Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Dominikánská republika Salto del Limon

Letenka Dominikánská republika Salto del Limon


Salto del Limon je magický vodopád nacházející se v srdci Dominikánské republiky, ať už jste fanoušky adrenalinových sportů a krásy přírody, je zde něco pro každého. Pokud se rozhodnete procestovat toto poměrně malé karibské ostrovní stát, není pochyb o tom, že ochutnáte mnoho kulinářských specialit, navštívíte vnitrozemí a můžete se koupat v karibském moři. Nicméně, pokud chcete zažít něco mimořádného, nemůžete si nechat ujít návštěvy Salto del Limon.

Letenky do Dominikánské republiky jsou velmi dostupné a často se nabízí vynikající akce, které vám mohou znatelně ulehčit cestování. Avšak, jednou z největších výhod cesty do Dominikánské republiky je bezpochyby návštěva vodopádu Salto del Limon. Tento vodopád se nachází vkrátké vzdálenosti od Samaná a jeho jméno pochází z místního názvu limburgia, což znamená "citron". Toto místo je často označováno jako „skrytý poklad na havajské ostrovech, kterým se nemůže vyrovnat žádný jiný vodopád na světě“.

Cesta k tomuto úžasnému vodopádu je poměrně náročná, ale přesto působí i zároveň jako adrenalinová zážitek. Pokud máte radi pěší turistiku, tuto cestu si opravdu zamilujete. Nachází se zde skvělé výhledy panenské přírody, stromy s enormními kořeny a samozřejmě, když konečně dorazíte na místo, můžete se připravit na nejúžasnější a nejneuvěřitelnější vodopád, které jste kdy viděli.

Vodopád Salto del Limon má tři vydatné vodní proudy při výšce 120 stop (36,5 metru). Když voda dopadne na dno, vytvoří se obrovské oblaky prachu, které vypadají jako slzy. Voda je velmi světlá a čistá a je to skutečně nezapomenutelný zážitek koupaní pod vodopádem. Jakmile konečně dorazíte na toto místo, otevřou se před vámi neuvěřitelně krásné pohledy, které rozhodně stojí za dlouhou cestu.

Pokud rozhodnete, že si tuto nádhernou část Dominikánské republiky chcete vychutnat, neváhejte a objednejte si letenky do této karibské destinace. Dominikánská republika nabízí nejen krásné pláže a upoutávající kuchyni, ale také pokládá jedny z nejneuvěřitelnějších vodopádů na světě a zaručeně se stanou nejkrásnějšími vzpomínkami na vaši životní cestu.


Dovolená Dominikánská republika Salto del Limon


Salto del Limon je neobyčejně krásný a překrásný vodopád v Dominikánské republice. Tento vodopád se nachází na poloostrově Samaná, 30 km od města Las Terrenas. Je obklopen hustou a zelenou džunglí, což ho činí velmi atraktivním pro turisty a ty, kteří hledají dobrodružství.

Cesta k Salto del Limon by mohla být trochu drsná pro turisty, ale stojí za to. Návštěva tohoto krásného vodopádu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Dominikánské republiky mimo oblast turistických center. Protože navštěvování tohoto krásného místa není součástí běžných výletů, je tento vodopád poměrně méně přeplněný a můžete si užít plnou přírodní krásu a ticho.

Cesta k vodopádu Salto del Limon vychází ze Salto del Limon nebo z Las Terrenas. Při vstupu do džungle se vám nabízí několik možností, jak se dostat do vodopádu. Můžete se rozhodnout pro procházku, jízdu na koni nebo na motocyklu. Vybraná trasa pro každou z těchto možností bude velmi odlišná - procházka může trvat přibližně 45 minut, zatímco jízda na koni nebo na motocyklu může trvat asi hodinu. Turisté, kteří se rozhodnou k jízdě na koni, budou moci sledovat krásnou krajinu Dominikánské republiky během této cesty.

Když dorazíte ke vodopádu Salto del Limon, budete ohromeni jeho krásou. Vysoký vodopád je ohromující s vodou, která padá ze 50 metrů do divokého potoka. Pocit, když stojíte pod ním je neuvěřitelný a nádherný. Když je slunce vysoko na obloze, můžete se osvěžit v krásném jezírku tvořeném těmito vodopády. V případě, že se rozhodnete navštívit vodopád na konci deštivé sezóny, můžete vidět 2 vodopády, které se spojují a vytvářejí úžasný zážitek.

Kromě samotného vodopádu Salto del Limon si můžete také všimnout místních obyvatel, kteří se vydali k vodopádu na prodej svých produktů nebo provozují obchody s ručně vyráběnými suvenýry a exotickým ovocem. Tato příležitost vám dává možnost potkat a mluvit s místními obyvateli, kterým můžete položit otázky o jejich dnešním životě.

Celkově lze říci, že návštěva tohoto krásného vodopádu Salto del Limon v Dominikánské republice je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají dobrodružství a krásný přírodní zážitek. Krásné scenérie, klid a krása tohoto místa si přinesou nezapomenutelný zážitek, který budete pamatovat celý život. Buďte připraveni na skutečně neuvěřitelný zážitek a podmanivou krásu Dominikánské republiky.


Počasí Dominikánská republika Salto del Limon


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi a teplým tropickým klimatem. Nicméně, skrytým pokladem této země je skutečný klenot, kterým je Salto del Limon a jeho okolí.

Salto del Limon je krasový vodopád nalézající se na severovýchodě Dominikánské republiky. Jeho výška téměř dosahuje 50 metrů a tvoří ho průzračná voda z řeky Limon. Kromě toho, Salto del Limon má jedinečné a exotické rostlinné druhy a faunu. V okolí najdete mnoho tropických stromů, jako jsou palmy, bambusy, bujná vegetace a divoké květiny a je tam také mnoho ptáků, jako jsou kolibříci a dravci.

To všechno dělá z oblasti Salto del Limon jedno z nejkrásnějších a nezapomenutelných míst na Dominikánské republice. Avšak, jaké je tam počasí a kdy je nejlepší návštěvní doba?

Dominikánská republika má tropické klima s vysokou vlhkostí a teploty téměř po celý rok. Nejteplejší období je od května do září, když se teploty mohou pohybovat mezi 32-34 stupni Celsia. Nejchladnější období je od listopadu do února, kdy teploty mohou klesnout až na 28 stupňů Celsia, ale zůstávají přesto relativně teplé.

V oblasti Salto del Limon se může setkat se srážkami po celý rok, ale největší množství srážek se vyskytuje během období dešťů, které trvá od května do října. Během tohoto období můžete očekávat průměrné množství srážek od 100 až 150 mm, takže byste měli být připraveni na možné bouřky, včetně zvýšeného proudění vody v řece Limon a okolí.

Pokud chcete navštívit Salto del Limon, nejlepší doba na to je od listopadu do února. Toto období nabízí příjemné teploty a málo srážek. Kromě toho, můžete vidět více rostlin a živočichů, protože jsou aktivní v období s méně srážkami.

Ať už se chystáte na výlet k Salto del Limon kdykoliv v roce, nezapomeňte si přinést vhodnou oděv a obuv, protože v tomto regionu se nachází velké množství vegetace a terénu, který může být trochu náročný a kluzký.

V každém případě, návštěva Salto del Limon bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo si chce užít přírodu Dominikánské republiky. Tento klenot ukrývající se v samotném srdci země stojí za to vidět, navzdory možným srážkám a vysoké vlhkosti. Navštivte Salto del Limon a prožijte nádhernou přírodu Dominikánské republiky!


Ubytování Dominikánská republika Salto del Limon


Salto del Limon, také známý jako Limonový vodopád, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Dominikánské republice. Tento nádherný vodopád se nachází na poloostrově Samaná a je obklopen hustým tropickým pralesem. Pokud si plánujete cestu do Dominikánské republiky, určitě byste si měli užít krásy tohoto místa a zůstat v nejbližším ubytování.

Kde se ubytovat Salto del Limon?

Vzhledem k tomu, že Salto del Limon se nachází daleko od městských oblastí, je možnost ubytování v blízkosti vodopádu omezená. Nejbližší obcí, kde si můžete najít ubytování, je typická samanská vesnice El Limón, kterou můžete snadno najít na mapě.

1. Hotel El Limon

Hotel El Limon je ideální pro ty, kteří chtějí být co nejblíže k vodopádu. V hotelu se nachází venkovní bazén, restaurace a terasa, odkud si můžete vychutnat krásný výhled na okolní krajinu. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené a mají vlastní sociální zařízení. Hotel také nabízí různé aktivity v okolí, jako je jízda na koni, pěší turistika a různé vodní sporty.

2. Casa Lily & Coco

Casa Lily & Coco je velmi populární mezi turisty, díky svému klidnému a romantickému prostředí. Tento hotel vám nabízí ubytování v prostorných apartmánech s výhledem na moře nebo na zahrady. Součástí hotelu je velký bazén pro hosty a kuchyňka, kde si můžete uvařit svůj vlastní pokrm. Hotel také poskytuje dopravu do národního parku El Limon.

3. Villa Natalie

Villa Natalie je další skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Tento hotel se nachází kousek od vodopádu a nabízí svým hostům apartmány s výhledem na zahrady nebo na moře. Ubytování se nachází v překrásné zahradě, kde si hosté mohou odpočinout na sluněníčkách nebo grilovat. Hotel také nabízí službu pronájmu kol a organiguje pro své hosty různé výlety.

4. La Orquidea Azul

Posledním hotelem, který stojí za zmínku je La Orquidea Azul. Nachází se asi 20 minut od vodopádu Salto del Limon a nabízí krásný výhled na bahenní lagunu. Součástí hotelu jsou prostorné bungalovy s kuchyňkou a vlastní koupelnou. Hosté si mohou vychutnat bazén a nádhernou zahradu. Hotel také nabízí pronájem aut, aby si hosté mohli prohlédnout okolní oblast.

Jak vidíte, nabídka ubytování v blízkosti vodopádu Salto del Limon je rozmanitá a splní očekávání každého hosta. Pokud si plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte si užít krásy tohoto překrásného místa a rezervujte si ubytování v blízkosti vodopádu Salto del Limon.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Salto del Limon


1. Jak se dostat k vodopádu Salto del Limon?
- K vodopádu se lze dostat pěšky, na koni nebo džípem z města Samaná.

2. Kolik stojí vstupenka do parku?
- Vstupenka stojí přibližně 10 dolarů.

3. Jak dlouho trvá túra k vodopádu?
- Túra trvá přibližně 45 minut až hodinu.

4. Je nutné mít na túru průvodce?
- Ne, není nutné mít na túru průvodce, ale je doporučeno.

5. Jaké vybavení bychom měli mít s sebou?
- Doporučuje se mít pevnou obuv, ochranný opalovací krém, pití a pláštěnku v případě deště.

6. Je možné se koupat pod vodopádem?
- Ano, je možné se koupat pod vodopádem, ale je nutné být opatrný.

7. Je nutné mít vakcínu proti žluté zimnici pro návštěvu vodopádu?
- Ano, je nutné mít vakcínu proti žluté zimnici pro návštěvu vodopádu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky