Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Kinsale

Letenka Irsko Kinsale


Pokud byste chtěli navštívit krásné místo v Irsku, neváhejte a vydejte se do malebného městečka Kinsale, které se nachází v hrabství Cork. Zdejší přístav ušlechtil jménem a drží si dodnes úctyhodné postavení mezi Iry i turisty.

Pro návštěvu Kinsale se z České republiky nejvíce hodí spojení letadlem. Abychom vám usnadnili výběr letenek, zkusíme vše podstatné o letence do tohoto krásného města shrnout.

Cesta na letiště

I když Kinsale není největším městem, jeho známosti se nedají přehlédnout. Pokud se rozhodnete cestovat městským autobusem, připravte se na možnou frontu a větší nápor cestujících. Na letišti v Dublinu můžete také využít služby taxi. Cena se pohybuje kolem 30 až 40 eur.

Výběr letoviska

Ceny letenek se pohybují od 3 000 do 8 000 Kč. Letecké společnosti nabízí různé možnosti letovisek, takže si můžete vybrat to nejvýhodnější. Například přímý let z Prahy do Corku trvá necelé 2 hodiny a cena se pohybuje už od 3 000 Kč. Přímý let z Vídně do Dublina trvá zhruba 2,5 hodiny a cena se pohybuje okolo 5 000 Kč.

Vhodné období pro cestování

Irové jsou velmi pohostinní lidé a turistům nabízejí své krásy až do října. Poté nastává období, kdy sílí bouře, a lety mohou být omezeny či zcela zrušeny. Ideálním obdobím pro návštěvu Kinsale je nicméně jaro nebo podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistů méně.

Kinsale

Když dorazíte na letiště v Corku, můžete se zde rozhodnout, jestli se budete autobusem přepravovat do Kinsale nebo pronajmete automobil a pojedete si prohlédnout okolní krajinu.

Kinsale je malé ale úchvatné městečko v jihozápadní části Irska, které je známé svou neuvěřitelnou atmosférou, krásnou architekturou a přitom přátelskými obyvateli. Ve městě najdete mnoho restaurací a barů, které nabízejí tradiční irská jídla, jako jsou různé druhy ryb a mořských plodů.

V místě se nachází mnoho turistických atrakcí, jako jsou například muzeum námořní historie, památník Kinsale College, hrad a mnoho dalších krásných míst.

Celkově řečeno, letenka do Irského Kinsale doporučuje se jako skvělá volba pro cestovatele, kteří se chtějí podívat na neuvěřitelně krásná místa v Irsku a zažít jedinečnou atmosféru irského venkovského kraje.


Dovolená Irsko Kinsale


Irsko je země, která je známá svou překrásnou přírodou, bohatou kulturou a proslulým pivem. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, určitě neprohloupíte, pokud si zvolíte město Kinsale. Toto malé přímořské město sice není příliš známé, ale je to jedna z nejkrásnějších destinací v Irsku.

Kinsale se nachází na jihozápadě Irského pobřeží, na úpatí kopce Garrettstown a při ústí řeky Bandon. Město je známé svými malými ulicemi a barvami domů, které z něj dělají malebnou a romantickou destinaci. Kinsale také patří mezi nejvýznamnější přístavy v Irsku a díky své poloze má skvělou námořní tradici.

V Kinsale najdete celou řadu zajímavostí a aktivit, které vám udělají dovolenou nezapomenutelnou. Kinsale je bohaté na historická místa, například zámek Charlesfort z 17. století, jenž stojí na útesu nad mořem, nebo Desmond Castle, který byl vysvěcen v roce 1500. Dále můžete navštívit řadu muzeí a galerií, jako například Kinsale Regional Museum, které vám přiblíží historii města a dokonce i nejméně známé části irského souostroví.

Pro milovníky aktivního odpočinku a přírodní krásy je Kinsale také ideální destinací. Je zde možnost výletů po moři či procházek po pobřeží, kde se můžete těšit z dechberoucích výhledů na oceán. Navštivte oblíbené písečné pláže, jako například Garrettstown Beach nebo Kinsale Harbour, které patří mezi nejkrásnější pláže v Irsku. Ostrůvek Old Head of Kinsale nabízí nejvíce naprosté samoty a s velkou pravděpodobností potkáte jen pár dalších turistů.

Město Kinsale je také známé svým bohatým gastronomickým zážitkem. Můžete si vybrat z mnoha restaurací, které nabízejí překrásná rybí jídla a nejlepší možná irská piva. V Kinsale také probíhá pravidelně festival jídla, kde se můžete těšit na ochutnávky a workshopy.

Jedním z nejkrásnějších míst k přenocování v Kinsale je špičkový Pontoon House B&B v malé vesničce Blackwater, zhruba patnáct minut jízdy od Kinsale. Tento podnik nabízí stylish a moderní pokoje s krásným výhledem na okolní krajinnou scenérii.

V Kinsale uvidíte, jak vypadá pravé irské přístavní městečko, bez přetíženého turistického ruchu, a jak život místních obyvatel probíhá. Kinsale rozhodně patří mezi nejkrásnější a nejméně známé destinace na jihozápadě Irska, a pokud tam doposud nebyli, rozhodně se vyplatí navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kinsale


1. Jak se dostat do Kinsale z Dublinu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Kinsale z Dublinu, je půjčení auta nebo pronájem taxi služby. Doba cesty trvá zhruba 3 hodiny a může zahrnovat poplatky za dálnici. Existuje také možnost přepravy autobusem nebo vlakem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Kinsale?
Odpověď: Nejlepší pláže v okolí Kinsale jsou Garretstown Beach, Garrylucas Beach a Blackrock Beach.

3. Co navštívit v Kinsale?
Odpověď: V Kinsale můžete navštívit historickou pevnost Charles Fort, muzeum Desmond Castle nebo výlet lodí na podívanou na delfíny a tuleňe.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kinsale?
Odpověď: V Kinsale si můžete vychutnat královské mořské plody v The Fishy Fishy Restaurant nebo Irish beef v The Bullman pub & Restaurant.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kinsale?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kinsale je v období od května do září, kdy jsou všechny turistické aktivity otevřeny a počasí je příjemné.


Ubytování Irsko Kinsale


Irsko je země, kterou byste určitě neměli minout, pokud hledáte nádhernou krajinu, tradiční kulturu a vynikající mořskou kuchyni. A pokud se chystáte navštívit jižní Irsko, pak nemůžete minout malebné městečko Kinsale, které se nachází v okrese Cork. Pokud se tedy chystáte navštívit Kinsale, budete potřebovat také místo k pobytu. V tomto článku si představíme několik skvělých možností pro ubytování v Kinsale.

1. Actons Hotel
Actons Hotel se nachází v centru města Kinsale a nabízí nádherné výhledy na přístav. Jeho pokoje jsou prostorné a stylově zařízené ve tradičním irském stylu. Hosté si mohou vychutnat výbornou kuchyni v restauraci hotelu nebo si dopřát drink v hotelovém baru. K dispozici je také venkovní terasa s výhledem na moře.

2. Perryville House
Perryville House je luxusní bed and breakfast, který se nachází jen kousek od centra města Kinsale. Toto romantické ubytování nabízí pokoje s nádherným výhledem na záliv a vynikající snídaně, které se podávají v krásné jídelně, která je vysoká a plná světla. Hosté se mohou také těšit na krásnou zahradu, kde si mohou odpočinout.

3. Trident Hotel
Trident Hotel se nachází v samém srdci Kinsale a nabízí luxusní ubytování s výhledem na moře. Jeho pokoje jsou prostorné a elegantně zařízené s moderním nábytkem. Hosté si také mohou užít exkluzivní jídlo v nabízené restauraci hotelu s výhledem na záliv.

4. Blue Haven Hotel
Blue Haven Hotel se nachází v centru Kinsale a nabízí skvělé ubytování se stylovým nábytkem a moderními vybaveními. Jeho pokoje jsou prostorné a pohodlné, s kvalitními zařízeními. Hosté si mohou vychutnat chutné jídla v restauraci a bary jsou velmi dobré jak na drink, tak na nápoj.

5. Perry's Bridge House
Perry's Bridge House je rodinný penzion nacházející se kousek od centra Kinsale. Toto útulné ubytování nabízí pokoje s tradičním dekorativním stylem a nadčasovou elegancí. Hosté budou mít možnost vychutnat si vynikající snídani v útulné jídelně penzionu.

Kteroukoliv z těchto možností byste rozhodně nechtěli propásnout v případě, že se chystáte navštívit malebné městečko Kinsale. Pokud si vyberete správné ubytování, vaše dovolená v Irsku bude opravdu úžasnou záležitostí.


Počasí Irsko Kinsale


Irsko Kinsale není typickým místem pro letní dovolenou, ale stále má svůj půvab. Populární pro své přístavy a jachty, město Kinsale se nachází na jihozápadě Irska a má bohatou historii. Zajímalo by vás, jaké počasí zde vládne?

Irsko má oceánské klima, což znamená, že počasí je velmi proměnlivé. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 15-20 stupňů Celsia, zatímco zimní teploty jsou okolo 5-10 stupňů Celsia. V létě může být podstatné větší množství srážek než v jiných ročních obdobích a počasí se mění velmi rychle. Proto je nutné být připraven na vše!

V Kinsale se turisté mohou těšit na krásné výhledy na oceán a skalnaté pobřeží. Kvůli nerozhodnému počasí by mělo být vždy mít plánek na různé aktivity pro případ deště. Kinsale a jeho okolí nabízí mnoho historických památek a kulturních zajímavostí, ať už se jedná o pevnosti, muzea nebo galerie.

I přes nepředvídatelné počasí se můžete těšit na nádherné výhledy Kinsale. Ať už jste na procházce, v člunu nebo sedíte v restauraci, váš pohled bude jistě nezapomenutelný. S tichou atmosférou a krásnou scenérií nabízí Kinsale ideální prostředí pro rodinnou dovolenou nebo relaxační pobyt.

Jestliže se chystáte do Kinsale, berte s sebou oblečení na každé počasí, připravte si plán B pro případ, že bude pršet a užijte si krásy města bez ohledu na proměnlivé počasí. Budete se moci potápět do historie Irska a užívat si přírodní krásy této oblasti.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky