Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Nový Zéland Lake Taupo

Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Lake Taupo


1. Jak se dostat k Lake Taupo?
- Nejlepší způsob, jak se dostat k Lake Taupo, je letecky nebo automobilem. Letecky můžete přistát na letišti v Taupo nebo letišti v Rotorua, které je asi 1,5 hodiny jízdy od Taupo. Pokud se rozhodnete jet autem, můžete se dostat z Aucklandu do Taupo za asi 3 hodiny.

2. Jaké aktivity turistů lze v Lake Taupo podniknout?
- V Lake Taupo je mnoho aktivit, například turisté mohou navštívit termální prameny v Rotorua, jít na pěší turistiku, užívat si rybaření, plavání v jezeře Taupo a mnoho dalších.

3. Je povolen koupání v Lake Taupo?
- Ano, koupání v jezeře Taupo je povoleno a mnoho turistů si to užívá každý rok. Je důležité však vzít v úvahu ochranu před sluncem a také vědět, jaké oblasti jsou bezpečné k plavání.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Lake Taupo?
- Nejlepší čas k návštěvě Lake Taupo je obvykle od listopadu do dubna, kdy jsou teploty příjemné a méně deštivé. Nicméně, i když můžete navštívit Lake Taupo kdykoli v roce, být si vědomi, že zimní měsíce od června do srpna jsou obvykle velmi chladné.

5. Kam se ubytovat v Lake Taupo?
- V Lake Taupo najdete řadu ubytovacích možností od hotelů, rekreačních areálů, kempů a dalších. Můžete se ubytovat v centru Taupo nebo v blízkosti jezera. Cena ubytování bude záviset na úrovni služeb a typu ubytování, na kterém se rozhodnete.


Ubytování Nový Zéland Lake Taupo


Nový Zéland je známý svými záznamy v přírodě a krásnými krajinami jako země Maorů. V tomto článku se budeme zabývat jedním z jedinečných a nezapomenutelných míst k pobytu - Lake Taupo.

Lake Taupo se nachází v centrální části Severního ostrova Nového Zélandu a je největším sladkovodním jezerem v celé zemi. Je obklopen nádhernými vrcholy hor a plážemi z bílého písku, což z něj dělá perfektní místo ke kempování a celkově k pobytu.

Pro turisty jsou k dispozici různé typy ubytování, od kempů až po luxusní hotely s výhledem na jezero. Doporučujeme si zarezervovat si ubytování dopředu kvůli vysoké poptávce v letních měsících.

Doporučujeme pobyt v jednom z mnoha kempů na břehu jezera. Mají různé zařízení a úroveň kvality, ale každý z nich nabízí nádherný výhled na jezero a okolní hory. Pokud nemáte svůj vlastní stan, nebojte se, můžete si ho pronajmout přímo v kempu. Pokud si chcete užít trochu luxusu, drahší hotely nabízejí pokoje s výhledem na jezero a vnitřní bazény, sauny nebo fitness centra.

Pro ty, kteří si chtějí užít nějakou aktivitu, Lake Taupo je perfektním místem. Můžete se vydat na procházku po pěších stezkách kolem jezera a objevovat okolní přírodu. Když máte rádi adrenalinové sporty, můžete si zarezervovat skákání bungee jumpingu z mostu nad řekou, jízdu na skůtrů či skoku padákem. Pokud byste se chtěli raději uklidnit, je k dispozici rybaření na jezeře nebo si můžete zarezervovat masáže a ošetření v wellnesse.

Městečko Taupo nabízí množství restaurací s nádhernými výhledy na jezero a s nabídkou různých kuchyní. Pokud máte rádi jídlo vonící s grilem, nezapomeňte ochutnat místní specialitu - "smoked trout" - uzený pstruh z jezera Taupo.

Podzim a zima jsou na Lake Taupo obdobím klidu a ticha. V létě je jezero zaplněno a nabízí množství zábavy, ale v podzimních a zimních měsících jezero poskytuje uklidňující a odpočinkový pobyt s krásným výhledem na zasněžené hory a tiché pláže.

Lake Taupo je místo, které si zamilujete. Je to místo pro každého, kdo miluje krásnou přírodu a chce si užít aktivní dovolenou nebo relaxační pobyt. Vyzkoušejte to. Určitě nebudete litovat.


Dovolená Nový Zéland Lake Taupo


Nový Zéland je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, a pokud hledáte úžasnou dovolenou v přírodě, Lake Taupo by mohl být tou správnou volbou. Lake Taupo se nachází na Severním ostrově Nového Zélandu a patří mezi největší sladkovodní jezera na světě, s rozlohou téměř jako celé Lucembursko. Okolí jezera nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků, turistických atrakcí a adrenalinových sportů.

Jezero Lake Taupo se nachází uprostřed krásného vulkanického pásma. V okolí jezera jsou krásné sopky, které vytvářejí spektakulární scenérie. Možná si budete chtít prohlédnout dva z nejkrásnějších sopečných kuželů na Novém Zélandu: Ruapehu a Tongariro. Ruapehu je nejhodnotnější lyžařskou oblastí Nového Zélandu a je otevřen celý rok. Pro milovníky dobrodružství je možné vyzkoušet sopečné štoly, které se nacházejí v oblasti.

Oblast Lake Taupo nabízí také spoustu příležitostí pro vodní sporty, jako je například jízda na vodním skútru nebo šnorchlování a potápění v krásném čistém jezeře. Pokud máte rádi rybaření, Lake Taupo je pro vás ideální místo. Je plný pstruhů, lososů a jiných sladkovodních ryb, které se dají ulovit během celého roku.

Jezero Lake Taupo a jeho okolí jsou také ideálním místem pro ty, kteří hledají místo pro relaxaci a odpočinek. Můžete si užít klidné procházky po břehu jezera a naplno si užít nádhernou přírodu. Když už jste tam, navštivte největší termální oblast v Novém Zélandu Wai-O-Tapu Thermal Wonderland. Najdete tam fascinující geotermální útvary jako jsou horké proudy a gejzíry. Uvítají Vás i termální bazény, kde si můžete užít relaxaci s lázeňskými procedurami.

Za návštěvu stojí také město Taupo, které se nachází na břehu jezera. Nabízí návštěvníkům krásné zelené parky, zahradami, luxusním ubytováním, restauracemi a kavárnami a další zábavné aktivity pro děti.

V Letní období se Lake Taupo věnuje turistickým atrakcím, zatímco v zimě se oblast ohromí s chlazeným a bílým zázemím pro lyžování.

Celkově, je Lake Taupo ideálním místem pro každého, kdo hledá nádherný pobyt v přírodě s atraktivními zážitky. Ať už jste milovníci dobrodružství, sportu, nebo jen toužíte po relaxaci v klidném okolí, tohle místo Vás rozhodně nezklame. Jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších destinací na Novém Zélandu, Lake Taupo, si zaslouží být Vaší příští destinací pro dovolenou!


Letenka Nový Zéland Lake Taupo


Nový Zéland je země, kterou by měl navštívit každý milovník krásné přírody a adrenalinových aktivit. A jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je bezpochyby Lake Taupo.

Lake Taupo je největší sladkovodní jezero v Novém Zélandu a nachází se na Severním ostrově. Místo je obklopeno nádhernou přírodou, kterou tvoří například sopky, zelené lesy a vádí. Díky výborným podmínkám pro vodní sporty si zde přijdou na své i milovníci adrenalinu.

Pokud chcete navštívit Lake Taupo, můžete si zakoupit letenku do města Taupo nebo do sousedního města Rotorua. Z Taupa do Lake Taupo je to jen kousek a kromě vodních aktivit si zde můžete užít i nádhernou přírodu, třeba při výletu do národního parku Tongariro.

Co se vodních sportů týče, Lake Taupo nabízí všechny možné druhy aktivit, od windsurfingu až po wakeboarding. Pokud máte rádi rybaření, je toto místo skvělou volbou. V jezeře se nacházejí lososi a pstruzi a kromě toho je zde největší lososová farma v zemi.

Pokud se chcete podívat na Lake Taupo z ptačí perspektivy, můžete si objednat let balónem. Vzdušný výlet vám umožní vidět nejen samotné jezero, ale i celou okolní krajinu. A pokud máte rádi adrenalin, můžete si zkusit i skok ze padáku.

Kromě vodních sportů si můžete v okolí Lake Taupo užít i kulturu a historii Maorů. Navštivte třeba Whakarewarewa - Gejzírový park Rotorua, kde se můžete podívat na pravou maorskou kulturu a vidět páry a gejzíry.

Návštěva Lake Taupo je nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele, který rád objevuje krásy přírody i adrenalinové aktivity. Pokud se rozhodnete pro letenku do Nového Zélandu, neprohloupíte, pokud si zarezervujete pobyt u tohoto nádherného jezera.


Počasí Nový Zéland Lake Taupo


Nový Zéland je zemí s nádhernými scenériemi a množstvím přírodních krás, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů na Novém Zélandu je jistě jezero Taupo a jeho okolí.

Jezero Taupo je největší sladkovodní jezero na Novém Zélandu a zároveň jedním z nejhlubších jezer na světě. Nachází se na severovýchodě Severního ostrova v oblasti Waikato. Okolí jezera je krásné a nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, jako například turistiku, cyklistiku, rybaření, vodní sporty, nebo pozorování ptáků.

Počasí v této oblasti se liší v závislosti na ročním období. Během letních měsíců (od prosince do února) je počasí nejteplejší a nejvíce příjemné s teplotami okolo 25°C a více. Voda v jezeře má průměrnou teplotu 20°C a vysokou kvalitu, takže je ideální pro koupání a vodní sporty. Během zimních měsíců (od června do srpna) jsou teploty nižší, s průměrem okolo 10°C. V této době se na okolních horách sněží, což potěší lyžaře a snowboardisty.

V zimě se vyskytují občasné bouřky a silný vítr, který může být nebezpečný pro vodní aktivity na jezeře. Turisté by měli být opatrní a sledovat místní předpověď počasí. V létě jsou občasné bouřky a srážky, které mohou způsobit povodně. Místní turisté a obyvatelé jsou však trénovaní na takové situace a umí se rychle přizpůsobit.

V oblasti Taupa se vyskytují geotermální jevy, jako jsou horké prameny, gejzíry a lávové dutiny. Ty jsou způsobeny sopečnou aktivitou, která je typická pro celý Nový Zéland. Tyto jevy jsou nejvýznamnější v oblasti Wai-O-Tapu Thermal Wonderland, kde turisté mohou obdivovat nevšední přírodní krásy, jako například Grand Prismatic Spring nebo Lady Knox Geyser.

Celkově je počasí v oblasti Taupa příjemné a změna klimatu mezi jednotlivými ročními obdobími je mírná. Pro turisty je to ideální místo pro dovolenou jak v létě, tak i v zimě. Je to prostě místo, kde si každý najde to svoje.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky