Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Nizozemsko Haag

Letenka Nizozemsko Haag


Letenka do Nizozemska: Cesta do Haagu

Máte chuť na krásné holandské město plné historie a kouzla? Pak je Nizozemsko Haag tím pravým místem pro vás! Haag se nachází nedaleko od dálnice A4, v blízkosti přístavu Rotterdam a nabízí skvělé spojení s ostatními velkými evropskými městy.

Haag, oficiálním jménem Den Haag, je hlavním městem Jižních Holandských provincií a druhým největším městem v Nizozemsku po Amsterdamu. Je to centrum mezinárodních organizací, jako je Mezinárodní soudní dvůr a Mezinárodní justiční tribunál.

Jak se dostat do Haagu?

Například letecky. Let z Prahy do Amsterdamu trvá zhruba 1,5 hodiny a zajišťuje ho mnoho spolehlivých leteckých společností. Z Amsterdamu se můžete snadno dostat do Haagu autobusem nebo vlakem. Jízdní doba vlakem je zhruba 50 minut a cena cca 10 eur.

Co vidět v Haagu?

Haag nabízí mnoho zajímavých památek a atrakcí, jako jsou například Královský palác Noordeinde, Mauritsův muzeum, muzeum M.C. Eschera, Binnenhof - sídlo vlády Nizozemska, a nebo lze navštívit krásný a velký park Westbroekpark.

Nejoblíbenějším místem pro turisty je Scheveningen, který je nachází u pláže. Tuto část Haagu využívají turisté hlavně v létě, díky možnosti koupání v moři natěsno, či potápění. Scheveningen je centrem mnoha aktivit, včetně windsurfingu, kitesurfingu a plážového volejbalu.

Dále je v Haagu k vidění mnoho budov a památek v gotickém stylu, jako např. Kostel svatého Jakuba, Oude Kerk či Nový kostel.

V Haagu si nejlépe pochutnáte na místním jídle, jako je například slavné kaas, nizozemský sýr, a také na výborných rybách či ovoci.

Haag není jen turistický cíl, ale také skvělé místo pro obchod s mnoha obchodními centry, kde můžete nakupovat zboží za zvýhodněné ceny.

Nenechte si ujít návštěvu tohoto úžasného města, které vám nabídne krásné památky, zábavu a nádhernou přírodu. Navštivte Nizozemsko a prožijte krásný zážitek v Haagu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Haag


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Haagu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Haagu, závisí na vašem výchozím bodu. Nizozemsko má dobré spojení vlaky a autobusy, takže pokud přijíždíte z jiného města v Nizozemsku, můžete zkontrolovat jízdní řády na webových stránkách nizozemské železnice nebo využít služeb autobusových společností, jako je Flixbus. Pokud přijíždíte z jiné země, můžete přistát na letišti Schiphol v Amsterdamu a poté se dostat do Haagu vlakem nebo autobusem.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Haagu?

Haag je plný zajímavých atrakcí, jako jsou Binnenhof, nejstarší část města, včetně Královského paláce a Parlamentu, muzea, jako je Mauritshuis, kde jsou vystaveny některé z nejslavnějších obrazů nizozemských mistrů, jako je Vermeer a Rembrandt, nebo Escher Museum, kde si můžete prohlédnout fascinující matematické kresby.

3. Kde si mohu v Haagu najmout kolo?

Haag má mnoho cyklopronájmoven, které nabízejí širokou škálu kol, včetně elektrokola. Některé z nejoblíbenějších jsou The Hague Bike Rental, Bimbimbikes a Cycle Center The Hague.

4. Kde se mohu v Haagu najíst?

Haag nabízí mnoho možností pro vaše chuťové pohárky. Najdete zde mnoho bister a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční nizozemskou kuchyni, jako jsou hranolky nebo palačinky, nebo mezinárodní speciality.

5. Co je nejlepší čas na návštěvu Haagu?

Nejlepší čas na návštěvu Haagu je v létě, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí déle. Do Haagu můžete však přijet kdykoliv během roku, protože Haag má mnoho atrakcí, které jsou otevřené po celý rok.


Ubytování Nizozemsko Haag


Haag stojí jako pohádkové město na nizozemském pobřeží Severního moře a nabízí mnoho zajímavých památek a aktivit pro turisty. Pokud plánujete pobyt v této oblasti, tady je několik tipů na ubytování v Haagu.

Student Hotel

Student Hotel je ideální volbou pro mladé lidi a studenty. Jedná se o bezpečné a čisté ubytování za přijatelné ceny, které nabízí širokou škálu služeb, jako jsou například fitness centrum, coworkingové prostory, restaurace či kavárny. Student Hotel je také výhodně umístěn v centru města, poblíž mnoha turistických atrakcí.

Hotel Des Indes

Pro návštěvníky, kteří upřednostňují luxus a eleganci, je Hotel Des Indes tou pravou volbou. Tento historický hotel byl otevřen v roce 1881 a nabízí 92 moderně zařízených pokojů a apartmánů. Mezi další luxusní služby patří například wellness centrum, venkovní terasa, vynikající restaurace a elegantní bar.

Novotel Den Haag City Centre

Pokud hledáte ubytování v blízkosti centra města, Novotel Den Haag City Centre je ideální volbou. Tento moderní hotel má výhodnou polohu vzdálenou jen několik minut od Hlavního nádraží, Muzea Mauritshuis a mnoha dalších turistických atrakcí. S 106 moderními pokoji, kongresovým centrem a vynikající restaurací je toto ubytování vhodné pro rodiny i pro obchodní cesty.

Staybridge Suites The Hague – Parliament

Staybridge Suites The Hague – Parliament je nově otevřený serviced apartment hotel, který se nachází v samém srdci Haagu, jen kousek od parlamentu. Hotel nabízí moderně vybavené apartmány s plně vybavenými kuchyněmi, pračkami a sušičkami. Staybridge Suites je ideální pro dlouhodobé pobyty a pro ty, kteří hledají ubytování s větším soukromím a flexibilitou.

Ubytování v Haagu se nabízí v mnoha podobách a pro všechny typy turistů. Bez ohledu na váš styl cestování a rozpočet, najdete v tomto městě skvělé ubytování, které vám poskytne komfort a pohodlí během vašeho pobytu.


Dovolená Nizozemsko Haag


Haag je město na západě Nizozemska, které nabízí spoustu zajímavých míst pro turisty. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, určitě nebudete litovat. Zde je několik tipů, jak využít svého pobytu v Haagu.

Jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Haagu je národní muzeum Mauritshuis, které se nachází blízko centra města. Je známé svými sbírkami umění, především holandského a vlámského baroka, včetně nejslavnějších obrazů od Rembrandta a Vermeera. Ještě před tím, než navštívíte toto muzeum, můžete projít kolem krásného Hous der Musica.

Dalším turistickým místem v Haagu je parlamentní budova Binnenhof. Tato historická budova sloužila jako zasedací místo vládních institucí již od středověku a stojí na malém ostrohu v centru města, odkud vede řada kanálů. V budově je možné se prohlédnout po nejvýznamnějších místnostech a prohlédnout si slavné dřevěné stropy.

Návštěva Muzea pro všechny smysly (Museum voor Communicatie) je zase skvělou volbou pro rodiny s dětmi. V muzeu se můžete naučit o historii komunikace a způsobech, jakými se člověk snažil dorozumívat po staletí, a to prostřednictvím interaktivních výstav a her.

Haag má také spoustu krásných pláží, na kterých můžete relaxovat nebo se věnovat různým sportu. Nejoblíbenějším je asi pláž Scheveningen, která je jednou z nejnavštěvovanějších turistických oblastí v celém Nizozemsku.

Také musejí zmínit Madurodam. Jedná se o malou modelovou vesnici, která je jedním z nejznámějších turistických míst v Haagu. Modely budov a památek se zde nacházejí ve velmi malém měřítku, což umožňuje návštěvníkům vidět všechny detaily zblízka. Kromě toho nabízí tato atrakce i interaktivní zážitky pro návštěvníky, jako je například řízení miniaturních lodí.

Haag letos slaví 200. výročí narození nejvýznamnějšího nizozemského malíře, Jana Vermeera, a chystá se na několik kulturních akcí, které se konají v celé oblasti. Nebuďte proto líní a vydejte se také na dovolenou do Haagu, kde si užijete krásné prohlídky a zážitky.


Počasí Nizozemsko Haag


Nizozemsko je známé svým vlhkým a mírným klimatem, které je ovlivněno jak Atlantickým oceánem, tak Severním mořem. V hlavním městě Haagu se počasí liší v závislosti na ročním období a může být poměrně nepředvídatelné.

V létě, které trvá obvykle od června do září, je počasí v Haagu obvykle teplé a slunečné. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 20-25 °C a jen zřídka přesahují 30 °C. V letních měsících může být občas přehánění, ale není to nijak časté. Pro návštěvníky města je nejlepší vzít si s sebou lehké oblečení a sluneční brýle, protože slunce může být velmi intenzivní.

Podzim (říjen a listopad) je v Haagu poměrně krátký, ale vlhký a větrný. Teploty klesají na průměrně 10-15°C a v závislosti na počasí může být vlhký a bouřlivý, nebo mírnější a teplý. Město se může občas potýkat se silnými větry, které mohou být problémem pro cyklisty i pěší.

Zima v Haagu (prosinec, leden a únor) je obvykle mírná, s průměrnou teplotou kolem 3-5 °C. Sněžení není příliš časté, ale když sněží, může to být velmi krásné. Ve městě se konají vánoční trhy a další zimní aktivity, což znamená, že i v zimě je v Haagu mnoho atrakcí.

Jaro (březen až květen) je podobně jako podzim krátké, ale vlhké období. Teploty se zvyšují a průměrná teplota je kolem 11-15 °C. Zahrady a parky v Haagu získávají nádhernou atmosféru, díky kvetoucím květinám a zeleň.

Celkově vzato, počasí v Haagu je poměrně předvídatelné, ale může se lišit v závislosti na ročním období. Město má však mnoho kouzel, ať už je počasí jakékoliv, což z něj dělá skvělou destinaci pro návštěvníky.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky