Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Cyprus Athienou

Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Athienou


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Kypru?

Na Kypru je mnoho krásných pláží, záleží na vašich preferencích. Některé z nejpopulárnějších pláží jsou Nissi Beach, Fig Tree Bay, Coral Bay a Landa Beach.

2. Musím mít vízum, abych mohl navštívit Kypr?

Většina zemí má vztah s Kypru, který umožňuje bezproblémové vstupní vízum pro období až šesti měsíců. Pro víza vyžadující zvláštní pozornost vstupu do země je nutné se obrátit na velvyslanectví.

3. Může mi pomoci s hledáním ubytování na Kypru?

Samozřejmě, můžeme Vám doporučit hotely, apartmány a vily na Kypru, podle Vašich přání a potřeb ubytování.

4. Kde je nejlepší nakupovat na Kypru?

Na Kypru jsou mnoho obchodů s oblečením, suvenýry a potravinami, ale mnoho obchodů najdete v hlavním městě Nikósii a v Tempterou.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Kypru?

Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Kypru, je autem nebo na skútru. Také můžete použít autobusové linky a taxi služby.

6. Jaké jsou nejlepší časy cestování na Kypru?

Nejlepší časy pro cestování na Kypru jsou na jaře a na podzim, kdy je teplota příjemná a turistickému ruchu ještě není taková houževnatost. V letních měsících bývá velmi horko a mnoho lidí si užívá tradičních prázdninových aktivit jako například návštěvu pláží.


Letenka Cyprus Athienou


Letenky na Kypr – Athienou

Pokud máte v plánu navštívit Kypr, můžete vyrazit do Athienou, což je město ležící na jihu ostrova, blízko Nikósie a Larnaky. Toto malé město bylo v minulosti důležitým obchodním centrem a po mnoho let bylo centrem keramického průmyslu až do 20. století.

Athienou leží na křižovatce několika důležitých silničních tras a je snadno dostupné z ostatních měst na Kypru. Pokud hledáte levné letenky do Athienou, máte na výběr několik možností.

Mezinárodní letiště Larnaka

Mezinárodní letiště Larnaka je nejbližší letiště k Athienou, což z něho dělá nejlepší možnost pro ty, kteří hledají letenky do Athienou. Letiště Larnaka je jedno z největších letišť na Kypru a nabízí celou řadu leteckých společností, které létají do různých destinačních míst.

Pokud hledáte nejlevnější letenky do Athienou, můžete využít nízkonákladové aerolinky jako Ryanair nebo EasyJet. Tyto společnosti nabízejí lety do Larnaky z řady evropských měst za velmi příznivé ceny.

Kromě toho nabízí letiště Larnaka i lety s tradičními aerolinkami, jako jsou například Emirates, Qatar Airways nebo British Airways. Pokud tedy hledáte pohodlnější cestu, můžete zvážit tyto varianty.

Přílet na letiště Larnaka bude vyžadovat přibližně hodinu jízdy do Athienou, a to buď taxíkem nebo pronájmem vozu.

Mezinárodní letiště Pafos

Další možností, jak létat do Athienou, je využít mezinárodní letiště Pafos, což je menší letiště, nacházející se na západě Kypru. Toto letiště je vzdáleno asi 100 kilometrů od Athienou, a proto není ideální volbou pro ty, kteří hledají nejrychlejší a nejjednodušší způsob dopravy do města. Nicméně, pokud máte rádi malé letiště s příjemnou atmosférou, je to pro vás zajímavá možnost.

Letenky do Pafosu nabízejí řada aerolinií, včetně Ryanair, Wizz Air a nejlepších tradičních aerolinií. Přílet na letiště Pafos znamená přibližně dvou a půl hodinovou jízdu do Athienou.

Celkově vzato, pokud hledáte levné letenky do Athienou, doporučujeme využít letiště Larnaka jako nejlepší volbu. Nicméně, pokud hledáte malé letiště s příjemnou atmosférou, může být i letiště Pafos zajímavou variantou. Ať už se rozhodnete pro kterékoliv z letišť, určitě si užijete jedinečné zážitky na nádherném Kypru.


Dovolená Cyprus Athienou


Cyprus Athienou je nedoceněné místo pro dovolenou, které stojí za to poznat. Leží na jihovýchodě Kypru v blízkosti města Larnaka a na severozápadě města Nicosie. Městečko je obklopeno většími městy, ale i tak si zachovalo svůj vlastní kouzelný a autentický ráz.

Athienou je známé pro svou krásnou venkovskou krajinu a tradiční kyperský život. Ideální místo pro milovníky cyklovýletů, procházek a především pro rodiny s dětmi. Má mnoho unikátních věcí, které se vyplatí prozkoumat, ať už se jedná o památky jako kostel svatého Kychrypa a Ikoniou foukající na váhu 200 tun. Je to památka, která navštěvuje mnoho turistů a dodává městu Athienou své kouzlo. Kromě toho je zde také muzeum Athienou, které prezentuje bohatou historii a kulturu Athienou.

Pokud hledáte ubytování, městečko Athienou má podobně jako jiná města na Kypru velký výběr hotelů, penzionů a apartmánů. Ve městě je dostatek restaurací, kde si můžete pochutnat na vynikajících kyperských specialitách. Můžete také navštívit místní trh, kde se prodávají čerstvé potraviny, zelenina a ovoce, které vyzkoušíte v lokální restauraci savore na pláži.

V městečku Athienou najdete také různé pláže, které jsou čisté a krásné. Tyto pláže jsou ideální pro rodiny s dětmi, ale i pro milovníky vodních sportů.

Kromě toho, můžete navštívit město Larnaka, které je mezi turisty velmi oblíbené díky svému historickému centru, které je plné starobylých památek a architektury. Pokud rádi nakupujete, pak nezapomeňte navštívit místní trhy, kde najdete tradiční kyperský kusy.

V Athienou je také mnoho sportovních aktivit, jako je cyklistika, kanoistika a pěší turistika. Pokud rádi řídíte kolo, můžete se projet kolem města a prozkoumat tamní venkov.

V neposlední řadě, pokud máte rádi víno, nezapomeňte navštívit některou z místních vinných sklepů a vyzkoušet tamní vína, co jsou nejlepší na Kypru.

Ubytování, restaurace, památky a krásné pláže Athienou umožňují návštěvníkům strávit krásnou a pestrá dovolenou. Ať už hledáte dobrodružství, lázně, relaxaci nebo kulturní zážitky, Athienou určitě stojí za návštěvu. Je to ideální místo pro ty, kdo si chtějí užít kyperskou kulturní a historickou atmosféru i klid a relaxaci.


Počasí Cyprus Athienou


Cyprus Athienou se nachází na východě ostrova Kypr a je známý pro své příjemné a slunečné počasí. Zeměpisná poloha Athienou, která se nachází v nižších nadmořských výškách, vytváří teplé klima po celý rok.

V létě, mezi červnem a zářím, jsou denní teploty v Athienou v průměru kolem 30°C. V noci se teploty snižují na příjemných 20-25°C, takže ani v noci není příliš horko. Nejvyšší teploty bývají zaznamenány v červenci a srpnu, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40°C.

Podzim v Athienou je krátký a slunečný. Teploty klesají, ale stále zůstávají příjemné, průměrné denní teploty jsou kolem 25°C. V listopadu a prosinci se teploty snižují na přibližně 20°C a bývá často slunečno.

Zimní měsíce v Athienou jsou podobné jako v jiných oblastech s teplejším klimatem. Denní teploty jsou kolem 18-20°C a v noci se teploty mohou dostat k 10°C. Oblečení pro zimu by mělo být lehčí, ale s některými vrstvami na převlékání na chladnější dny. V Athienou v zimě lze však očekávat 4-5 hodin slunečného počasí denně.

Jaro v Athienou začíná v březnu, kdy se teploty začínají zvyšovat. Průměrné teploty jsou okolo 20-22°C a slunce začíná být intenzivnější. V dubnu a květnu stoupají teploty na přibližně 25°C a také se více zvyšuje vlhkost vzduchu. V této době se mohou objevit některé deštivé dny, ale většinou je stále slunečno.

Celkově lze říci, že počasí v Athienou je velmi příjemné a ideální pro aktivní životní styl. Nejlepší dobu pro návštěvu Cyperského Athienou lze určit závisle na vašich preferencích, ale nejčastěji jsou nejlepší měsíce květen a říjen. Pokud však hledáte teplé počasí a trávení času na pláži, je nejlepší návštěva Athienou v létě, kdy jsou nejteplejší teploty a nejvíce slunečných dnů.


Ubytování Cyprus Athienou


Cyprus Athienou je malé město na Kypru, které nabízí skvělé možnosti ubytování. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného města, zde jsou některé z nejlepších možností ubytování.

1. Hotel Athienou Inn

Hotel Athienou Inn se nachází v centru města a je oblíbeným ubytováním pro turisty a rodiny. Hotel nabízí velké pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí a klimatizací. K dispozici jsou také společné prostory - restaurace a bar, kde si můžete vychutnat typická kyperská jídla. V hotelu je také k dispozici bezplatné Wi-Fi a parkování.

2. Hotel Irini

Hotel Irini je dalším dobrým ubytováním v Cyprus Athienou. Nachází se asi 10 minut jízdy od letiště Larnaca a nabízí nádherně zdobené pokoje s balkonem či terasou s výhledem na město. Hotel má také restauraci, kde se můžete nasítit kyperských specialit. K dispozici je také bezplatné Wi-Fi a parkování.

3. Hotel Almond Business Suites

Hotel Almond Business Suites je ideálním ubytováním pro obchodní cestující, ale také pro ty, kteří chtějí strávit několik dní v městě. Nachází se ve čtvrti Larnaca, asi 15 minut jízdy od města Cyprus Athienou. Nabízí moderní pokoje s klimatizací a vlastním sociálním zařízením. V hotelu je také k dispozici bezplatné Wi-Fi, konferenční místnost a parkování.

4. Villa Athienou

Pro turisty, kteří hledají více soukromí a klidu, je Villa Athienou skvělou volbou. Tato nádherná vila se nachází ve velmi klidné části města, asi 15 minut pěšky od centra. Nabízí moderní zařízení, soukromý bazén a velkou zahradu. Vila má také kuchyni, kde si můžete vařit, a venkovní posezení, kde si můžete vychutnat kyperské slunce.

5. Polis Chrysochous Apartments

Poslední možnost ubytování je ve městě Polis Chrysochous, asi 40 minut jízdy od města Cyprus Athienou. Tento apartmánový komplex nabízí velké apartmány s kuchyňským koutem a terasou s výhledem na moře. Komplex má také bazén a restauraci, kde si můžete dát skvělá jídla.

Vybíráte-li si ubytování v Cyprus Athienou, měli byste mít trochu představu o tom, jak chcete trávit svůj čas. Ať už hledáte klidné soukromí nebo pohodlí moderního hotelu, v tomto městě najdete něco, co vám bude vyhovovat. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, budete si moci užít krásy tohoto krásného města.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky