Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Monako Jardins Exotiques de Monaco

Letenka Monako Jardins Exotiques de Monaco


Pokud hledáte mimořádný zážitek ve Francouzské riviéře, návštěva Jardins Exotiques de Monaco, neboli Exotické zahrady Monaka, by neměla chybět na vašem seznamu. A jak to ale udělat nejrychleji a nejspolehlivěji? Jedinou možností je samozřejmě letenka Monako!

Sedněte do letadla a vydejte se na západ k francouzským břehům Středozemního moře do Monaka – drobného knížectví, které je proslulé svými luxusními hotely, zábavními aktivitami, elegantní architekturou a samozřejmě svými zahradami. V tomto překrásném městě se nachází jedno z nejproslulejších turistických míst – Jardins Exotiques de Monaco, což je bezpochyby jedna z nejkrásnějších botanických zahrad na celém světě.

Jardins Exotiques de Monaco sestávají ze 7 hektarů krásné krajiny a vynikající sbírky rostlin z celého světa. V obrovských alejích a halech se můžete projít mezi více než sedmi tisíci druhy rostlin, z nichž některé vás zcela určitě překvapí. Nejdůležitějšími rostlinami, které tu rostou, jsou kaktusy a sukulenty, ale najdete tu i vzácné orchideje a další druhy květin.

Zahrady jsou rovněž pokřtěné jako sbírka zakázaných rostlin, takových druhů, které obsahují psychotropní látky a byly v minulosti používány v různých kultech a rituálech. Navíc se můžete projít v tunelu vytesaném ve skále a užívat si krásu přírody z jiného úhlu pohledu.

Sledováním stavů létání a přímým nákupem letenek, se vám podaří uspořit mnoho finančních prostředků, které si můžete užít na nákup suvenýru nebo prozkoumání jiných významných turistických atrakcí Monaka. Když dorazíte ke vchodu do zahrady, připravte si za fotoaparát. Jeho baterie na 100% vydrží jen několik minut předtím, než budete toužit zdokumentovat úžasnou krásu Jardins Exotiques de Monaco: barevné kaktusy a okrasné trávy, přírodní skály a květiny v nejrůznějších velikostech, tvarech a barvách.

Po procházce v zahradách si vychutnejte večeři v některé z mnoha restaurací v centru města, poslechněte si místní hudbu vystupujících umělců a užijte si uzavřenou komunitu této malé země. Nechte se unést krásou Jardins Exotiques de Monaco při návštěvě tohoto krásného města při vaší další návštěvě Francouzské riviéry.


Nejčastější dotazy a odpovědi Monako Jardins Exotiques de Monaco


1. Jaké jsou otevírací hodiny zahrady Jardins Exotiques de Monaco?

Zahrada je otevřena denně od 9:00 do 18:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupenka do zahrady Jardins Exotiques de Monaco?

Vstupenka pro dospělého stojí 10 EUR, pro děti do 18 let, studenty a seniory nad 65 let je cena 5 EUR. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

3. Jak se dostanu do zahrady Jardins Exotiques de Monaco?

Zahrada se nachází na kopci nad Monackým přístavem. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem číslo 2, 5, 6 nebo 7, který zastavuje u zastávky Jardin Exotique. Lze také využít taxík nebo si zapůjčit auto.

4. Jak dlouho trvá návštěva zahrady Jardins Exotiques de Monaco?

Návštěva zahrady trvá zhruba 1-2 hodiny v závislosti na tom, jak dlouho si chcete prohlédnout rostliny a zastavit se na vyhlídkách.

5. Může se do zahrady Jardins Exotiques de Monaco vstoupit s kočárkem nebo invalidním vozíkem?

Ano, do zahrady se dá vstoupit s kočárkem nebo invalidním vozíkem, ale některé části zahrady, zejména vyhlídky, jsou přístupné pouze po schodech.

6. Kde se mohu najíst při návštěvě zahrady Jardins Exotiques de Monaco?

Uvnitř zahrady se nachází restaurace s názvem "Le Café de la Vigie", která nabízí občerstvení, obědy a večeře. Také je možné si vzít s sebou občerstvení a posedět si na lavičkách v zahradě.


Dovolená Monako Jardins Exotiques de Monaco


Monako je známé jako malé knížectví na jihu Francie, které patří mezi jednu z nejluxusnějších destinací pro turisty na celém světě. Jeho symbolická postava připomínající knížete, kteří kdysi vládli z tohoto města, je známá na celém světě. Kromě historie a architektury je Monako také bohaté na přírodní krásy, jako jsou například zahrady Jardins Exotiques de Monaco.

Zahrady Jardins Exotiques de Monaco jsou umístěny na Wawe Rock a představují úchvatné přírodní krásy. Jsou zde nejen různé druhy rostlin, ale zahrady představují také krásný výhled na okolní krajinu a azurové pobřeží. Na dovolené v Monaku se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí a může být ideálním místem pro relaxaci, úžasný výhled a kledání si krás přírody.

V zahradách je možné najít mnoho různých rostlin z celého světa. Zde se nachází více než tři tisíce druhů rostlin, což zahrnuje cactáce, sukulenty a jiné exotické druhy. V zahradách je také možné najít zdejší krásné ještěrky, kteří se volně přibližují k turistům. Zdejší kaktusy jsou známé svými velkými pupeny a krásnými květy v teplých barvách.

Jardins Exotiques de Monaco je pro turisty otevřen 365 dní v roce. Vstupné do zahrad je poměrně nízké a po celý rok zde můžete najít poklidný a klidný prostor pro relaxaci od mnoha turistů, kteří se sbíhají do Monaka po celé roky. Pro skutečné fanoušky přírody a turisty, kteří si rádi prohlížejí různé druhy rostlin, jsou zahrady Jardins Exotiques de Monaco nevyhnutelnou zastávkou na dovolené v Monaku.

Celkově, Monako a jeho zahrady Jardins Exotiques de Monaco představuje krásný a unikátní zážitek. Turisté se zde mohou prohlédnout krásné rostliny, vidět neuvěřitelný výhled na okolní krajinu a vychutnat si tamní přírodu. Pokud hledáte klidné a krásné místo na odpočinek od zmatečného světa, pak je Monako a jeho zahrady Jardins Exotiques de Monaco tou správnou volbou.


Ubytování Monako Jardins Exotiques de Monaco


Jardins Exotiques de Monaco, nebo-li Exotické zahrady Monaka, jsou jednou z nejvíce obdivovaných turistických atrakcí v Monaku. Tyto zahrady nabízejí nejen krásné záhony s exoticmi rostlinami z celého světa, ale také skutečnou oázu klidu v sytě zeleném údolí. Když se rozhodnete navštívit Jardins Exotiques de Monaco, určitě budete potřebovat dobrou a pohodlnou ubytování.

Pokud chcete být v bezprostřední blízkosti zahrad, můžete se ubytovat v hotelu "Miramar". Tento tříhvězdičkový hotel se nachází jen o kousek dál a nabízí krásné pokoje s balkóny, které mají úžasný výhled na moře a údolí. Hotel je velmi pohodlný a přátelský a snaží se svým hostům poskytnout nejlepší možnou službu.

Další příjemnou možností je hotel "Le Meridien Beach Plaza". Tento hotel se nachází v blízkosti Jardins Exotiques de Monaco a nabízí luxusní pokoje s moderním vybavením a výhledem na moře. Hotel má také vlastní bazén a pláž, takže si můžete užívat slunce a relaxovat, kdykoli budete chtít.

Pokud hledáte nezávislou možnost ubytování, můžete si v Monaku pronajmout byt nebo apartmán. Jednou z nejlepších možností je "Appart Hotel Odalys Les Hauts de la Principauté", který nabízí plně vybavené apartmány s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením. Tento komplex se nachází v blízkosti zahrad a je ideální pro hosty, kteří chtějí mít svobodu při svých cestách a chtějí mít prostor a vybavení jako doma.

Všechna ubytování v Monaku jsou ale poměrně drahá, a to platí i pro výše zmíněné hotely a apartmány. Pokud se rozhodnete být v bezprostřední blízkosti Jardins Exotiques de Monaco, měli byste si zarezervovat na včas a být připraveni na to, že ceny budou vysoké.

Protože Monako je velmi malá a pohodlně procházet, nemusíte být nutně v bezprostřední blízkosti zahrad, abyste si je užili. Můžete si vybrat jiné ubytování a využít autobusovou dopravu, která je velmi dobře organizována. Samozřejmě, pokud vám nevadí pár výstupů po kopcích, můžete si pěšky projít celé město!


Počasí Monako Jardins Exotiques de Monaco


Monako je známé svým středomořským podnebím, které zahrnuje horké a slunečné léto a mírnou zimu s příjemnými teplotami. Místo ležící na jihovýchodě Francie obklopené Alpami a Středozemním mořem nabízí těm, kteří chtějí strávit dovolenou v příjemné a slunečné atmosféře, dokonalý cíl.

Jardins Exotiques de Monaco jsou krásné botanické zahrady ležící na kopci nad Monackým přístavem. Tyto zahrady jsou oázou klidu s nádhernými výhledy na město, které se nachází pod kopcem. Během návštěvy těchto zahrad si můžete prohlédnout mnoho druhů rostlin a květů, jako jsou kaktusy, akácie, palmy a mnoho dalších tropických květin.

Pokud se chystáte navštívit Jardins Exotiques de Monaco během léta, připravte se na horké počasí s teplotami, které se mohou vyšplhat až na 30°C. Zahrady nabízejí mnoho stínových oblastí, kde se můžete schovat před sluncem, takže nepodceňujte potřebu hydratace a ochrany proti slunci.

V zimě jsou teploty v Monaku mírnější a pohybují se v průměru kolem 13°C. I přesto se mohou objevit slunečné dny a nádherné výhledy z Jardins Exotiques de Monaco vytvářejí relaxační a klidné prostředí.

V každém ročním období je zář výhledů a zážitků v Jardins Exotiques de Monaco, takže nezáleží na tom, které datum se rozhodnete navštívit. Výhledy a rostliny v těchto zahradách nabízejí úžasnou kulisu pro procházku a odpočinek po celý rok.

Jardins Exotiques de Monaco nabízí kombinaci přírodní krásy a uměleckého zážitku, který může tvořit nezapomenutelnou součást vaší návštěvy v Monaku. Bez ohledu na počasí nebo roční období, je návštěva těchto zahrad nádherným zážitkem, který vám umožní užít si krásy přírody v jednom z nejkrásnějších měst Evropy.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky