Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Umm ar-Rasas

Počasí Jordánsko Umm ar-Rasas


Umm ar-Rasas je město nacházející se v Jordánsku, které si může pochvalovat teplým a suchým podnebím po většinu roku. Toto podnebí dává městu obzvláště příjemnou atmosféru, ať už se jedná o turisty nebo o místní obyvatelstvo. V následujících řádcích si přečtětě o počasí, které v Umm ar-Rasas panuje.

V létě mohou teploty dosáhnout až 40 stupňů Celsia a podnebí může být velmi suché. Pokud nejste zvyklí na takovéto teploty, je lepší mít k dispozici ochranné prostředky na slunce a vodu, aby se předešlo dehydrataci. Oblečení by mělo být lehké a vzdušné, aby připraveno na horké počasí.

Na podzim obvykle dojde k mírnému ochlazení, ale pořád se jedná o teplé počasí. Slunce září světleji a větrné podmínky bývají příznivé. Někdy dochází k bouřkám, ale nejsou příliš časté.

V zimě se na teplém podnebí města projeví mírné ochlazení a příležitostné deště. Teploty bývají příjemné o přibližně 20 stupních Celsia, ale v noci může být chladněji. I v zimě je vhodné oblečení, které dokáže udržet teplo.

V dubnu a květnu se na nebi začnou objevovat bílé mraky a teploty se pomalu začínají zvyšovat. Toto je pro mnoho turistů nejoblíbenější období, protože počasí je příjemné a není příliš horko. Květiny a zahrady začínají kvést a město se může pochlubit krásnými pohledy.

Celkově lze říci, že počasí v Umm ar-Rasas se může pohybovat od extrémně horkých letních dnů po mírné zimní dny, ale nejdůležitějším faktorem při návštěvě tohoto města je být připraven na teplé a suché klima. Pokud jste připraveni výše uvedenými tipy, budete schopni užívat výlet do Umm ar-Rasas naplno a užít si toto krásné město!


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Umm ar-Rasas


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Umm ar-Rasas?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Umm ar-Rasas, je buď nájem auta nebo organizovaný výlet s místní cestovní kanceláří.

2) Kolik stojí vstup do archeologického parku Umm ar-Rasas?
- Vstup do archeologického parku Umm ar-Rasas stojí 3 jordánské dináry (asi 110 Kč).

3) Jaké jsou nejvýznamnější památky v Umm ar-Rasas?
- Mezi nejvýznamnější památky v Umm ar-Rasas patří bazilika svatéhoŠtěpána, kostel svaté Marie a kostel svatého Aarona.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Umm ar-Rasas?
- Prohlídka Umm ar-Rasas trvá obvykle asi 1-2 hodiny.

5) Lze v Umm ar-Rasas najít ubytování?
- V Umm ar-Rasas není mnoho možností ubytování, doporučujeme ubytování v blízkém městě Madaba, které je asi 30 minut jízdy autem.


Dovolená Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je země plná kultury, historie a krásné přírody. Mezi jednu z nejznámějších atrakcí tohoto této země patří Petra, ale Jordánsko nabízí mnoho dalších krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedno z těchto míst je Umm ar-Rasas.

Umm ar-Rasas je archeologické naleziště a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Nachází se na jihu Jordánska, asi 30 km jihozápadně od města Madaba. Historie tohoto místa sahá až do 3. století a bylo hlavním městem římské provincie Arábie.

Umm ar-Rasas je domovem mnoha pozůstatků a památek z římského období. Mezi nejvýznamnější patří mozaiky, které byly objeveny na místě. Tyto mozaiky jsou považovány za nejvýznamnější mozaiky ve východním Středomoří a ukazují nám život v římské provincii Arábie. Mozaiky zahrnují mnoho námětů, jako jsou mytologické postavy, zvířata a rostliny.

Další zajímavou památkou na místě je mnoho kostelů a klášterů z 6. až 8. století. Některé z nich stále obsahují dochované fresky a další artefakty, kde lze vysledovat vývoj křesťanského umění a architektury.

Umm ar-Rasas je také domovem bizarní pohřební věže. Tyto věže byly postaveny v 8. století a jsou jedním z nejzajímavějších stavebních prvků naleziště. Věže byly postaveny jako poslední rustikální památka na arabizovaný křesťanský svět.

Umm ar-Rasas je perfektním místem pro turisty, kteří chtějí objevovat nedotčená místa a vidět mnoho ze skvostů tradičního římsko-křesťanského umění. Toto místo nabízí skutečně jedinečný pohled na východní křesťanskou kulturu a je skvělou volbou pro každého, kdo chce poznat historii Jordánska.

Pokud cestujete do Jordánska a chcete vidět místa, která nejsou typickými turistickými atrakcemi, pak navštivte Umm ar-Rasas. Toto místo nabízí krásnou kombinaci historie, architektury a kultury a nabízí nezapomenutelné zážitky.


Letenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je zemí plnou historických pokladů a fascinujících památek. Jednou z mnoha zajímavých lokalit, které můžete v Jordánsku navštívit, je Umm ar-Rasas. Je to malá vesnice na jihu Jordánska, která je proslulá zejména svými archeologickými a historickými památkami.

Abyste si mohli vychutnat krásy Umm ar-Rasas, budete nejspíše potřebovat zakoupit letenku do Jordánska. Naštěstí existuje mnoho možností, jak si tuto exotickou zemi užít. Můžete se rozhodnout pro zakoupení letenky samostatně, nebo si můžete pořídit zájezd přímo do této oblasti.

Umm ar-Rasas je ideálním místem pro milovníky historie. Nachází se zde několik významných památek, mezi nimiž jsou například kostely, kříže a další náboženské symboly. Tyto památky zahrnují dvě kostely ze 8. a 9. století, které jsou vzdálené pouhých pár set metrů od vesnice. Tyto kostely byly původně součástí města, které se začalo stavět již v raném byzantském období.

Kostely v Umm ar-Rasas jsou proslulé svými krásnými mozaikami, které ilustrují scény z Nového zákona. Tyto mozaiky jsou velmi dobře zachované a patří mezi nejkrásnější a nejvýznamnější kulturní památky v Jordánsku.

Mimo tato místa najdete v Umm ar-Rasas mnoho dalších památek, které stojí za návštěvu. Tyto památky jsou svědky dlouhé historie Jordánska a reprezentují různé období a náboženství. Mezi nejzajímavější patří například poutní kostel sv. Jiří nebo chrám zasvěcený sv. Štěpánovi.

Umm ar-Rasas je skutečně úžasnou destinací, kterou by neměl přehlédnout žádný návštěvník Jordánska. Pokud tedy zvažujete nákup letenky do této oblasti, můžete se těšit na fascinující dobrodružství a úžasnou historii. Tato oblast skýtá možnost spojit krásu přírody s bohatou historií a kulturními památkami, takže pokud máte rádi archeologické nálezy a historii, není pro vás lepší místo než Umm ar-Rasas.


Ubytování Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je země plná historie a kultury, a jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v této oblasti je muzeum Umm ar-Rasas. Toto muzeum se nachází na ploše 5 hektarů a obsahuje impozantní a fascinující ruiny z římské a byzantské éry.

Pokud hledáte nejen skvělé místo pro výlet, ale i luxusní ubytování poblíž Umm ar-Rasas, podívejte se na hotelový resort The Movenpick Resort and Spa. Tento resort poskytuje přímý přístup k pláži a do nabídky jeho služeb patří také ohromující bazén a vysoce kvalitní wellness centrum.

Hotel je navržen pro všechny typy cestovatelů, od rodin po páry či jednotlivé turisty. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené a nabízejí výhled na okolní krajinu nebo moře. Vybavení zahrnuje soukromou koupelnu, klimatizaci, TV s plochou obrazovkou a bezplatné Wi-Fi.

Kromě hotelového pohodlí a pohádkového výhledu si můžete vychutnat i místní speciality v restauraci Al Saraya. Tato restaurace nabízí širokou škálu pokrmů s tradičními arabskými a mezinárodními chutěmi a poskytuje neuvěřitelný výhled na zátoku Aqaba.

Zbytek dne můžete strávit prozkoumáváním místních zajímavostí, jako například Umm ar-Rasas, které je od resortu vzdálené pouhých 30 minut jízdy autem. Zde si můžete prohlédnout impozantní náhrobky a mozaiky, které jsou důkazem o vlivu římské a byzantské kultury na tuto oblast.

Při návštěvě Jordánska je hotelový resort The Movenpick Resort and Spa skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci archeologických zážitků, luxusního ubytování, skvělých jídel a nádherného výhledu. Pokud si chcete užít skutečně nezapomenutelnou dovolenou, neváhejte a zarezervujte si svůj pobyt v tomto krásném hotelu již dnes!


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky