Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Finsko Porvoo

Letenka Finsko Porvoo


Finské město Porvoo – historické středisko u Baltického moře

Finsko je země, která láká svými krásami a neuvěřitelnou atmosférou. Pokud hledáte destinaci, kam vyrazit na dovolenou, jistě vás zaujme Porvoo. Tento historický klenot u Baltického moře si získá srdce každého návštěvníka.

Porvoo je město ležící na jižním pobřeží Finska, jen 50 kilometrů východně od Helsinek. Je to druhé nejstarší město v zemi a současně jedno z nejvýznamnějších turistických center. Jeho historická zástavba je tak unikátní, že byla v roce 1996 zařazena na seznam celosvětového kulturního dědictví UNESCO.

Porvoo je známé především pro své historické centrum, kde se nachází řada památek a dominant města. Mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Mikuláše s impozantními věžemi, v níž se nachází například cenašský stůl s vyřezávanými tvary. Velmi zajímavým místem k návštěvě je také muzeum katedrály, ve kterém se můžete dozvědět o historii tohoto města a jeho významu pro Finsko.

Další pamětihodností Porvoo jsou malebné domky a uličky, které se vinou kolem říčky Porvoonjoki. Tento klenot města najdete v centru a ustoupí vám dech už jen na první pohled. Staré, barevné a nádherně opravené domky, se třímají jeden u druhého a tvoří neopakovatelnou atmosféru. V letních měsících se z této části města stává oblíbené piknikové místo a stánek s waflemi a kávou.

Pokud máte rádi přírodu, potom si jistě užijete vycházky po okolních lesích, kde se můžete projít po značených stezkách a podívat se například na výhledovou věž s nádherným výhledem na město a okolní krajinu. Pro milovníky vody je zde také možnost půjčit si kánoi a projet se po říčce Porvoonjoki.

Cesta do Porvoo není vůbec složitá. Pokud si chcete udělat radost, čekají na vás levné letenky do Helsinek. Let z Prahy tam trvá pouhých hodinu a půl, což z Porvoo činí ideální cíl na víkendový výlet. Prozkoumejte jedno z nejkrásnějších měst Finska a užijte si neopakovatelnou atmosféru, kterou region nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Porvoo


Q: Jak se nejlépe dostanu do Porvoo?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Porvoo, je autem nebo autobusem z Helsinek. Cesta trvá asi 50 minut.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Porvoo?
A: Nejlepší čas na návštěvu Porvoo je od července do srpna, kdy je počasí nejteplejší a nejsou zde tak velké davové hromady turistů.

Q: Co stojí za návštěvu v Porvoo?
A: Mezi hlavní turistické atrakce Porvoo patří historické centrum města s katedrálou, malými uličkami a tradičními finskými domy, říční promenáda a oblast Borgåviken, kde se nachází překrásné výhledy na okolní krajinu.

Q: Kam si mohu zajít na jídlo v Porvoo?
A: Porvoo nabízí širokou škálu jídelních možností, včetně tradiční finské kuchyně, skvělých rybích restaurací a kaváren s kvalitním kávovarem. Můžete si také vychutnat některý z místních závodů na výrobu sladkostí, jako jsou třeba čerstvě pečené sušenky nebo lahodné domácí zmrzliny.

Q: Kde bych si měl koupit suvenýry v Porvoo?
A: Ve starém centru města najdete řadu malých obchůdků a stánků, kde si můžete koupit tradiční finské výrobky, jako jsou keramika, látky a přírodní kosmetika. Většina obchodů nabízí také suvenýry spojené s Porvoo, jako jsou magnetky, pohlednice a vyšívané ubrusy.


Počasí Finsko Porvoo


Finsko je země, která je známá svými chladnými a deštivými podmínkami. Nicméně, město Porvoo, které se nachází na jihovýchodě Finska, má mírnější podnebí, než je běžné pro tuto oblast.

Hlavním faktorem, který ovlivňuje počasí Porvoo, je jeho poloha. Město leží poblíž pobřeží Baltského moře, což znamená, že má vliv na jeho klima. V zimě je Porvoo obvykle pokryto sněhem, ale díky pobřežnímu vlivu se teploty zpravidla pohybují kolem bodu mrazu a neklesají příliš hluboko.

V létě se Porvoo stává oblíbeným místem pro turisty. Teploty se zvyšují na 20 až 25 stupňů Celsia a slunce může svítit téměř dvacet hodin denně. Nicméně, zatímco léto může být teplé a slunečné, jsou pravděpodobné i krátkodobé deště.

Podzim v Porvoo začíná pomalu v průběhu září. Teploty se začínají ochlazovat, ale stále zůstávají kolem 12 až 15 stupňů Celsia. Podzimní krajina Finska se změní do atraktivních barev žluté, oranžové a červené.

Zima je v Porvoo obvykle chladná a temná, s krátkými dny a delšími nocemi. Teploty mohou klesnout na minus 20 stupňů Celsia. V prosinci a lednu je neobvyklé vidět vzácné modré nebe, ale zato sníh je všude kolem a vytváří bílou a krásnou krajinu. V Porvoo se také koná tradiční vianoční trh, který je známý pro své množství různých produktů a dekorací.

Jaro v Porvoo se objeví poměrně pozdě, obvykle v dubnu. Teploty se začínají zvyšovat a potenciál deště je častější. Skandinávská krajina je znovu živá a zelená, a to je ideální čas pro prohlídky přírody a procházky po okolí.

V Porvoo je počasí proměnlivé, ale nejlepší způsob, jak se zbavit nepředvídatelností počasí, je být dobře připraven. Doporučuje se nosit v zimě teplé oblečení, zatímco v létě je vhodné si vzít příslušenství k dešti. Bez ohledu na roční období, Porvoo nabízí návštěvníkům krásné a jedinečné zážitky.


Dovolená Finsko Porvoo


Dovolená na Finsku může být nezapomenutelným zážitkem, pokud si vyberete správné místo pro svůj pobyt. Jedním z těchto míst je město Porvoo, které se nachází zhruba 50 km východně od Helsinek na pobřeží Baltského moře.

Porvoo je jedním z nejstarších měst ve Finsku a nabízí návštěvníkům nejen krásné historické centrum, ale i krásnou přírodu v okolí města. V centru najdete mnoho tradičních finských dřevěných domů v různých pastelových barvách, které jsou umístěny už od 18. století, kdy bylo město založeno. Mezi nejznámější památky v Porvoo patří katedrála z 13. století, která se nachází na kopci nad městem, a také rustikální trhové náměstí, které je známé rybími stánky a různými obchůdky s místními specialitami.

Městečko také nabízí mnoho možností pro milovníky přírody. Hned vedle města se nachází nádherný národní park Nuuksio, který je ideální pro turistiku, jízdu na kole nebo prozkoumání tamních jezer. Lze zde dokonce objevit i některá endemická zvířata a rostliny.

Dalším možným výletem je návštěva nedalekých ostrovů a pláží. Východně od Porvoo se nacházejí ostrovy zvané Pellinge, kde najdete krásné pláže, křivky lesů a řadu krásných kopců s výhledem na okolní krajinu.

Finsko je také známé svou saunovou kulturou a město Porvoo není výjimkou. V centru města najdete několik saun, které navštěvují místní a turisty všech věkových kategorií.

Pokud hledáte něco zajímavého, méně známého a méně turistického v porovnání s Helsinkami, město Porvoo je skvělou volbou. Má krásnou přírodu i historickou zástavbu, ke krátkodobému i delšímu pobytu. Dovolená zde může být nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Finsko Porvoo


Finsko je země, která nabízí mnoho zajímavých míst ke navštívení. Jedním z nejzajímavějších měst v Finsku je Porvoo. Toto historické město se nachází asi 50 kilometrů východně od Helsinek a je známé svou starobylou architekturou, překrásnými výhledy a bohatou historií.

Pokud plánujete cestu do Porvoo, musíte založit dopředu košilku s oblečením proti počasí, protože podnebí Finska se může rychle změnit. Když se umístíte k samotnému ubytování, máte na výběr z městských hotelů, penzionů, nebo pronájmu domů a bytů. Záleží na vašich představách a zájmech.

V Porvoo je mnoho městských hotelů, které nabízejí vysokou kvalitu ubytování za rozumné ceny. Z menších hotelů lze doporučit Hotelli Seurahovi. Nachází se přímo v centru Porvoo a nabízí pohodlné pokoje. Pokud si přejete luxusnější ubytování, můžete zkusit Hotel Sparre. Hotel se nachází v historické budově a nabízí krásně zdobené pokoje, sauna a restauraci.

Další možností je pronájem bytu nebo domu. V Porvoo najdete mnoho soukromých pronájmů, které vám umožní být váš vlastní pán. Pokud cestujete s rodinou, můžete zkusit Homeaway nebo Airbnb, kde najdete mnoho bytů a domů k pronájmu. Většina těchto ubytování se nachází v blízkosti hlavního města, takže budete mít snadný přístup ke všem turistickým atrakcím.

Další možností pro ubytování v Porvoo jsou penziony. Ty nabízejí nižší ceny a větší možnost prozkoumání místního života. Jedním z nejlepších penzionů v Porvoo je Porvoo Hostel, který se nachází v historické budově přímo v centru města.

Kamkoliv se rozhodnete umístit, Porvoo vám nabídne krásné a bohaté zážitky, které budete moci sdílet s vašimi blízkými. Tento malebný finský klenot patří mezi jedno z nejvíce kouzelných míst v zemi. Proto si užijte tyto krásy, objevujte ať už to je z výšky dominanty Porvoo, proti které se toto město může pyšnit, či vychutnávání tradiční ruské potraviny, kterou najdete hned vedle Finského národa, kteří přijali tento zvyk společné minulosti.

Tedy je toto místo, kde vám zapracovaný denní plán na loučení s unií jednoznačně nadělí zážitek na celý život.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky