Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha

Počasí Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je země ve východní Evropě, která se rozkládá převážně na rovině a je známá svými národními parky a přírodními krásami. Mezi ty nejvýznamnější patří Bělověžská pushcha, která je největším a nejstarším pralesním územím v Evropě a je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Když přijedete do Národního parku Bělověžská pushcha, můžete očekávat rozmanitou paletu počasí v průběhu celého roku. Díky svému poloze v kontinentálním podnebném pásu má Bělorusko chladné zimy a teplá léta, což znamená, že Bělověžská pushcha má extrémní teploty během obou sezón.

Během zimy se teploty pohybují od -2°C do -8°C, s občasnými mrazy a sněžením. V březnu a dubnu se počasí začíná zlepšovat a v květnu se začínají objevovat první květiny. Průměrné teploty v létě jsou kolem 20°C, ale mohou být i vyšší než 30°C, což znamená, že léto může být velmi horké a suché.

Podzim je obdobím, kdy se začínají měnit barvy listů na stromech, což přináší unikátní krajinnou krásu. Teploty se pohybují od 0°C do 15°C a bývají poměrně stabilní, dokud se nezačne blížit zima.

Kromě těchto výrazných ročních období, je počasí v Bělověžské pushče často velmi změnlivé a nebývá předvídatelné, takže nejlepší je se připravit na to, že počasí se může velmi rychle změnit. Může být slunečno a krásně, aby se náhle objevily mraky a průtrž mračen.

Bělorusko je krásnou zemí s několika národními parky, které nabízejí přírodní krásy a krajinky jako žádné jiné. Bělověžská pushcha je skutečným pokladem této země a stojí za to ji navštívit během každého ročního období, abyste si mohli užít nádherného počasí a krásu této oblasti.


Letenka Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je méně známá evropská země, ale skrývá v sobě mnoho zajímavých přírodních i kulturních pokladů. Jedním z nich je Národní park Bělověžská pushcha. Pokud hledáte cestování mimo zavedené turistické cíle, letenka do Běloruska a návštěva tohoto národního parku vám může nabídnout jedinečný zážitek.

Bělověžská pushcha se nachází na hranici Běloruska s Polskem, a je to největší a nejstarší prales v Evropě. Rozkládá se na ploše téměř 1500 km² a je domovem mnoha druhů fauny i flóry, z nichž některé jsou kriticky ohrožené. Nejznámější jsou pravděpodobně bělozubí vlci, ale v oblasti také žijí rysi, losi, a jeleni. Díky obrovskému rozsahu parku můžete během návštěvy potkat méně obvyklá zvířata a tedy navštívit jedno z největších zvířecích království v Evropě.

Kromě zvířat se ve výběžku pushchy nachází také mnoho kulturních památek a lákají milovníky dějin. V roce 1992 byla oblast (společně s polskou částí pralesa) zařazena do světového dědictví UNESCO. Bělověžská pushcha se může pochlubit nesčetným množstvím památek, počínaje zámky a konče množstvím sousoší a soch. Zajímavostí je například zámek v Brestu, vojenská pevnost v Terespoli či svaté místo chráněno katedrálami v Grodnu.

Návštěva Bělověžské pushchy je ideální pro každého, kdo se chce seznámit s jedinečnými ostrůvky přírody v západní Evropě. Cesta je příjemná a lehká, protože park je snadno dostupný z hlavního města Běloruska - Minsku. V létě se také konají různé festivaly, takže můžete poznat nejen krásy parku, ale také místní kulturu a tradice.

Letenka do Běloruska není nijak nákladná, a pokud patříte mezi milovníky přírody, rozhodně stojí za to navštívit Národní park Bělověžská pushcha. Dejte si na jednodenní procházku, relaxujte v pralese a podívejte se na jedinečné druhy zvířat a zajímavosti. Zážitky, které si z této cesty odvážíte, budou určitě na celý život.


Ubytování Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je krásná země, plná přírodních krás a turistických atrakcí. Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst, které lze na této zemi navštívit, je národní park Bělověžská pushcha. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, měli byste si připravit vhodné ubytování, které bude vaše dovolená ještě pohodlnější a příjemnější.

Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha se nachází na území Běloruska a Polska. Tento nádherný les je domovem mnoha zvířat a rostlin, včetně bílých medvědů, losů, rysi, orlů, vlka a velkorožců. Národní park Bělověžská pushcha je výjimečný také tím, že se zde nalézá největší použitelná plocha pralesa na světě. Pro turisty je k dispozici mnoho tras, po kterých si mohou vychutnat krásy této oblasti.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností. Nejčastěji volenou variantou je útulný hotel nebo penzion, kde se můžete ubytovat přímo v národním parku. V těchto zařízeních najdete komfortní pokoje s koupelnou, televizí a Wi-Fi připojením. V některých penzionech jsou také k dispozici wellness centra a další služby jako například vodní sporty.

Další možností ubytování jsou privátní apartmány a domy, které mohou být ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto ubytovací jednotky se často nacházejí přímo v blízkosti národního parku Bělověžská pushcha a nabízí plně vybavenou kuchyň, útulné pokoje a prostorné obývací pokoje. Domácí hosté vám mohou také poskytnout mnoho užitečných informací o přilehlé oblasti a turistických atrakcích.

Poslední možností jsou kempy a chatky, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí být přímo v přírodě. V této oblasti jsou k dispozici mnohé kempy a chatky, které nabízejí základní vybavení, včetně sprch a toalet. Tyto ubytování jsou ideální pro cestovatele s malým rozpočtem, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou v přírodě.

V národním parku Bělověžská pushcha najdete mnoho krásných a pohodlných ubytovacích možností, které vám umožní vychutnat si krásy této jedinečné oblasti. Bez ohledu na to, zda hledáte elegantní hotel nebo jednoduché kempování, v této oblasti najdete přesně to, co potřebujete, abyste si užili svou dovolenou na maximum. Takže se pusťte do hledání a těšte se na nezapomenutelný zážitek v Bělověžské pushše.


Dovolená Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Je to bezpochyby jeden z největších a nejdůležitějších národních parků v Evropě, a to nejen díky své obrovské rozloze, ale také díky významné roli, kterou sehrál v ochraně přírodních a kulturních dědictví Běloruska. Národní park Bělověžská pushcha se nachází na rozhraní Běloruska a Polska a zaujímá přibližně 1500 km². Je to jedinečný kus lesa, který se téměř nezměnil od doby ledové, a je považován za jeden z nejstarších a největších lesů v Evropě.

Bělorusko je pro mnoho turistů stále tajemstvím a málo lidí ví, že se zde nachází tak vzácné a krásné místo, jako je Bělověžská pushcha. Park přilákal již mnoho návštěvníků, kteří sem přišli objevit jeho jedinečnou přírodní krásu a zároveň se dozvědět více o tradicích a kultuře Běloruska.

Pokud plánujete návštěvu Běloruska, měli byste zahrnout do vašeho plánu také návštěvu Bělověžské pushchy. Procházka lesem, určitě nejen pro mnoho Milovníků přírody to bude nezapomenutelný zážitek. Můžete zde potkat mnoho zvířat, například medvědy, vlky, losy, jeleny a divoká prasata. Park je také domovem pro řadu proslulých druhů ptáků, jako jsou orli, sokoli a krkavci, které zde můžete pozorovat v přirozeném prostředí.

Kromě toho, že park nabízí neobvyklou příležitost pro milovníky přírody, je také jedinečným místem pro poznávání kulturního dědictví Běloruska. V parku se nachází několik muzeí, které dokumentují historii a tradice regionu. Návštěvníci mohou navštívit Trakt Caru, jednu z nejstarších zakonzervovaných cest z doby, kdy parkem procházela carská rodina. Kromě toho můžete navštívit také mnoho vesnic a měst v okolí parku, aby jste poznali místní kulturu a zvyky.

Pokud se chystáte na dovolenou v Bělorusku, je Bělověžská pushcha určitě místem, které byste neměli vynechat. Jedná se o unikátní místo, kde budete moci zažít nebo vidět mnoho věcí, které nikde jinde nezažijete. Kromě krásné přírody a kulturních památek najdete v parku také vynikající ubytování a hospodu, kde budete moci ochutnat některé z nejlepších běloruských jídel.

Věřte nám, že návštěva Bělověžské pushchy bude jedním z nejlepších zážitků vaší dovolené a nezapomenutelně Vám zůstane v paměti. Nenechte si ujít tento skvělý zážitek, protože se jedná o jednu z nejkrásnějších památek nejen Běloruska, ale celé Evropy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


1. Co je Bělověžská pushcha?
Bělověžská pushcha je národní park nacházející se na území Běloruska a Polska. Je to největší zachovalý prales v Evropě a jedna z nejvýznamnějších oblastí pro zachování divokých zvířat v Evropě.

2. Kde se Bělověžská pushcha nachází?
Bělověžská pushcha se nachází na hranicích Běloruska a Polska, asi 60 km jihovýchodně od města Brest.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Bělověžské pushše?
V Bělověžské pushše můžete vidět mnoho divokých zvířat, včetně evropských bizonů, jelenů, srn, rysů, medvědů, vlků a řady druhů ptáků.

4. Jaké aktivity mohu dělat v Bělověžské pushše?
V Bělověžské pushše je mnoho turistických tras, které vás zavedou do srdce pralesa. Můžete si pronajmout kolo a projet se okolo národního parku. Také si můžete objednat jízdu na saních tažených koňmi nebo vydat se na ryby do okolních jezer.

5. Jaký je vstup do Bělověžské pushše?
Vstupné do Bělověžské pushše se liší v závislosti na tom, zda se jedná o jednotlivce nebo skupinu, a také zda jsou turisté z Běloruska nebo zahraničí. V roce 2021 je cena vstupného pro jednotlivce z Běloruska kolem 130 rublů (asi 5 USD) a pro turisty zahraničí kolem 20 USD.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bělověžské pushše?
Nejlepší čas na návštěvu Bělověžské pushše je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a zvířata jsou nejaktivnější. V zimě lze také navštívit národní park, ale musíte být připraveni na extrémní podmínky a výzvy.

7. Jak se dostanu do Bělověžské pushše?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Bělověžské pushše, je cestovat do Brestu v Bělorusku, odkud je několik pravidelných autobusových spojení do oblasti Bělověžské pushče. Také můžete cestovat vlakem do Brestu nebo si pronajmout auto a jet na vlastní pěst.

8. Potřebuji vstupenku předem zakoupit?
Obvykle není nutné předem kupovat vstupenku do Bělověžské pushše, ale během turistické sezóny si můžete zajistit své místo předem na oficiálních webových stránkách národního parku.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky