Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kambodža Phnom Kulen National Park

Letenka Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen National Park je jedním ze skrytých klenotů Kambodže. Nachází se v severovýchodní části země a je tvořen nádhernou krajinou, zalesněnými kopci a fantastickými vodopády.

Pokud máte v plánu návštěvu Kambodže, určitě nevynechejte možnost navštívit tento park. Abyste se sem dostali rychle a pohodlně, prověřte nabídky leteckých společností. Díky některým z nich se můžete ocitnout v Kambodži během několika hodin.

Co tedy na vás v Phnom Kulen National Parku čeká? Za prvé, nádherné vodopády. Ty jsou rozptýleny po celém národním parku a jsou velice populárním místem mezi turisty.

Za druhé, tady se nachází také Buddhova socha. Ta je považována za jednu z největších soch v Kambodže. Je tvořena jedním kusem kamene a měří celkem 50 metrů. Vzhledem k tomu, že se nachází na vrcholu kopce, nabízí se z něj nádherný výhled na okolní krajinu.

Dále je zde řada dalších zajímavých míst, jako jsou ruiny chrámu nebo vodní prameny, které patří mezi nejčistší zdroje vody v Kambodže.

Pro turisty je úžasné, že park má takovou rozmanitou faunu a floru. Je zde možné potkat například slony, divoké kočky nebo opice. Také se zde nachází mnoho druhů rostlin, jako jsou orchideje nebo palmy.

Phnom Kulen National Park je skutečně klenotem Kambodže a nemůže chybět na seznamu míst, které máte v této zemi navštívit. Nebojte se tedy investovat do letenky a zažijte nádhernou dovolenou v jednom z nejpůsobivějších parků na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Phnom Kulen National Park


Otázky a odpovědi ohledně návštěvy národního parku Phnom Kulen v Kambodži:

1. Jak se dostanu do národního parku Phnom Kulen?
Odpověď: K národnímu parku Phnom Kulen se lze dostat pouze autem nebo motocyklem, jelikož neexistuje žádná veřejná doprava.

2. Potřebuju vstupenku do národního parku?
Odpověď: Ano, vstupenka stojí asi 20 USD na osobu a je třeba ji zakoupit před vstupem do parku.

3. Jakou dobou se nejlépe navštíví národní park Phnom Kulen?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu parku jsou období suššího počasí, což je zpravidla od listopadu do března.

4. Jaké jsou v parku turistické trasy?
Odpověď: V parku jsou několik turistických tras, které vedou k různým vodopádům, chrámům a jiným zajímavým místům. Některé z nich jsou nabízeny pouze s průvodcem.

5. Může se v parku koupat?
Odpověď: Ano, je možné se v parku koupat, avšak pouze v určených oblastech u vodopádů.

6. Je v parku možné stany a přespávat zde?
Odpověď: Bohužel v parku není povoleno stanování ani přespávání, takže je nutné se vrátit do ubytování mimo park.

7. Jaké jsou další atrakce v okolí parku?
Odpověď: V okolí parku se nachází několik dalších turistických atrakcí, jako jsou chrámy v Siem Reap, Tonlé Sap jezero a mnoho dalšího.


Dovolená Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen National Park v Kambodži je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v zemi. Nachází se asi 50 km severně od Siem Reapu a je domovem mnoha zajímavých historických a přírodních památek.

Jedním z nejvýznamnějších míst v tomto parku je Kulen Mountain. Je to nejen nejvyšší hora v oblasti, ale také svaté místo pro mnoho Kambodžanů. Vrchol hory je z 80 % pokrytý pralesem, kdežto na úpatí hory se nachází mnoho vodopádů.

Mezi nejvýznamnější vodopády patří Phnom Kulen Falls, které jsou velmi populární u turistů. Kromě toho se zde nachází i Linga and Yoni - svatyně, která je pro Kambodžany považována za velmi posvátnou. Nachází se zde také velká socha Buddhy, kterou Kambodžané považují za klenot národa.

Dalším zajímavým místem je 1000 lingams. Jedná se o desetitisíce kamenných soch symbolizujících kulty, bohy a posvátné zvířata. Tento symbolický svazek je pro mnoho Kambodžanů velmi důležitý a považují jej za důležitý aspekt své kultury.

Kulen Mountain je také nejvýznamnějším místem, kde byla objevena socha hlavy Buddhy - významného symbolu angkorovského stylu. Je to národní poklad Kambodže, který je dnes vystaven v muzeu v Phnom Penhu.

Kromě kulturních a historických památek Phnom Kulen NP nabízí návštěvníkům také mnoho aktivit. Můžete se tady projít po obdivuhodných chodnících, zaplavat si v podobě vodopádů, navštívit místní trhy a poznat místní kulturu.

Pokud chcete prožít dovolenou plnou dobrodružství a objevování nových míst, rozhodně byste měli navštívit Phnom Kulen NP. Je to kouzelné místo, které dokonale propojuje krásu přírody a náboženskou kulturu, což vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Počasí Kambodža Phnom Kulen National Park


Kambodža je známá svými nádhernými chrámy a historií Khmerské říše. Nicméně, v této zemi se můžete také těšit na nádhernou přírodu, jako je třeba Phnom Kulen National Park. Je to horský park, který se nachází v provincii Siem Reap v Kambodži a je zhruba 50 km vzdálen od centra Siem Reapu.

Phnom Kulen National Park je domovem mnoha druhů zvířat, ale také místo, kde se můžete potkat s místními lidmi a jejich kulturními tradicemi. Nejvýraznější a nejpopulárnější místem v parku je pramen řeky Sváté, která protéká všemi chrámy v Angkoru. Tento pramen je považován za posvátný, a také poskytuje chlazení pro turisty.

Co se týče počasí, Phnom Kulen National Park má tropické monzunové klima s teplými a vlhkými léty a suchými a teplými zimami. Nejlepší čas návštěvy je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné, s minimálním deštěm. V létě (od března do května) jsou teploty velmi vysoké a nejvyššími zaznamenanými teplotami jsou kolem 40 stupňů Celsia. Nejvíce srážek spadne v období od května do října. V této době, park může být uzavřen kvůli nedostatečným podmínkám pro turisty.

V parku jsou některé zhlavních turistických atrakcí, jako jsou vodopády, buddhistické svatyně a skalní řezby. Při prohlídce parku, si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajiny a vidět mnoho zvířat žijících v této oblasti, jako jsou místní malpy, hadi, a dokonce i sloni.

Phnom Kulen National Park je skvělým místem k návštěvě pro ty, kteří hledají klid a krásu přírody. Pokud si chcete užít všechny jeho atrakce, je nejlepší navštívit park v zimě nebo na konci období dešťů. Můžete si být jisti, že se budete těšit na krásné počasí a nádherné výhledy na horách a okolní krajinu, jak budete procházet touto nádhernou oblastí Kambodži.


Ubytování Kambodža Phnom Kulen National Park


Kambodža je země, která láká svými historickými památkami, jenž jsou jedny z nejvýznamnějších na světě. Pokud se rozhodnete navštívit Phnom Kulen National Park, nejenže můžete užít pohled na ohromující výhledy, ale můžete si také užít výjimečně přátelskou a pohostinnou kulturu Kambodže. Jakmile se ocitnete v tomto parku, zjistíte, že zdejší krajina, lesy a vodopády jsou uměleckým dílem, jako žádné jiné na světě.

V parku najdete řadu hotelů a ubytování, které nabízejí návštěvníkům komfortní pobyt a výborné zázemí pro objevování okolí. Tyto hotely jsou vhodné pro návštěvníky, kteří se chtějí dostat do srdce parku a naplno jej prožít. Mezi nejkvalitnější hotely v oblasti Phnom Kulenu patří třeba Udaya Residence, který se nachází v krásném přírodním parku a nabízí luxusní pokojovou službu, vynikající kuchyni a řadu aktivit, včetně vodopádů, koupání v bazénu a horských túr.

Dalšími oblíbenými ubytovacími možnostmi jsou hotel Angkor Chey, Bensley Collection-Shinta Mani Wild nebo sala Lodges, které lákají svým komfortem a nádhernými výhledy. Tyto hotely patří k těm nejlepším v oblasti a nabízejí všestranný program pro návštěvníky, včetně exkluzivních prohlídek a skvělého jídla.

Pokud hledáte bezstarostnou dovolenou, přemýšlejte o ubytování v lese v prostorné chatce, jde o skvělou volbu pro rodiny a přátelské společnosti. Chata nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, vynikající kuchyni a spoustu volného prostoru, kde si můžete užít přírodu. V chatách je dostatek prostoru pro rodiny s dětmi, kde se ti mnohdy mohou vydovádět na zahradě nebo v blízkosti vodopádů.

V režimu ubytování je zahrnuto vše, co potřebujete během pobytu. Od sprchových a záchodových zařízení, až po čisté povlečení a ručníky. Když se rozhodnete pro pobyt v tomto parku, můžete si být jistí, že najdete zde to nejlepší ubytování.

Celkově řečeno, Phnom Kulen National Park je opravdu nádherné místo, které nabízí výjimečné zážitky pro turisty. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají relaxaci, odklon od městského ruchu a dobrodružství. Zvolte si jedno z nabízených ubytování a užijte si Kambodžu v plné kráse.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky