Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kanada Victoria Island

Letenka Kanada Victoria Island


Kanada a konkrétně Victoria Island jsou spojeny s nádhernou přírodou, neuvěřitelnými scenériemi a bezprostředním kontaktem s divokou zvěří. Pokud jste milovníkem přírody, pak si určitě nenechte ujít let s cestovní kanceláří s cílem Victoria Island.

Victoria Island je největší ostrov Kanady a nachází se v severozápadní části země, zapadá do oblasti Nunavut. Ostrov je bohatý na přírodní krásy, ať už to jsou ledové pláně, fjordy nebo hory, takže není divu, proč je oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat vše, co má krajina nabídnout.

Letenky na Victoria Island jsou k dostání od několika leteckých společností. Nejlepší způsob, jak najít nejlepší cenu, je použít srovnávače letenek. Výlety na ostrov se obvykle pořádají během léta, kdy je nejlepší počasí pro turistické aktivity. V období zimy pak bývá těžké do oblasti dostat se kvůli nepřístupnosti kraje kvůli mrazu a sněhu.

Jakmile se dostanete na ostrov, nejlepší způsob, jak prozkoumat okolí, je najmout si auto a projíždět se po zemi. Existují také organizované prohlídky, které vám pomohou při prozkoumávání hlavních atrakcí.

Jedna z hlavních atrakcí Victoria Island je Baffin Island, největší ostrov v Kanadě, který se nachází přibližně 80 km východně od Victoria Island. Baffin Island je pověstný svými divokými a jedinečnými krajinami, například ledovými poli, které obsahují masy sněhu, ledu a skály. Kromě toho Baffin Island hostí i řadu druhů zvířat, jako jsou sobi, polární medvědi a tuleňi.

Také navštivte Qikiqtarjuaq, které se nachází na jižním pobřeží ostrova, a je to jedno z nejhezčích míst na ostrově. Zde můžete vidět zvířata jako jsou velryby a mrože.

Celkově lze říci, že Victoria Island je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Severní Americe. Zde se můžete dostat do přímého kontaktu s divokou přírodou a užít si jedinečnou zážitkovou dovolenou. Samozřejmě, že návštěva Victoria Island vyžaduje trochu více logistického plánování a přípravy než jiné destinace, ale určitě to stojí za to. Takže nasaďte si batoh, zarezervujte si letenku a vyšlápněte na svůj dobrodružný výlet na Victoria Island.


Počasí Kanada Victoria Island


Victoria Island, největší kanadský ostrov, se rozkládá v Severozápadních teritoriích a Nunavutu. Je 450 kilometrů dlouhý a 500 kilometrů široký. S více než 217 000 čtverečními kilometry je Victoria Island navzdory svému jménu nazvanému po britské královně Victorii spíše koncentrací ledových hor, tundry, permafrostu a skalnatých hor než ostrovem vlastního druhu.

Zeměpisná poloha Victoria Island umisťuje ostrov na kanadskou Arktidu, což znamená, že počasí zde bývá extrémní. Průměrné teploty se pohybují okolo -20 stupňů Celsia během zimy. V létě je výrazně tepleji, ale stále to znamená průměrné teploty kolem pouhých 6 stupňů Celsia.

Jaro bývá poměrně krátké a nástup léta zde může být celkem pozdní. Ledové kry bývají rozsáhlé a rozkládají se až do června. Léto trvá jen krátce a obyčejně to trvá jen měsíce od června do srpna. V tomto období se nejvíc daří zvířatům, jako jsou orli, polární lišky, pižmoni, sobi a samozřejmě medvědi. Na ostrově se také vyskytuje jedna z největších a viditelně nejaktivnějších populací roháčů na světě.

Jesen se zde obvykle vyskytuje pouze krátce. Je obvykle chladná, větrná a deštivá. Ale v tomto období se také začínají objevovat spektakulární podívané - několik desítek tisíc sobů začíná migrovat na jih. Toto kouzlo lze vidět pouze hrstkou. Kromě sobů se v této sezóně také můžete těšit na kouzelné a sytě zbarvené podzimní listí, které se objevuje na stromech.

Zima zde bývá velmi tvrdá a náročná. Není mnoho hodin světla a teploty bývají obvykle velmi nízké. Větry zde mohou být neskutečně silné, a protože ostrov leží na samých okrajích Severního ledového oceánu, může být počasí nesnesitelné. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Victoria Island v období zimy, ujistěte se, že budete mít příslušné vybavení a oblečení.

Celkově lze říci, že počasí na Victoria Island je drsné a nehostinné, ale to neznamená, že nemusí být krásné. Během letních měsíců se lze těšit na krásné krajiny plné života a aktivit, zatímco v zimě můžete čelit tvrdým větrům a extrémně nízkým teplotám a můžete sledovat polární záři, což je kouzelná podívaná, kterou byste nikdy nechtěli zmeškat. Bez ohledu na to, které roční období si zvolíte, návštěva Victoria Island bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Victoria Island


1. Jak se dostanu na Victoria Island?
Odpověď: Na Victoria Island se dá dostat pouze lodí nebo letadlem z města Inuvik v Severozápadních teritoriích Kanady.

2. Jaké jsou hlavní atrakce na Victoria Island?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější atrakce na Victoria Island patří tisíce let staré inuitské kultury a tradice, národní parky a přírodní rezervace, divoká příroda se zvířaty jako jsou medvědi, sobi a vlci a historické památky z doby objevování.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Victoria Island?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Victoria Island jsou letní měsíce od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí téměř celý den. V zimě jsou na islandu extrémně nízké teploty a vážné podmínky pro rekreaci.

4. Je na Victoria Island bezpečno?
Odpověď: Victoria Island je velmi vzdálená a nedotčená oblast, která je obyvatelům relativně bezpečná. Nicméně, turisté by měli důsledně dodržovat bezpečnostní standardy, které platí v Severozápadních teritoriích, jako je nevycházení z vyhrazených oblastí a přijímání rady od místních odborníků.

5. Jaká je infrastruktura na Victoria Island?
Odpověď: Victoria Island je velmi odlehlá oblast se špatnou infrastrukturou. Existuje pouze omezené množství letišť a pobřežních přístavů, kde se mohou turisté dostat. Chybí zde plánovaná doprava, hotely a turistické atrakce. Ale přes to všechno, Victoria Island si uchovala svou obdivuhodnou a nedotčenou přírodní krásu.


Dovolená Kanada Victoria Island


Victoria Island je největší ostrov v Kanadě, nacházející se v severozápadní části země. Tento ostrov vyniká svou krásou, přírodními krásami a fascinujícími zážitky, které umožňuje turistům zažít.

Dovolená na Victoria Island začíná v hlavním městě ostrova, Iqaluitu. Iqaluit je malé a příjemné město s domorodou kulturou, a turisté zde mohou navštívit muzeum, tradiční domy Inuitů a mnoho dalších zajímavých míst. Návštěva tohoto města se ideálně hodí pro rozjezd Vaší dovolené, jelikož nabízí mnoho základních informací o Victoria Island a její historii.

Jedním z nejlepších způsobů, jak na ostrově prozkoumat přírodu, je výlet lodí okolo pobřeží. Plavba vás zavede do přístavů, klauních koloniích a mnoha dalších úchvatných míst. Tento zážitek je ideální pro nové i zkušené cestovatele.

Abyste si užili adrenalinové zážitky na Victoria Island, můžete navštívit národní park Auyuittuq. Tato oblast je ideální pro horskou turistiku, úchvatné výhledy a mnoho dalších outdoorových aktivit. Tuto oblast je lepší navštívit v létě, jelikož v zimě zde panují velmi náročné klimatické podmínky.

Jinou zajímavou a nevšední atrakcí, kterou tento ostrov nabízí, je pozorování polárních medvědů. Tyto medvědy mohou být směle označeny za jednu z nejtěžších a nebezpečných zvířat na světě. Turisté si mohou pronajmout speciální vozidla, která je budou moci pozorovat alespoň z menší vzdálenosti, tak aby nedošlo ke konfliktu.

Victoria Island nabízí mnoho dalších zajímavých turistických atrakcí a zážitků, které spojují krásnu přírodu a fascinující kulturu místních obyvatel. Návštěva tohoto ostrova je ideální pro cestování s rodinou, jako romantickou dovolenou nebo pro plánování dobrodružných výletů se svými přáteli.

Zkrátka a dobře, pokud hledáte dovolenou v jedinečném prostředí s neskutečnými zážitky, návštěva Victoria Island je právě to, co potřebujete. Tento ostrov vás bude fascinovat krásou přírody a zajímavou kulturou, takže neváhejte a stoupněte si dobrodružství přímo na Victoria Island.


Ubytování Kanada Victoria Island


Victoria Island je druhým největším ostrovem v kanadském arktickém souostroví a patří k nejizolovanějším místům Kanady. S přibližně 2000 obyvateli a fascinující arktickou přírodou je Victoria Island zajímavým cílem pro turisty, kteří touží po neotřelých zážitcích.

Pokud hledáte ubytování na Victoria Island, máte z něj poměrně malý výběr. Na ostrově se nacházejí pouze dvě větší sídla - Inuvik na jihu a Sachs Harbour na severu. V Inuviku najdete několik hotelů a motelu, které mohou být výbornou základnou pro vaše výpravy po ostrově.

Nejznámější a nejluxusnější hotel v Inuviku se jmenuje Nova Inn. Nabízí moderní a prostorné pokoje, vlastní restauraci, posilovnu a saunu. Pro turisty, kteří hledají něco méně nákladného, je tu hotel Arctic Chalet s levnějšími cenami a příjemnou atmosférou.

Jestliže se jedete podívat na polární záři, může být zajímavou volbou ubytování arktická chatka, kterou nabízí třeba Inuvik Guest House. V této chatce uvidíte krásný výhled na polární oblohu a kromě toho máte možnost ochutnat některé z tradičních pokrmů arktických domorodců.

V Sachs Harbour, nejsevernějším sídle Kanady, je veřejné ubytování možné v hostelových a kempovacích zařízeních. Jedním z nich je národní park Aulavik, který nabízí krásný kemp s výhledem na oceán, procházky po tundře a výpravy ke kočkodanům arktickým.

Výběr ubytování na Victoria Island je poměrně omezený, ale to neznamená, že by se tu nedaly strávit nezapomenutelné chvíle. Když chcete zažít přírodu v nejautentičtějším arktickém podání, je Victoria Island ideálním cílem pro vás. Stačí si vybrat vhodné ubytování a užít si to nejlepší z Kanady!


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky