Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Mexiko Chichen Itza

Ubytování Mexiko Chichen Itza


Mexiko a jeho památky lákají každoročně desítky tisíc turistů. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lokalit je Chichen Itza, která se nachází na Yucatánském poloostrově ve státě Yucatán. Tento archeologický komplex poskytuje nejen pohled do minulosti, ale i možnost přenocování v blízkém okolí, aby si turisté mohli užít krásy tohoto místa nejen během dne, ale i v noci.

Ubytování v Chichen Itza

V bezprostřední blízkosti Chichen Itzy najdete spoustu penzionů, hostelu a hotelů, které nabízejí ubytování za přijatelné ceny. Mnoho turistů si však vybere právě možnost přenocovat v jednom z několika resortů, které se nacházejí poblíž archeologického komplexu.

Mezi nejpopulárnější resorty, které nabízí ubytování u Chichen Itzy patří:

Hacienda Chichen Resort - tento resort se nachází v samotném centru Chichen Itzy a nabízí luxusní ubytování v historické haciendě ze 17. století. V resortu naleznete restauraci, bazén, wellness centrum a řadu dalších možností, které Vám pomohou užít si pobyt v Chichen Itze.

The Lodge at Chichen Itza - tento resort je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a romantické ubytování v Chichen Itze. The Lodge at Chichen Itza se nachází uprostřed tropické zahrady, ve které najdete řadu rostlin a zvířat. Resort nabízí luxusní ubytování ve stylu maya, bazén, restauraci, bar a mnoho dalších možností, jak si užít pobyt v Chichen Itze.

Mayaland Hotel - tento resort je největším ubytovacím zařízením v Chichen Itze a nabízí luxusní ubytování výhledem na archeologický komplex. Mayaland Hotel se nachází v tropické zahradě, ve které najdete řadu zvířat a rostlin. Resort nabízí bazén, restauraci, bar, business centrum, fitness centrum, spa a mnoho dalších aktivit, které Vám pomohou užít si pobyt v Chichen Itze.

Kromě luxusních resortů najdete v Chichen Itze i řadu dalších možností ubytování, jako jsou penziony, hostely a menší hotely. Tyto varianty ubytování jsou cenově dostupnější a ideální pro ty, kteří nehledají luxusní rezorty.

Co dělat v Chichen Itze?

Chichen Itza je archeologický komplex, který nabízí návštěvníkům pohled do minulosti mayské civilizace. Mezi nejpopulárnější památky Chichen Itzy patří Kukulcánova pyramida, Tzompantli, Caracol a mnoho dalších. V Chichen Itze se také konají pravidelné představení, kde můžete vidět tradiční mayské tance a písně.

Pokud hledáte další možnosti, jak si užít pobyt v Chichen Itze, pak si můžete zajít k jednomu z mnoha jezer v okolí. Nejpopulárnějšími jezery jsou Cenote Ik Kil, Cenote Yokdzonot a Cenote Hubiku. Tyto přírodní lázně nabízí ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek.

Konečné myšlenky

Chichen Itza je ojedinělým místem, které stojí za návštěvu. Pokud si plánujete návštěvu, pak si můžete vybrat z řady ubytovacích zařízení, které nabízí luxusní pobyt i cenově dostupnější varianty. Chichen Itza je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít krásu minulosti i přírody, a to v jednom z nejkrásnějších prostředí v Mexiku.


Dovolená Mexiko Chichen Itza


Mexiko je země, která nabízí překrásné pláže, úchvatné krajinky a historická města. Mezi nejvyhledávanější turistické destinace patří město Chichen Itza.

Chichen Itza je staré město, které bylo založeno v době okolo 900 nas. Na své cestě se během staletí rozvíjelo a když dobyli Španělé, bylo naprosto ukázkovým příkladem úrovně mayské vyspělosti. Dnes patří k jedněm z nejnavštěvovanějších míst v Mexiku.

Vlastnosti úžasné architektury, kterou nabízí nejen chichen itza, ale i další mayská města, jsou odrazem víry, společenského uspořádání a životního stylu. Poznání mayské kultury tedy nabývá ještě většího významu. K nejvýznamnějším památkám patří Kukulkánova pyramida, Takalik Abaj, Ketohnu, Subtulun a Chacmoly, postavy, která přijímá lidské obětní dary.

V okolí mayských chrámů jsou rovněž různé památky, mezi něž patří i sportovní hřiště, které sloužilo k různým rituálům. Toto hřiště se nachází poblíž Kukulkánovy pyramidy a jsou tam putující nastvolech na zemědělské práce i soubojové hry, při kterých se používal speciální míč.

V samotném městě stojí také chrámový soubor, který je hodně dlouhý a nachází se v něm mnoho svatostánků, kde se konaly různé oběti. V této části Chichen-Itzy se můžete setkat s mnoha kultovními předměty, které sloužily k výkladům lidí především v obdobích mezi podzimem a jarními rovnodennosti.

Po celou dobu pobytu na tomto místě, se budete cítit jako v dobách Mayů. Nezapomeňte na to, že je potřeba být respektuje svátosti a památky, které jsou tu k uctění. Tento svět je určitě neopakovatelný a zcela jiný než ten, kterého jsme zvyklí pozorovat. Proto zůstaňte při cestování do Chichen Itzy zcela otevřeni a nechte se ponořit do tohoto fascinujícího světa, který nám ukazuje, že ho náš dnešní svět, s jejich hi-tech prostředky, zřejmě nikdy nepřekoná.


Počasí Mexiko Chichen Itza


Mexické město Chichen Itza se nachází v jihovýchodní části státu Yucatan. Toto město je nejen významnou historickou památkou, ale také turistickým centrem. Zajímavostí je, že vlivný duchovní a astronomický kult Maya využívala pozorování hvězd k predikci počasí.

Klima v Chichen Itza je subtropické. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 32 stupňů Celsia, zatímco v zimě dosahuje průměrně 20-25 stupňů Celsia. Během léta, zejména v červenci a srpnu, se mohou teploty vyšplhat až na 40 stupňů.

Deštivá sezóna v této oblasti trvá od května do října, což znamená, že se setkáte s občasnými dešti, bouřemi a hurikány. Tato období jsou však stále vhodná pro návštěvu Chichen Itzy, zejména v pozdním odpoledni, kdy návštěvníci mohou využít mírnější teploty.

Pokud se chystáte na návštěvu Chichen Itzy, je důležité si přinést vhodné oblečení. Je třeba si brát na vědomí, že během dne může být opravdu horko, a proto je vhodné si přinést lehké, prodyšné oblečení, klobouk nebo šátek na hlavu a také pití. V případě deště je vhodné si přinést pláštěnku nebo deštník.

Celkově je Mexiko a zejména Chichen Itza známý svým tropyckým počasím, ale s optimální přípravou by nemělo být počasí překážkou pro vaši návštěvu. Věřte nebo ne, počasí je dokonce součástí kouzla této historické památky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Chichen Itza


1. Co je Chichen Itza?
Chichen Itza je starověký archeologický komplex v Mexiku. Nachází se v Yucatanu a patří mezi nejvýznamnější kulturní památky v zemi.

2. Jak se dostat do Chichen Itzy?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Chichen Itzy, je letadlem do Cancunu a poté pokračovat autobusem nebo autem do Yucatanu. Místní cestovní kanceláře též nabízejí exkurze do této oblasti.

3. Jakou měnu je třeba mít v Chichen Itze?
V Chichen Itze a v celém Mexiku platí mexické peso. Doporučuje se vyměnit si peníze ještě před příjezdem do země, ale také je možné vyměnit si je na místě.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Chichen Itzy?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Chichen Itzy je období od prosince do dubna, kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. V létě mohou teploty dosáhnout až 40°C a být velmi nepříjemné.

5. Je třeba předem zakoupit vstupenky?
Ano, doporučuje se zakoupit vstupenky předem prostřednictvím oficiálních webových stránek. To se vyplatí hlavně v období vrcholné turistické sezóny, kdy se může vstupenky rychle vyprodávat.

6. Jaké jsou hlavní atrakce v Chichen Itze?
Hlavními atrakcemi v Chichen Itze jsou pyramidy Kukulkan a El Castillo, Velké hřiště, Caracol astronomická observatoř, Cenote Sagrado a mnoho dalších.

7. Nabízí se v Chichen Itze půjčení průvodce?
Ano, na vstupu do Chichen Itzy je možné si pronajmout průvodce. Doporučuje se využít služeb průvodce, protože vám dostatečne vysvětlí historii a symboliku stojanů.

8. Jak dlouhá je prohlídka komplexu Chichen Itza?
Prohlídka Chichen Itzy trvá přibližně 2-3 hodiny, ale můžete si zde strávit celý den, především pokud se rozhodnete navštívit všechny hlavní památky a místa.

9. Co si vzít s sebou na návštěvu Chichen Itzy?
Důležité je mít s sebou dostačující množství tekutin, sluneční brýle a opalovací krém. Měli byste si také vzít pohodlné oblečení a obuv, protože může být dostatečně horko.

10. Jaká pravidla platí pro návštěvu Chichen Itzy?
Je třeba dodržovat pravidla návštěvy a kultury, což vám pomůže respektovat toto místo. Například: nejezte uvnitř komplexu, nedotýkejte se památek, nezanechávejte odpadky a dodržujte předepsané chování.


Letenka Mexiko Chichen Itza


Cesta do Mexika nabízí mnoho možností pro úžasné zážitky a objevování fascinujících míst. Jedním z nejpopulárnějších míst je Chichen Itza, starověké město nebo spíše archeologické naleziště na Yucatanu.

Pokud hledáte možnost, jak se do tohoto místa dostat rychle a pohodlně, letenka Mexiko Chichen Itza je tou správnou volbou. Letoviska Cancun nebo Playa del Carmen jsou nejbližší destinace, ze kterých se lze dostat do Chichen Itzy. Let trvá zhruba 1,5 hodiny a cena letenky se v závislosti na sezóně pohybuje kolem 100 až 300 amerických dolarů.

Chichen Itza je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Mexiku a na celém americkém kontinentě. Bylo založeno v 5. století a bylo obýváno až do 13. století. Naleziště se rozkládá na ploše okolo 6 km2 a obsahuje mnoho monumentálních staveb.

Nejvýznamnější stavbou a zároveň symbolem města je Kukulkánova pyramida, známá také jako El Castillo. Jedná se o 24 metrů vysokou pyramidu s devíti stupni a zakódovanými astronomickými znaky. Pyramida je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Mexiku.

Další zajímavou stavbou je Chichén Itza Temple of the Warriors, což je rozsáhlý komplex s množstvím sloupů a kamenných soch. V areálu najdete také Caracol nebo Obrácený dům, což jsou dvě unikátní a záhadné stavby, které vyvolávají mnoho otázek a o nichž se stále ještě hodně spekuluje.

Pro vstup na archeologické naleziště Chichen Itza je nutné zakoupit vstupenku za cenu 481 mexických pes (cca 22 amerických dolarů) a platit místnímu průvodci poplatek. Doporučujeme si najmout kvalifikovaného průvodce, který vám přiblíží historii a zajímavosti tohoto fascinujícího místa.

Pokud se chystáte na výlet do Chichen Itzy, nezapomeňte na pohodlné a oděvní oblečení, vodu a sluneční ochranu. Návštěva tohoto místa vám zaručeně zůstane v paměti jako jedinečný a nezapomenutelný zážitek.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky