Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jihoafrická republika Robben Island

Počasí Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je známá svým rozmanitým a proměnlivým počasím. Robben Island, ostrov ležící v Atlantickém oceánu, který je známý především díky věznění Nelsona Mandely, není výjimkou.

Robben Island leží asi 12 km od pobřeží Kapstadtu a je obklopen silnými mořskými proudy a větry. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje okolo 18-20°C, ačkoliv teploty se mohou v průběhu dne výrazně lišit a vnoci klesat na 10°C nebo nižší. V letních měsících (prosinec až březen) se teploty mohou vyšplhat až k 30°C, ale vzhledem k tomu, že jihoafrické léto je spojeno s vyššími srážkami, jsou tyto horké dny spíše neobvyklé.

Jihoafrická republika je známá svými četnými bouřemi, hurikány a silnými větry, a tomu není na Robben Islandu ani zdaleka jinak. Větry mohou být silné až 50 km/h a mohou potenciálně způsobit vážné problémy při dopravě z ostrova zpět na pevninu.

Co se týče srážek, tak jihoafrické jaro a podzim je většinou suché a s minimálními srážkami. To však neznamená, že na Robben Islandu neprší. V období od května do srpna může být možné pozorovat mírné srážky. Celkově je však počasí na ostrově velmi proměnlivé a může se měnit během dne nebo dokonce během několika hodin.

Jakkoliv je počasí na Robben Islandu proměnlivé a může být někdy nepředvídatelné, to však nijak neovlivňuje návštěvnost ostrova, který je stále velmi populární turistickou atrakcí. Lidé z celého světa cestují do Jihoafrické republiky, aby navštívili místo, které bylo domovem pro mnoho politických vězňů včetně Nelsona Mandely a dalších významných osobností jihoafrických dějin. Když se vydáte na cestu do této části světa, nezapomeňte na vhodné oblečení a buďte připraveni na překvapení, která počasí může přinést!


Ubytování Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je země, která je plná přírodních krás, ale také sledována silnou historií apartheidu. Jedno z míst, které připomíná tyto časy, je ostrov Robben Island, ležící v Atlantském oceánu nedaleko města Cape Town. V minulosti byl tento ostrov využíván jako místo, kde byli vězněni odpůrci apartheidu, včetně bývalého prezidenta Nelsona Mandely. Dnes je ostrov přístupný turistům a nabízí zajímavou možnost ubytování ve vězeňské cele.

Robben Island je velmi oblíbenou turistickou atrakcí v Jihoafrické republice a nabízí možnost ubytování pro ty, kteří chtějí prožít nezapomenutelnou zkušenost. Jednou z největších atrakcí tohoto ostrova je prohlídka věznice, kde jsou turisté vedeni bývalými vězni a mohou vidět v místnostech, kde byly drženi hrdinové, jako je Nelson Mandela, a seznámit se s nespravedlností roku 1994. Vězeňské cely jsou velmi jednoduché a malé, ale mají vše, co potřebujete na překonání noci, kromě soukromí. Vězeňská cele je k dispozici jako součást prohlídky, ale také jako možnost přespání na ostrově v noci. Toto je velká příležitost pro ty, kteří chtějí prožít skutečné zážitky z hrdinství těch, kteří zde byli v minulosti vězněni.

Ubytování vězeňské cele na Robben Island není nijak luxusní, ale to je právě to, co z něj dělá jedinečnou zkušenost. Pokoj má dřevěnou postel a okno, kde jsou ale závěsy, aby se zahraniční turisté necítili příliš zranitelně. Noc v této cele je velmi tichá, a není zde televize ani Wi-Fi, což dává možnost zklidnit mysl a zasadit se do boje za spravedlnost, za svobodu a proti apartheidu.

Ostrov Robben Island je skvělé místo pro ty, kteří chtějí prožít nevšední zážitky, ale nebojí se ani stigmat navázaných s historií. Je to opravdu malý kousek světa, ale jeho silná historie a boj za svobodu vás rozechví a zůstanete tam se silnými a nevymazatelnými dojmy. Pokud plánujete návštěvu Království zvířat nebo masáže, určitě se zastavte na tomto ostrově a získejte nezapomenutelné zážitky z dobraných chvil trávených v této neobyčejné vězeňské cele.


Dovolená Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je země, která se nachází na jižním konci Afriky. Je to země s bohatou historií a mnoha kulturami, které se tu sbíhají. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je bezesporu Robben Island, který se nachází v Atlantském oceánu.

Robben Island má významnou historii, neboť zde byli vězněni političtí odpůrci apartheidu, a hlavně bývalý prezident Nelson Mandela. V roce 1960 zde bylo založeno vězení, které sloužilo k věznění lidí, kteří se usilovali o svobodu jejich země. V té době zde byly vězněni i pozdější význační politici a prezidenti, jako například Walter Sisulu nebo Govan Mbeki.

Robben Island je dnes památníkem, který připomíná dobu apartheidu a význam, který Mandela pro osvobození své země představoval. Při návštěvě ostrova vás provedou bývalí vězni a průvodci, kteří vám přiblíží doby, kdy zde lidé byli uvězněni a jak se zde žilo.

Ostrovní muzeum se skládá z několika částí, přičemž pro návštěvníky je nejsnadnější k vyhlédnutí bývalé vězení, kde můžete vidět cely a další prostory, kde byli vězni drženi. Také se zde nachází muzeum, které vám přiblíží život vězňů během doby, kdy byli vězněni.

Návštěva Robben Islandu se může zdát ponurá, ale zároveň je to i velmi emotivní záležitost. Když uvidíte, kde se někteří z nejslavnějších lidí své doby ocitli v takové situaci, nemůžete jinak než si uvědomit význam, který zdejší místo představuje.

Cestování na Robben Island není obtížné, z Cape Townu vás tam zavezou trajekty a zajistí cestu na ostrov. Vstupenky se musejí zakoupit předem, nebo si je můžete zakoupit přímo na místě, ale mohou být vyprodané.

Celkově lze říci, že návštěva Robben Islandu je nutností pro každého turistu, který se vydává do Jihoafrické republiky. Je to jedinečné místo plné historie a duchovna, které by měl každý z nás zažít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Robben Island


Níže najdete nejčastější dotazy a odpovědi týkající se návštěvy ostrova Robben Island v Jihoafrické republice:

1. Jak se dostanu na Robben Island?

Na ostrov se lze dostat pouze lodí, která odjíždí z Cape Townu. Existuje několik společností, které nabízejí lodní přepravu na ostrov, jako je například Robben Island Museum Ferries nebo V&A Waterfront Ferry.

2. Jak dlouho trvá prohlídka Robben Island?

Prohlídka trvá přibližně 3,5 hodiny a zahrnuje prohlídku věznice, průvodce a návštěvu dalších památek na ostrově.

3. Jaké pamětihodnosti lze navštívit na Robben Island?

Nejvýznamnější pamětihodností na ostrově je bývalá věznice, kde byli vězněni bývalí političtí vězni, jako byl například Nelson Mandela. Na ostrově se nachází také muzeum a další historické památky.

4. Mohu si rezervovat prohlídku na Robben Island předem?

Ano, doporučuje se si prohlídku rezervovat předem, zejména v období turistické sezóny. Rezervace lze provést online nebo osobně na místě.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Robben Island?

Nejlepší čas na návštěvu ostrova je v zimním období (červen – srpen), kdy je méně turistů a počasí je příjemnější. V létě (prosinec – únor) může být horko a vlhkost vysoká.

6. Jaké jsou bezpečnostní opatření na Robben Island?

Na ostrově platí přísná bezpečnostní opatření. Návštěvníci jsou pod dohledem průvodce a musí se držet předepsaných tras. Je zakázáno se pohybovat na vlastní pěst a fotografování je omezeno.

7. Je na ostrově restaurace?

Ano, na ostrově se nachází restaurace s nabídkou jídel a nápojů.

8. Jaké další aktivity lze na Robben Island podniknout?

Kromě prohlídky věznice a dalších památek lze na ostrově podniknout turistické výlety, procházky po pláži a pozorování místního živočišstva.


Letenka Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je fascinující země plná přírodní krásy, kultury a historie. Jedním z nejvýznamnějších historických symbolů této země je bezpochyby ostrov Robben Island, který se nachází nedaleko pobřeží města Cape Town.

Proč je ostrov Robben Island tak významný? V průběhu historie to bylo místo, na kterém byli vězněni političtí vězni během apartheidu v Jihoafrické republice. Mezi nejznámější vězně patřil Nelson Mandela, který na ostrově kvůli svým politickým názorům strávil více než 18 let.

Dnes se ostrov Robben Island stal turistickou atrakcí, kterou si můžete prohlédnout prostřednictvím pravidelných výletů z Cape Townu. Turistické výlety na Robben Island přinášejí jedinečnou příležitost vidět, jak vězni žili a pracovali, a poskytují také příležitost navštívit muzeum, které přibližuje život a politické dění v Jihoafrické republice během období apartheidu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si ostrov Robben Island prohlédnout, je vyjet lodí z Victoria & Albert Waterfront v Cape Townu. Cesta na ostrov trvá asi 30 minut a během cesty můžete obdivovat krásné výhledy na Cape Town a Table Mountain.

Jakmile dorazíte na ostrov, můžete navštívit muzeum a exponáty, které představují život politických vězňů a boj proti apartheidu. Poté vás průvodce provede okolo ostrova a ukáže vám celou řadu zajímavostí, včetně Mandelaova bývalého vězení a kamene, kterým si vězni značili důležité události.

Návštěva ostrova Robben Island je jednou z nejzáživnějších turistických atrakcí v Jihoafrické republice. Je to místo plné historie a významu, které dokáže navždy změnit váš pohled na současnou situaci v této zemi. Pokud se chystáte na dovolenou do Cape Townu, rozhodně byste si neměli tuto příležitost nechat ujít.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky