Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bělorusko Národní park Braslavská jezera

Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Národní park Braslavská jezera


1. Jaké aktivity lze podniknout v Národním parku Braslavská jezera v Bělorusku?
- V parku lze podniknout pěší túry, cykloturistiku, rybolov, vodní sporty, pozorování zvěře a ptáků, navštívit muzea a výstavy.

2. Musí se platit vstupné do parku?
- Ano, pro vstup do parku je nutné zakoupit vstupenku, její cena závisí na věku návštěvníka a na to, zda se jedná o místního obyvatele či turistu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Braslavských jezer?
- Nejlepší čas je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a příroda je plná květů a zeleně. V zimě lze park také navštívit, ale většina aktivit je omezena.

4. Lze v parku najít ubytování a restaurace?
- Ano, v parku je několik hotelů a kempů, kde lze přenocovat. Také jsou zde restaurace a obchody se suvenýry a potravinami.

5. Je nutné mít vízum pro vstup do Běloruska a do parku?
- Pro některé země je nutné mít vízum, pro jiné stačí pas a turistická víza se vydávají na hranicích. Před návštěvou je nutné se informovat o vízových podmínkách v dané zemi.


Počasí Bělorusko Národní park Braslavská jezera


Bělorusko je země s kontinentálním podnebím, což znamená, že může být v létě velmi horko a v zimě velmi chladno. Nicméně, na Braslavských jezerech v národním parku Braslavské jezera se počasí může lišit od zbytku země.

V létě je počasí na Braslavských jezerech obecně velmi teplé, s teplotami dosahujícími až 30 °C. Je to skvělý čas pro turistiku a vodní sporty, jako je například veslování, kiteboarding nebo windsurfing. Je také velmi vhodný čas pro pozorování ptáků, protože se mnoho druhů ptáků stěhuje do této oblasti během jara a podzimu.

Podzim je v národním parku Braslavských jezer krásným obdobím, kdy se barva listů stromů mění na podzimní zbarvení. Mnoho turistů se v této době také vypraví do parku, aby si užili nádherné pohledy na barevné stromy a klidné jezera. Teploty se však mohou rychle měnit a může být chladno i deštivo.

V zimě jsou Braslavské jezera převážně zamrzlé. Lidé tu rádi bruslí, jezdí na ledových jachte nebo se sáňkují. V zimních měsících jsou teploty velmi nízké a mohou dosahovat i -20°C, takže je důležité si přinést dostatečné teplé oblečení.

Jaro je posledním ročním obdobím v národním parku Braslavských jezer. Je to krásné období, kdy se příroda probouzí a ptáci se vrací ze svých zimovišť. Teploty se rychle zvyšují a může být velmi vlhko. Není to nejvhodnější období pro turistiku, ale je to skvělý čas pro pozorování ptáků a jiných zvířat.

Celkově lze říci, že počasí na Braslavských jezerech se může velmi rychle měnit a je nutné si přinést zavazadlo s rozmanitým oblečením. Bez ohledu na to, jaké je počasí, tato oblast je stále krásná a stojí za to ji navštívit.


Letenka Bělorusko Národní park Braslavská jezera


Bělorusko je země, která se v posledních letech stává stále oblíbenějším cílem turistů z celého světa. A to nejen díky své jedinečné kultuře a historii, ale také kvůli úchvatným přírodním krásám, kterými tato země bohatě disponuje. Jednou z nich je i Národní park Braslavská jezera, který představuje neuvěřitelně malebnou oblast s tisíci jezery a rozsáhlými bažinami.

Národní park Braslavská jezera leží v severní části Běloruska, v regionu Vitebsk, jen několik kilometrů od hranic s Litvou a Lotyšskem. Celý park zahrnuje rozlohu více než 70 000 hektarů a je tak jedním z největších a nejkrásnějších národních parků v Bělorusku.

Jeho hlavní atrakcí jsou samozřejmě jezera, jichž zde najdeme celkem 30 tisíc. Z toho největší jsou Dryvyaty, Snudy, Strusto a Mežozerskoe. Vodní plochy jsou obklopeny lesy a bažinami, což vytváří neuvěřitelně malebnou krajinu. Kromě toho je park domovem mnoha druhů vzácných rostlin a živočichů, jakými jsou například medvědi, rysi, rosomáci a losi.

Národní park Braslavská jezera nabízí návštěvníkům mnoho aktivit. K dispozici jsou zde turistické stezky pro pěší i cyklisty, stejně jako parková stezka a naučná stezka. Oblast je rovněž ideálním místem pro rybolov a vodní sporty - je možné si zapůjčit lodě, kajaky a windsurfingová prkna. V zimních měsících se zde můžete vydat na běžky nebo na sněžnicích.

Pro turisty, kteří se chtějí věnovat přírodě a užít si klid od každodenního shonu v moderních městech, je Národní park Braslavská jezera skvělým místem k odpočinku. Atmosféra zdejší přírody je opravdu magická a pohled na vodu, les a oblohu dokáže navodit pocit klidu a relaxace.

Pokud se rozhodnete navštívit Bělorusko a chtěli byste objevit jeho nezapomenutelné přírodní krásy, Národní park Braslavská jezera je skvělým místem k zahájení vaší cesty. Průvodníkem vám mohou být zdejší hostitelé, kteří vám ochotně doporučí nejlepší trasy, místa a zákoutí parku, a ukážou vám, proč je toto místo tak magické. A když se budete chtít vrátit k civilizaci, cesta zpět do Minsku nebo dalšího města vás nezabere více než několik hodin.


Dovolená Bělorusko Národní park Braslavská jezera


Bělorusko - země obklopená nádhernou přírodou stojí za to a nabízí mnoho zajímavých turistických cílů, jako je například Národní park Braslavská jezera, který je jedním z nejkrásnějších míst, která byste mohli navštívit.

Národní park Braslavská jezera se nachází v Severním Bělorusku, a to přesně v oblasti Vitebsk. S přibližně 300 jezery, nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie a úžasné přírodní krásy, které zůstanou v paměti navždy.

Jezera v parku jsou uspořádána do skupin a nabízejí návštěvníkům spoustu aktivit, jako je například koupání, rybolov, plování na lodi nebo cykloturistiku. Národní park Braslavská jezera je skvělým místem pro ty, kteří chtějí odpočinout od moderního světa a zapomenout na všechny problémy.

Park poskytuje také mnoho možností pro výlety a turistiku. K dispozici jsou turistické trasy pro každého - od těch nejmenších až po ty nejpropracovanější. Turistické trasy vedou návštěvníky přes louky, lesy a útesy, čímž nabízejí úžasnou možnost vidět nádherné scenérie a divokou zvěř, která v parku žije.

Vedle svých působivých, přírodních scenérií, park nabízí také řadu historických památek a kulturních atrakcí. Návštěvníci mohou navštívit památník Alexeje Tolstého, ruského spisovatele a básníka, stejně jako velkou řadu muzeí zaměřených na historii, kulturu a lidové tradice této oblasti.

Aby bylo možné si národní park Braslavská jezera plně užít, doporučuje se alespoň týdenní pobyt v této oblasti. Naštěstí jsou v okolí parku k dispozici skvělé ubytovací možnosti - od kempů a chalup po hotely a penziony, které uspokojí potřeby každého návštěvníka.

Celkově lze tedy říci, že Bělorusko nabízí velké množství krásných přírodních scenérií a kulturních atrakcí. Národní park Braslavská jezera je jedním z nejkrásnějších míst, kterým byste měli určitě věnovat pozornost, pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast.


Ubytování Bělorusko Národní park Braslavská jezera


Bělorusko patří k zemím, které se začínají více a více prosazovat na turistickém trhu. Země má mnoho co nabídnout – krásné přírodní scenérie, historické památky a kulturní zážitky. Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Bělorusku je Národní park Braslavská jezera, kde se nachází několik unikátních ubytování.

Národní park Braslavská jezera se nachází v severní části země a rozkládá se na území o rozloze více než 69 000 hektarů. Jeho nejvýznamnější atrakcí jsou Braslavská jezera, která jsou tvořena celkem 30 jezery a řadou menších vodních ploch. Tyto jezera přitahují turisty lákavými plážemi, vodními sporty a také úchvatnou přírodou, která obklopuje každé jezero.

Ubytování v tomto národním parku je populární mezi turisty, kteří si chtějí užít krásy Běloruska na vlastní kůži. Nabídka ubytování se zde pohybuje od kempů a chat po luxusní hotely.

Jedním z nejzajímavějších ubytování v Národním parku Braslavská jezera je u hotelu Sosnovyi Bor, který se nachází v okolí jezera Drivyaty. Hotelové pokoje jsou vybaveny vším nutným pro pohodlný pobyt včetně klimatizace, TV a Wi-Fi připojení. Hosté mohou využít i solnou jeskyni, saunu a masáže.

Dalším zajímavým místem k ubytování je Hotel Raubichi, který se nachází nedaleko Národního parku Braslavská jezera. Tento hotel nabízí prostorné pokoje a apartmány, které jsou vybaveny klimatizací, TV a Wi-Fi připojení. Hosté mohou využít i fitness centrum, saunu, masáže a tenisové kurty.

Kromě hotelového ubytování jsou v Národním parku Braslavská jezera k dispozici i další druhy ubytování, jako jsou chaty a kempy. Chaty jsou často vyráběny z přírodního dřeva a mají vynikající umístění na březích jezer a řek. Kempy jsou vybaveny všemi potřebnými zařízeními pro stanování v přírodě a mnoho z nich má i venkovní ohniště a grily pro přípravu jídla.

Celkově je Národní park Braslavská jezera skvělým místem pro ty, kteří hledají klidné a relaxační místo k pobytu. Výhled na jezera a okolní krajinu je nádherný a všichni turisté si zde přijdou na své, bez ohledu na to, zda hledají aktivní dovolenou nebo pouze odpočinek v přírodě. Navštivte Bělorusko a objevte krásy Národního parku Braslavská jezera!


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky