Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kanada Whistler Blackcomb

Počasí Kanada Whistler Blackcomb


Kanada je země, kterou většina z nás spojuje s různými aktivitami v zimním období, jako lyžování nebo snowboarding. Jedno z nejpopulárnějších středisek pro tyto aktivity je Whistler Blackcomb.

Whistler Blackcomb se nachází v kanadské provincii Britská Kolumbie a je největší lyžařskou oblastí v Severní Americe. Skládá se ze dvou vedle sebe položených hor, Whistler a Blackcomb, které poskytují více než 8 000 hektarů sjezdovek.

Počasí v oblasti Whistler Blackcomb je ovlivňováno tím, že se jedná o horskou oblast. Teploty v noci bývají často pod 0 stupni Celsia, zatímco denní teploty mohou být příjemnější a dosahovat až k 5 stupňům Celsia. V zimě se na horách objevuje velké množství sněhu, který může dosáhnout až 11 metrů během sezóny. Pro lyžování a snowboarding jsou ideální podmínky od konce listopadu až do dubna.

Whistler Blackcomb má také mnoho dalších aktivit kromě lyžování a snowboardingu. V létě si můžete užít turistiku a cyklistiku, stejně jako další venkovní aktivity, včetně golfu, jízdy na koni a rybaření.

Pro cestovatele, kteří se chystají navštívit Whistler Blackcomb, se doporučuje přinést si s sebou dostatečné vrstvy, včetně bundy, ponožek a rukavic, aby se mohli přizpůsobit měnícímu se počasí. Je také důležité být si vědom, že horské podnebí může být nebezpečné, takže je třeba dbát na bezpečnostní opatření při lyžování, jako jsou například helmy.

Whistler Blackcomb je skvělou destinací pro návštěvníky, kteří hledají spoustu zábavy, nejenom při lyžování nebo snowboardingu. Díky svému horskému umístění poskytuje unikátní a zajímavé počasí, které je zajímavé i pro turisty, kteří si přijdou jen na krátkou návštěvu.


Dovolená Kanada Whistler Blackcomb


Pokud hledáte nezapomenutelnou a adrenalinovou dovolenou v Kanadě, je Whistler Blackcomb tou pravou volbou. Toto lyžařské středisko se nachází v britské Kolumbii, jen 2 hodiny jízdy od mezinárodního letiště v Vancouveru. V létě je zde mnoho atrakcí, jako jsou cyklistické trasy, turistické stezky a adrenalinové sporty, jako je zip line, jízda na bobech a téměř neskutečná možnost sjezdu po trati světového poháru v downhillu.

Nicméně, zima patří Whistleru Blackcombu. Jedná se o největší lyžařské středisko v Severní Americe. Zahrnuje celkem 200 kilometrů sjezdovek, 16 alpských areálů a 3 lyžařské parky vhodné pro snowboarding. Zde se můžete těšit na nejlepší sněhové podmínky, které se v Kanadě dají najít.

Lyžaři a snowboardisté se zde mohou těšit na různé typy sjezdovek. Od slalomových tratí až po freeride terény, skvělé pro adrenalinové zážitky. Zde najdete také 16 terénů pro začátečníky, což z něj dělá ideální místo nejen pro zkušené lyžaře, ale také pro ty, kteří teprve začínají.

Lyžařské středisko Whistler Blackcomb je také vysoce ceněné pro své extrémní sporty, jako jsou heli-skiing, backcountry sjezd a skialpinismus. Pro ty, kteří jsou ochotni se vrhnout do většího dobrodružství, jsou k dispozici i programy v terénu, které vám umožní poznat mnoho z odlehlých míst, která návštěvníci Whistleru Blackcombu běžně nevidí.

V krásném okolí Whistleru Blackcombu se nachází také mnoho dalších možností pro aktivní dovolenou, jako jsou večerní procházky, kde se můžete projít po krásné prosvětlené cestě, nebo si zarezervovat wellness pobyt v hotelu Four Seasons nebo Fairmont Chateau Whistler.

Pro návštěvníky, kteří se nechtějí věnovat snowboardingu nebo lyžování, má Whistler Blackcomb mnoho dalších aktivit. Lahodnou součástí zážitku je rozmanitá nabídka nákupů, restaurací a barů, včetně luxusních butiků a gastronomických zážitků, které jsou typické pro Kanadu.

Celkově lze říci, že Whistler Blackcomb nabízí nezapomenutelnou dovolenou s mnoho aktivitami pro každého. Ať už jste zkušený lyžař nebo začátečník, nebo máte zájem o jiné aktivity, jako je cyklistika nebo turistika, Whistler Blackcomb určitě nabídne zážitky na celý život.


Letenka Kanada Whistler Blackcomb


Pokud hledáte místo, kde si můžete užít skvělou lyžování nebo snowboarding, je Kanada s nádhernými horami ideální volbou. Jedno z nejlepších míst, kde můžete zažít lyžování v Kanadě, je v destinaci Whistler Blackcomb.

Whistler Blackcomb se nachází v britské Kolumbii, 125 km severně od Vancouveru. Toto místo je známé nejen pro své fantastické lyžování, ale také pro svou obrovskou lyžařskou oblast, která je největší v Severní Americe a nabízí více než 200 sjezdovek.

Lyžařský areál Whistler Blackcomb byl hostitelem zimních olympijských her v roce 2010 a díky tomu byly zvýšeny standardy lyžování, infrastruktury a služeb. V areálu najdete obrovské množství sjezdovek pro každou úroveň lyžování. Pokud máte rádi adrenalin, určitě si užijete také terény, které jsou přizpůsobené pro freeridy.

Vzhledem k tomu, že Whistler Blackcomb je velmi populární lyžařskou destinací, určitě byste měli zarezervovat letenky co nejdříve. Existuje mnoho možností, jak se dostat do Whistleru, ale nejpopulárnější možností je let do Vancouveru a následný transfer z letiště.

Navíc, pokud plánujete dlouhodobější pobyt v Whistleru, můžete si zakoupit pass, který vám umožní využívat lyžařskou oblast po celou sezonu. Tento pass je také výhodný pro ty, kteří se vydávají lyžovat do Whistleru vícekrát během sezony.

Kromě lyžování a snowboardingu, má Whistler Blackcomb nabízí také mnoho dalších aktivit, jako jsou sáňkování, krasobruslení, sněžné skútry, spa a mnoho dalšího.

Nakonec, Whistler Blackcomb je bezpochyby jedním z nejlepších lyžařských středisek na světě a je to místo, kde si můžete užít nejen skvělou lyžovačku, ale také nádhernou přírodu a krajiny, které Kanada nabízí. Pokud tedy hledáte destinaci pro vaši příští lyžařskou dovolenou, Whistler Blackcomb je rozhodně ideální volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Whistler Blackcomb


1. Kam se můžu ubytovat v Whistleru?

V Whistleru je dostupná široká škála ubytování – od luxusních hotelů až po ubytování pro studenty. Můžete si vybrat například mezi luxusními hotely jako Four Seasons nebo Fairmont Chateau Whistler, nebo si zarezervovat ubytování ve vesmírně vypadajícím hotelu The Westin Resort & Spa.

2. Jak se dostanu z letiště do Whistleru?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Vancouveru do Whistleru je přesunutím se buďtaxíkem nebo najetím si pronajatého auta. Pokud se rozhodnete pro pronájem auta, mějte na paměti, že budete potřebovat sněhové řetězy. Další možností je využít kyvadlovou dopravu, jako např. k dispozici bývá dopravce Perimeter.

3. Kdy je nejlepší čas na lyžování v Whistleru?

Nejlepší čas na lyžování v Whistleru je v zimě, když na horách leží dostatek sněhu. Sezóna obvykle trvá od listopadu do května, přičemž nejrušnější období jsou prázdniny a víkendy.

4. Co je to Peak 2 Peak gondola?

Peak 2 Peak gondola je systém kabinové lanovky převážející lyžaře a turisty mezi horami Whistler a Blackcomb. Je to nejdelší gondola svého druhu na světě s délkou 4,4 km. Poskytuje nádherný výhled na okolní horské vrcholy a pohybuje se rychlostí 7,5 metru za sekundu.

5. Jaká je délka sjezdovek v Whistleru?

Whistler má více než 200 sjezdovek, což zahrnuje více než 8000 hektarů terénu. Nejdelší sjezdovka v areálu je podél ledovce Horstman, délka této sjezdovky je 11 kilometrů.

6. Co můžu dělat v Whistleru, pokud nejsem lyžař či snowboardista?

Whistler nabízí mnoho aktivit, které lze dělat i mimo lyžařskou sezónu. Můžete si zahrát golf, navštívit některé z mnoha wellness center a lázní, jít na procházku nebo bike park. V létě je k dispozici například také možnost jízdy na kanoe či kajaku.

7. Co je to backcountry a proč bych měl/a o něm vědět?

Backcountry je terén mimo značené a udržované sjezdovky, takzvané off-piste sjezdovky. Pokud se chcete vydat do backcountry, musíte být vybaveni vhodným vybavením pro přežití a měli byste být v kroužku zkušených lyžařů. Whistler nabízí i možnost výletů s průvodcem.

8. Co je nejlepší způsob, jak využít svůj čas v Whistleru?

Nejlepší způsob, jak využít svůj čas v Whistleru, je naplánovat si předem všechny aktivity a využít nabídky místních cestovních kanceláří a zajištěných výletů. Je také dobré mít na paměti, že během víkendů a prázdnin se areál může plnit a některé činnosti vyžadují rezervaci předem.


Ubytování Kanada Whistler Blackcomb


Pro milovníky lyžování a sněhových sportů je Kanada synonymem pro Whistler Blackcomb, jeden z nejznámějších světových lyžařských resortů. Nachází se v kanadských horách v provincii Britská Kolumbie. Toto místo je obzvláště populární díky svému ubytování, které nabízí luxus, krásnou přírodu a neuvěřitelné zážitky.

Kromě fantastického lyžování a snowboardingu má Whistler Blackcomb také co nabídnout v oblasti ubytování. Oblast nabízí několik různých možností pro ubytování, včetně hotelů, soukromých apartmánů a chatek.

Whistler Blackcomb má řadu luxusních hotelů, všechny s nádherným výhledem na okolní hory. Mezi nejlepší patří Four Seasons Resort Whistler a Fairmont Chateau Whistler. Obě jsou luxusní hotely s prvotřídními službami, včetně bazénů a wellness center. Pokud zvolíte tuto možnost ubytování, určitě nebudete muset nic řešit a budete si vychutnávat krásný pobyt.

Pokud hledáte něco menšího a skládajícího se více z bydlení jako doma, můžete si najmout soukromý apartmán. Tyto apartmány jsou obvykle vzdáleny pouze pár minut jízdy od lyžařského střediska, takže jsou velmi výhodné pro ty, kteří chtějí být v blízkosti aktivity. Většina apartmánů má k dispozici kuchyň a obytný prostor, což znamená, že máte více místa a soukromí.

Pokud hledáte něco tradičního a originálního, můžete přistoupit k pronájmu chaty. Většina z těchto chat je postavena z mohutných dřevěných panelů a nacházejí se na samotě v horách. To znamená, že máte vlastní více než dostatek soukromí a můžete si užít nádherný výhled. V chatách neznamená, že se budete muset vzdát luxusu. Tyto chaly obsahují všechny moderní zařízení, které potřebujete k životu, včetně velkých kuchyní a pohodlných obývacích pokojů.

Whistler Blackcomb je skvělým místem pro lyžařskou dovolenou a ubytování zde nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Ať už si zvolíte jeden z luxusních hotelů nebo apartmánů, nebo si pronajmete samotnou chatu v horách, budete mít zaručen krásný pobyt plný krásné přírody a zábavy.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky