Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Lotyšsko Kandava

Dovolená Lotyšsko Kandava


Lotyšsko je země s bohatou historií a krásnou krajinnou scenérií. Jedním z míst, které by mohlo zaujmout ty, kteří rádi cestují, je Kandava. Tento menší městys se nachází na severovýchodě země, asi 100 kilometrů od hlavního města Rigy.

Kandava se pyšní nádhernou divokou přírodou a velmi malebným historickým centrem města. Turisté mohou cestovat do Kandavy ze všech koutů Lotyšska, což z ní dělá skvělé výchozí místo pro možnost objevovat krásy této nádherné země.

Co stojí za vidění v Kandavě?

Jedním z největších tisíciletých kamenných balvanů v Nord Anglii je Kārķu akmens. Více než dva metry vysoký balvan leží na úpatí kopce a je přístupný pěšky. Turisté si mohou prohlédnout i pozůstatky města Knight's Castle ze 14. století, stejně jako nejstarší dům Kandavy z 17. století, který je nyní muzeem.

Navštivte také horské oblasti v okolí města, jako je třeba Apēkalna kalns. Stezka vede přes les k vrcholu kopce a z tohoto místa se otevírá nádherný výhled na okolní krajinu. Další skalnatá oblast je Šķēdekalna kalns, která se nachází poblíž města Kandava. Tento kopec nabízí nádherný výhled a můžete zde najít i magické kameny.

Osobně bych doporučoval návštěvu města selkoupiti a procházku městem, kde se můžete podívat na zajímavou architekturu ze 17. a 18. století. Kandava také nabízí možnost procházek lesem, údolím řeky Iecava či návštěvu rybníka Apšuciems. Tady si můžete vychutnat přírodu a naplno si odpočinout.

Kandava - perfektní místo pro turisty

V Kandavě je několik hotelových komplexů s pohodlným ubytováním a skvělým servisem, stejně tak můžete najít spoustu restaurací a kaváren ve městě a okolí. Během vaší dovolené se určitě nepřestane bavit, protože místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní.

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a užít si krásu Lotyšska, potom je Kandava tou pravou volbou. Je to malebné městečko, které skrývá nádherné křivolaké uličky, historické památky, krásnou přírodu a mnoho zajímavostí. Určitě stojí za návštěvu.


Letenka Lotyšsko Kandava


Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou, cestování letadlem může být jednou z nejlepších možností, jak se dostat na vaše cílové místo. Pokud jste navíc vyznavači historie a starověké architektury, určitě byste měli zvážit návštěvu Lotyšska, konkrétně malého městečka Kandava.

Kandava se nachází v samotném srdci Lotyšska a má bohatou historii, která sahá až do 13. století. Město bylo kdysi centrem obchodu a zemědělství a dodnes se můžeme potkat s mnoha starobylými budovami a památkami.

Pokud se rozhodnete navštívit Kandavu, nezapomeňte se projít po historické trase a navštívit nejvýznamnější památky, jako jsou například kostely, bývalé kamenolomy nebo muzeum místní historie.

Lotyšsko je země, kde se setkávají moderní architektura a starověké památky. Proto si určitě nechte ujít návštěvu Rigi, která je nejen největším městem Lotyšska, ale také má mnoho středověkých budov a katedrál, které stojí za vidění.

Při cestování do Lotyšska byste měli zvážit využití letoviska nabízejících letenky do Rigy, odkud můžete snadno pokračovat do Kandavy. Lotyšsko je každoročně navštěvováno mnoha turisty z celého světa, a tak je doprava z letiště do vámi vybraného města velmi snadná.

Lotyšsko a Kandava jsou ideální pro ty, kteří hledají dovolenou plnou historie, památek a romantiky. Proto neváhejte a zarezervujte si své letenky a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Lotyšsku!


Počasí Lotyšsko Kandava


Kandava je malebné město nacházející se na severozápadě Lotyšska. Kandava se nachází v zemském kraji Talsi, který je pro své zalesněné krajiny a jezera známý jako pravá lotyšská divočina. Lotyšsko je pro své klimatické podmínky známé jako chladné a vlhké klima, což ovlivňuje i počasí v Kandava.

Leto v Kandavě je poměrně mírné a deštivé. Letní teploty v Kandava se pohybují okolo 18-20°C. Největší období dešťů se vyskytují v letních měsících, zejména v červenci a srpnu. Turisté i místní obyvatelé se tedy musí na případné deště dostatečně připravit. Přestože léto v Kandavě není nejteplejší, místní pláže jsou oblíbeným místem k trávení letních dnů.

V zimě v Kandavě najdete typické zimní klima s nízkými teplotami okolo -3°C a sněhem. Nejchladnější měsíc je únor s průměrnou teplotou -6°C. Zima v Kandavě je ideálním obdobím pro zimní sporty jako je lyžování a snowboarding na blízkém kopci. Místní obyvatelé si také užívají klasických zimních aktivit, jako je bruslení na zamrzlém jezeře.

Podzim a jaro v Kandavě jsou středního typu. Teploty se pohybují mezi 6 a 15°C. Podzim je ve městě poměrně vlhký a deštivý, zatímco jaro je krásně kvetoucí. Kandava je kvůli svým malým rozměrům jednoduše ovladatelná a místní obyvatelé a turisté si mohou užít všechny roční období.

Celkově řečeno, Kandava nabízí nádherné prostředí a může být navštěvována po celý rok. Zimní sporty a pláže v létě poskytují mnoho příležitostí pro turisty. Pokud ale rádi relaxujete, můžete si užít hezké procházky v parku, po okolních vesnicích, nebo se prostě jenom zastavit v kavárně a ochutnat některou z místních specialit. V Kandavě si zkrátka každý najde něco, co ho zaujme.


Ubytování Lotyšsko Kandava


Lotyšsko je krásná země, která nabízí mnoho zajímavých a půvabných míst k návštěvě. Jedním z těchto míst je Kandava, malebné město v severozápadní části země. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností.

Jedním z oblíbených ubytování je Penzion Klainietis. Tento penzion nabízí tiché, prostorné a dobře vybavené pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením. Kromě toho jsou pokoje vybaveny TV a koupelnou. V Penzionu Klainietis si můžete vychutnat snídaňový bufet a výhled na krásné okolí.

Další volbou je hotel Noliktava Kandava. Tento hotel se nachází jen 5 minut chůze od historického centra Kandavy a nabízí prostorné a pohodlné pokoje s výhledem na řeku Abava. Pokoje jsou vybaveny TV, koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. V hotelu je také restaurace a bar, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud hledáte více luxusní ubytování, můžete vyzkoušet místní zámek Kandava. Tento zámek se nachází v krásné zahradě a nabízí moderní a pohodlné pokoje v historickém prostředí. Pokoje jsou vybaveny TV, koupelnou a minibarem. V zámku jsou k dispozici služby, jako jsou masáže a sauny.

Pokud hledáte levnější ubytování, budete se moci těšit z místního hostelu. Hostel Kandava se nachází ve starém městě Kandava a nabízí jednoduché a cenově dostupné pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením a vzdělávacími aktivitami pro hosty. V hostelu je k dispozici také společenská místnost a kuchyňka.

Kandava má mnoho možností ubytování, takže si určitě najdete ty správné pro vaše potřeby. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo jednoduchý hostel, Kandava nabízí dostatek možností k dokonalému pobytu. Takže když se rozhodnete navštívit Lotyšsko, nezapomeňte na malebné město Kandava.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lotyšsko Kandava


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Lotyšska a Kandavy jsou:

1. Jaká je situace s pandemií COVID-19 v Lotyšsku?

V současné době se situace COVID-19 v Lotyšsku zlepšuje, přesto pořád platí určitá omezení a nařízení. Návštěvníci by měli být připraveni na nošení roušek vnitřních prostorech a na veřejnosti, dodržování distančních opatření a vyhýbání se velkým shromážděním lidí.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kandavy?

Kandava je krásné městečko, které může turisty přivítat během celého roku. Nicméně, nejlepší doba k návštěvě je v létě, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít krásné okolí a outdoorové aktivity. V zimě je krajina pokrytá sněhem, což poskytuje další možnosti pro zimní a sportovní aktivity.

3. Jak se dostat z letiště do Kandavy?

Nejbližším mezinárodním letištěm k Kandavě je letiště Riga, které je asi 80 km vzdálené. K dispozici jsou různé možnosti dopravy, jako jsou taxi, pronájem auta nebo linkový autobus. Linkový autobus je levnější způsob, jak se dostat do města, ale může trvat déle.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Kandavě?

Kandava je známá svým krásným krajinným výhledem a mnoha venkovskými aktivitami. Mezi nejlepší aktivity patří pěší turistika, cyklistika, vodní sporty, rybolov a golf. Atrakcemi v obci jsou např. Kandavský muzeum, místo daugaviņa, muzeum patnáctileté války a větrný mlýn v Jaunbērze.

5. Jaká je místní kuchyně a jaké jsou doporučované restaurace v Kandavě?

Tradiční lotyšská kuchyně je tvořena mnoha syrovým rybím pokrmů, jako jsou sleď, ústřice a jeseter, dále masa, ryby a zeleninových pokrmů. V Kandavě je mnoho kaváren a restaurací, které nabízejí toto místní jídlo. Doporučované jsou restaurace, jako jsou Laivas, Fiorella a Pāvilosta, které poskytují širokou škálu tradičních i moderních jídel.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky