Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)

Počasí Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází na Západní Austrálii a je jednou z nejkrásnějších a nejikoničtějších přírodních lokalit v Austrálii. Tento park se skládá z neuvěřitelných skalních útvarů, které jsou většinou červené barvy, a také z řady nádherných vodopádů. Austrálie je obecně známá svým horkým a suchým podnebím, ale to, jaké počasí panuje v Purnululu National Park, je celkově velmi dobrou otázkou, zejména pro turisty, kteří chtějí navštívit tuto oblast.

Purnululu National Park se nachází v oblasti, kde vládne polosucha klima. To znamená, že v zimním období, které trvá od května do srpna, bývá počasí mírné a suché s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia během dne a s teplotami okolo 10 stupňů Celsia v noci. Pokud plánujete navštívit park v této době roku, měli byste u sebe mít teplejší oblečení pro chladnější noci.

V letních měsících, od září do dubna, je to v Purnululu National Park velmi horké a suché. Průměrná teplota během dne se často pohybuje nad 35 stupňů Celsia, ale může dosáhnout až 45 stupňů Celsia. Noci jsou obvykle velmi tepelné s teplotou okolo 25 stupňů Celsia. Pokud se chystáte do parku v létě, měli byste se vybavit dostatečným množstvím vody a chránit se proti slunci. Důležité je také dbát na to, kdy přesně zalétnete a odletíte, jelikož v některých obdobích může být park uzavřen pro návštěvníky kvůli vysokému riziku požárů.

Celkově lze říci, že Purnululu National Park má celoročně velmi příznivé počasí pro turisty, ale závisí to na tom, jak se rozhodnete park navštívit. Pokud hledáte mírnější počasí, ideální je zvolit navštívení parku v zimním období. Pokud chcete vidět skalní útvary za ideálního osvětlení, doporučujeme navštívit park během jara a podzimu. Pokud se rozhodnete navštívit park v letních měsících, mějte na paměti, že bude velmi horko, a postarejte se o dostatečné zásoby tekutin a opalovací krémy. Kromě toho byste se měli informovat o předpovědi počasí a požadavcích na turisty předtím, než se vydáte do parku.


Dovolená Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Pokud hledáte nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou, neměli byste přehlédnout návštěvu Purnululu National Parku v Západní Austrálii.

Purnululu National Park se nachází v oblasti Kimberley, která je známá svými úchvatnými skalními formacemi a neuvěřitelnou přírodou. Oblast je také domovem pro řadu endemických druhů flóry a fauny, včetně horského kenguru, endemických druhů drobných savců a mnoha různých druhů ptáků.

Hlavní atrakcí parku jsou skalní útvary známé jako Bungle Bungle Range. Tyto skály jsou tvořeny červeným pískovcem a jsou to jedny z nejvýraznějších přírodních divů v Austrálii. Skály jsou také úchvatné vzhledem k jejich vysokým vertikálním stěnám, hlubokým kanionům a dramatickým skalním formacím.

Pro návštěvníky Purnululu National Parku je k dispozici celá řada aktivit, které mohou vyhovovat různým zájmům a úrovním schopností. Turisté mohou podniknout pěší túru po jednom z mnoha značených turistických okruhů, což jim umožní prozkoumat úchvatné skalní útvary a kaniony. Kromě toho jsou k dispozici také organizované výlety po okolí na koních nebo v jeepu.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí parku jsou bezesporu Bungle Bungle Range, které jsou ideální pro skalní lezení. Jedná se o jedinečný zážitek, který prověří vaše fyzické i duševní schopnosti.

Když se rozhodnete přenocovat v oblasti parku, můžete se ubytovat v kempech, které nabízejí všechny základní vybavení a jsou umístěny v různých částech parku. Můžete se tak přiblížit přírodě a strávit noc pod hvězdami.

Pokud tedy hledáte dovolenou plnou dobrodružství a jedinečných zážitků, návštěva Purnululu National Parku v Západní Austrálii by neměla chybět na vašem seznamu. V této nádherné oblasti budete mít příležitost prozkoumat některé z nejokouzlujících skalních útvarů na světě a objevit nové druhy flóry a fauny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Dotaz: Kde se nachází Purnululu National Park v Austrálii?
Odpověď: Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii.

Dotaz: Jak se dostanu do Purnululu National Park?
Odpověď: Nejbližší města jsou Kununurra a Halls Creek, ale park je nejlépe dostupný autem. V parku se můžete pohybovat pouze s terénním vozidlem.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Purnululu National Park?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je v australské zimě, tedy v období od května do srpna, kdy jsou teploty nejpříjemnější.

Dotaz: Co mohu v parku vidět?
Odpověď: Park je známý svými pozoruhodnými pískovcovými skalami, známými jako Bungle Bungle Range. Zde můžete najít také vodopády, řeky a horské kopce.

Dotaz: Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V parku je možné provozovat turistiku, prohlídky a kempování. K dispozici je také letovisko, kde si můžete objednat lety nad parkem z letecké pohledy.

Dotaz: Potřebuji nějaké speciální povolení pro návštěvu parku?
Odpověď: Ano, je potřeba povolení k vstupu do parku a kempování. Povolení si můžete zakoupit online nebo u vstupu do parku.


Ubytování Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park leží v Západní Austrálii a nabízí svým návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie. Park je známý svými ikonickými terénními útvary zvanými Bungle Bungles, které tvoří skalní formace s červenými a černými pruhy. Pokud chcete zažít nezapomenutelný zážitek, můžete zde zůstat na přespání.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici dvě hlavní ubytovací možnosti. První z nich jsou stanové kempy, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít opravdové dobrodružství při pobytu v divočině. Kempy se nacházejí ve vzdálenosti asi 50 km od kinety Bungle Bungles, a tak se sem musíte dostat autem. I když jsou stanové kempy základní, je zde vše, co potřebujete pro příjemný pobyt. Naleznete zde toalety a koupelny a také ohniště, kde si můžete vařit.

Druhou možností jsou klimatizované chatky, které mohou být ideálním ubytováním pro ty, kteří chtějí vychutnat si svou návštěvu parku v pohodlí. Tyto chatky jsou vybaveny vším potřebným včetně koupelen, kuchyní a obývací části. Pokud cestujete s větší skupinou nebo rodinou, můžete si rezervovat nabízené velké chatky. Ty jsou vybavené více než jednou ložnicí a také koupelnou.

Ubytování v chatkách je dispozici v různém cenovém rozmezí, obvykle však začíná od 220 AUS dolarů za jednu noc a jsou často vyprodané obzvláště v období, kdy návštěvnost parku stoupá.

Kromě ubytování v kempu je v parku také k dispozici možnost vyzkoušet zdejší turistické trasy pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy parku a užít si nezapomenutelné zážitky přírody. Můžete také vydat se na prohlídkovou jízdu letadlem a vidět z parku z ptačí perspektivy.

Celkově je ubytování v Purnululu National Park velmi populární a jedinečným způsobem, jak zažít tuto nádhernou divočinu. Přestože je tento park stále méně známý než jiné australské destinace, stále nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a krásy přírody, které si nenechají ujít.


Letenka Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park je neobyčejně krásným ochranným územím, které leží v Západní Austrálii. Jeho nejvýraznější dominantou jsou "Bungle Bungle", což jsou pískovcové skalní útvaru, které vypadají jako obrovské včelí úly. Překvapivě je tomuto unikátnímu parku stále věnována relativně malá pozornost, což znamená, že si můžete užít skutečně autentický zážitek z australské přírody.

Purnululu National Park je možné dosáhnout pouze letecky nebo po půdě, z toho důvodu je ideální pro návštěvu prostřednictvím organizovaných výletů. Nicméně pokud se rozhodnete pro letenku, můžete si užít úžasný pohled na tuto neuvěřitelnou krajinnou podívanou již z letadla.

Park ukrývá plnohodnotný přírodní ekosystém, který začíná v nejhlubších kaňonech a končí u hustých lesů tvořených svědky minulých dob. Vydejte se pěšky na procházku v této oblasti a objevte nekonečnou řadu skalních útvarů, četných vodopádů, historických nálezů a dalších překvapivých krás.

Návštěva parku není nijak náročná a nabízí se řada různých aktivit pro turisty. Můžete si pronajmout kajak a jezdit po řece, odjet na procházku po různých trasách, provádět výzkum zřícenin tisíc let starých, nebo si prostě jen vychutnat krásné scenérie a poslouchat zpěv ptáků. Park nabízí vynikající možnosti pro pikniky a grilování, takže si klidně vezměte piknikový koš a užijte si nádherný den venku.

Pokud hledáte něco zcela odlišného od klasických turistických atrakcí, pak určitě zvažte návštěvu tohoto parku. Airline, která nabízí letenky do Austrálie, vám zajistí přímý let na australský kontinent, od kde se pak můžete pohodlně dostat do Purnululu National Park. Můžete si zvolit letenky s různými cenovými kategoriemi, které mají různé možnosti cestování. Rozhodnete se pro letenku i vy a užijte si nevšední zážitek v jedné z nejkrásnějších oblastí Austrálie.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky