Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kazachstán Zailiysky Alatau

Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Zailiysky Alatau


1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Zailiyskyho Alatau v Kazachstánu?

Nejlepší doba k návštěvě Zailiyskyho Alatau je od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a sněhové vrcholky hor se rozplynuly.

2. Jak se dostanu do Zailiyskyho Alatau?

Zailiysky Alatau se nachází v blízkosti Almatyho, hlavního města Kazachstánu. Nejlepší způsob, jak se dostat do této oblasti, je letecky do Almatyho a odtud cestovat dále autobusem, taxi nebo pronajatým vozidlem.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Zailiysky Alatau?

Nejlepšími aktivitami v Zailiysky Alatau jsou pěší turistika, horská turistika, lyžování, snowboarding, horská kola a jezdecká turistika. V oblasti je také mnoho turistických tras a vodopádů, které stojí za návštěvu.

4. Potřebuji povolení k turistice v Zailiysky Alatau?

Ano, pro turistiku v Zailiysky Alatau je vyžadováno povolení od místních úřadů. Toto povolení lze získat předem nebo na místě v Almaty.

5. Jaká je nejlepší ubytování v Zailiysky Alatau?

V oblasti Zailiysky Alatau jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a kempů. Nejoblíbenější ubytování jsou kempy, které nabízejí skvělé přírodní prostředí a výhled na hory.


Letenka Kazachstán Zailiysky Alatau


Kazachstán je země s mnoha neuvěřitelně krásnými přírodními scenériemi a oblast Zailiysky Alatau není výjimkou. Tato oblast se nachází v jihovýchodní části země a je součástí řetězce pohoří Tian Shan. Oblast nabízí nádherné výhledy na vrcholky hor, jezera a divokou přírodu - a navíc je snadno přístupná letecky.

Nejlepší způsob, jak se do oblasti Zailiysky Alatau dostat, je zakoupit si letenku do Almaty, největšího města Kazachstánu, které se nachází v blízkosti této oblasti. V Almaty je mezinárodní letiště Almaty, odkud lze snadno a rychle dojet do hor. Letenky do Almaty jsou v poslední době velmi dostupné a lze je zakoupit přes mnoho letových společností jako jsou například Turkish Airlines, Air Astana nebo Emirates.

Jakmile se dostanete do Almaty, můžete si pronajmout auto nebo si vybrat z mnoha regionálních autobusových dopravců, kteří vás doveze přímo do hor. Pokud hledáte větší komfort, najměte si soukromého průvodce, který vám ukáže všechny krásy Zailiysky Alatau.

Na co se můžete těšit? Najdete zde mnoho turistických destinací, jako je například Charyn Canyon - krásný úsek kaňonu, který se dostal mezi přední turistické lokality v celém Kazachstánu. V oblasti najdete také mnoho jezer, jako je třeba Issyk nebo Kolsai, a ve vysokých horách se nacházejí ohromující ledovce a horské vrcholky.

Protože v oblasti je mnoho chráněných oblastí, je důležité si ověřit, zda máte oprávnění navštívit určitá místa. Podívejte se na turistické informace v Almaty a najděte si také doporučení na nejlepší trasy a místa pro pěší turistiku a horskou cyklistiku.

Celkově řečeno, návštěva oblasti Zailiysky Alatau svým způsobem vám určitě změní život. Od zasněžených horských vrcholků až po turisticky nedotčené, dech beroucí scenérie plné jezer a řek, tento region nabízí nádhernou paletu přírodních krás. Proto neváhejte a pořiďte si letenku do Kazachstánu a objevte toto úžasné místo.


Počasí Kazachstán Zailiysky Alatau


Kazachstán patří mezi největší země světa, jeho rozloha je přibližně 2,7 milionů kilometrů čtverečních. Nejvyšší horou tohoto státu jsou Zailiysky Alatau, které se rozprostírají v jižní části Kazachstánu.

V oblasti Zailiysky Alatau se nachází nejvyšší hora Kazachstánu - Pik Tjan-Šan. Jedná se o vrchol s nadmořskou výškou 7 010 metrů. Tento masiv se rozprostírá na hranici Kazachstánu a Kyrgyzstánu. Okolí hor je velmi malebné a turisticky atraktivní.

V této oblasti je velmi různorodé klima. V letních měsících je zde suché a horké klima, ale v zimě zase sněhové a velmi chladné. Teploty se zde pohybují mezi -25 až 15 stupni Celsia v zimě a 20 až 35 stupni Celsia v létě. Vzhledem k tomu, že Kazachstán leží v centrální Asii, má klima kontinentální charakter. V létě jsou teploty vysoké a v zimě velmi nízké.

V oblasti Zailiysky Alatau se nachází národní park Ile Alatau, který se rozprostírá v nadmořské výšce od 700 do 4 000 metrů. Park je domovem mnoha zvířat, jako jsou vlci, medvědi, divocí koně a srnci. Turisté zde mohou najít mnoho turistických tras, které vede k horským vrcholům a jezerům.

Pokud se chystáte navštívit oblast Zailiysky Alatau, doporučuje se získat informace o aktuálním stavu počasí, aby se turisté mohli připravit na různé podmínky v průběhu svého pobytu. Zimních podmínek je nutné se obzvláště obávat a tudíž oblečení by mělo být v tomto období zvláště teplé.

Celkově je oblast Zailiysky Alatau velmi zajímavou destinací pro turisty, kteří si chtějí užít krásu hor a přírody. Navíc tu můžete ochutnat i tradiční kazachskou kuchyni, která je plná chutí a vůní. Pokud vás tedy příroda a turistika láká, Kazachstán a oblast Zailiysky Alatau jsou skvělou volbou pro vaši cestu.


Ubytování Kazachstán Zailiysky Alatau


Kazachstán je zemí snovými horami a úchvatnou krajinou, a turistům nabízí mnoho možností pro zažití dobrodružství v tomto jihovýchodním koutě Asie. Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro návštěvníky, kteří touží po úzkém kontaktu s dřevorytsky krásou, je Zailiysky Alatau.

Zailiysky Alatau, což v překladu znamená "nebeské hory", tvoří hranici mezi Kazachstánem a Kyrgyzstánem. Tyto hory jsou součástí horského řetězce Tian Shan a tvoří okouzlující pozadí země. V této oblasti se nachází několik malebných městeček a vesnic, v nichž lze najít ubytování, aby bylo možné prozkoumat zdejší krásy.

Město Almaty, které leží v blízkosti Zailiyského Alatau, nabízí rozmanité možnosti pro turisty. Mnoho hotelů a penzionů se nachází v centru města, ale těm, kteří preferují ubytování blíže k divočině, se nabízí několik možností v okolí Zailiyského Alatau. Chaty, horské chaty a malé penziony nabízejí jednoduché, ale příjemné možnosti pro nocování uprostřed hor.

Chata Medeu Peak se nachází v centru Zailiyského Alatau a nabízí krásný výhled na nedalekou sjezdovku Medeu a na hory. Tato hospoda poskytuje kromě útulného ubytování také ukládací prostory pro lyže a další sportovní vybavení turistů.

Dalším zajímavým ubytovacím zařízením na úpatí Zailiyského Alatau je Green Paradise Almaty Resort, které se nachází v kopci s výhledem na Almaty. Tento komplex poskytuje celou řadu aktivit, jako je jízda na koni, lyžování a turistiku. Nabízí také moderní vybavení a sauny.

Hosté, kteří si přejí zůstat v chatě zcela obklopené přírodou, mohou zvolit ubytování v chalupě v oblasti Tau Dastý, která se nachází v jižní části Zailiyského Alatau. Tyto jednoduché domy nabízejí útulnost a teplo v mrazivé zimě, když se venku sněží.

Celkově nabízí Zailiysky Alatau turistům celou řadu možností pro pobyt v blízkosti malebného horského okolí. Ať už zvolíte ubytování v chatě, penzionu nebo v hotelu, nejsou k dispozici jen krásné výhledy, ale také mnoho dobrodružství. Turisté si mohou užít nejen turistiku, horskou cyklistiku a jízdu na koni, ale také v zimě lyžování a snowboardování. Bez ohledu na to, pro jakou možnost ubytování se rozhodnete, tato oblast vám zaručuje nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Kazachstán Zailiysky Alatau


Kazachstán je jednou z nejvíce exotických zemí, které jsou k dispozici pro turisty. Hory, řeky, jezera, písečné duny a rozmanitá kultura nabízejí mnoho možností k objevování. Jednou z těchto oblastí je také Zailiysky Alatau, horský masiv, který leží přibližně 20 kilometrů od metropole Almaty.

Zailiysky Alatau je mimořádně krásné místo s luxusními horskými scenériemi, které nabízejí velmi působivou podívanou. Culící se řeky a jezera s mnoha druhy ryb vám nabízí šanci k odpočinku. Obrovská bukovina, přístupové stezky a horské štíty o výšce až 5000 m n. m. Vám pomohou poznat nejkrásnější oblast Kazachstánu.

Všechny tyto prvky jsou ideální pro kempování, pěší turistiku, horské vrcholy a jiné outdoorové aktivity. Existuje mnoho organizací, které vám pomohou s návštěvou této oblasti, ať už chcete sami objet celý obvod Zailiysky Alatau nebo jen zůstat v některé z turistických oblastí, kde najdete dobrý standard.

Nejlepší čas pro návštěvu Zailiysky Alatau je obvykle mezi červnem a zářím, kdy jsou teploty ideální pro pěší turistiku a další aktivity. Pokud chcete vidět sníh, přijeďte mezi prosincem a březnem.

Nejlepší způsob, jak dostat se do této oblasti, je pronajmout si auto v Almaty, což je hlavní město Kazachstánu. Cesta z města trvá asi 45 minut. Můžete také využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy a taxíky.

Zailiysky Alatau je ideální destinací pro přírodovědce a milovníky adrenalinu. Toto krásné horské území je plné překvapení a nabízí mnoho zábavy a dobrodružství. Vydejte se do Kazachstánu a prožijte dobrodružství svého života.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky