Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Great Ocean Road (Victoria)

Letenka Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road na jihozápadě Austrálie je jednou z nejkrásnějších silnic na světě. Na této místní silnici se můžete těšit na nádherné scenérie, národní parky, krásné pláže a skalní vyhlídky. Tato silnice byla vybudována v roce 1919 a sloužila jako památka na první světovou válku a v současné době se stal populárním turistickým cílem.

Nejlepší čas na návštěvu Great Ocean Road je od října do března, kdy jsou teploty příjemné a bývá méně srážek. Z Melbourne se můžete dostat do oblasti Great Ocean Road autem, autobusem nebo vlakem. Letenka do Melbourne z Prahy od leteckých společností, jako je například Emirates, začíná na 30 000 Kč až 45 000 Kč v závislosti na termínu letu.

Prvním cílem na Great Ocean Road je národní park Port Campbell, kde se nachází největší atrakcí celé trasy - skalní útvary Twelve Apostles. Tyto obří kamenné sloupy se tyčí z vody a vytvářejí nádherně dramatickou scenérii. Dále se můžete vydat k pobřeží, kde se nachází skalní formace London Bridge, která připomíná most. Tento most se ale v roce 1990 rozpadl a uvěznil turisty, kteří se v tu chvíli nacházeli na druhé straně.

Dalšími atrakcemi Great Ocean Road jsou národní parky Great Otway a Port Campbell, kde se můžete těšit na velkou diverzitu volně žijících zvířat a nádhernou přírodu. V této oblasti je také mnoho pláží, kde se můžete koupat, surfovat nebo vyzkoušet jiné vodní sporty.

Pokud cestujete s rodinou, doporučuje se navštívit adrenalinový park, kde si můžete vyzkoušet různé zážitkové aktivity, jako je lezení po stromech nebo tyrolka.

Celkově platí, že Great Ocean Road je velmi rozmanitým cílem, který nabízí spoustu zábavy a krásných zážitků. Pokud cestujete do Austrálie, není tato trasa něco, co byste měli podcenit. Pokud vás tato oblast zaujala, neváhejte si zarezervovat let do Melbourne a zažijte tuto úžasnou silnici s vlastními očima.


Ubytování Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Cestování po Austrálii je jednou z nezapomenutelných zážitků. Pokud se vydáte na Great Ocean Road, jednu z nejkrásnějších silnic na světě, budete mít možnost užít si nádherné scenérie, které zahrnují skalnaté pobřeží, dechberoucí pláže a historická města. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, měli byste také přemýšlet o správném ubytování.

Existuje mnoho možností ubytování podél Great Ocean Road, které se liší od jednoduchých kempů až po luxusní resorty. Některé možnosti jsou zaměřené především na turisty, zatímco jiné, jako jsou rybářské vesnice, mohou poskytnout více autentickou a méně turistickou zkušenost.

Jeden ze způsobů, jak si užít Great Ocean Road na maximum, je kempování. K dispozici jsou stany a karavany s různými cenovými a pohodlnostními možnostmi. Kempy jsou rozprostřené podél silnice, ale zvláště oblíbeným místem pro kempování je Great Otway National Park. Tento park nabízí nádhernou přírodu a může být vše, co si přejete, pokud hledáte klid a odpočinek.

Další možností ubytování jsou soukromé penziony a bed&breakfasty, které mají svůj osobitý šarm. V této kategorii najdete velké množství různých možností, od tradičního viktoriánského stylu až po moderní a stylový design. Při hledání takového ubytování, se zaměřte na pobřežní vesnice jako Lorne, Apollo Bay a Port Fairy.

Pokud hledáte luxusní variantu ubytování, pak máte šanci využít místních resortů a hotelů. Tyto rezorty a hotely nabízejí komfort a špičkové pohodlí s výhledem na oceán. Některé z hlavních luxusních ubytovacích možností v této oblasti zahrnují pětihvězdičkový hotel Royal Mail Hotel, který se nachází v horách Grampians a nabízí nádherný výhled. Dalšími oblíbenými ubytovacími možnostmi jsou Seafarers Getaway a Beacon Point.

Ať už si zvolíte jakýkoliv typ ubytování, během vaší cesty po Great Ocean Road si můžete užít nejen nádherné výhledy, ale také mnoho sklípků, pláží, historických památek a kulturních aktivit. Pokud jste připraveni na dobrodružství, pak je Great Ocean Road tou správnou volbou pro vás.


Dovolená Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Austrálii a nachází se ve státě Victoria. Tato silnice se stala ikonou australského cestování a patří mezi nejkrásnější pláže a krajiny, které najdete v této zemi. Tato 253 kilometrů dlouhá silnice je považována za jednu z nejscenických silnic na světě a nabízí turistům nádherné výhledy na pobřeží Jižního oceánu a mnoho dalších atrakcí.

Great Ocean Road se začala budovat v roce 1919 a stavba trvala přibližně deset let. Měla sloužit jako památník pro vojáky, kteří zemřeli během první světové války a posloužila jako zdroj pracovních míst pro mnoho bezdomových mužů. Dnes se tato silnice zaměřuje na turisty, kteří cestují do Victoria a chtějí vidět ty nejkrásnější zákoutí Austrálie.

Na Great Ocean Road najdete mnoho krásných pláží, vysokých útesů, vodopádů a mnoho dalších přírodních krás. Nejznámější atrakcí na této silnici jsou skalní útvary Twelve Apostles, které mají více než 20 metrů vysoké. Tato krajina vypadá úchvatně v každém ročním období a nabízí turistům pocit, že se ocitli v nějakém jiném světě.

Další zajímavou atrakcí na Great Ocean Road je zátoka Apollo Bay, která leží mezi městy Torquay a Cape Otway. Tato zátoka je velmi populární mezi turisty, kteří chtějí vidět těžbu perel, rybolov a zároveň se těšit z krásného výhledu.

Great Ocean Road si oblíbili nejen turisté, ale i místní obyvatelé. Tato silnice nabízí nádherné výhledy, místa pro kempování a mnoho příležitostí pro surf, windsurfing a plachtění na vodě. Navíc je možné podniknout výlet do národních parků a pozorovat tam místní zvířata, jako jsou klokani, koaly a vodní druh různých ptáků.

Pokud cestujete do Austrálie, Great Ocean Road by měla být vaším povinným cílem. Tato silnice nabízí jedinečnou kombinaci krásných krajinných útvarů, historických měst a řady aktivit, které se hodí pro každého. Nezapomeňte si s sebou přinést fotoaparát, abyste si mohli s sebou přivézt některé z nejlepších fotek, které si můžete v Austrálii pořídit.


Počasí Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road je jednou z nejkrásnějších silnic na světě, která se nachází v australské Viktorii. Tato silnice se rozprostírá na více než 240 kilometrech podél pobřeží jihozápadně od Melbourne a nabízí úchvatné výhledy na oceán a skalnaté pobřeží.

Počasí na Great Ocean Road je typické pro region Victoria. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia a v zimě kolem 12 stupňů Celsia. V zimě může být i více deště a větru, zatímco léto má tendenci být slunečné a teplejší.

Během léta jsou nejoblíbenější měsíce pro návštěvu Great Ocean Road, kdy jsou teploty nejvyšší a deštivé dny jsou méně běžné. Nicméně, i během letních měsíců může být počasí velmi proměnlivé, takže byste měli počítat s možností deště a chladu v noci. Dávejte si pozor na silné vlny, které mohou být nebezpečné pro koupání.

V zimě bývá méně turistů a ceny jsou většinou nižší. Pokud nevadí chladnější počasí a deštivé dny, můžete si užít neporušenou krásu pobřeží bez davů turistů.

Při plánování cesty na Great Ocean Road byste měli sledovat předpověď počasí a být připraveni na jakýkoli scénář. Mějte na paměti, že počasí v Austrálii může být velmi nepředvídatelné, takže se ujistěte, že máte přiměřené oblečení i vybavení. Vyberte si správný čas roku pro svou cestu a užijte si nádhernou krajinu Great Ocean Road.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Dotaz: Jak dlouhá je Great Ocean Road?
Odpověď: Great Ocean Road je dlouhá přibližně 243 kilometrů.

Dotaz: Kde se nachází Great Ocean Road?
Odpověď: Great Ocean Road se nachází v jižním státě Victoria v Austrálii.

Dotaz: Jak se dostat na Great Ocean Road?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Great Ocean Road, je buď najmout si auto a projet ji sami, nebo se připojit na organizovanou turistickou exkurzi.

Dotaz: Jaké jsou nejznámější atrakce Great Ocean Road?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější atrakce Great Ocean Road patří The Twelve Apostles, Loch Ard Gorge, London Bridge, Cape Otway a koali v Kennett River.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity na Great Ocean Road?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity na Great Ocean Road patří procházky po plážích, výlety do přírody a pozorování koalí a klokánů.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Great Ocean Road?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Great Ocean Road je od října do května, kdy je nejtepleji a nejsušší. Nicméně, každé roční období má své kouzlo a atrakce, které stojí za to vidět.

Dotaz: Potřebuji na Great Ocean Road speciální povolení?
Odpověď: Obvykle není potřeba žádné speciální povolení pro návštěvu Great Ocean Road, ale pro některé aktivity jako např. potápění nebo rybaření mohou platit speciální pravidla a licence.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky