Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Slieve League

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Slieve League


1. Jak se dostat na Slieve League v Irsku?
- Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo autem. Z Donegalu autobusová linka Bus Eireann a McGeehan, a z Killybegsu zajišťuje dopravu k vrcholu.

2. Jak dlouhá je cesta na Slieve League?
- Cesta na Slieve League z Donegalu trvá asi hodinu a půl.

3. Jaké má Slieve League parkování?
- Parkoviště na Slieve League je zdarma.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Slieve League?
- Nejlepší čas na návštěvu Slieve League je v létě, kdy je počasí teplé a slunečné.

5. Jaká je nejlepší pláž poblíž Slieve League?
- Nejlepší pláž poblíž Slieve League je Malin Beg Beach.

6. Jaké jsou turistické atrakce poblíž Slieve League?
- Mezi turistické atrakce poblíž Slieve League patří Malin Beg Chapel, Glenveagh Nationalpark a Donegal Castle.

7. Dá se na Slieve League lezením na skály?
- Na Slieve League se nedoporučuje lezení na skály.

8. Je nutné mít vstupenku na Slieve League?
- Vstup do oblasti je zdarma, ale může být účtován poplatek za parkování.

9. Jaké jsou výhledy na Slieve League?
- Výhledy na Slieve League jsou jedinečné a rozprostírají se na pobřeží Donegal Bay a okolních horách.

10. Jaká jsou nejlepší místa k focení na Slieve League?
- Nejlepší místa k focení na Slieve League jsou zadní útesy, rozložitý převis, Bunglass point, nebo Cnoc Ramhar.


Letenka Irsko Slieve League


Irsko je krásná země s množstvím turistických atrakcí a jednou z nejkrásnějších přírodních památek jsou nedaleko města Donegal, známého jako Slieve League. Slieve League jsou vysoké útesy na pobřeží Irského moře, které se tyčí nad zálivem Donegal. Tyto útesy jsou jedny z nejvyšších v Evropě a nabízejí úchvatné výhledy, které si zamilují všichni milovníci přírody.

Při návštěvě těchto útesů můžete využít několik různých turistických tras, které Vás dovedou až k nejvyššímu bodu. Nejnáročnější trasa, kterou si oblíbí turisté z celého světa je horská túra. Během této túry procházíte územím hor a snažíte se dosáhnout co nejvyššího bodu. Tato trasa je náročná a nevhodná pro nezkušené turisty.

Další variantou je výlet lodí kolem útesů. Podstatou této atrakce je otevřený výhled, který Vám nabídne možnost vidět útesy z jiné perspektivy. Navíc si můžete všimnout také zálivu Donegal a nádherných měst, které se nacházejí v této oblasti.

Když se rozhodnete pro návštěvu Slieve League, je potřeba vědět, že k tomuto místu se nejlépe dostanete letadlem. Existují různé destinace, ze kterých se můžete dostat do Irska. Nejčastěji se cestující rozhodují pro lety z Londýna nebo z Glasgow.

Letenky zpět do vlasti se dají velmi snadno zajistit buď osobně na letišti, nebo on-line. Při osobním nákupu se často objevují speciální slevy, na druhé straně u on-line nákupu najdete nejlevnější letenky. Ty si můžete jednoduše objednat a zaplatit přes internet.

Při návštěvě výše zmíněné destinace s letenkou Irsko Slieve League Vás určitě nadchne krásná příroda a kulturní bohatství, které Irska nabízí. Zajímavá krajina, jedinečné místa, historické památky a příjemní lidé Vás určitě zaujmou a budete se sem chtít vracet.

Nemějte tedy strach vydat se na cestu a navštívit tuto malebnou oblast. Označována je jako jedna z nejkrásnějších atrakcí v Evropě a je jisté, že budete zapomenout na shon z velkoměsta, a užijete si svou dovolenou naplno.


Počasí Irsko Slieve League


Slieve League je jeden z nejvýznamnějších a nejobdivovanějších přírodních památek na severozápadě Irska. Tento zvlněný horský masiv, který se tyčí vysoko nad nádhernými pobřežními plážemi, je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Nejen pro svou překrásnou krajinu, ale i pro své klima, které je méně deštivé než ostatní oblasti Irska.

Irsko je obecně známé pro svoje deštivé počasí, které se však liší podle jednotlivých regionů. Slieve League se nachází na pobřeží Atlantského oceánu, kde je počasí ovlivněno golfským proudem. To znamená, že na tomto místě většinou fouká západní vítr, který přináší časté srážky a chladné teploty. Obecně řečeno, na Slieve League bývá větrno a chladno, avšak díky své poloze na západním pobřeží je zde víc slunečního svitu a teploty jsou mírné.

Pokud tedy plánujete návštěvu této části Irska, nezapomeňte si sbalit vhodné oblečení, které vás ochrání před deštěm, větrem a chladem. Doporučujeme větší tlusté bundy a boty, které vám umožní pohodlný pohyb během procházek.

Je však dobré si uvědomit, že ve vnitrozemí a horách Irska může být počasí mnohem méně příznivé. Můžete se setkat s prudkými větry, silnými bouřemi a dokonce i sněhovými vánicemi v zimních měsících. Proto je vždy dobré zkontrolovat předpověď počasí a být připraven na to nejhorší.

Nicméně, i přestože počasí může být na Slieve League proměnlivé a nestálé, krása těchto hor je stále velmi přitažlivá. Tyčí se vysoko nad mořskou hladinou a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Nechte se unášet příjemným větrem a užijte si nezapomenutelný zážitek v tomto kouzelném koutě Irska.


Dovolená Irsko Slieve League


Irsko je krásná země plná zeleně, kopců, divokých pláží a historických památek. Jednou z nejkrásnějších částí této země je Slieve League, což jsou vlastně strmé útesy tvořící nejvyšší skalní hory na západě Evropy.

Slieve League je nádherné místo na dovolenou pro ty, kteří chtějí objevovat divokou přírodu a zároveň se těšit z úžasných výhledů na oceán. Tyto útesy se nacházejí v hrabství Donegal na severozápadě Irska a spočívají v nadmořské výšce okolo 600 metrů. Je to tedy obrovský zážitek stát na skalách a prohlížet si rušný oceán pod vámi.

Kromě úchvatné scenérie poskytuje Slieve League také mnoho turistických aktivit pro všechny návštěvníky. Například můžete se vydat na turistické túry po zdejších nejvyšších horách a popřemýšlet nad tím, jak byli v minulosti tyto terény vnímány. Hory Slieve League patří mezi největší přírodní památky na tuto téma v Irsku.

Kromě turistických aktivit se můžete také těšit na bohatou historickou a kulturní sestavu na Irsko. Návštěva místních muzeí a památek, jako například ruined Kilcar Abbey apod, by se nemělo opomenout.

Ať už přijedete do Irsku na dovolenou jakýmkoliv způsobem, Sliev League vás jistě nepřestane uchvacovat svými úchvatnými scenériemi a krásami irské přírody. Tato oblast vás uvítá s otevřenou náručí a nabídne vám mnoho nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Irsko Slieve League


Irsko je země krásné přírody, bohaté historie a kultury, a proto je obvykle jedním z hlavních turistických cílů v Evropě. Mezi mnoha místy, která stojí za návštěvu v Irsku, musíte nechat Slieve League, nejvyšší útesy na ostrově. A pokud hledáte ideální ubytování, máme pro vás několik tipů.

Kde se nachází Slieve League?

Slieve League se nachází v jihozápadním Irsku, v hrabství Donegal. Tento přírodní skvost nabízí velmi malebný výhled na Atlantický oceán. K útesům se lze dostat pěšky, autem nebo na koni. Je to skvělé místo pro procházku s krásným výhledem a také pro návštěvu nedalekých pláží.

Tipy na ubytování v okolí Slieve League

1. Teelin cottage: Pronajímejte celý dům pro skupiny nebo velkou rodinu. Tento rustikální dům nabízí krásnou venkovskou atmosféru a nachází se kousek od Slieve League. Je ideálním prostorem pro ty, kteří se chtějí těšit na klidné okolí a nechat se unést nádherným výhledem.

2. Aras Ghleann Cholm Cille: Italskou restauraci Espeto s výhledem do moře. Malé pokoje jsou vybaveny Wi-Fi zdarma, TV a sprchou.

3. Lighthouse view: Máte-li rádi podstatně modernější ubytování, v Lighthouse View najdete prostorné pokoje, kde se můžete těšit na televizi s plochou obrazovkou a velkou manželskou postelí. Navíc se můžete těšit na balkon s úchvatným výhledem na moře.

4. Bank House B&B: Tento B&B nabízí soukromé pokoje a je ideálním místem pro ty, kteří hledají pokojné a kvalitní spaní. Pokoje jsou vkusně zařízeny a připraveny pro ubytování s hostiteli, kteří se budou starat o jakékoliv vaše potřeby během pobytu.

Jak vidíte, nabídky zdejšího ubytování v okolí Slieve League jsou různorodé a každý si proto může najít tu svou. Vyberte si tu, která je pro vás nejideálnější a užijte si prázdniny v jednom z nejkrásnějších míst Irské republiky.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky