Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ghana Bolgatanga

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Bolgatanga


1) Jak se dostat do Bolgatanga?

Do Bolgatanga se dá dostat buď letecky (přistává se na letišti v Tamale a poté je třeba jet autobusem nebo taxíkem) nebo autobusem nebo taxíkem z hlavního města Accra.

2) Jaké jsou nejlepší aktivity v Bolgatanga?

Nejlepší aktivity v Bolgatanga jsou návštěva trhů, prohlídka historických památek jako jsou kostely a pevnosti, vycházky po místní přírodě, např. k vodopádům nebo skalním formacím, návštěva místních řemeslných dílen (výroba keramiky, tkání, hudebních nástrojů atd.)

3) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bolgatanga?

Nejlepší doba na návštěvu Bolgatanga je od prosince do února, kdy jsou méně deštivé období a teploty jsou příjemné.

4) Jaká je místní kuchyně?

Místní kuchyně je založena na cereáliích, rýži, fazolích, zelenině a kukuřici. Oblíbenými pokrmy jsou např. fufu, banku nebo waakye.

5) Jaké jsou nejběžnější zdravotní problémy v oblasti?

Nejběžnějšími zdravotními problémy v oblasti jsou malárie, průjmy a dehydratace způsobené vysokými teplotami. Je důležité dodržovat hygienu, pít čistou vodu a používat repelenty proti komárům.

6) Jak si v oblasti poradit s jazykovou bariérou?

Hlavním jazykem v oblasti je dagaare. Mnoho lidí však také mluví anglicky. Je dobré se naučit základní fráze v dagaare nebo si připravit pár slovních obratů v angličtině, např. pro objednávání jídel.

7) Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Bolgatanga?

V Bolgatanga jsou k dispozici hotely, hostely a apartmány. Nejoblíbenější jsou díky své atmosféře a ceně hostely, které nabízejí ubytování v rodinném prostředí.

8) Co dalšího se vyplatí vidět v okolí Bolgatanga?

V okolí Bolgatanga stojí za návštěvu např. národní park Mole, kde můžete pozorovat divokou zvěř, nebo město Navrongo, které je známé pro svou tradiční architekturu. Také stojí za to navštívit místní slavnosti a festivity, např. Yam festival nebo tradiční tance.


Ubytování Ghana Bolgatanga


Ghana je známá jako země mnoha kultur a přírodních krás, které přilákají cestovatele z celého světa. Bolgatanga, hlavní město regionu Upper East v Ghaně, je bohaté na kulturní atrakce a výjimečnou krajinu, která si zaslouží návštěvu. Pokud hledáte ubytování v Bolgatanga, je zde několik možností, které jsou vhodné pro každého cestovatele.

Jeden z nejpopulárnějších hotelů v Bolgatanga je African Soul Guest House. Nachází se v klidném a přátelském prostředí, které je ideální pro odpočinek a relaxaci. Hosté mohou získat jedinečný zážitek v této ubytovně, která nabízí čisté pokoje s pohodlnými postelemi, klimatizace, Wi-Fi připojení a sociálním zařízením. African Soul Guest House také nabízí ubytování ve stanu, kde si mohou hosté užít pod širým nebem Ghana.

Další možností je hotel Soocar Hotel, který je nedaleko města a nabízí pohodlné a cenově dostupné pokoje pro cestovatele. Tento hotel je ideální pro cestovatele, kteří si cení pohodlí a luxusu. Pokoje jsou velmi prostorné a nabízejí klimatizaci, Wi-Fi připojení a TV, což má přispět k vaší relaxaci a komfortu.

Hosté, kteří preferují pobyt v klidné přírodě, mohou zvolit Kempinski Hotel Gold Coast City Accra jako svou volbu pro ubytování v Bolgatanga. Tento luxusní hotel je obklopen přírodou, což vám umožní si užít příjemný pobyt a spojiti se s přírodou. Hotel nabízí mnoho aktivit, včetně procházek v přírodě, plavání v bazénech a masáží, abyste si mohli odpočinout a uvolnit se.

Pokud hledáte ubytování s historickými kořeny, penzion Tongo Hills Lodge je ten správný pro vás. Tento penzion se nachází v Tongo Hills, který je domovem k posvátnému skalnímu útvaru, který milují místní obyvatelé jako zdroj léčivých a duchovních sil. Penzion Tongo Hills Lodge zajišťuje hostům jedinečný zážitek Ghana a je vybavenován pohodlnými pokoji s vlastní koupelnou a soukromým balkonem, aby jste si mohli vychutnat krásné výhledy na okolí.

V Bolgatanga je mnoho možností, jak si užít pobyt v Gháně. Tyto možnosti jsou ideální pro cestovatele, kteří hledají pohodlí, luxus nebo klidnou přírodu. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, určitě si užijete nepopsatelnou krásu tohoto regionu.


Počasí Ghana Bolgatanga


Bolgatanga je město v severní části Ghany, které je známé svým teplým a suchým klimatem. Průměrná roční teplota je kolem 32°C, s minimem kolem 20°C a maximem kolem 40°C. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 65%.

V Bolgatangě se vyskytuje období sucha, které trvá od listopadu do března. Během této doby se na obloze vyskytují pouze občasné obláčky a srážky jsou velmi vzácné. Dny jsou obvykle slunné a horké, s vysokými teplotami, které se mohou dostat až k 45°C.

Období dešťů začíná v dubnu a trvá až do října. Během tohoto období se Bolgatanga stane velmi zeleným a kvetoucím městem. Průměrné srážky dosahují až 900 mm ročně a deště mohou být občas velmi silné.

Během období dešťů jsou teploty mírnější, s průměrem kolem 30°C. V noci mohou teploty klesnout až k 20°C. Oblačnost se může objevit téměř každý den v podobě krátkodobých bouřkových přeháněk.

V Bolgatangě je velmi důležité chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečně během celého roku. Při návštěvě města je dobré mít s sebou oblečení vyrobené z lehkých materiálů a podepřít si chrániče slunce a další ochranné pomůcky.

Celkově lze říci, že klima v Bolgatangě je převážně horké a suché, s krátkým obdobím dešťů. Během celého roku však můžeme očekávat vysokou teplotu a slunečné dny. Proto je důležité při cestování do Bolgatangy vždy mít připravené opatření, jak se ochránit proti letnímu slunci a zabezpečit si dostatečné zásoby tekutin.


Dovolená Ghana Bolgatanga


Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne zcela odlišnou kulturu a zážitky, než jaké jste doposud zažili, může být Bolgatanga, město v severní části Ghany, tou správnou volbou. Toto město je hlavním městem regionu Upper East a nabízí návštěvníkům nespočet možností, jak prozkoumat ghanské tradice a zvyky.

Bolgatanga se nachází v srdci pouště, takže se můžete těšit na nádherné výhledy na krajiny při cestování tam i zpět. Mimochodem, nejlepší cesta, jak se dostat do Bolgatangy, je letecky do Accry, hlavního města Ghany, a následně si vypůjčit auto nebo jet autobusem do Bolgatangy.

Jedním z největších zážitků, které si můžete v Bolgatangě užít, je prohlídka trhů. Zde můžete ochutnat mnoho druhů lokálních jídel, což je zážitek, který si určitě nenecháte ujít. Ve městě také najdete Unikátní trh Tengzug, kde najdete nevídané obchody plné místních dřevěných soch a unikátních šperků. Pokud jste milovníkem umění, můžete navštívit i místní muzeum, kde se nachází sbírka ghanského umění.

Pro milovníky přírody je zase ideální výlet do místních hor Tongo. Zde můžete navštívit Tengana Peak, nejvyšší bod v oblasti Upper East a vidět mnoho vesniček a říček. V oblasti také najdete mnoho komunit, kde si můžete užít pohostinnosti a rodinné atmosféry. V těchto komunitách jsou často pořádány tradiční tance a různé kulturní akce.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se projet na velbloudech nebo navštívit jedno z mnoha míst, kde se nabízí rafting. Bolgatanga je ideálním místem pro ty, kteří hledají odlišný zážitek a chcete ochutnat místní kulturu a zvyky.

Celkově vzato, Bolgatanga je skvělým místem, kam si můžete odpočinout a užít si nevšední zážitky plné neobyčejných zážitků a nových zkušeností. Pokud máte chuť na něco nového, určitě byste si Bolgatangu neměli nechat ujít.


Letenka Ghana Bolgatanga


Letenka Ghana Bolgatanga – objevte skvělou destinaci v západní Africe

Pokud hledáte novou a málo tradiční destinaci v Africe, může být Ghanu a město Bolgatanga tou správnou volbou. Bolgatanga leží v severovýchodní části Ghanu a často bývá nazývána jako "brána k Sahelu". Nejen díky své poloze je město zajímavé turistům z celého světa, ale také díky své kulturní a etnické pestrosti.

Pokud se chystáte na cestu do Bolgatanga, ideální je vyrazit přes letiště v hlavním městě Akkře. Hned na začátku vaší cesty si můžete užít nádhernou atmosféru ghanského hlavního města. Zde si v bahně můžete užít západy slunce na plážích nebo si prohlédnout místní památky, jako například Akkřský hrad.

Po příletu na letiště v Bolgatanga si nenechte ujít návštěvu místní tržnice, kde můžete zažít každodenní život místních obyvatel a objevovat zdejší řemeslné výrobky. Mezi hlavní atrakce patří také Národní muzeum Ghany, kde se můžete dozvědět vše o historii a kultuře země.

Pokud milujete krásu přírody, určitě nemůžete vynechat výlety do okolí Bolgatatangy. Výbornou volbou je návštěva Národního parku Buijslaaijského, který je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, levy, hroši a mnoho dalších. Navštívit můžete také jedno z nejkrásnějších a největších vodopádů Ghana – Kintampo. To vše vás zaručeně okouzlí a nabídne jedinečný zážitek.

Co se týká místní gastronomie, nejpoužívanějšími ingrediencemi jsou banány, plantány a okra – druh zeleniny. Mezi místní speciality patří například fufu – kukuřičná kaše, a banku – směs maniokové mouky a vody. Můžete si také vyzkoušet kořeněné masové pokrmy nebo různé zeleninové saláty, jejichž složení vždy závisí na konkrétních oblastech a sezóně.

Celkově vzato, Ghana a město Bolgatanga nabízejí spoustu zajímavostí, které stojí za návštěvu. Přes letenku Ghana Bolgatanga si můžete užít nezapomenutelné zážitky a poznat nové kultury a zvyky. Není nic lepšího, než objevovat nové kouty naší krásné planety.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky