Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Filipíny Vigan

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Vigan


Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě ve Viganu?

Nejlepšími místy k návštěvě ve Viganu jsou historické čtvrti, kromě toho se můžete podívat na Vigan katedrálu, Plaza Salcedo, Vigan městské muzeum, Calle Crisologo a další památky.

Jak se dostat do Viganu?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Viganu, je přes letiště v Laoag City asi o 80 km daleko. Tam můžete najmout taxi nebo vzít autobus do Viganu.

Kolik stojí vstupné do historických čtvrtí ve Viganu?

Vstup do historických čtvrtí ve Viganu je zdarma. Nicméně, pokud chcete navštívit některá místa, jako například Vigan městské muzeum nebo Bantay Bell Tower, bude vám účtováno vstupné.

Jaká je nejlepší doba k návštěvě Viganu?

Nejlepší doba pro návštěvu Viganu je výsostně v období sušší sezóny, kterou můžete zažít od listopadu do února. Teploty jsou během tohoto období mírné a srážky jsou minimální.

Jaká je místní měna ve Viganu?

V městě Vigan se používá filipínská peso (PHP). Více informací o měně a směnárnách najdete na internetových stránkách filipínských bank.

Můžete platit kreditní kartou ve Viganu?

Ano, některé obchody, hotely a restaurace vyzbrojily terminály pro přijímání platebních karet. Nicméně, nemůžete se spoléhat na to, že je přijmou všude. Vždy byste měli mít nějaké hotovosti s sebou.

Jaké jsou nejlepší místa k jídlu ve Viganu?

Ve Viganu najdete mnoho restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality, jako jsou empanadas, longganisa a bagnet. Mezi nejoblíbenější patří Cafe Leona, Kusinella, Irene's Empanada a Gordion Cafe.


Dovolená Filipíny Vigan


Filipíny jsou krásnou destinací plnou exotických pláží, palm a azurového moře. Ale to není vše, co mohou turisté v zemi najít. Jedno neobvyklé místo, které stojí za návštěvu, je město Vigan. Leží v severní části Filipín, na ostrově Luzon, a jedná se o jedno z mála zachovaných měst s koloniální architekturou Španělska.

Jako centrum regionu Ilocos Sur, je Vigan plné starých kostelů, muzeí a historických domů. Kromě nádherných budov, město nabízí také bohatou historii a kulturu.

Při procházce okolo města, můžete si všimnout důležitého vlivu španělské kultury na Vigan. Na každém rohu najdete nádherné budovy, katedrály a ostrov Plaza Salad, který se může pochlubit druhým největším koloniálním náměstím v celé Asii. Katedrála svatého Pavla, katedrála Naší Paní z La Caridad a katedrály svatého Augustýna jsou jen několik z mnoha klenotů, které město nabízí.

Pokud máte spoustu času, můžete se projít dál za hranice města, kde najdete řadu bažin, hor, řek a pláží. Veškeré tyto turistické atrakce můžete objevovat během různých aktivit, včetně turistiky, jízdy na koni, cyklistiku, vodní sporty a další.

To, co dělá Vigan jedinečným, je jeho kulturní dědictví. Město je sídlem starobylé Osady Bantay, ​​která poskytuje výjimečný náhled na historické předměty, kostely a tradiční filipínskou kulturu. Návštěvníci mohou vidět také zbytek Zhu Yingshi Temple, prvního buddhistického chrámu v regionu Mohd Ng, v hodnotě 8,48 milionů amerických dolarů.

Vigan je fantastické město, kde můžete vychutnat množství kulturních a historických atrakcí, s jeskyněmi, čistým mořem, nádhernými plážemi a přátelskými lidmi. Pokud je Filipíny na vašem seznamu cestování, Vigan by určitě mělo být na prvním místě.


Letenka Filipíny Vigan


Letenka Filipíny Vigan je neuvěřitelně cenově dostupnou cestou do této starobylé filipínské destinace. Vigan je malé město na severu Filipín, které bylo založeno španělskými kolonizátory v 16. století. Jeho historické centrum bylo v roce 1999 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a stal se tak jedním z nejvýznamnějších kulturních míst na Filipínách.

Vigan je plné křivolakých kamenných uliček a starých koloniálních domů. V navštívení města je naprosto krásný časem zastavený čas a nezapomenutelné historické zážitky, které nikdy nezapomenete. Místní obyvatelé nikdy nespěchají a jsou velmi milí a přátelští.

- Jak se tam dostanete?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Viganu, je cesta letadlem do blízkého města Laoag na severním pobřeží Filipín. Z Manily trvá let asi 1,5 hodiny a doprava vás bude stát celkem cenově výhodnou sumu. Po příletu na letiště v Laoagovi budete muset navázat autobusem nebo taxíkem s cestou do Viganu. Cesta trvá asi 1,5 - 2 hodiny a je velmi pohodlná a bezproblémová.

- Co dělat v Viganu?

Hlavní atrakcí města Vigan jsou jeho malebné uličky, starobylé budovy a městské parky. Nezapomeňte navštívit Calle Crisologo, což je nejmalebnější ulice ve městě s kamennými domy a uličkami lemovanými koňskými povozy. Můžete se také projít po Plaza Salcedo, což je nejstarší náměstí ve Viganu, které bylo pojmenováno po španělském dobyvateli Juanu de Salcedovi.

Další zajímavé památky jsou kostel sv. Agustína, klášter sv. Julia a další. V okolí Viganu budete mít také možnost navštívit přírodní scenérie, jako jsou památkové vodopády Ilocos Norte a Narvacan a pláže v oblasti Pagudpud.

- Kdy navštívit Vigan?

Nejlepší dobu pro návštěvu Viganu je od listopadu do února, kdy je místní počasí příjemné a chladné. Pokud však neplánujete nic v nejbližší době, tak všechny roční období jsou dobré pro návštěvu města.

Vígan je plné historie a kultury, která vás přenese zpět do říše dávných dob. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného a unikátního, pak stojí Vigan za to přijet navštívit. Při cestě do toho sympatického filipínského města se můžete spolehnout na levné cestování, kde s CPL dostanete letenky za výhodné ceny.


Ubytování Filipíny Vigan


Filipíny jsou turistickou destinací, kterou si oblíbili milovníci slunce a exotických zážitků. Město Vigan v regionu Ilocos Sur patří mezi nejzajímavější turistické cíle na Filipínách díky svému koloniálnímu a historickému dědictví. Pokud tedy plánujete cestu do tohoto města, rádi bychom Vám poradili s výběrem ubytování.

Vigan nabízí různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a ubytování u místních rodin. Vzhledem k tomu, že město je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí na Filipínách, bude nutné si rezervovat ubytování dopředu, zejména v hlavní sezóně.

Pokud hledáte ubytování s výhledem na šedesátimetrovou řeku Mestizo, doporučujeme vám tříhvězdičkový hotel Hotel Felicidad. Tento hotel se nachází v centru města a nabízí moderně zařízené pokoje s Wi-Fi připojením, televizí a klimatizací. Kromě toho má Hotel Felicidad vlastní restauraci, parkoviště a gym.

Pokud byste raději zažili tradiční filipínskou atmosféru, můžete se ubytovat v pensiónu Casa Rica. Tento penzion se nachází v centru Viganu a nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a Wi-Fi připojením. Casa Rica má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční filipínská jídla připravená s místními ingrediencemi.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou filipínskou zkušenost, doporučujeme homestay ubytování u místních rodin. Tuto možnost nabízí například Vigan Saroda Homestay. Tento homestay se nachází mimo centrum města a nabízí prostorné pokoje s jednoduchým vybavením. V rámci ubytování vám bude také nabídnuta snídaně a možnost ochutnat tradiční filipínské jídlo.

Vigan má také další možnosti ubytování pro různé cestovatele s různými požadavky. Pokud hledáte levnější variantu ubytování, můžete si vybrat z několika hostelů v centru města. Pokud preferujete luxusní ubytování, nebojte se investovat do pětihvězdičkového hotelu Hotel Luna, který se nachází v historické části města.

Vigan je spojen s dalšími turistickými atrakcemi na Filipínách, jako je například město Laoag nebo národní park Banaue Rice Terraces, což z něj dělá skvělé výchozí místo pro vaše filipínské dobrodružství. Při plánování vaší cesty do Viganu nezapomeňte včas rezervovat ubytování, abyste mohli plně využít všech možností, které tento krásný region nabízí!


Počasí Filipíny Vigan


Vigan je město nacházející se na Filipínách. Jedná se o velmi krásné a historické město, které je součástí světového dědictví UNESCO. Město Vigan se nachází na západě ostrova Luzon, na pobřeží Jihočínského moře.

Klima v městě Vigan je tropické, s vysokými teplotami po celý rok. Nejbujnější období jsou období dešťů od června do října. Tyto měsíce jsou charakterizovány vyššími srážkami a vlhkostí.

V průběhu období dešťů mohou být srážky velmi silné a způsobovat problémy s přeplněnými řekami a záplavami. V průměru může Vigan za toto období přijít až 80% ročních srážek.

V posledních letech bylo pro město Vigan charakteristické extrémně suché období od listopadu do května. Množství srážek se v tomto období pohybuje pod 50 mm a vlhkost vzduchu může být velmi nízká.

Období sucha však může být příznivé pro turisty, kteří preferují slunečné a teplé počasí. V těchto měsících jsou nejvyšší teploty a nejlepší podmínky pro pobyt na pláži.

Celkově je tedy počasí v městě Vigan v závislosti na ročním období velmi jiné. Turisté musí být ostražití během dešťové sezóny a dbát na bezpečnost. Pokud však přijedou v období sucha, mohou se těšit na slunce a teplejší počasí. Vigan je také známý díky svým krásným budovám a jedinečným kulturním památkám, které přispívají k atmosféře tohoto historického místa.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky