Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Finsko Jämsä

Dovolená Finsko Jämsä


Finsko je země plná přírodních krás a zábavy pro celou rodinu. Pokud hledáte perfektní destinaci pro vaší rodinnou dovolenou, přemýšlejte o Jämsä. Tento malebný finský kraj ležící uprostřed úchvatného finského jezerního kraje nabízí mnoho zajímavých aktivit pro vaše děti a vy si zároveň vychutnáte klid a pohodu finské přírody.

Jämsä je ideálním místem, pokud hledáte neopakovatelný zážitek v přírodě. V Jämsä a jeho okolí najdete překrásné jezera, lesy a pole plné malých sídel a zajímavých kulturálních památek. Užijte si nádherné výhledy z vyhlídkové věže Koppi a objevujte tajemství vodopádů Konnevesi. V oblasti najdete celou řadu překrásných procházek a cyklotras, takže si můžete užít krásu finské přírody a konečně si skutečně odpočinout.

K dispozici jsou také mnohé sportovní a zábavní aktivity, ideální pro celou rodinu. Vyzkoušejte si například Wakeboard nebo Waterski, projížďku na kanoe nebo se jen tak vydávejte na cyklistickou turistiku v přírodě. Pokud máte rádi větší adrenalín, nebojte se využít nabídku zážitkových parků, které jsou v celé oblasti k dispozici.

Navštívit můžete také nádherné finské městečko Jämsä se svými kuriózními trhy, nebo se podívat na největší muzeum finského těžby dřeva, které připomíná bohatou minulost oblasti ukrytou v přírodě. Pro milovníky kultury, kteří hledají poněkud klidnější pobyt, doporučujeme návštěvu místního festivalu, který nabídne bohatý kulturní program včetně tanečních vystoupení, divadelních představení a mnoho dalšího.

Objevte Jämsä a jeho okolí a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v přírodě. Budete mít možnost být v blízkosti krásné finské přírody a zároveň si užít množství zábavy a relaxace s celou rodinou. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat dlouho!


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Jämsä


Dotaz: Jak se dostat do Jämsä?
Odpověď: Jämsä je nejlépe dostupná autem nebo autobusem. Výletě lze také využít letiště Jyväskylä, které se nachází asi 50 km od Jämsä.

Dotaz: Jaké jsou zdejší atrakce pro turisty?
Odpověď: Mezi turistické atrakce v Jämsä patří například lyžařské středisko Himos, jeskyně Petäjävesi a národní park Leivonmäki.

Dotaz: Kde se dá ubytovat v Jämsä?
Odpověď: V Jämsä je mnoho hotelů, penzionů a chat k pronájmu. Mezi oblíbené hotely patří například Hotel Jämsä a Cumulus Resort Laajavuori.

Dotaz: Jaké jsou zdejší outdoorové aktivity?
Odpověď: V Jämsä můžete vyzkoušet například lyžování, snowboarding, golfování, turistiku nebo cyklistiku.

Dotaz: Kde se dá dobře najíst v Jämsä?
Odpověď: V Jämsä jsou k dispozici různé restaurace nabízející finskou i mezinárodní kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet například restauraci Mamma Maria nebo Grill it!


Počasí Finsko Jämsä


Finsko je země, která je pro své množství jezer a lesů často označována jako „země tisíce jezer“. Nachází se na severu Evropy a svými rozsáhlými lesy a nekonečnými jezery nabízí turistům mnoho možností k trávení volného času. Jämsä je jedno z měst v centrální části Finska. Jaké počasí můžete očekávat v Jämsä?

Jämsä se nachází ve středu Finska a leží v blízkosti jezera Päijänne. Toto město je obklopeno bohatými lesy a jezerami, které poskytují mnoho turistických aktivit celý rok. Nicméně, počasí zde může být dosti drsné. Zimní měsíce jsou velmi chladné, s průměrnými teplotami od -5°C do -15°C. Místní podnebí zahrnuje krátké slunečné dny a dlouhé, temné noci. Od listopadu do dubna se v Jämsä sněží a na místních střediscích se provozuje lyžování a snowboarding.

V létě jsou teploty mnohem příjemnější, s průměrnými hodnotami od 15°C do 25°C. Místní krajina má mnoho jezer a v létě nabízí skvělou možnost koupání, rybaření a plavání. Kromě toho se v létě konají různé sportovní akce jako například golf a cyklistika.

Podzim a jaro jsou dvě období, která mohou být často proměnlivá. Teploty se mohou lišit každý den a mohou nastávat silné deště. Nicméně, tyto dvě sezóny také nabízejí mnoho krásných zážitků, jako je sledování jarního tání nebo podzimních barev v krajině.

Celkově vzato, počasí v Jämsä je dosti chladné a proměnlivé, ale to neznamená, že zde nenajdete spoustu turistických aktivit. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto město, určitě zde najdete spoustu krásných věcí k vidění a dělání.


Letenka Finsko Jämsä


Pokud plánujete cestovat do Finska a hledáte destinaci, která nabídne množství příležitostí pro aktivní dovolenou, může být vaše volbou letenka do města Jämsä.

Jämsä je město ležící v jižní části Finska, asi 200 kilometrů severozápadně od hlavního města Helsinek. Oblast kolem Jämsä je známá pro své přírodní krásy, jako jsou lesy, jezera a hory.

Jämsä je také skvělým místem pro zimní sporty. V blízkosti města se nacházejí lyžařské střediska Himos a Riihivuori, která nabízejí ideální podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty.

Pokud jste v létě, můžete si v Jämsä užít outdoorové aktivity, jako jsou cyklistika, turistika a rybaření. Okolí města nabízí nesčetné cyklostezky a turistické trasy, z nichž mnohé jsou ideální pro pozorování přírody a ochutnávání místních specialit.

Jämsä je také známá pro své množství kulturních akcí, jako jsou koncerty, festivaly a trh starožitností. Každý rok se zde koná mnoho akcí, které oslavují finskou kulturu a tradice.

Při plánování cesty do Jämsä zvažte nákup letenky na webových stránkách nebo u některého z přepravců. Je také možné cestovat autem nebo vlakem do Finska, s následným přesunem do Jämsä. Město je dobře propojeno s většími finskými městy, takže zde můžete snadno přistát nebo odletět.

V Jämsä se nachází několik možností ubytování, včetně hotelů a penzionů. Před plánováním cesty je však důležité zkontrolovat, zda jsou ubytovací zařízení otevřená v souladu s aktuálními omezeními pandemie.

Finská Jämsä je ideálním místem pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou a příležitosti k ochutnávání místních specialit. Zvažte tuto neobvyklou destinaci pro svou další cestu a užijte si všechny aktivity, které nabízí.


Ubytování Finsko Jämsä


Finsko a jeho úchvatné přírodní krásy přitahují turisty z celého světa. Jedním z oblíbených míst k návštěvě je Jämsä, město v centrální oblasti Finska, ležící na břehu jezera Päijänne. Pro ty, kteří hledají klidný a nádherný pobyt v tomto městě, jsou zde nabízeny různé typy ubytování: hotely, apartmány a chaty.

V Jämsä najdete několik hotelů, které nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Hotel Cumulus Resort Laajavuori se nachází na kopci s výhledem na jezero Päijänne a je vybudován v tradičním finském stylu. V hotelu najdete plně vybavené pokoje s balkóny, vnitřní a venkovní bazény, krytou ledovou dráhu a sauny. Další možností je Hotel Jämsä, který se nachází v centru města. Hotel nabízí pokoje s výhledem na město a jezero, restauraci a saunu.

Příznivci samostatného pobytu si mohou pronajmout apartmány v Jämsä. Apartmány nabízejí větší prostornost a více soukromí než hotely. Apartmány Luna a Ratsulan Lomamökit jsou k dispozici v blízkosti národního parku Isojärvi. Tyto apartmány nabízejí plně vybavené kuchyně, krb, sauna a venkovní grilovací prostor. Chetli byste si ubytování s vlastním bazénem? Potom se podívejte na apartmány Cottages Anitty, které nabízejí soukromý bazén a výhled na jezero Päijänne.

Chatiče jsou také k dispozici pro ty, kteří hledají autentickou finskou atmosféru. Tyto chatičky nabízejí pohodlné spaní v klidném prostředí. Jeden takovým místem je Rantala Farmhouse, kde najdete několik malých a útulných chatiček vytvořených s použitím tradiční finské stavby. Chatičky jsou výborným východiskem k návštěvě města a okolí nebo k užití relaxačního dne s venkovní saunou a ohništěm.

Pokud chcete zažít nádhernou finskou přírodu a hledáte klidné a pohodlné ubytování, Jämsä nabízí mnoho možností. Od moderních hotelů po tradiční finské chatičky, každý návštěvník si může vybrat podle svého gusta. Ať už se rozhodnete jakkoli, Finsko vás jistě nezklame svou krásou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky