Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Laos Don Sao Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Don Sao Island


1. Jak se dostat na Don Sao Island?

Na Don Sao Island se dá dostat pouze lodí. Nejčastější odjezdy jsou z města Chiang Khong v severním Thajsku. Lodě vyplouvají každý den ráno a cena se pohybuje kolem 300-400 THB.

2. Je třeba si předem zajistit vízum do Laosu?

Občanům mnoha zemí se Lao PDR umožňuje vstup bez víza na dobu do 30 dní. Stačí mít platný pas, který bude platný minimálně dalších 6 měsíců. Pokud plánujete zůstat déle než 30 dní, je třeba si vízum zajistit předem.

3. Kam se na ostrově ubytovat?

Na Don Sao Island je několik ubytovacích zařízení, které nabízejí jednoduché pokoje za nízké ceny. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letní sezóně.

4. Jak se na ostrově stravovat?

Na ostrově je několik restaurací, které nabízejí tradiční laoskou kuchyni. Cena za jídlo se pohybuje kolem 50-100 THB. Na ostrově není možné si zakoupit alkoholické nápoje, ale je povoleno si je vzít s sebou z Thajska.

5. Co se na ostrově může vidět a zažít?

Na Don Sao Island se nachází mnoho menších vesniček, které jsou postaveny na pilotech nad vodou. Je zde také možnost navštívit některý z chrámů, kde si můžete prohlédnout tradiční laoskou architekturu. Ostrov je rovněž oblíbeným místem pro rybolov a vodní sporty.

6. Je bezpečné cestovat na Don Sao Island?

V oblasti národního parku Pu Hin Bun se vyskytují některé bezpečnostní problémy, a proto se doporučuje cestovat pouze s licencovanou turistickou společností a dodržovat pokyny místních úřadů. Na Don Sao Island však nebyl zaznamenán žádný bezpečnostní incident a turisté se zde mohou cítit bezpečně.


Ubytování Laos Don Sao Island


Pokud plánujete cestu do Laosu, neměli byste si nechat ujít návštěvu Don Sao Island. Tento ostrov se nachází v řece Mekong, na hranici mezi Laoskem a Thajskem. Don Sao Island nabízí krásnou přírodu, spoustu možností k odpočinku a zajímavou historii.

Co se týče ubytování na ostrově, je méně rozvinuté než jinde v Laosu, ale najdete zde několik dobrých možností. Momentálně jsou dostupné hlavně dvě možnosti - bungalovy a rodinné domky. Pokud si chcete užít naplno přírody a klidu, určitě zvolte bungalovy. Ty jsou postaveny přímo u řeky a nabídnou vám úchvatné výhledy.

Bungalovy jsou překvapivě dobře vybavené i vzhledem k izolované poloze ostrůvku. Každý bungalov má klimatizaci, venkovní koupelnu a soukromou terasu. Některé z bungalovů jsou dokonce vybaveny přívodem elektřiny z vodní elektrárny na ostrově.

Pokud hledáte něco většího nebo s více prostoru, můžete se rozhodnout pro rodinný dům. Ty jsou postaveny na pevninské části ostrova a jsou vhodné pro větší skupiny nebo rodiny. Rodinné domy mají kompletně vybavenou kuchyňku, takže si můžete sami uvařit jídlo.

K dispozici je i společná kuchyňka, kde se můžete setkat s dalšími hosty a strávit příjemný večer plný zábavy. Hostitelé také organizují výlety po okolí, vodní sporty a různé další aktivity.

Pokud se rozhodnete pro ubytování na Don Sao Island, určitě vám neunikne krása okolní přírody a zajímavosti, které ostrůvek nabízí. Navštivte opuštěné buddhistické kláštery na okolních kopcovitých pahorkatinách, projděte se po pláži nebo si vychutnejte výhled na řeku Mekong ze skály Phou Xai.

Celkově řečeno, ubytování na Don Sao Island je krásný zážitek pro ty, kteří touží po odpočinku od rušného městského ruchu a chtějí si užít místní přírodu v klidu. Pokud hledáte turistickou atrakci, která má co nabídnout, je Don Sao Island ideální volbou.


Počasí Laos Don Sao Island


Don Sao Island je menší ostrov v Laosu, který se nachází na Mekongu, nedaleko hranice s Thajskem. Jeho malebné pláže a klidné prostředí lákají turisty z celého světa, ačkoli přístup k ostrovu je poměrně náročný. Počasí na Don Sao Island se však může lišit v závislosti na ročním období.

V období sucha, které trvá od listopadu do února, je počasí na Don Sao Island velmi příjemné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia a většinou svítí slunce. Větry jsou mírné a odpočinout si tak můžete na pláži, užít si ty správné letní radovánky a navštívit místní trhy.

Na začátku jara, od března do dubna, může být počasí na Don Sao Island poměrně horké a dusno. Teploty se vyšplhají na více než 30 stupňů Celsia a slunce pálí přes den velmi silně. Pokud nejste zvyklí na podobné teploty, doporučujeme si s sebou vzít lehčí oblečení, případně si pořídit sluneční brýle a sluneční ochranu.

V období dešťů, od května do října, může být počasí na Don Sao Island nepředvídatelné. Průměrné srážky se mohou výrazně zvýšit a pršet může i celé dny. Teploty jsou přesto přijatelné a pohybují se kolem 25 stupňů Celsia. Pokud plánujete pobyt na ostrově v této době, doporučujeme si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv, která vás ochrání před deštěm a zabrání vám klouzat.

Kromě toho, že má Don Sao Island vynikající počasí pro turisty, nabízí také mnoho dalších aktivit a atrakcí. Koupání v řece Mekong, návštěva místních trhů a muzeí, nebo třeba procházky v okolní přírodě. Bez ohledu na roční období, na Don Sao Island si určitě najdete něco, co vás zaujme.


Dovolená Laos Don Sao Island


Laos je exotická destinace, kterou si oblíbili dovolenkáři z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst pro odpočinek a relaxaci je ostrov Don Sao, který se nachází na hranicích mezi Laosem a Thajskem.

Don Sao je malý ostrov, jenž zaujme především malebným okolím a klidem, který na něm vládne. Rozkládá se na řece Mekong a snadno se sem dostanete lodí z města Chiang Khong, jež leží v thajské provincii Chiang Rai.

Na Don Sao se nachází jen pár ubytování, ale všechny jsou útulné a nabízejí krásný výhled na řeku. Pokud rádi trávíte čas v přírodě, pak je pro vás pobyt na Don Sao ideální volbou. Můžete si zde užít procházky lesem, koupání a rybaření.

Další aktivitou, kterou můžete na Don Sao vyzkoušet, je procházka po ostrově. Navštívit můžete chrámy, památky a různá tržiště, kde najdete množství suvenýrů a tradičních produktů.

A co se týká gastronomie, na Don Sao najdete několik míst, kde si můžete vychutnat tradiční laoské jídlo. Oblíbeným pokrmem je například laab, který je vyroben z mletého masa, chilli papriček a koření. Dále si můžete pochutnat na pho, rýži s kari nebo jarních rolkách.

Vzhledem k tomu, že se na Don Sao nachází jen málo ubytování, doporučuje se zde rezervovat si pobyt předem. Pokud hledáte klid, relaxaci a pravou asijskou atmosféru, Don Sao je pro vás tou správnou volbou.


Letenka Laos Don Sao Island


Laos Don Sao Island je jedno z nejzajímavějších míst v Laosu, které láká tisíce turistů každý rok. Tato malá ostrovní oblast se nachází v řece Mekong, blízko hranice s Thajskem, a nabízí úžasný pohled na okolní krajiny a zároveň vám přináší jedinečný zážitek. Pokud plánujete svou další dovolenou v Asii, návštěva Laos Don Sao Island by mohla být tou správnou volbou pro vás.

Před samotnou návštěvou Laos Don Sao Island byste si měli zajistit letenku. Vzhledem k popularitě této oblasti, není vůbec obtížné nalézt letenky za přijatelnou cenu a vybrat si z množství letových společností. Cena letenky závisí na sezóně, ale v průměru se pohybuje od 100 do 200 USD, ale může být také vyšší, pokud cestujete během hlavní sezóny.

Na ostrově Laos Don Sao Island můžete zažít řadu aktivit jako například plavání, rybaření, procházky, cyklistiku nebo prozkoumávání okolí lodí. Ostrov je také známý tím, že přímo zde můžete nakupovat bez cla a daně. Zde najdete množství obchodů, které prodávají místní řemesla a oblečení.

Pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, mohou strávit odpoledne na pláži, kde se můžete slunit, plavat nebo prostě jen relaxovat. Když se večer stmívá, tak můžete ochutnat místní kuchyni v jedné z mnoha restaurací. Laos Don Sao Island je známý tím, že zde můžete ochutnat řadu jídel, které se liší od místních jídel v jiných částech Laosu. Mnoho restaurací nabízí také západní jídla a alkoholické nápoje.

Návštěva Laos Don Sao Island může být i docela levná. Ubytování v hostelech a rodinných penzionech stojí od 8 do 10 USD na noc, ale musíte si dát pozor na to, že během hlavní sezóny, kdy je ostrov nejvíce navštěvován, tak mohou ceny být vyšší. Vstup na ostrov je zdarma, ale musíte si zaplatit za parkování veřejných lodí.

Výlet na ostrov Laos Don Sao Island může být naprosto nezapomenutelný zážitek, který vás úplně pohltí a nezapomenutelně zaujme. Od krásných pláží, přes vynikající kuchyni, po nabídku aktivit - Laos Don Sao Island je skvělé místo pro každého, kdo hledá zábavu, dobrodružství a současně klid. Můžete zde zažít něco úplně nového a prozkoumat krásy Laosu. Pořiďte si letenku a odjeďte na ostrov, který vás zaujme a nevíte, kde si užijete aktivní dovolenou s relaxací.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky