Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Mjanmarsko (Barma) Kyaukme

Počasí Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Mjanmarsko, známé také jako Barma, se nachází v jihovýchodní Asii a je domovem řady krásných přírodních scenérií, mnoha etnických skupin a kulturních pokladů. Kyaukme, malé město v severní části země, se nachází v údolí mezi horami Shan Hills a má mnoho co nabídnout turistům z celého světa.

Když hovoříme o počasí v Kyaukme, můžeme říci, že je to teplé a vlhké klima. Období dešťů zde trvá od května do října a během této doby mohou být srážky velmi intenzivní a způsobovat problémy v dopravě a výletech. Průměrná teplota v Kyaukme se pohybuje kolem 27°C a během horkých letních měsíců může teplota stoupnout až k 35°C.

Pokud se chystáte do Kyaukme v období dešťů, je důležité vzít s sebou vhodné oblečení a obuv, abyste zůstali suchí a pohodlní. Na druhé straně, pokud plánujete návštěvu během suchého období, nezapomeňte si vzít dostatek vody a sluneční ochranu, aby vás neohrozila vysoká teplota.

Prázdniny v Kyaukme nabízejí řadu aktivit pro turisty, například turistiku v horách Shan Hills, návštěvu buddhistických klášterů a pagod, nebo pozorování původních etnických vesnic. Pokud vás zajímá kultura Mjanmarska, je Kyaukme tím pravým místem, kde můžete zažít jedinečné zážitky a poznat zdejší tradice.

Kromě toho, město Kyaukme nabízí bohatou a rozmanitou nabídku jídel, která dokáže uspokojit chuťové buňky i těch nejnáročnějších ochutnávačů. Zdejší kuchyně je spojena s mnoha etnickými skupinami a vychází z tradičních receptů a používaných ingrediencí.

V Kyaukme najdete také mnoho hotelů a ubytování různých cenových kategorií a úrovní, které poskytují pohodlné a moderní vybavení pro turisty, kteří sem přijíždějí.

Vzhledem k množství turistických atrakcí v Kyaukme a jeho okolí, nabízí se zde mnoho příležitostí k poznávání Mjanmarska a jeho kultury. Bez ohledu na to, zda cestujete v období dešťů nebo sucha, Kyaukme vás přivítá svou krásou a bohatou kulturou.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Mjanmarsko, a někdejší Barma, je země, jež leží v jihovýchodní Asii. Tato země utrpěla mnoho let pod vládou vojenské junty, ale v roce 2011 přišel konec vojenské vlády a proběhly zde demokratické volby. Od té doby se země pomalu ale jistě otevírá turistům. Pokud tedy hledáte unikátní zážitky, přírodu, kulturu a přátelské lidi, může být Mjanmarsko tou pravou destinací.

Jedním z mnoha krásných míst, které by mohli turisté navštívit, je město Kyaukme. Nachází se zhruba 5 hodin jízdy severně od hlavního města Yangu. Kyaukme je velmi malebné město ve stínu hor Shan. Zdejší krajina je daleko více zelená, než jakou by si většina turistů dokázala představit při návštěvě asiatých zemí. Přesto se zde nachází i mnoho rýžových polí, v nichž můžete vidět celou řadu pracujících lidí.

Když se vydáte do města, můžete navštívit lázeňské domy, kde se místní lidé koupou a procházejí se. To může být příležitost k tomu, poznat zdejší kulturu a lidi, kteří vám ochotně prozradí více o místních tradicích, stravě, etiketě atd.

Pokud byste zde měli pár dnů volna, rozhodně se nebojte vstát brzy ráno a vydát se na turistickou trasu. Je věnována Khaiti, kde se nachází tradiční kávový statek. Při této cestě se dostanete také na vrchol hory s výhledem na celou oblast a uvidíte zde zejména velmi neobvyklé plodiny – kávovníky.

Nakonec je zde samozřejmě také ochutnávka místní kuchyně a poznávání zdejšího života. Pokud jste tedy přemýšleli o návštěvě Mjanmarska, možná právě Kyaukme může být tou pravou destinací pro vaši dovolenou.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Pokud si plánujete cestu do Mjanmarska (Barmy) a hledáte méně známé destinace, měli byste zvážit návštěvu Kyaukme. Tento městeček se nachází na severu země, v oblasti Shan, a jeho okolí nabízí spoustu krásných přírodních scenérií a kulturních zážitků.

Nejlepší způsob, jak se do Kyaukme dostat, je letadlem. Město má malé letiště, kam létají pravidelně místní letecké společnosti z hlavního města Yangonu a z druhého největšího města Mandalay. Let z Yangonu trvá přibližně 1,5 hodiny, z Mandalay asi hodinu.

Pokud se rozhodnete pro let z Yangonu, máte navíc možnost vidět z letadla úchvatný pohled na mohutnou řeku Ayeyarwady a na mnoho dalších krásných scenérií. Pokud si cestu naplánujete v období od listopadu do února, můžete se těšit na velmi příjemné počasí.

Po příletu na letiště v Kyaukme můžete využít místní dopravu a odjet do centra města, kde se nachází řada zajímavých památek, jako je třeba Pagoda Yadanar Man Aung nebo Pagoda Myin Ma Hti.

Velkou atrakcí okolí Kyaukme jsou hlavně horské túry, které vás provedou místní přírodou. Můžete se vydat například na vrchol hory Ponetaung nebo do tradičních vesnic, kde se můžete seznámit s místní kulturou a zvyky. Výlety vždy doporučujeme s průvodcem, který vám přiblíží historii a zajímavosti místa.

Pokud jste milovníci kávy, určitě nevynechejte návštěvu farmy kávy v okolí Kyaukme. Tady se můžete přesvědčit, jak se pěstuje místní kvalitní káva a samozřejmě si můžete zakoupit i nejlepší kávu pro vaše domácí použití.

Celkově je Kyaukme krásnou destinací pro ty, kteří touží po přírodě, klidu a zároveň chtějí poznat místní kulturu a tradice. Pro cestovatele, kteří vyhledávají méně turistické oblasti a autentické zážitky, je Kyaukme ideálním místem. A protože se sem nejezdí tolik turistů, zanechá vás tato návštěva s pocitem, že jste objevili něco neobvyklého a vzácného.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Kyaukme je město v severovýchodním Myanmaru, asi 40 km jihovýchodně od Mandalay. Je lemováno horami Shan a je oblíbeným turistickým cílem díky svému klidnému životnímu stylu a západní atmosféře. Město Kyaukme nabízí mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby cestovatelů.

Jedním z nejlepších ubytování v městě Kyaukme je Hill Top Villa Resort. S výhledem z místnosti na okolní hory, Hill Top Villa je klidné a příjemné místo k pobytu. Dominantou resortu je bazén s barem, který slouží osvěžujícími nápoji. Dalším skvělým místem k pobytu je Kyikham Village Resort. Tento resort je umístěn na úpatí pohoří Shan a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Kyikham Village Resort je obklopen lesy a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné prostředí.

Další možnost ubytování v Kyaukme je Aye Village Guesthouse, která se nachází přímo v centru města. Tato místa nabízí základní pohodlné pokoje s koupelnou a je to skvělá volba pro ty, kteří hledají levnější ubytování. Další možností je naopak Samsara Mountain View Resort, který se nachází v pohoří Shan, asi 30 minut jízdy od města Kyaukme. Samsara Mountain View Resort nabízí komfortní pokoje a bungalovy, stejně jako tradiční místní stravu a aktivity, jako jsou turistika a cyklistika.

Pro milovníky přírody je v Kyaukme také ubytování v kempech, které se nachází v pohoří Shan. Jedním z takových kemprů je One Love Pet Lodge. Kempr se nachází asi 45 minut jízdy od města Kyaukme a nabízí jednoduché bungalovy vybavené matracemi a spacími pytle. Kempr je umístěn ve stínu, z důvodu ochrany před žárem slunce. Kempr také disponuje velkou kuchyňkou a krytou stolovou krytinou, kde se dají uspořádat společné večeře.

Celkově lze říci, že Kyaukme nabízí skvělé možnosti ubytování pro různé typy cestovatelů. Ať už hledáte luxusní resort, základní pohodlné pokoje nebo pobyt v kempech, Kyaukme má něco pro každého. Město je ideální pro ty, kteří hledají klidné a příjemné místo k odpočinku a chtějí si užít přírodní krásy Myanmaru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Dotaz: Jak se dostat z Yangonu do Kyaukme?

Odpověď: Lze se dostat autobusem nebo vlakem. Cesta trvá přibližně 12 hodin.

Dotaz: Jaké jsou turistické atrakce v Kyaukme?

Odpověď: Zahrnují trekking v horách Shan, návštěva vodopádů a jeskyní, návštěva místních trhů a klášterů.

Dotaz: Kde se dají ubytovat v Kyaukme?

Odpověď: Můžete najít ubytování v hostelech, hotelích nebo domácích pobytech.

Dotaz: Jaké jsou nejoblíbenější jídla v Kyaukme?

Odpověď: Nejoblíbenějšími jídly jsou hlavně různé druhy curry s rýží, nudle a zeleninou.

Dotaz: Jaké je počasí v Kyaukme?

Odpověď: Počasí v Kyaukme je velmi vlhké a tropické. Nejlepší období k návštěvě je od listopadu do února, kdy jsou teploty nižší a suché počasí.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky