Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Giftun Islands

Počasí Egypt Giftun Islands


Egyptské Giftunovy ostrovy jsou nádherným místem pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé počasí. Giftunovy ostrovy jsou šesti malými ostrovy, které se nacházejí v Rudém moři nedaleko od pobřeží Hurghady. Tyto ostrovy jsou obrovskou turistickou atrakcí a během celého roku navštěvuje mnoho turistů.

Počasí na Giftunových ostrovech je velmi příjemné a konstantní během celého roku. Díky své poloze jsou tyto ostrovy pod vlivem subtropického podnebí, které zajišťuje horká a suchá léta a mírné zimy.

Léto na Giftunových ostrovech začíná v květnu a trvá až do září. Během těchto měsíců je průměrná teplota vzduchu mezi 30 a 35 stupni Celsia. Mořská voda má teplotu kolem 25 až 29 stupňů Celsia, což je ideální teplota pro koupání a potápění. Během letních měsíců je na Giftunových ostrovech velmi málo srážek.

Zima na Giftunových ostrovech začíná od listopadu do března. Teplota vzduchu během těchto měsíců klesá a průměrná teplota se pohybuje mezi 20 až 25 stupni Celsia. Teplota mořské vody klesne na průměrných 22 až 24 stupňů Celsia. I v zimě je na Giftunových ostrovech poměrně málo srážek.

Během obou sezón se turisté mohou těšit na mnoho slunečných dní. Průměrný počet slunečných dní během roku na Giftunových ostrovech je asi 365. Během teplých měsíců se slunce zvedá okolo 5:00 hodin ráno a zapadá okolo 18:00 hodin večer. V zimě se slunce zvedá později a zapadá dříve.

Kromě teplého a slunečného počasí si návštěvníci mohou také vychutnat čisté a průzračné moře s bohatým podmořským světem. Oblasti kolem Giftunových ostrovů jsou známé pro své úžasné potápěčské a šnorchlovací lokality, kde si můžete prohlédnout korálové útesy a mnoho druhů ryb a dalších mořských živočichů.

Vláda Egypta si uvědomuje, jak důležité jsou Giftunovy ostrovy pro ekonomiku Egypta a proto se snaží pečovat o tyto ostrovy a přilákat více turistů. Giftunovy ostrovy jsou proto dobře udržovány a řízeny. Návštěvníci Giftunových ostrovů si mohou být jisti, že zde najdou dokonalý zážitek a překrásné počasí během celého roka.


Ubytování Egypt Giftun Islands


Egyptské ostrovy Giftun jsou neobyčejně krásným místem, které oplývá nádhernými plážemi a úchvatnými podmořskými scenériemi. Pro mnoho turistů je Giftun synonymem pro dokonalou dovolenou, která nabízí vše, co si můžete přát. Ale kde se zde nejlépe ubytovat?

Když hovoříme o ubytování na ostrovech Giftun, je třeba především zmínit se o Hurghadě, což je město, které se nachází přímo na pobřeží Rudého moře. Tato lokalita láká turisty nejen díky své blízkosti k ostrovům Giftun, ale také pro svůj pestrý noční život a širokou škálu aktivit, které zde můžete podniknout.

Když uvažujete o ubytování v Hurghadě, máte na výběr hned několik možností. Mezi nejoblíbenější patří all-inclusive hotely, které nabízejí plnou penzi a neomezené množství nápojů a občerstvení během celého dne. Tyto hotely se nacházejí v bezprostřední blízkosti pláže a často mají bazény, vodní skluzavky a další atrakce.

Další alternativou jsou menší hotely a apartmány, které se nacházejí trochu dál od pláže, ale obvykle nabízejí větší soukromí a klid. Tyto ubytování jsou obvykle určená pro turisty, kteří nepotřebují plnou penzi a chtějí si sami vařit.

Pokud hledáte více luxusu, potom můžete zvolit některý z resortů s pěti hvězdičkami, které se nacházejí na samotném pobřeží Rudého moře a nabízejí neuvěřitelné výhledy na ostrovy Giftun. Tyto hotely se orientují na náročné hosty, kteří požadují nejlepší možné služby a individuální přístup.

Kromě toho můžete zvolit i některé menší hotely nebo kempy, které se nacházejí na ostrovech Giftun samotných. Tyto ubytování nabízejí neuvěřitelně blízký kontakt s přírodou a nádhernou podmořskou scenérií. Většinou jsou ale určené pro turisty, kteří hledají výjimečně klidné prostředí bez rušivých vlivů.

Všechna tato ubytování se vyznačují vysokým standardem, přátelským personálem a perfektním servisem. Ceny ubytování se liší v závislosti na řadě faktorů, jako je umístění, typ ubytování, nabídka služeb a další. Nicméně, bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, můžete se těšit na krásnou dovolenou plnou nádherných scenérií, aktivit a zážitků, které vám na ostrovech Giftunjistě neuniknou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giftun Islands


1. Jak se dostat na Giftun Islands?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Giftun Islands, je lodí nebo rychlým katamaránem z přístavu v Hurghadě. Existují také organizované lodní výlety, které zahrnují snorchlování, plavání a oběd na pláži.

2. Jaké aktivity jsou k dispozici na Giftun Islands?

Na Giftun Islands jsou k dispozici různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, plavání, lázně na slunci, vodní sporty, jako je windsurfing a kitesurfing, a procházky po korálových útesech.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Giftun Islands?

Nejlepší doba na návštěvu Giftun Islands je od dubna do října, kdy je voda teplá a průhledná a přibývá více slunečných dní.

4. Jaký je vstup na Giftun Islands?

Vstup na Giftun Islands vyžaduje platbu vstupného. Tato poplatek se může lišit v závislosti na ročním období a místě, ale obvykle se pohybuje mezi 5 a 10 USD za osobu.

5. Jsou na Giftun Islands hotely?

Na Giftun Islands nejsou žádné hotely, ale existují možnosti ubytování v blízkosti přístavu Hurghada. Tam jsou k dispozici různé luxusní hotely, apartmány a penziony.

6. Jaká je teplota vody na Giftun Islands?

Teplota vody na Giftun Islands se pohybuje mezi 22 a 28 stupni Celsia po celý rok. Nejteplejší vody jsou v dubnu až říjnu.

7. Co si vzít s sebou na Giftun Islands?

Je vhodné vzít si koupací šaty, plavky, ručník a sluneční brýle. Dále je vhodné si vzít opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, lehké oblečení a obuv na pobyt na pláži a hydratační nápoje.

8. Kde se dá najíst na Giftun Islands?

Na Giftun Islands jsou k dispozici stánky s občerstvením a obchody s potravinami. Většina lodních výletů také zahrnuje oběd na pláži.


Letenka Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou zároveň i národním parkem a oblíbeným turistickým cílem v Egyptě. Pokud ještě nevíte, kam se vydat na svou další dovolenou, níže vám přinášíme spoustu důvodů, proč byste měli jet právě sem.

Giftun je skupina ostrovů rozprostírající se na severovýchodním pobřeží Rudého moře, asi 15 km severně od Hurghady. Zahrnují dva hlavní ostrovy – Giftun Kebir a Giftun Soraya a jsou velice oblíbené mezi potápěči a šnorchelisty. Rozsáhlé korálové útesy a různé druhy ryb tu nabízejí nádhernou podívanou nejen pod hladinou moře. Pro toto místo jsou také typické bílé písčité pláže a průzračně modrá voda, a to dokonce i v hloubce okolo 60 metrů.

Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrovy Giftun. Nejpopulárnější je výlet lodí s možností šnorchlování, potápění, opalování, plavání a svačinou a obědem na palubě. Některé lodě navíc nabízejí další atrakce jako banana boat, vodní lyžování nebo parasailing. Vstup do národního parku není levný, ale stojí to za to. Za tuto cenu máte zajištěn den plný zábavy a krásného výhledu na ostrovy a moře.

Na Giftun Kebir najdete v blízkosti pláží i restaurace a stánky s občerstvením a suvenýry. Samotné ostrovy Giftun nejsou obydlené, jde o chráněné území, což znamená, že zde nenajdete žádné hotely ani další turistické atrakce.

Národní park Giftun tento rok slaví 20. výročí svého založení a nabízí úžasné zážitky pro návštěvníky z celého světa. Pokud tedy hledáte místo s krásnými plážemi, skvělými podmořskými scenériemi a pozoruhodnou přírodou, Giftun ostrovy jsou pro vás to pravé místo pro dovolenou.


Dovolená Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands: Výjimečná dovolená plná překrásných scenérií

Egypt Giftun Islands patří mezi nejkrásnější a nejexotičtější oblasti, které Egypt nabízí. Toto souostroví se skládá ze dvou ostrovů – malého a většího Giftunu a oblasti korálového útesu mezi nimi. Nachází se v Rudém moři, nedaleko od oblíbených letovisek Hurghady a El Gouny. Tato oblast je oblíbená zejména mezi milovníky potápění a schnorchlování, protože se zde nachází jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě.

Giftun Kebir je větší ze dvou ostrovů a nabízí návštěvníkům řadu atrakcí. Pláže na tomto ostrově patří k nejkrásnějším na celém Rudém moři. Když budete stát na bílém písku a budete se dívat na tyrkysově modré vody, zcela zapomenete na ostatní věci. Ostrov Giftun Kebir je také chráněnou rezervací, což znamená, že se zde nacházejí mnohé vzácné druhy ryb a další fauna a flóra.

Oblast mezi ostrovy nabízí jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě. Potápěči budou nejspíše nadšení z úchvatných stěn pokrytých korály, přičemž mořská fauna zahrnuje mnoho barevných ryb a jiných mořských živočichů. Pokud vám potápění neprochází žilami, můžete se ponořit do vody s maskou, dýchacím trubicí a ploutvemi (snorkling). I tuto aktivitu je možné pojmout jako jedinečný zážitek, protože korálové útesy jsou z velké části vidět ze základní úrovně vody.

Pro ty, kteří chtějí vidět více zdejší fauny a flóry, nabízí se několik výletů. Například plavba na skleněném dně lodí vám umožní podívat se do korálových útesů z komfortu a ochrany lodi. Strávit celý den prozkoumáváním ostrova či potápěním v mořských hloubkách, následovaný výborným obědem formou grilovaných ryb a salátu s chlebem, to je potom ideální dovolená!

Egypt Giftun Islands jsou báječnou destinací pro každého milovníka moře a přírody. Blízkost k populárním letoviskům Hurghada a El Gouna znamená snadný přístup k této krásné oblasti, takže není důvod nevyrazit na tento výjimečný zážitek.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky