Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves

Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


1. Co jsou to Glowworm Caves?
Waitomo Glowworm Caves jsou jeskyně s unikátními světelnými efekty. Vnitřek jeskyní je osvětlen tisíci světélkujícími červenými housenkami, které se nazývají lucerničky.

2. Jak se dostanu do jeskyní?
Cesta do jeskyní vede přes Waitomo, což je malé město v regionu Waikato. Jeskyně jsou vzdálené asi 2 hodiny jízdy z Aucklandu, nebo jednu hodinu jízdy ze Hamiltonu.

3. Existují nějaké omezení pro návštěvníky?
Ano, návštěvníci musí dodržovat pokyny a zákazy dané provozovatelem jeskyní. Například se nesmí fotografovat během prohlídky jeskyní a musí se chovat ohleduplně k přírodě.

4. Jak dlouhá je prohlídka jeskyní?
Prohlídka jeskyní trvá asi 45 minut. Návštěvníci budou vedeni průvodcem, který jim ukáže nejzajímavější místa jeskyní.

5. Je vhodné navštívit jeskyně s dětmi?
Ano, jeskyně jsou vhodné pro návštěvu s dětmi. Nicméně, návštěvníci by měli respektovat pokyny průvodce a zákazy provozovatele jeskyní.

6. Můžu si přinést své jídlo a pití do jeskyní?
Ne, nejsou povoleny žádné jídlo ani pití v jeskyních. Návštěvníci by měli jíst a pít před nebo po prohlídce jeskyní.

7. Jsou jeskyně přístupné pro vozíčkáře?
Bohužel, prohlídka jeskyní není přístupná pro vozíčkáře. Vstup a průchod prohlídkou jeskyní je velmi úzký a kluzký.

8. Jakou variantu prohlídky jeskyní si mám zvolit?
Existují různé varianty prohlídek v závislosti na zkušenostech a fyzické zdatnosti návštěvníků. Nejlepší je vybrat si variantu podle vlastních preferencí.


Letenka Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Pokud milujete jeskyně a vaše srdce touží po záhadě a kouzlu, potom byste neměli opomenout návštěvu Nového Zélandu, a zvláště jeskyně Waitomo Glowworm. Tento neuvěřitelný klenot našeho světa nás svým kouzlem obklopí a po celou dobu naší návštěvy nás okouzlí svými neobvyklými světly.

Jeskyně Waitomo se nachází asi 200 km jihovýchodně od Aucklandu a je jednou z nejkrásnějších a největších turistických atrakcí v Novém Zélandu. Nazývá se také "Glowworm Caves", protože je domovem pro unikátní světlené hmyzí druhy zvané glowworms.

Tuto jeskyni objevili Maorové před více než 1000 lety, ale odhalila se veřejnosti teprve v roce 1887. Jeskyně je posazena mezi krásné zelené kopcí s nádhernou krajinnou scenérií, což z ní dělá ještě více magické místo k návštěvě.

Ze začátku nás vítá průvodce, který nám poskytne informace o historii jeskyně. Poté se začínáme ponořovat do tajů a záhad této kouzelné jeskyně, až se nakonec dostaneme ke slavnosti této atrakce – k glowworms.

Tyto světélkující hmyzí druhy žijí prakticky celý svůj život v jeskynních tunelech. Celá kolonie glowworms, která se nachází v první komoře Waitomo jeskyně a rozeznívá se světlem po každé stěně, vypadá jako malé hvězdy na stropě jeskyně. Je to zcela úchvatné.

Nejlepším způsobem, jak si vychutnat krásu této jeskyně, je vyjet na malé lodičce, která vás odtáhne po podzemní řece skrze slabě osvětlené tunele a jeskynní místnosti v závěru slavnosti. Spojuje to dohromady okouzlující světlenou show. Je to jeden z nejkrásnějších pohledů, který si budete pamatovat po celý život.

Společnost, která provozuje Waitomo jeskyně, má i další atrakce k dispozici. Kromě prohlídky jeskyně si můžete vyzkoušet i zip-linu, bungee jumping a jiné dobrodružné sporty, které vám umožní, vychutnat si nádhernou přírodu a zároveň zažít adrenalinovou zábavu.

Jeskyně Waitomo Glowworm Caves je velmi populární mezi turisty, což znamená, že byste si měli rezervovat vstupenku předem. Nicméně, pokud se tam chystáte na dovolenou, jedno je jisté: tahle skvostná přírodní krása rozhodně nestojí za to, aby jste na ni zapomněli, a přivádět vás vracet se až do nekonečna.


Dovolená Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Nový Zéland je země plná přírodních krás a jedním z největších pokladů této země jsou Waitomo Glowworm Caves, tedy jeskyně plné světlušek. Tyto jeskyně se nacházejí na největším ostrově Nového Zélandu – Severním ostrově a jsou jedním z největších turistických lákadel této země.

Jeskyně se nachází v oblasti Waitomo, která je proslulá právě díky svému obsahu. Jsou to skutečně jedinečné jeskyně s mladým stářím, které byly objeveny v roce 1887. Jeskyně byly dříve využívány k těžbě fosilních spodních hadů, které byly nalezeny zde. Poté ale byly jeskyně přeměněny v turistickou atrakci.

Glowworm jeskyně jsou zvláštní tím, že jsou plné malých světlušek, které vytvářejí světlo na stropě jeskyně a zároveň svítí pod vodou. Když se díváte dolů, vidíte nekonečný počet malých světélkujících bodů, což vypadá velice působivě. Každá světluška má své vlastní světlo, které se pohybuje prstem, ale celkově vytváří jednotný efekt.

K prohlídce těchto jeskyní se jezdí z různých koutů Nového Zélandu a turisté zde mohou zůstat po několik hodin, aby si vše dobře projeli a prozkoumali. Jeskyně obsahují řadu zvláštností, jako jsou podzemní řeky, malá jezírka a spletitý systém chodeb.

Kromě navštěvování jeskyní si mohou turisté dopřát i další zábavu, jako například rafting po řece Waitomo, která prochází oblastí. Nebo pokud si přejí klidnější zážitek, mohou si projít po okolních lesích a sledovat krásné výhledy, které v této oblasti mohou nabídnout.

Celkově jsou Waitomo Glowworm Caves úžasnou turistickou atrakcí, která dokáže překvapit každého návštěvníka. Unikátní světlušky a celkové prozkoumání jeskyně zanechají turisty s velkým dojmem a nezapomenutelným zážitkem. Pokud tedy plánujete dovolenou na Novém Zélandu, Waitomo Glowworm Caves by měly být na seznamu míst, která byste si neměli nechat ujít.


Ubytování Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Novozélandské Waitomo Glowworm Caves jsou nepochybně jednou z nejvýznamnějších a nejunikátnějších turistických atrakcí země, která leží ve východní části Severního ostrova. Tento podzemní systém jeskyní je nádhernou ukázkou krásného díla přírody a zároveň poskytuje fascinující pohled na neobvyklé jednoduché organismy - glimliny.

Glimliny jsou jedinečným druhem luciferinu vyskytující se ve Waitomo Glowworm Caves a jsou zodpovědné za podivné záblesky modrého světla, které lze vidět uvnitř jeskyní. Tyto neobvyklé tvory se usazují na stropě jeskyně a vytvářejí podivuhodné světelné záření, které je pro mnoho návštěvníků Waitomo Glowworm Caves nezapomenutelným zážitkem.

Jeskyně Waitomo byly objeveny v roce 1887 místním obyvatelem jménem Maori Tane Tinorau. Od té doby se staly vyhlášenou turistickou atrakcí Nového Zélandu a celosvětově proslulým místem. Kromě glimlinů nabízí jeskyně také překrásné krápníkové útvary, skalní formace a podzemní řeky.

Aby byla zajištěna maximální ochrana glimlinů a dalších přírodních krás jeskyní Waitomo, jsou návštěvníkům k dispozici pouze organizované prohlídky s průvodcem. Tyto prohlídky poskytují skvělý pohled na glimliny a další přírodní krásy jeskyní a jsou zárukou bezpečnosti a ochrany pro všechny návštěvníky.

Novozélandské Waitomo Glowworm Caves nabízejí různé typy ubytování. Návštěvníci mohou zůstat v luxusních hotelích a resortech, které se nachází v okolí jeskyní, nebo si mohou vybrat ubytování v jednom z místních kempů, kde mohou za nižší cenu strávit několik dní v přírodě.

I když se jedná o turistickou atrakci, Waitomo Glowworm Caves jsou nadále světovou raritou a zážitkem, který stojí za to zažít. Pomyslná čára podél Nového Zélandu nekončí na hladině oceánu, ale pokračuje pod zemí - pod tuto unikátní jeskyní.


Počasí Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Waitomo Glowworm Caves jsou jedním z nejvýznamnějších turistických destinací v Novém Zélandu. Tyto jeskyně se nacházejí v Waitomo na ostrově Severního ostrova a jsou známy díky nezapomenutelnému zážitku, který poskytují.

Jeskyně byly objeveny v roce 1887 a jsou proslulé svými unikátními podzemními řekami a světlem glowwormu, což je malý larvální brouk, který vylučuje luminiscenční sliz a tvoří světélkující vlákna, která vypadají jako hvězdná obloha.

Turisté se většinou procházejí jeskyněmi pěšky a plavou na gumových člunech podél podzemních řek. Během prohlídky jsou návštěvníci fascinováni nádhernou krásou krasových útvarů a šířící se levandulovou vůní vyzařovanou z glowwormů.

Waitomo Glowworm Caves nabízí mnoho aktivit pro turisty, včetně pěších túr, plavby člunem a horolezectví. Jedním z nejoblíbenějších zážitků je člověkem řízený lanový most, který jsou propojeny s jeskyněmi.

V Waitomo je k dispozici mnoho turistických služeb, jako jsou zázemí pro parkování, restaurace, obchody s dárečky a informační centra. Navíc jsou turisté vítáni celoročně s několika jazykově-nezávislými prohlídkami.

Pro ty, kteří hledají skutečné dobrodružství, jsou zde i nebezpečné páté jeskyně s adrenalinovým zážitkem, kdy si mohou navléct speciální oblek, což jim umožní jít spolu s bedlivým průvodcem po úzkých místech a plavat v podzemních řekách.

Pokud plánujete cestu do Nového Zélandu, návštěva Waitomo Glowworm Caves by neměla chybět na seznamu. Tato krásná přírodní památka nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo touží po dobrodružství a kráse této země.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky