Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Írán Kish Island

Počasí Írán Kish Island


Írán je země, která se nachází v jihozápadní Asii a je známá svým horkým a suchým klimatem. Kish Island, jak již název napovídá, je ostrov nacházející se na jihu země, v Perském zálivu. Má tropické podnebí s celoročními vysokými teplotami a nízkou vlhkostí. V tomto článku si řekneme více o počasí a o tom, co očekávat, navštívíte-li ostrov Kish Island.

Jaro (březen - květen)

Jaro na Kish Island je nádherné období. Po měsících sucha a vysokých teplot se počasí mírní a teploty se pohybují mezi 20 a 30 °C. V těchto měsících se mohou vyskytnout občasné bouřky a přeháňky, ale jsou krátké a nejsou průběžné.

Léto (červen - srpen)

Léto je nejteplejší období na Kish Island a nejvhodnější doba pro plážové aktivity, jako jsou potápění, šnorchlování a plavání. Průměrné teploty v těchto měsících se pohybují kolem 35-40°C a vlhkost je velmi nízká, což znamená, že v horkých dnech se může zdát, že se teplota blíží 50°C. Povrchové teploty moře se mohou pohybovat mezi 25-30°C, což z něj dělá ideální místo pro koupání.

Podzim (září - listopad)

Podzim na Kish Island se vyznačuje mírnými teplotami a menším počtem turistů. Průměrné teploty se pohybují okolo 25-30°C, což znamená, že je stále možné se koupat a bavit na pláži. V tomto období se také mohou objevit nepředvídatelné bouřky a přeháňky, ale většinou se jedná o krátkodobé a nepravidelné srážky.

Zima (prosinec - únor)

Zima na Kish Island je nejchladnějším obdobím a průměrné teploty se pohybují kolem 20°C. V některých dnech může být chladno a větrno, ale to neznamená, že by to nemohlo být ideální období pro návštěvu ostrova. V této době můžete zažít klid a ticho, když se turistický ruch zpomalí.

Závěr

Kdykoliv se na Kish Island rozhodnete jet, mějte na paměti, že je to místo s celoročně klimatem, což znamená, že se zde můžete v každém ročním období bavit a užívat si. Pokud preferujete hory vrchoviny, pak je pro Vás údolí Alborz skvělé místo s jiným klimatem než na ostrově Kish. Ať už si jdete na Kish Island na dovolenou nebo na jednodenní výlet, připravte se na horké a slunečné počasí!


Ubytování Írán Kish Island


Írán je krásná země plná kulturních i přírodních památek, jejíž krásy stojí za to objevovat. Pokud plánujete cestu do Íránu a hledáte místo na odpočinek, určitě se podívejte na Kish Island.

Kish Island je iránský ostrov v Perském zálivu, který se nachází asi 19 kilometry od jihovýchodního pobřeží Íránu. Ostrov nabízí skvělé možnosti pro odpočinek a zábavu. Má celkovou plochu 91 kilometrů čtverečních, a tak nabízí mnoho aktivit a zajímavostí.

Pokud hledáte ubytování na Kish Island, máte na výběr několik možností. Najdete zde hotele různých cenových kategorií a tříd. Pro příznivce luxusu doporučujeme hotelový komplex Dariush Grand Hotel s rozlohou 43 000 metrů čtverečních, který nabízí pokoje s výhledem na Perský záliv a moderní vybavení.

Pro turisty s menším rozpočtem nabízí Kish Island také levnější možnosti ubytování, jako jsou například hostely nebo apartmány. V posledních letech se také rozšířila nabídka soukromých apartmánů prostřednictvím Airbnb.

Nejlepší oblastí pro ubytování na Kish Island je jižní část ostrova, kde se nachází mnoho pláží a zábavních center. Oblast je ideální pro ty, kteří se chtějí odpočinout a užít si slunce, ale také pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky jako windsurfing nebo jízdu na vodním skútru.

Kromě toho se na Kish Island nacházejí také kulturní památky, které stojí za návštěvu. Jednou z nejvýznamnějších je Kariz, podzemní vodní systém, který byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalšími zajímavými památkami jsou například obchodní centrum Pardis nebo historická pevnost, která se nachází v centru ostrova.

Celkově lze říci, že Kish Island je skvělou destinací pro turisty, kteří hledají místo na odpočinek i zábavu. Ubytování na ostrově je dostupné pro každého zákazníka, ať už hledá levné nebo luxusní ubytování. Kromě toho nabízí ostrov mnoho atrakcí a památek, které si zamilují především milovníci krásné přírody a kulturních památek.


Letenka Írán Kish Island


Letenky do Íránu jsou stále častější volbou mezi cestovateli, kteří hledají exotický zážitek v zemi s mnoha kulturními a historickými památkami. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je ostrov Kish. Tento ostrov je jedním z nejturistickyji rozvíjených v Íránu, a nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže, ale také celou řadu kulturních a historických památek.

Jedním z nejlepších způsobů, jak navštívit ostrov Kish, je prostřednictvím letenky, kterou můžete rezervovat přímo v Íránu nebo prostřednictvím některého z mnoha cestovních kanceláří. Existuje mnoho leteckých společností, které poskytují výborný servis a rychlé lety do Teheránu nebo Isfahánu. Z velkých měst jako jsou například Istanbul, Dubaj, nebo Doha se na Kish dostanete během několika hodin. Pokud budete chtít si zajistit vstup do země včetně víza, doporučujeme kontaktovat některou z cestovních kanceláří, které se specializují na zajištění vstupových dokumentů pro turisty.

Když se budete pohybovat po ostrově Kish, určitě navštivte několik z jeho nejduležitějších památek. Mezi ně patří například Ancient City of Harireh, místní muzeum s ukázkami místní kultury a historie, nebo Aquarium, kde můžete vidět nejen arabské ryby, ale také velryby, delfíny, a další zvířata.

Pokud máte rádi přírodní krásy, můžete se vydat na procházku na pláže ostrova nebo navštívit Bahramgoreh Forest Park, kde můžete vidět jedny z největších ibišků na světě. Kish je také oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování, protože jeho pobřeží je plné korálů a diverzity zvířat v moři. Pokud si budete přát strávit den mnohem aktivněji, můžete se vydat do Divorocean a utkat se s prudkými vlnami.

Pokud hledáte exotický zážitek s bohatou kulturní a přírodní historií, je návštěva ostrova Kish prostřednictvím letenky do Íránu tím pravým ošvědčením pro vás. Ostrov Kish nabídne nejen krásné scenérie a pláže, ale také řadu kulturních a historických památek, které se Vám budou ještě dlouho vrývat do paměti. Přijďte a zjistěte sami, co ostrov Kish nabízí.

Je důležité mít na paměti, že vstup do Íránu vyžaduje vízum a platný cestovní pas, a také to, že v zemi platí určitá pravidla a tabu, která jsou odlišná od těch na západě. Nicméně, s trochou přípravy a respektu pro místní zákony a kulturní zvyklosti, se můžete těšit na velmi pozitivní zážitek z návštěvy tohoto exotického ostrova v Perském zálivu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Kish Island


1. Jak se dostat na Kish Island?

Kish Island má mezinárodní letiště, takže nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Také je možné přijet trajektem či lodí z různých míst v Perském zálivu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Kish Island?

Nejpopulárnější pláže jsou Marjan Beach, Maryam Beach a Darya Beach. Všechny tyto pláže mají bílý písek a čistou vodu.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kish Island?

Nejlepší doba pro návštěvu je od listopadu do března, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Letní měsíce jsou velmi horké a suché.

4. Co je nejlepší dar, který si můžete koupit na Kish Island?

Nejlepším darem, který si můžete koupit na Kish Island, je perský koberec nebo různé druhy koření a bylin.

5. Má Kish Island nějaké historické památky?

Ano, na Kish Island najdete několik historických památek, jako jsou například celnice z 10. století a karavanseraj z 17. století.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kish Island?

Kish Island nabízí mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, surfování, plachtění a jízda na koni.

7. Jaké jsou nejoblíbenější restaurace na Kish Island?

Nejpopulárnější restaurace na Kish Island jsou Siavash, Marina Club, Dolphin, Tamashakhane, Al-Rayyan a další.

8. Potřebuji vízum pro vstup na Kish Island?

Většina turistů může na Kish Island vstoupit bez víza. Pokud ale plánujete cestovat mimo Kish Island, možná budete potřebovat vízum. Je nejlepší informovat se před cestou s konzulátem nebo ambasádou.


Dovolená Írán Kish Island


Dovolená v Íránu může být pro mnoho lidí nepravděpodobnou volbou, ale určitě stojí zato zvážit tuto exotickou destinaci, zejména Kish Island. Kish Island je ostrov nacházející se v Perském zálivu, který je největší ostrov na jihu Íránu.

Ostrov se může pochlubit svými písečnými plážemi, ovocnými sady a křišťálově čistou vodou, což ho dělá populárním turistickým cílem. Většina návštěvníků se ubytuje v některém z luxusních hotelů na pobřeží.

Východní pobřeží ostrova je ideální pro snorchlování a potápění. Tam můžete vidět bohatství podmořské flóry a fauny, včetně korálů, ryb a dokonce i vraků lodí. Pokud vás ale spíše láká sluneční koupání, pak můžete navštívit pláže v blízkosti hotelů, které nabízejí možnost najmout si malou loď a projít se po pobřeží.

Když se budete chtít nadechnout svěžího ovzduší, můžete se vydat do úžasného parku Kish Island, který se rozkládá na ploše deseti hektarů. Park nabízí mnoho atrakcí, jako jsou golfové hřiště, umělé jezero, mnoho různých zahrad a botanických zón a mnoho dalšího.

Kish Island je známý i pro své nákupní centra, která se nacházejí v blízkosti hotelů. Najdete zde řadu luxusních obchodů od módních značek, až po tradiční íránské suvenýry, jako jsou kožené zboží, keramika a koberce.

Ostrov Kish Island je populární pro své kulturní a historické dědictví. Většina turistů navštěvuje ruiny starověkého města Harireh, které se nachází na severu ostrova. Toto místo je také známo jako "město knih", protože zde najdete mnoho rukopisů a knih, které pocházejí ze starověkého Íránu.

Celkově lze říci, že dovolená na Kish Island je skvělou volbou pro ty, kteří hledají exotický zážitek v unikátním prostředí. Kromě toho, že se můžete těšit na slunečné pobřeží, můžete také objevovat bohatou historii a kulturu tohoto úžasného místa.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky