Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Poreč

Dovolená Chorvatsko Poreč


Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací mezi turisty. Zvláště v posledních letech se stalo velmi populárním, a to nejen kvůli svým krásným plážím a turistickým atrakcím, ale také kvůli svému příjemnému podnebí a bohatému kulturnímu dědictví.

Jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v Chorvatsku je město Poreč. Nachází se na západním pobřeží Istrie, což je poloostrov na severu Chorvatska. Město je obklopeno krásnými plážemi, které se rozprostírají až k modrému Jadranu.

Poreč je město s bohatou historií a kulturou. To je patrné již na první pohled, když se projdete jeho křivolakými uličkami. Ve městě se nachází mnoho historických památek, jako jsou například městské hradby, katedrála sv. Eufémie a loggia. Všechny tyto stavby jsou svědectvím bohatého kulturního dědictví, které se zde uchovalo.

Avšak nejvýznamnější památkou, kterou byste v Poreči neměli minout, je tzv. Eufraziova bazilika. Tato bazilika patří k jedné ze sedmi chorvatských památek, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o raně křesťanskou baziliku, která byla postavena již v 6. století a její vnitřní výzdoba je úchvatná.

Kromě kulturních památek ale není Poreč známý pouze pro své pláže. V blízkém okolí města se nachází mnoho vodních atrakcí, jako jsou například vodopády a řeky, které lákají kulturisty i adrenalinové nadšence. Navštívíte-li tuto oblast v létě, určitě si vychutnejte výborné jídlo a pití, které patří k velmi oblíbeným turistickým atrakcím.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou v Chorvatsku, Poreč je skvělou volbou. Jeho krásné pláže, bohatá historie a široká nabídka kulturních a adrenalinových aktivit je přesvědčivým důvodem k tomu, aby se stalo vaším letním cílem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Poreč


1. Jaké jsou nejbližší letiště do Poreče?

Nejbližší letiště jsou letiště Pula a letiště Trst.

2. Jak dlouho trvá cesta z letiště do Poreče?

Cesta z letiště Pula trvá asi 45 minut, z letiště Trst asi hodinu a 15 minut.

3. Má Poreč krásné pláže?

Ano, Poreč má několik krásných pláží s čistým zálivovým vodou.

4. Kde mohu najít ubytování v Poreči?

V Poreči je mnoho hotelů, apartmánů a ubytování v soukromí. Některé z nich najdete na stránkách Booking.com.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Poreče?

Nejlepší čas na návštěvu Poreče je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a počasí ideální pro plážové aktivity.

6. Kde si mohu v Poreči najmout auto?

Autopůjčovny v Poreči najdete na letišti Pula a v centru města.

7. Co si mohu prohlédnout v Poreči?

V Poreči si můžete prohlédnout mnoho historických památek, jako je například Eufrazijeva bazilika, staré město nebo věž Baredine.

8. Jaký je průměrný výdaj na jídlo v Poreči?

Průměrný výdaj na jídlo v Poreči se pohybuje mezi 150 až 300 Kč na osobu a záleží především na místě, kde jíte.

9. Kde si mohu koupit suvenýry v Poreči?

Suvenýry v Poreči si můžete koupit na trzích, v místních obchodech nebo na nábřeží.

10. Které další město poblíž Poreče bych měl navštívit?

Poblíž Poreče se nachází několik dalších krásných měst, jako například Rovinj, Novigrad nebo Umag.


Letenka Chorvatsko Poreč


Chorvatské Poreč - Slunečné město přímo u moře

Chorvatsko se stalo v posledních letech velmi populárním turistickým cílem pro všechny, kdo hledají slunce, čisté moře a skvělou dovolenou. A mezi mnoha chorvatskými městy nabízejícími kvalitní turistickou infrastrukturu a ostrůvkem klidu a pohody je také Poreč – malebné městečko s jedinečným architektonickým dědictvím a nádhernými plážemi.

Jak se dostat do Poreče?

Z Poreče se snadno dostanete letecky, nebo autobusem či autem. Ideální cestou na letenku Poreč je let z Prahy, z Modlany nebo z Brna. Z letiště pak do města dojedete rychle a jednoduše po dálnici, která je vynikající kvality.

Turistické atrakce a památky Poreče

Poreč nabízí Bohatou turistickou nabídku a zároveň možnosti pro pohodovou dovolenou. Můžete si užít okouzlující centrum s množstvím historických památek, jako třeba baziliku sv. Eufemia, největší románský kostel Istrie, klášter svatého Františka a další. Zároveň je to město s mnoha restauracemi a kavárnami, kde si můžete pochutnat na chorvatských specialitách, nebo jen posedět v příjemném prostředí a užít si výhledu na moře.

U pobřeží najdete mnoho nádherných pláží, kde si můžete užít slunce, relaxovat nebo se věnovat vodním sportům. V městě se nachází také akvapark Aquacolors Poreč s množstvím atrakcí pro celou rodinu.

Do Poreče se můžete vypravit na krátkodobý pobyt nebo si zde můžete pronajmout apartmán nebo hotel na delší dobu. Místní obyvatelé jsou velmi milí, ochotní a rádi vám pomohou se vším, co potřebujete.

Celkově je Poreč bezpochyby jedním z nejlepších turistických cílů v Chorvatsku, který má co nabídnout jak rodinám s dětmi, tak i párům, kteří hledají romantiku a odpočinek. A s nízkými cenami letenek a širokou nabídkou ubytování, je to turistická destinace, kterou si prostě nemůžete nechat ujít.


Počasí Chorvatsko Poreč


Chorvatsko je země, která si udržuje své charakteristické podnebí. Nachází se zde mnoho různých oblastí s odlišnými klimatickými podmínkami. Jednou z oblíbených lokalit je město Poreč, které se nachází na pobřeží Jaderského moře. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, můžete se těšit na příznivé podnebí.

Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují až 30°C. Pro tento letní období je typické slunečné počasí s minimem srážek. Naopak v zimě se teploty pohybují okolo 10°C.

Pokud vám nevadí horko, můžete se těšit na slunečné letní dny, kdy teploty jsou velmi vysoké. V tomto období budete moci užívat si pláží a vody. V oblasti Poreču je mnoho písečných pláží, na nichž si můžete odpočinout a užít si krásné slunečné počasí.

Zároveň si však musíte dávat pozor na silné slunce, které může způsobit spálení kůže. Proto byste měli vždy používat opalovací krém a chránit se před přímými paprsky. Pokud vám toto počasí vyhovuje, můžete se těšit na krásné letní dny, které vám v obci Poreč přinesou spoustu nezapomenutelných zážitků.

Pokud máte rádi mírné počasí, doporučuje se cestovat na jaře nebo na podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké a voda je dosud teplá. Přestože se může stát, že zde narazíte na deštivé dny, obvykle toto počasí netrvá víc než pár dní.

Protože se Poreč nachází na pobřeží moře, většina dní je vlhká a může být i větrná. V zimě může být vlivem větru studenější, ale celkově se počasí v této oblasti drží mírného typu.

Výše popsané podnebí oblasti Poreč je pro dovolenou v tomto místě ideální. Užijete si sluneční počasí a nádherné pláže, nebo ticho a klid na podzim. V obou případech vám přinese pobyť v této oblasti velké množství nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Chorvatsko Poreč


Chorvatsko je jedním z nejpopulárnějších letních turistických cílů v Evropě. A Poreč je jednou z mnoha atraktivních destinací pro návštěvníky této země. Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko a zůstat v Poreči, můžete si vybrat z mnoha různých možností ubytování.

Jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak se ubytovat v Poreči, je pronájem apartmánu. Můžete si vybrat z mnoha různých typů apartmánů, od malých studií vhodných pro páry až po velké byty pro rodiny nebo skupiny přátel. Hledat apartmány si můžete sami přes internet a najednou najít i celé domy, které se dají pronajmout. Ceny pronájmu apartmánů jsou relativně dostupné, obzvláště pokud cestujete s větší skupinou. I když se mohou vyskytnout vysoké ceny v sezóně, doporučuji si vybrat ubytování v klidnější části města.

Další možností ubytování je hotel. Poreč má mnoho hotelů, od luxusních hotelů s pěti hvězdičkami po menší rodinné hotely. Výhodou hotelů je, že většinou nabízejí all-inclusive balíčky včetně stravy a dalších služeb. Hlavní nevýhodou hotelů je, že mohou být poměrně drahé a při velkém počtu turistů mohou být plné.

Kempy jsou další možností ubytování v Poreči. Pokud máte rádi kempování a jste fanouškem přírody, pobyt v kempu může být ideální volbou pro vás. V Poreči najdete řadu kempů, které nabízejí širokou škálu služeb a aktivit pro ty, kteří hledají dobrodružství. V kempu si můžete pronajmout stan nebo obytný přívěs a užít si krásy chorvatské přírody.

Pokud hledáte ubytování s výhledem na moře, můžete si pronajmout loď nebo jachtu. V Poreči najdete mnoho půjčoven lodí, které nabízejí výlety po pobřeží nebo dokonce celé týdenní plavby. I když to nemusí být úplně nejlevnější způsob ubytování, bude to určitě nezapomenutelný zážitek.

V Poreči najdete mnoho různých možností ubytování, takže si můžete vybrat ten nejvhodnější pro vaše potřeby. Ať už se rozhodnete pro pronájem apartmánu, pobyt v hotelu, kempování, pronájem lodě nebo jachty, Poreč vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne mnoho atrakcí, které vás nebudou nudit.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky