché, s minimom zrážok a niekoľkodňovými obdobiami s nízkou oblačnosťou.

V letných mesiacoch pribúdajú mračná a prichádzajú prvé zrážky, ktoré sú často sprevádzané búrkami a zrážky môžu byť silné a impulzívne. Priemerná ročná zrážková suma dosahuje 300-400 mm a väčšinou prichádza v období zimy a jari. To znamená, že v lete sa počasie v mimo sezóny v jazere Sevan môže testovať vodou, ktorá je výhrievaná na teploty príjemné na plávanie.

Pre návštevníkov to znamená, že keď navštívia Jezero Sevan, musia mať na pamäti, že miestne počasie sa môže rýchlo zmeniť. V zime by si návštevníci mali obliecť dostatočne teplé oblečenie a vhodné vodotesné obuv a v lete by mali mať so sebou ochranné prostriedky proti slnku a látanie. Je dôležité si byť vedomý, že patronom Jazera Sevan sú rybári, takže je dobré, ak si návštevníci zabezpečia vlastné zásoby jedla a pitia.

Zhrnutie:

Jezero Sevan a jeho okolie ponúkajú pre návštevníkov charakteristické podnebie a klímu. V lete je tu prijateľné teplotné podnebie, v ktorom môžete určite plávať a ľudia sa môžu opaľovať v okolitých plážach alebo hľadať alternatívne aktivity, ako sú rybolov, turistické túry a horské cyklistické trasy. V zime by sa návštevníci mali pripraviť na chladné, suché podnebie s minimom zrážok a obdobiami s nízkou oblačnosťou. Vzhľadom na výšku a polohu v horách, možno očakávať, že teploty budú nižšie ako v iných regiónoch Arménska, takže je dôležité pozorovať miestne podnebieske zmeny a byť pripravený na ne.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky