Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kuba Playa Guardalavaca

Dovolená Kuba Playa Guardalavaca


Kuba je jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku díky svému jedinečnému kulturnímu dědictví, nádherné přírodě a úchvatným plážím. Jednou z nejkrásnějších pláží na Kubě je Playa Guardalavaca, která se nachází na východním pobřeží ostrova.

Playa Guardalavaca je asi jeden kilometr dlouhá pláž s jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou. Je to ideální místo pro odpočinek na slunci, koupání a potápění se. Tato pláž je také vhodná pro vodní sporty, jako je například windsurfing, vodní lyžování a jízda na kajaku.

V okolí pláže Playa Guardalavaca je mnoho luxusních hotelů, které nabízejí širokou škálu služeb a aktivit pro turisty. Ubytování zde není levné, ale stojí za to si zde užít několik dní nebo týdnů.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout významné památky, je v blízkosti Playa Guardalavaca historické město Holguín. Toto město je starobylé a má mnoho kulturních a historických památek, jako například katedrálu a náměstí Plaza de la Marqueta.

Kromě toho se v okolí pláže Playa Guardalavaca nachází několik zajímavých míst pro turisty, jako například Národní park Alejandro de Humboldt. Tento park je jedním z největších a nejdůležitějších ekologických území v Karibiku a nabízí nádhernou přírodu a bohatství flóry a fauny.

Závěrem lze říci, že pláž Playa Guardalavaca je nádherným místem pro dovolenou, které láká mnoho turistů ze všech koutů světa. Návštěva tohoto místa nabízí možnost k odpočinku na slunci, potápění a dalším vodním sportům. Ale nejen to, v okolí je mnoho kulturních a přírodních zajímavostí, takže turisté si mohou užít perfektní dovolenou na Kubě.


Letenka Kuba Playa Guardalavaca


Kuba je země plná nádherných pláží a úchvatných památek. Playa Guardalavaca je jednou z těch nejvíce nádherných pláží, kterou Kuba nabízí. Pokud hledáte klidné místo na odpočinek nebo dovolenou, je koupání v čistém azurovém moři s bílým pískem pod vašimi nohama tou správnou volbou. Playa Guardalavaca se nachází na severovýchodním pobřeží Kuby a je obklopená horským masivem. Pláž je rozlehlá a nabízí vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.

Jak se dostat na Playa Guardalavaca? Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je koupit letenku do letiště Franka Paisa v Santiagu de Cuba. Lety jsou k dispozici z mnoha zemí a závisí na tom, odkud letíte. Po příletu na letiště se můžete dostat na Playa Guardalavaca buď taxíkem nebo pronájmem auta, přičemž vzdálenost je přibližně 70 km.

Pokud si chcete užít pravou kubánskou dovolenou, můžete si rezervovat pobyt v blízkém hotelu. Playa Guardalavaca nabízí širokou škálu hotelových možností, včetně all-inclusive hotelů. Tyto hotely nabízejí velké množství aktivit, od vodních sportů po pipkování.

Pokud hledáte větší dobrodružství, můžete si pronajmout auto a prozkoumat okolí. V nedalekém městě Holguín se můžete procházet ulicemi starobylého Koloniálního centra nebo navštívit místní trhy a večerní bary. V Playa Pesquero si můžete pronajmout vodní skútr a sjíždět vlny nebo se vydat na výlet rybářskou lodí a zkusit chytit svou večeři. Kromě toho, na Playa Guardalavaca, jsou k dispozici různé druhy plážových aktivit, jako je potápění, windsurfing a golf.

Na Playa Guardalavaca se také nachází oblast s poměrně nedotčenou přírodou, která nabízí jedinečné zážitky. Můžete si prohlédnout místní jeskyně nebo se vydat na trekingovou cestu v horách Sierra Cristal. Vypůjčení kola nebo jízdu na koni jsou také možné aktivity k prozkoumání okolí.

Playa Guardalavaca je opravdu idylickým místem pro dovolenou plnou relaxace a zábavy. Pokud chcete cestovat do Kuby, určitě zvažte návštěvu této krásné pláže a užijte si všechny její nádherné přírodní krásy!


Ubytování Kuba Playa Guardalavaca


Guardalavaca je oblíbená turistická destinace na východním pobřeží Kuby. Oblast nabízí krásné pláže a klidnou atmosféru, což ji dělá ideálním místem pro dovolenou. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, nabízí se vám mnoho možností.

Jednou z nejpopulárnějších možností je all-inclusive resort. Tyto hotely nabízejí kompletní balíček, který zahrnuje jídlo, pití a ubytování. Cena za pobyt se obvykle liší v závislosti na počtu osob a délce pobytu. Všechny hotely mají bazény a většina z nich má také přístup k pláži.

Další možností jsou menší hotely a apartmány. Tyto typy ubytování jsou většinou levnější než all-inclusive hotely a poskytují vám více nezávislosti a volnosti. V Guardalavace najdete mnoho rodinných hotelů a penzionů, které nabízejí skvělou atmosféru a přátelské prostředí.

Alternativním způsobem ubytování jsou tzv. casa particulares. Jedná se o soukromé domy, které nabízejí ubytování turistům. Majitelé těchto domů vám mohou nabídnout pokoj s vlastní koupelnou, ale také celý byt. Tento typ ubytování vám umožní zažít kubánský styl života přímo s místními obyvateli.

Ať už se rozhodnete pro all-inclusive hotel, menší hotel nebo casa particulares, v Guardalavace najdete mnoho skvělých možností ubytování. Ceny se liší v závislosti na vašich preferencích a požadavcích na pobyt, ale obecně lze říci, že ubytování v této oblasti není příliš drahé ve srovnání s jinými turistickými destinacemi.

V každém případě si můžete užít pláže, šnorchlování, potápění a jiné aktivity, které tento krásný kout Kuby nabízí. S velkým množstvím možností ubytování si můžete být jisti, že najdete to pravé pro svou dovolenou v Guardalavace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Playa Guardalavaca


O: Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí?
Odpověď: V okolí je mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění, jízda na koni a procházky po pláži. V hotelu jsou také organizovány různé aktivity, jako jsou taneční lekce, bingo a různé soutěže.

O: Je bezpečné pro turisty cestovat do Kuby?
Odpověď: Kuba je považována za poměrně bezpečnou zemi pro turisty. Stejně jako všude jinde však stále existuje určité riziko zlodějů a podobných kriminalitních aktivit. Je vhodné mít při cestování na Kube opatrnost a držet se základních pravidel bezpečnosti.

O: Má hotel Wi-Fi připojení?
Odpověď: Ano, hotel má Wi-Fi připojení, které je k dispozici na různých místech v hotelu. Může být však velmi pomalé a nestabilní, protože se jedná o ostrov a infrastruktura není tak pokročilá jako v jiných zemích.

O: Můžeme si pronajmout auto pro výlety po ostrově?
Odpověď: Ano, v hotelu je možné si pronajmout auto pro výlety po ostrově. Můžete také využít služeb místních taxikářů, aby vás převezli do různých destinací. Je důležité mít platné řidičské oprávnění a zdravý rozum při obyčejné jízdě po kubánských silnicích.

O: Jaké jsou možnosti stravování v hotelu?
Odpověď: V hotelu je k dispozici několik restaurací s různým druhem jídelního lístku a stylu. Můžete si vybrat mezi bufetovou restaurací, specializovanou na kubánskou kuchyni, italskou restaurací a dalšími možnostmi. V hotelu jsou také několik barů, kde si můžete objednat různé nápoje a koktejly.


Počasí Kuba Playa Guardalavaca


Kuba je ostrov ležící v Karibiku, který díky svému tropickému podnebí bývá často vyhledáván turisty z celého světa. Mezi nejoblíbenější místa patří i městečko Playa Guardalavaca, které leží na severovýchodě ostrova.

Kuba má celkově dvě období - suché a deštivé. Suché období trvá od listopadu do dubna, deštivé pak od května do října. Nicméně i v suchém období může na Kube pršet, stejně jako být v deštivém období slunečno. Klima na Kubě je velmi příjemné, teploty se pohybují kolem 27 až 30 stupňů a padají až k 22 stupňům v noci. Vody Karibiku dosahují teploty kolem 28 stupňů a jsou tak velmi příjemné na koupání.

Playa Guardalavaca má také své specifikum. Město leží na pobřeží, které obklopuje bujný tropický porost. A právě ten dokáže přinášet do města vlhkost, která se často může dostat až k 85%. To může být trochu nepříjemné pro turisty, kteří nejsou na vlhké klima zvyklí.

V období dešťů - tedy od května do října - může být v Playa Guardalavaca velmi příjemně, protože po deštích jsou všechny stromy a květiny krásně zelené a svěží. Sice může být občas i větší přeháňka, ale ta netrvá dlouho a slunce se většinou rychle objeví zase na obloze.

V období sucha - od listopadu do dubna - jsou na Kubě teploty vyšší a méně se prší. To je období, kdy je mnoho turistů, kteří chtějí uniknout zimě a užít si horké karibské slunce.

Co se týká přesných teplot a vlhkosti v Playa Guardalavaca, ty se liší podle ročních období. V období sucha jsou teploty v průměru vyšší - kolem 30 stupňů, zatímco v období dešťů se pohybují spíše kolem 27 stupňů přes den.

Celkově můžeme říci, že nejlepší období na návštěvu Playa Guardalavaca je od listopadu do dubna, kdy je suché období s teplejším počasím a méně vlhkostí. Nicméně i v období dešťů se zde turisté cítí velmi příjemně a mohou si užít krásné tropické přírody. Ať už se tedy rozhodnete pro jakékoliv období, Kuba vás jistě přivítá svým teplem, sluncem a vřelou atmosférou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky