Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Katar Museum of Islamic Art

Počasí Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art přístupné na https://www.qm.org.qa/en/project/museum-islamic-art

Katar Museum of Islamic Art se nachází na nábřeží Doha Corniche v Kataru. Jedná se o nejlepší muzeum islámského umění na světě, které bylo otevřeno pro veřejnost v roce 2008.

Počasí v Kataru je typické pro oblast Perského zálivu, s vysokými teplotami a malým množstvím srážek. Letní teploty se pohybují kolem 40 °C a v zimě se snižují na 20-25 °C. Výhodou návštěvy Kataru v zimě je tedy mnohem příjemnější klima pro turisty.

Když se podíváme na budovu muzea, zaujme nás moderní architektura ve tvaru kónického vázu, který je inspirován tradiční keramikou islámských zemí. Budova vyniká především hlavní vstupní halou, která se svým mramorovým schodištěm a mohutnými sloupy z červeného italského travertinu návštěvníka ohromí.

Muzeum nabízí výstavu islámského umění z vážení sběrateli umění Dr. Sheikh Hassan Bin Mohammed Bin Ali Al Thani a prezentuje některé z nejkrásnějších artefaktů ze zlatých časů islámu a také základní principy islámské kultury.

Své návštěvníky tedy přivítá nejen s bohatou sbírkou uměleckých děl, ale také s dějinami islámu od příchodu proroka Muhammada v roce 610 n.l. až po 19. století. To vše prezentováno prostřednictvím interaktivních výstav a multimediálních prezentací.

Katar Museum of Islamic Art je bezesporu jedním z nejlepších muzeí v regionu, což je díky jeho vynikající sbírce i originálně navržené architektuře. V každém případě je to místo, které by měl vidět každý, kdo se nachází v Kataru.


Ubytování Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art je jednou z největších atrakcí pro turisty v Kataru. Kromě svého artefaktů bohatého sbírkového fondu, má také mnoho dalších funkcí, jako jsou semináře, výstavy, a stávky. K budově muzea bylo přistavěno také ubytování pro turisty, kteří si chtějí užít co nejvíce ze své cesty do Kataru.

Ubytování v Muzeu islámského umění má mnoho výhod. Nachází se přímo v centru města, více uprostřed souostroví, které tvoří mnoho dalších významných památek. Využívání této polohy lze dojít na většinu z hlavních turistických atrakcí města, jako je například všeobecné kulturní centrum, nebo sídlo emíra. Cestovatelé, kteří si zvolí toto ubytování, budou moci využívat nejlepší obchody a restaurace, které se nacházejí v blízkosti místa.

Kromě polohy nabízí ubytování v Muzeu islámského umění i luxusní pokoje. Tyto pokoje jsou vybaveny nejmodernější technologií a pohodlným nábytkem. Pokoje jsou rozděleny do jednotlivých kategorií podle počtu postelí, takže lze splnit potřeby všech typů návštěvníků.

Každý pokoj má svou koupelnu, která je vybavena sprchovým koutem a toaletou. K dispozici je televize s plochou obrazovkou, rychlý internetový přístup, mini bar a kávovar. Pokoje jsou také klimatizovány, aby byl pobyt pro hosty co nejpříjemnější.

V Muzeu islámského umění se také nachází restaurace a bar, kde si mohou hosté vychutnat nejlepší jídlo a nápoje, které Katar nabízí. Restaurace nabízí tradiční katarskou kuchyni i mezinárodní speciality. K dispozici jsou také služby pokojového servisu, takže si mohou návštěvníci objednat jídlo a nápoje přímo na svůj pokoj.

Ubytování v Muzeu islámského umění se může zdát dražší než ubytování v jiných částech města, ale výhody a pohodlí, které nabízí, jsou neocenitelné. Tuto možnost proto doporučujeme turistům, kteří chtějí zažít to nejlepší z Kataru.


Dovolená Katar Museum of Islamic Art


V Kataru se nachází nádherné muzeum islámského umění, které stojí za návštěvu v průběhu vaší dovolené.

Katar Museum of Islamic Art se nachází na uměle vytvořeném ostrově v blízkosti centra Dauhá, hlavního města Katars. Je to architektonický skvost, který byl navržen I. M. Peiem, slavným americkým architektem, a otevřen v roce 2008.

Muzeum nabízí návštěvníkům možnost vidět jednu z největších a nejvýznamnějších sbírek islámského umění na světě. Muzeum má více než 1400 exponátů a artefaktů, včetně keramiky, textilií, zlatých drahokamových šperků a starodávných Koránů.

Návštěvníci si mohou prohlédnout podlahové výstavní sály, které se táhnou přes tři patra budovy. Na každém patře najdete jak tradiční, tak i moderní umělecká díla. Muzeum má také knihovnu, kavárnu a restauraci, které nabízí výhled na Perský záliv.

Kromě samotného umění nabízí muzeum také různé kulturní aktivity a programy, jako jsou workshopy, semináře a výstavy. Vstup do muzea je zdarma, ale pro vstup do některých speciálních výstav je potřeba zakoupit vstupenku.

Pokud se chystáte na dovolenou v Kataru, určitě nevynechejte návštěvu tohoto fantastického muzea. Může se stát jedním z hlavních zážitků vaší cesty a umožní vám lépe poznat islámskou kulturu a historii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Katar Museum of Islamic Art


1) Jaké jsou otevírací doby muzea?
Otevřeno je v neděli, pondělí, středu a čtvrtek od 10:30 do 17:30, v pátek od 14:00 do 20:00 a v sobotu od 12:00 do 18:00.

2) Kolik stojí vstupné do muzea?
Vstupné pro dospělé je 50 katarských riyálů (cca 375 Kč), studenti a důchodci mají zvýhodněné vstupné za 25 (cca 190 Kč) katarských riyálů.

3) Kde se muzeum nachází?
Muzeum se nachází v centru Dauhá, v blízkosti Corniche promenády.

4) Co je k vidění v muzeu?
Muzeum nabízí jednu z nejvýznamnějších sbírek islámského umění na světě. Návštěvníci mohou vidět klenotnice, keramiku, řemeslné výrobky, šperky, textil a mnoho dalších exponátů.

5) Je nutné předem rezervovat vstupenky?
Vstupenky není nutné předem rezervovat, lze je zakoupit na místě v pokladně.

6) Existují nějaké omezení pro fotografování?
Fotografování je povoleno pouze v určených částech muzea a samostatné bleskové světlo není povoleno.

7) Nabízí muzeum prohlídky v anglickém jazyce?
Ano, muzeum nabízí prohlídky s průvodcem v angličtině dvakrát denně od neděle do čtvrtka.

8) Existuje nějaká omezení pro návštěvu muzea kvůli oblečení?
Návštěvníci by měli být vhodně oblečeni pro návštěvu muzea a není povoleno nošení krátkých šortek či topů bez rukávů.

9) Nabízí muzeum parkování pro návštěvníky?
Ano, muzeum nabízí parkoviště pro návštěvníky.

10) Je možné v muzeu najít občerstvení?
Ano, muzeum má několik občerstvení, včetně kavárny s výhledem na Dauháský záliv.


Letenka Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art je jedním z nejznámějších muzeí na Blízkém Východě, které se zaměřuje na umění a kulturu islámu. Toto vznešené muzeum se nachází v hlavním městě Kataru, v Dauhá.

Muzeum bylo otevřeno v roce 2008 a je domovem více než 1400 uměleckých děl pocházejících z různých islámských zemí, včetně Turecka, Íránu, Egypta a dalších zemí. Tento pětipatrový kulturní komplex je navržený velmi sofistikovaně a vyniká jedinečnou architekturou. Jeho design je odvozen z tradičních islámských a perských architektonických prvků. Vstup do muzea je zdarma, a to pro jakákoliv návštěvníka bez ohledu na národnost a věk.

Hlavní vchod muzea je zakončen obrovským vitrážovým oknem, které je považováno za největší svého druhu ve světě. V interiéru muzea se nacházejí otevřené prostředky s uměleckými díly, které jsou pečlivě kurátovány a prezentovány tak, aby dokázaly odrážet krásu a diversitu, kterou islámská kultura nabízí.

Katar Museum of Islamic Art conveys a deep appreciation for Islamic art by showcasing traditional calligraphy and intricate geometric patterns on pottery, wood, metal and textile. Visitors can appreciate the enormous historical and cultural significance of these artistic masterpieces and gain a deeper understanding of the contributions made by Islamic art to world culture.

Střešní terasa muzea nabízí nádherný výhled na záliv a další místa v Dauze, což tuto atrakci dělá ideální pro všechny, kteří hledají místo ke kontemplaci při pohledu na město pod sebou. Muzeum nabízí i mnoho kaváren a restaurací, kde mohou návštěvníci ochutnat typická jídla Kataru a zároveň si užít krásného prostředí.

Zkrátka, Katar Museum of Islamic Art je dokonalým místem pro všechny, kteří chtějí poznávat a rozšiřovat své znalosti o islámské kultuře a umění. Jeho návštěva nabízí nezapomenutelný zážitek, který návštěvníci budou vždy v hrdém a nezapomenutelném vzpomínání.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky