Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Malta Xlendi

Dovolená Malta Xlendi


Maltské letovisko Xlendi se nachází na západním pobřeží ostrova Gozo a patří mezi nejkrásnější a nejpopulárnější místa pro dovolenou na Maltě. Xlendi je obklopen překrásnou přírodou, a proto je ideálním místem pro milovníky turistiky, cyklistiky a dalších outdoorových aktivit.

Z letiště na Maltě můžete do Xlendi jet buď taxíkem nebo autobusem. Cesta autobusem trvá asi hodinu a je to nejlevnější varianta, avšak doporučujeme si předem zjistit jízdní řády, protože autobusy jezdí poměrně pomalu a nepravidelně.

Xlendi nabízí mnoho možností ubytování – od malebných rodinných pensionů až po luxusní hotely. Můžete si ale také pronajmout apartmán nebo bungalov v příjemném okolí s výhledem na moře.

V Xlendi naleznete mnoho restaurací, bister a kaváren, kde můžete ochutnat místní speciality, jako jsou ryby a mořské plody. Pokud si chcete pochutnat na dobrém jídle a zároveň si užít krásné výhledy na moře, určitě navštivte restauraci na břehu, kde si můžete pochutnat na své oblíbené večeři při výhledu na západ slunce nad mořem.

Xlendi a jeho okolí jsou ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou. Můžete si zahrát na golfovém hřišti, navštívit některou z nejkrásnějších pláží na Maltě nebo se vydat na pěší nebo cyklistickou turistiku. Také se můžete projet na loďce kolem pobřeží a zhlédnout nádherné skalnaté útvary a jeskyně.

Xlendi je ideálním místem pro dovolenou s rodinou, ale i pro páry a jednotlivce, kteří si chtějí užít klid a relaxaci v podobě wellness procedur, masáží nebo jen relaxace u moře.

V Xlendi se také konají různé kulturní a společenské akce, jako jsou třeba folkloristické slavnosti, koncerty a divadelní představení. Výjimečnou tradicí jsou také maltské karnevaly, které se konají na přelomu února a března.

Xlendi a jeho okolí nabízí nespočet možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou na Maltě. Je to místo pro všechny, kteří chtějí odpočinout a zároveň si užít mnoho zajímavých aktivit. Pokud hledáte klid a krásu přírody, rozhodně navštivte maltské letovisko Xlendi.


Počasí Malta Xlendi


Malta je stát ležící na Středozemním moři, který nabízí turistům mnoho krásných pláží a malebných měst. Jedním z nejpopulárnějších míst pro turisty navštěvující Maltu je město Xlendi, které se nachází na západním pobřeží ostrova Gozo.

Počasí na Maltě je v průměru velmi příjemné a slunečné. V létě se teploty pohybují v rozmezí 25 až 35 stupňů Celsia, a to hlavně v měsících červenec a srpen. V zimě pak maltské teploty klesají na přibližně 15 až 20 stupňů Celsia. V Xlendi speciálně jsou průměrné teploty zhruba stejné, ale o něco nižší.

V měsících září a říjen se počasí už stává trochu chladnějším, nicméně i tak Maltu stále navštěvují turisté, kteří si přijedou užívat klidné pláže a krátké procházky po městě.

Kromě příjemného počasí nabízí město Xlendi turistům také mnoho unikátních aktivit a zážitků. Například si můžete vyzkoušet windsurfing, potápění nebo projížďku na kajaku. Pokud jste spíše milovníci kultury, pak byste mohli vyrazit na prohlídku místních historických památek, jako jsou Stará pevnost a kaple svatého Karla Boromejského.

Další pozoruhodnou památkou v Xlendi, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, je azurová jeskyně. Tato jeskyně je přístupná pouze v začátku léta, kdy je voda nízká a umožňuje tak vstup dovnitř. Pokud se rozhodnete tuto jeskyni navštívit, nezapomeňte si vzít plavky a potápěčské brýle s sebou.

Celkově je Xlendi na Maltě velmi krásným městem, které určitě stojí za návštěvu. Pokud se rozhodnete tuto destinaci navštívit, nezapomeňte si s sebou vzít sluneční brýle, opalovací krém a spoustu chuti objevovat všechny krásy, které Malta nabízí.


Letenka Malta Xlendi


Letenka do malého města Xlendi na Maltě je jedinečnou příležitostí pro ty, kteří si chtějí užít krásy této středozemní destinace. Xlendi je malebné pobřežní městečko, které se nachází na jihozápadě Maltě.

Mnoho turistů si vybírá Maltu právě kvůli jejímu slunečnému počasí, krásnému pobřeží a historickým památkám. Xlendi nabízí všechny tyto výhody a k tomu ještě více. Jeho přirozené zálivy jsou perfektním místem pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity, jako je jízda na kajaku nebo windsurfing.

Město je také skvělým místem pro turisty, kteří si chtějí odpočinout od shonu velkých měst a užít si klidného prostředí. Xlendi má spoustu příjemných restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou ryby, mořské plody a nezapomenutelnou maltskou pizzu.

Pro všechny, kteří hledají zážitky, jsou zde nedaleko skalnaté útesy s krásnými výhledy a možností procházek. Xlendi je také v blízkosti mnoha historických památek, jako jsou megality v Ggantija, které jsou nejstaršími autonomními chrámy na světě.

Nakonec, cesta do Xlendi na Maltě je snadná díky blízkosti letiště na Maltě. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Malty z různých destinací po celém světě. Po příletu na letiště je doprava do Xlendi snadná díky mnoha možnostem, jako jsou taxíky a autobusy.

Celkově je Xlendi na Maltě ideálním místem pro turisty, kteří hledají krásné pláže, potápění, tradiční místní kuchařku, historii a krásná scenérie. Letenka do Xlendi je skvělou příležitostí pro ty, kteří touží po exotické destinaci s mnoha možnostmi pro zábav a relaxaci.


Ubytování Malta Xlendi


Malta je jedna z nejkrásnějších zemí v Evropě a patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím Středozemního moře. Mezi oblíbené destinace na ostrově patří městečko Xlendi, které leží na západním pobřeží ostrova. Xlendi je oblíbeno hlavně pro svoji krásnou přírodu, která přitahuje turisty z celého světa.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete se těšit na širokou nabídku hotelů, penzionů a apartmánů. Všechny tyto ubytovací možnosti jsou poměrně dostupné a nabízí pohodlné ubytování s jedinečným výhledem na moře.

Pro ty, kteří chtějí prožít svůj pobyt na Maltě v lůžkovém ubytování, jsou k dispozici různé typy pokojů i apartmány. Tyto možnosti jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít domácí atmosféru a užívat si své vlastní soukromí. Mnoho pokojů je vybaveno kuchyňkou, což vám umožní vařit si své oblíbené jídlo. Všechny pokoje jsou čisté, prostorné a komfortní, aby zajistily pohodlný pobyt.

Výhodou ubytování v apartmánech na Maltské Xlendi je, že si můžete užít nejenom pohodlí domova, ale také krásný výhled na moře. Většina apartmánů má balkony, které nabízejí úžasný výhled na moře a okolní krajinu. Pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v luxusním stylu, jsou k dispozici nejrůznější hotely.

Hotely na Maltě Xlendi se liší podle své velikosti, ceny a nabízených služeb. Tyto hotely jsou většinou vybaveny bazény, restauracemi, wellness centry a dalšími atraktivními zařízeními. Některé hotely mají také vlastní pláž, kde si můžete užít slunce a koupání.

Pokud hledáte ubytování s výhledem na malebnou přírodu, přesto centrálně umístěné a dostupné, Malta Xlendi nabízí mnoho možností. Holiday apartmány, penziony a hotely nabízejí komfortní ubytování s krásným výhledem na moře za přijatelnou cenu. V těchto ubytováních si určitě užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Xlendi


1. Jak se dostat z letiště na Xlendi?
- Nejlepší způsob je autobusem č. X1, který jezdí z letiště do hlavního města Valletta a odtud pokračuje do Xlendi.

2. Kam se dá v Xlendi vyrazit na večeři?
- V Xlendi je mnoho restaurací nabízejících tradiční maltská jídla, jako jsou pastizzi nebo fenkata (králík) a také italská a středomořská jídla s čerstvými rybami a mořskými plody.

3. Které pláže mohu navštívit v okolí Xlendi?
- V okolí Xlendi jsou krásné pláže jako Gharb, Dwejra nebo Fungus Rock.

4. Jak vypadá počasí v Xlendi?
- Xlendi má převážně slunečné a teplé počasí, s malým množstvím srážek po celý rok. Průměrná teplota v létě je kolem 30 stupňů Celsia.

5. Kam se mohou turisté podívat v okolí Xlendi?
- V okolí Xlendi je mnoho zajímavostí, jako jsou Ggantija Megalithic Temples, postavené před více než 5000 lety, nebo citadela Victoria, která nabízí nádherný výhled na celé město. Dalšími zástupci místní kultury jsou muzeum, historické kostely a další památky.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky