Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Malta Tarxien Temples

Počasí Malta Tarxien Temples


Malta je ostrovní země v jižní Evropě, která se pyšní krásným počasím, historickými památkami a úchvatnou přírodou. Kromě toho tu najdeme i zajímavé archeologické lokality, jako jsou Tarxien Temples.

Tarxien Temples se nachází v městečku Tarxien na jihovýchodním pobřeží Malty. Tyto templářské stavby pocházejí z doby kolem 3150 až 2500 před naším letopočtem a jsou považovány za nejvýznamnější megalitické svatyně na Maltě.

Jako megalitické konstrukce se Tarxien Temples skládají z obrovských kamenných bloků, které jsou naskládané na sebe, aby vytvořily oltáře, vchody, chodby a další prvky. Tyto kamenné bloky byly spojeny pomocí hliněné malty a štěrku.

Tarxien Temples jsou považovány za vynikající příklad prehistorické architektury a byly také zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Tyto starobylé stavby jsou fascinující jak historicky, tak i z hlediska architektonického.

Kromě toho, že Tarxien Temples jsou velmi turisticky atraktivní, nabízejí prehistorické lokality i úchvatné panoramata a nádherné počasí. Malta má středomořské klima s horkými, suchými léty a mírnými zimami, což z ní dělá skvělé místo k návštěvě pro milovníky slunce.

Léto na Maltě začíná v květnu a končí v říjnu. Průměrná teplota během tohoto období dosahuje 30°C a déšť je velmi vzácný. Naopak zima je suchá a mírná, s průměrnou teplotou kolem 15°C.

Pro návštěvu Tarxien Temples, ať už v létě nebo v zimě, se doporučuje pohodlné oblečení a dostatečné množství tekutin kvůli vysokým teplotám. Měli byste také vzít s sebou klobouk nebo kšiltovku a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

V závěru lze říci, že návštěva Tarxien Temples na Maltě je skvělou příležitostí užít si krásného počasí a prohlédnout si jeden z nejvýznamnějších archeologických nálezů na světě. Ať už v létě či v zimě, Malta vás určitě nezklame svou krásou a historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Tarxien Temples


1) Co jsou Tarxienské chrámy?
Tarxienské chrámy jsou starověké megalitické stavby na ostrově Malta. Jsou to největší a nejlépe dochované megalitické stavby na Maltě a patří mezi nejcennější památky starověkého světa.

2) Jak se dostanu k Tarxienským chrámům?
Tarxienské chrámy se nacházejí asi 8 kilometrů od Valletty, hlavního města Malty. Lze je dosáhnout autobusem nebo taxíkem, případně autem.

3) Kolik za vstup do Tarxienských chrámů?
Vstup do Tarxienských chrámů stojí 10 eur pro dospělé a 5 eur pro studenty.

4) Jaký je otevírací doba Tarxienských chrámů?
Otevírací doba se liší v závislosti na období v roce, ale obecně jsou chrámy otevřeny od pondělí do neděle od 9:00 do 17:00.

5) Jaký je historický význam Tarxienských chrámů?
Tarxienské chrámy jsou důležitou památkou na megalitickou kulturu a stavění megalitických chrámů, které se na Maltě datuje až do 4. tisíciletí př. n. l.

6) Můžu si s sebou do chrámů vzít fotoaparát?
Ano, návštěvníci mohou fotografovat uvnitř chrámů s použitím blesku.

7) Má chrámy nějaká omezení pro návštěvníky s postižením?
Tarxienské chrámy jsou částečně bezbariérové a jsou přístupné vozíčkářům a lidem s omezenou pohyblivostí. Avšak kvůli terénu a úzkým chodbám vnitřního chrámu mohou někteří návštěvníci mít omezený přístup.


Letenka Malta Tarxien Temples


Letenky do Malty jsou snadno dostupné z mnoha evropských měst, a pokud hledáte něco, co by vám nabídlo skvělou kombinaci kultury, historie a krásné přírody, pak byste mohli být nadšeni návštěvou Tarxienských chrámů.

Tarxien je malé městečko na jihu Malty, které se nachází v blízkosti měst Paola a Fgura. Tento region je známý pro své archeologické nálezy, z nichž nejvýznamnější jsou Tarxienské chrámy.

Chrám Tarxien byl postaven během předhistorické éry a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v praxi celé Evropy. Chrám se skládá z několika budov, z nichž největší je centrální, která má tvar kříže a je zdobena nejrůznějšími reliéfy a sochařskými díly.

Reliéfy zobrazují výjevy z mýtických příběhů a také různé zvířata, z nichž mnohá jsou velmi neobvyklá. Mezi nejznámější patří pták s ohromným zobákem, ohrnutými křídly a velkýma očima nebo lví světci. Tyto sochy a reliéfy byly v chrámech nalezeny v 20. století a jsou vystaveny v Národním archeologickém muzeu v hlavním městě Vallettě.

Při návštěvě Tarxien je možné vidět chrám z blízka a projít se po starobylém sídlišti, které se rozkládá kolem něj. Tento krok zahrnuje navštívení jiných předhistorických lokalit, které se nacházejí v okolí, včetně největšího ze všech, chrámu Hagar Qim. Tento chrám se nachází na jihozápadním pobřeží Malty a byl poprvé objeven v roce 1839.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Tarxien jako součást vaší cesty na Maltu, můžete si koupit letenky na webu většiny léteckých společností, jako jsou Air Malta nebo Ryanair. Lety z různých evropských měst jsou k dispozici celý rok.

Je to skvělý způsob, jak objevit kus Malta neobyčejné historie a zároveň beletrii s krásou přírody této středomořské destinace.


Dovolená Malta Tarxien Temples


Dovolená na Maltě může nabídnout mnoho možností pro milovníky historie a kultury. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě jsou Tarxien Temples. Tyto starověké megalitické stavby jsou důkazem dávné minulosti a poskytují fascinující pohled do prehistorických dob.

Tarxien Temples jsou tvořeny čtyřmi obrovskými válcovými kameny, které jsou navzájem spojeny malými průchody a chodbami. Tyto kameny jsou pokryty různými křížovými vzory, spirálami a geometrickými tvary, které jsou považovány za posvátné. Tyto vzory pravděpodobně symbolizují různé rituály a náboženské praktiky, které se zde odehrávaly.

Stavby jsou datovány do období mezi 3600 - 2500 př. n. l., což znamená, že jsou staré více než 5000 let. Tyto stavby byly objeveny až v roce 1913 a od té doby se staly nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm na Maltě. Tyto stavby jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou považovány za důležité místo pro studium prehistorického světa.

Během návštěvy Tarxien Temples si můžete prohlédnout nejen tyto obrovské kamenné stavby, ale také vykopávky v okolí, které přinášejí stále nové poznatky o životě v těchto časech. Tento komplex se skládá ze tří hlavních stavb, Tyto stavby jsou propojeny souborem zdí, schodišť a oltářů, které poskytují pohled na to, jak se prehistorické komunity modlili a obětovali.

Tarxien Temples se nacházejí ve městě Tarxien, což je menší město na jihu Malty. Toto místo je snadno dostupné z mnoha turistických letovisek na ostrově. Pokud hledáte více aktivit a zázemí, můžete se ubytovat v blízkém městě Valletta, které nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a dalšího ubytování.

Dovolená na Maltě je opravdu skvělou volbou pro ty, kteří se zajímají o historii, umění a kulturu. Tarxien Temples nabízejí fascinující pohled na jednu z nejstarších a nejzajímavějších částí maltské historie. Pokud tuto část ostrova navštívíte, budete mít příležitost poznat příběhy minulosti a podívat se do tajemného světa prehistorických lidí.


Ubytování Malta Tarxien Temples


Malta je krásný ostrov v Středozemním moři, který láká turisty ze všech koutů světa. Kromě slunce a moře je Malta bohatá na historické památky, jako jsou megalitické chrámy, z nichž nejslavnější jsou Tarxien Temples.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto impozantní zvláštnost, budete muset zvolit vhodné ubytování. Maltský ostrov nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů po hostely a apartmány.

Pokud chcete zůstat co nejblíž ke starověkým chrámům, doporučujeme ubytování v obci Tarxien. Tato obec se nachází jen několik minut chůze od Tarxien Temples a nabízí mnoho možností pro pohodlné a cenově dostupné ubytování.

Mnoho turistů si oblíbilo místní hotely, jako je např. Hotel Paċifika, který se nachází jen pár minut chůze od Tarxien Temples. Hotel nabízí prostorné a moderní pokoje, bazén a restauraci s tradičními maltskými jídly.

Další možností jsou levné a příjemné apartmány a penziony, jako je např. Penzion Silvana. Tento penzion se nachází v klidné části Tarxien a nabízí prostorné pokoje a apartmány, vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel. Kromě toho je v centru obce několik malých pensionů a ubytování u soukromých hostitelů.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou ideální hostely, jako je např. Hostel Jones. Tento moderní hostel se nachází v blízkosti centra města Valletta a nabízí útulné a pohodlné pokoje a společné prostory, jako je kuchyňka a obývací místnost.

Pro mnoho turistů je Malta snem kvůli svým krásným plážím a malebným vesnicím. Pokud chcete být poblíž Tarxien Temples a současně mít přístup k plážím a městským atrakcím, doporučujeme zvolit ubytování v nedaleké obci Birgu nebo ve městě Sliema.

Celkově platí, že Malta nabízí širokou škálu ubytování pro různé typy cestovatelů. Nejlepší ubytování v Tarxienu jsou hotely, apartmány a pensiony, ale pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze, jsou ideální hostely nebo ubytování u soukromých hostitelů. Jakoukoliv možnost si zvolíte, Malta s Tarxien Temples vás jistě ohromí.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky