Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Česko Hrad Karlštejn

Dovolená Česko Hrad Karlštejn


Dovolená v Česku může být naprosto úchvatnou záležitostí, což se potvrdí například při návštěvě Hradu Karlštejna. Toto historické místo se nachází asi 30 kilometrů jihozápadně od Prahy, a proto je pro mnoho turistů velmi dobře dostupné. Karlštejn patří k nejvýznamnějším kulturním památkám v celé zemi a každý, kdo vycestuje na dovolenou do tohoto regionu, by do jeho návštěvy měl zařadit.

Hrad Karlštejn byl postaven v polovině 14. století na objednávku českého krále Karla IV., který si přál mít vlastní útočiště pro své korunovační klenoty a osobní sbírku uměleckých děl. Hrad tedy plnil funkci zámku a skladu královských cenností a až později se stal turistickou atrakcí, kterou mohou lidé navštěvovat dnes.

Hrad se nachází na vyvýšeném kopci a při návštěvě turisté najdou mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Zahrnují to tzv. Malý hrad, jenž sloužil jako ubytování pro nižší šlechtu, Velký palác s množstvím královských pokojů, kaple sv. Kříže, kaple Panny Marie a kaple sv. Václava. Kromě toho lze také navštívit Obrazárnu Karla IV., kde lze spatřit mnoho uměleckých děl ze 14. století.

Na hrad mohou turisté zajet buď autem, autobusem, vlakem nebo lanovkou. Pro pohodlnou návštěvu doporučujeme využít lanovky, která vede z Karlštejna do oblasti pod hradem. Odtud lze pokračovat pěšky nebo autobusem až na vrchol kopce k samotnému hradu.

Hrad Karlštejn je otevřen po celý rok, a to každý den v týdnu, kromě pondělí. Vstupné záleží na tom, co turisté chtějí vidět a navštívit, ale základní varianta začíná na 120 Kč pro dospělého návštěvníka.

Celkově řečeno, Hrad Karlštejn je jednou z nejkrásnějších památek v České republice, kterou by měl každý turista navštívit při své cestě do této oblasti. Obohacení o historii českého království, jeho uměleckým dědictvím a úžasným výhledem z věže vás jistě nezklame. Takže, na co ještě čekáte? Vydejte se na dovolenou do Česka a navštivte Karlštejn!


Letenka Česko Hrad Karlštejn


Letenky na trasu Česko – Hrad Karlštejn jsou skvělým způsobem, jak se dostat do této malebné obce, která je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v České republice. Hrad Karlštejn leží nedaleko Prahy, a proto letenky na tuto trasu jsou velmi populární u turistů z celého světa.

Letiště Václava Havla v Praze je nejlepším výchozím bodem pro lety do Hradu Karlštejna. V pražském letišti se nachází mnoho aerolinií, které nabízejí lety na tuto trasu v celé řadě cenových kategorií a s různými možnostmi přestupů.

Pokud se rozhodnete pro let do Hradu Karlštejna, můžete se těšit na nádherný let přes českou krajinu, která je jedním z nejkrásnějších v Evropě. Při letu si můžete prohlédnout nádherné přírodní zákoutí a historická města jako jsou Plzeň, Karlovy Vary nebo Český Krumlov.

Po přistání na letišti se můžete rozhodnout, zda chcete pokračovat v cestě do Hradu Karlštejna taxíkem nebo autobusem. Pokud si rezervujete taxík předem, můžete si být jisti, že Vás sjede přímo na letišti a bez problémů dorazíte na Vaše místo určení. Alternativou je využití autobusu, který vás dopraví z letiště do centra Prahy a odtud poté můžete pokračovat vlakem přímo do Hradu Karlštejna.

Hrad Karlštejn je nádhernou a velmi populární atrakcí v České republice. Vystavěn byl v 14. století Karlem IV. a je pro svou nádhernou gotickou architekturu a unikátní historická artefakty považován za jeden z nejvýznamnějších hradů nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Pokud se tedy rozhodnete pro let na tuto trasu, určitě Vás čeká skvělá dovolená plná krásných památek a unikátních zážitků.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že letenky na tuto trasu jsou k dispozici v různých cenových kategoriích. Pokud chcete ušetřit peníze, doporučujeme si letenku zakoupit v dostatečném předstihu, což Vám umožní získat nabídky a speciální slevy od aerolinií. Sledování nabídek na letenky na této trase se rozhodně vyplatí a může být pro Vaši budoucí cestu velkým přínosem.

Pokud tedy toužíte po nezapomenutelné dovolené v srdci historické Čechie, letenka na trasu Česko – Hrad Karlštejn bude určitě skvělou volbou. Vydejte se na cestu plnou najdete krásných památek a nezapomenutelných zážitků.


Počasí Česko Hrad Karlštejn


České počasí bývá známé svou nevyzpytatelností. V jednom okamžiku může být slunce a v dalším fouká silný vítr nebo se spustí průtrž mračen. Toto počasí může být velkým problémem pro turisty, kteří si chtějí užít krásy krásného zámku Karlštejn, nacházejícího se nedaleko Hradce Králové.

Když se podíváme na průměrné počasí v této oblasti, můžeme očekávat, že léto bude teplé s průměrnou teplotou kolem 25 stupňů Celsia. Zimní měsíce mohou být poměrně chladné a sněhové srážky jsou běžné. Je však třeba mít na paměti, že počasí v Česku se může velmi rychle změnit.

Pokud se jedná o návštěvu hradu Karlštejn, turisté by měli být připraveni na různá počasí. Pokud přijdou v letních měsících, je důležité vzít si ochrannou opalovací krém a klobouk, protože slunce může být velmi silné. Pokud se plánuje návštěva v zimě, turisté by měli být připraveni na studené počasí a sníh na zemi. Je také důležité vzít si teplé oblečení a vhodné boty.

Zatímco některé srážky se mohou objevit během celého roku, neexistuje skutečně špatné období pro návštěvu hradu Karlštejn. Každé roční období má své kouzlo a turisté se mohou těšit na různé zážitky a zážitky během své návštěvy.

Celkově lze říci, že počasí v Česku a na hradě Karlštejn může být nepředvídatelné, ale s vhodným oblečením a vybavením si návštěvníci mohou užít krás a kouzla této historické památky bez ohledu na počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Hrad Karlštejn


Jaké jsou otevírací hodiny Hradu Karlštejn?
Hrad Karlštejn je otevřen denně od 9:00 do 17:00.
Jak se dostanu na Hrad Karlštejn?
Nejlépe se na Hrad Karlštejn dostanete vlakem z Prahy do stanice Karlštejn, odkud je to kousek pěšky. Lze také využít autobusovou nebo automobilovou dopravu.
Kolik stojí vstupné na Hrad Karlštejn?
Vstupné na Hrad Karlštejn se liší v závislosti na druhu prohlídky a věku návštěvníků. Základní vstupné na okruh A stojí 350 Kč pro dospělé a 250 Kč pro děti a studenty. Další vstupné informace naleznete na oficiálních stránkách Hradu Karlštejn.
Jaká jsou pravidla prohlídky Hradu Karlštejn?
Prohlídka Hradu Karlštejn je povinná s průvodcem. Není povoleno fotografování v interiéru (s výjimkou kaple sv. Kříže). Je třeba řídit se pokyny průvodce a dbát na bezpečnostní opatření. Také se nedoporučuje přinášet velké batohy nebo zavazadla.
Je Hrad Karlštejn otevřen celoročně?
Hrad Karlštejn není otevřen celoročně. V zimním období bývá uzavřen na několik týdnů kvůli údržbě. Přesné informace o otevíracích dobách najdete na oficiálních stránkách Hradu Karlštejn.
Mohu si na Hradě Karlštejn zakoupit suvenýry?
Ano, na Hradě Karlštejn je k dispozici prodejna suvenýrů, kde lze zakoupit různé předměty spojené s historií Hradu Karlštejn a regionu.
Mohu na Hradě Karlštejn strávit celý den?
Ano, na Hradě Karlštejn je mnoho zajímavostí, které stojí za prohlédnutí. Kromě prohlídky hradu lze také navštívit výstavu o dějinách hradu a oblasti, projít se po okolí a vychutnat si krásné výhledy. Na úpatí kopce stojí také malebná vesnička Karlštejn, kde lze najít různé restaurace a obchody.


Ubytování Česko Hrad Karlštejn


Každoročně navštěvovaný památník a známá turistická lokalita Karlštejn nabízí kromě prohlídky hradu také mnoho možností pro ubytování. Ať už hledáte čtyřhvězdičkový hotel, apartmán nebo rodinný penzion, na Karlštejně určitě najdete to správné ubytování pro vaše potřeby.

Řada turistů dává přednost využití ubytování přímo na hradě. To je možné buď v penzionu, který se nachází v blízkosti hradní brány, nebo v jiných hradních budovách. Tyto pokojové kapacity jsou dostupné v průběhu celého roku, přičemž cena se může výrazně lišit podle sezóny a typu pokoje.

Pro ty, co hledají více komfortu, jsou k dispozici luxusní hotely, jako například Hotel Karlštejn, který se nachází nedaleko hradu a nabízí vynikající služby a pokoje s krásným výhledem na přírodní park Český kras. Hotel má navíc vlastní wellness centrum s bazénem a saunami.

Ti, kteří hledají ubytování s vlastní kuchyní, ocení nabídku apartmánů. Apartmány Karlštejn jsou vhodné pro tři až šest osob a nabízejí plně vybavené kuchyně a prostorné obývací pokoje. Loni otevřený apartmánový dům Vila Tosca pak nabízí stylové ubytování v historické budově s romantickou atmosférou.

Rodinné penziony jsou v Karlštejně také velmi oblíbené. Nabízejí útulné pokoje a apartmány, vlastní parking, zahradu či terasu a mnoho dalších služeb. Například Penzion U Čertů má k dispozici restauraci s tradičními českými jídly a nabízí ubytování v historické budově se zahradou a krásným výhledem na hrad.

Celkově lze říci, že Karlštejn je místem s bohatou nabídkou ubytování pro každého návštěvníka. Ať už hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo apartmán s vlastní kuchyní, na Karlštejně najdete to správné ubytování pro vaše potřeby. Navíc se budete nacházet v centru jedné z nejkrásnějších částí České republiky, takže si můžete užívat celý pobyt bez neustálých přesunů a dlouhého cestování.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky