Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Polsko Krakov

Ubytování Polsko Krakov


Krakov je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Polsku, a proto nechává bez povšimnutí ani otázka skvělého ubytování. V této části Polska najdete širokou paletu možností ubytování, aby vaše cesta byla nezapomenutelná.

Možnosti ubytování v Krakově jsou mnohé. Od hotelů s pěti hvězdičkami až po levné hostely, najdete tu útulné apartmány nebo penziony. Mnoho z těchto možností se nachází úplně v centru města. Pokud se ale rozhodujete mezi více lokalitami, můžete zvážit krakovské podhradí nebo Kazimierz, což je historická židovská čtvrť.

Pokud hledáte pohodlné a moderní ubytování, můžete se rozhodnout pro jedno z mnoha hotelů s pěti nebo čtyřmi hvězdičkami. Tyto hotely nabízejí luxusní pokoje s klimatizací, vlastní koupelnou a dalšími kulturními možnostmi jako například wellness centra, bazény a další služby.

Ale to není všechno, co Krakov nabízí. Pro turisty, kteří si nechtějí utrácet příliš, jsou k dispozici levná hostelská ubytování. Tyto hostely nabízejí pokojový typ ubytování, což je skvělá možnost pro přátelské cestující či studenty. Mnoho z těchto hostelu se nachází v centru města, v těsné blízkosti hlavních turistických atrakcí.

Penziony jsou také populární možností ubytování Krakov. Tyto podniky nabízejí pokoje s vlastní koupelnou a nízkou cenou. Pokud chcete pobývat v poklidnější lokalitě, můžete hledat penziony v podhradí nebo Kazimierz, blízko Václavského náměstí nebo blízko řeky Vístuly.

Vyhledáváním v aplikacích či na webových stránkách, můžete najít krátkodobé pronájmy apartmánů v centru města. Tyto malé byty nabízejí větší soukromí a flexibilitu během vašeho pobytu. Návštěva této části Polokso se tak stává snadnější a pohodlnější.

Krakov je více než jen historické město a nabízí mnoho možností, jak strávit zábavný a pohodlný pobyt. Během vaší návštěvy této krásné destinace určitě najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a finančním možnostem.


Dovolená Polsko Krakov


Krakov je krásné a historické město v Polsku, které je ideálním místem pro dovolenou. Každý rok přitahuje tisíce turistů z celého světa svou architekturou, kulturou a gastronomií. Zde je několik tipů na to, co můžete vidět a jak zde strávit volný čas.

Historické památky Krakova

Krakov má bohatou historii, proto zde rádi ukazují své historické památky. Nechte se unést skvostnou architekturou na trhu Rynek Główny, kde se nachází nejen největší středověké náměstí v Evropě, ale také jeden z nejstarších kostelů na území Polska – Mariánský kostel.

Krakov nabízí také návštěvu Wawelu, což je královský palác a katedrála, kde naleznete mnoho historických artefaktů. Také se sem ľudé údajně ukrýt poklad krysaře. Lze zde také navštívit hrad, který nabízí panoramatický výhled na celé město.

Gastronomie v Krakově

Polsko je známo svým širokým spektrem jídel a Krakov tu není výjimkou. Zde se můžete těšit na tradiční polské jídla jako halušky, polévky, uzeniny, klobásy a mnoho dalšího.

Pokud máte sladký zub, neměli byste minout nabídku sladkých dezertů. Zde si můžete opravdu lahodně vychutnat vérok, což jsou polské palačinky s různými náplněmi. K mlsání ideální jsou také zuza a pierogi, což jsou plněné knedlíky.

Cestování v Krakově

Krakov se může pyšnit velmi dobrou dopravní infrastrukturou. Z centra města se snadno dostanete do okolních oblastí vlakem, autobusem nebo taxíkem. V centru města jsou k dispozici také tramvaje a autobusy.

Doporučujeme navštívit i vedlejší města jako Tarnów a Wieliczka, kde se nachází slavné solné doly. V těchto oblastech se lze podívat na krásné krajiny a historické památky, které zaujmou každého turistu.

Závěr

Krakov má co nabídnout a je skvělým místem pro každého turistu, který si chce užít polskou kulturu. Historické památky, krásná architektura, bohatá gastronomie - to jsou jen některé z mnoha věcí, které můžete v Krakově zažít. Tak proč si to nezkusit a nevyrazit na dovolenou do Polska?


Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Krakov


1. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Krakova?
Nejlepší doba na návštěvu Krakova je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a největší turistické atrakce jsou otevřené.

2. Jaké jsou nejlepší místa ke shlédnutí v Krakově?
Krakov má mnoho krásných památek, které stojí za návštěvu jako například Hlavní náměstí, Královské nádvoří, Wawel, Kostel sv. Marie a další.

3. Kolik dnů si mám vyhradit na návštěvu Krakova?
Pokud se chcete podívat na většinu turistických atrakcí, měli byste si vyhradit minimálně tři dny.

4. Potřebuji si koupit jízdenky na místní dopravu v Krakově?
Ano, je potřeba si zakoupit jízdenky předem v automatech na zastávkách nebo ve speciálních prodejnách.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Krakově?
Krakov má mnoho skvělých restaurací, jako například Restaurace Wentzl, Restaurace Pod Aniolami, Restaurace Trzy Rybki a další.

6. Potřebuji si objednat prohlídku památek předem?
Ne vždy, ale některé památky mají omezený počet míst a je lepší si prohlídky předem zarezervovat.

7. Jaké jsou poplatky za vstup na turistické atrakce v Krakově?
Poplatky se liší podle konkrétní památky, ale většinou se pohybují mezi 5 a 15 eury.

8. Jak se dostanu z letiště do centra Krakova?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Krakova, je nabízejí autobusy a vlaky. Dá se také jet taxíkem, ale ten je drahý.

9. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Krakově?
Krakov má mnoho nákupních center a obchodů, nejlepší jsou Galeria Krakowska, Bonarka City Center a Cloth Hall.

10. Kde se dá v Krakově nejlépe ubytovat?
Krakov má mnoho možností ubytování, vše záleží na vaší osobní preference. Nejlepší lokality jsou Staré Město, Kazimierz a Wawel.


Letenka Polsko Krakov


Polsko je krásná země plná historie a kultury. A pokud hledáte místo pro Vaší další dovolenou, nemůžete se splet.

Krakov, v současnosti hlavní město Malopolského vojvodství, byl v minulosti královským městem a je plný památek, které Vás zavedou zpět do minulosti. Město se může pochlubit krásnými kostely, zámkem a náměstím, které působí velmi romantickým dojmem. Stejně tak se zde nachází mnoho muzeí, která nabízejí zábavu a zkoumání pro celou rodinu.

Z Prahy lze Krakov velmi rychle a snadno dostat lietadlem, cesta trvá přibližně hodinu a půl. Polské aerolinie LOT nabízejí řadu spojů každý týden, a proto je pro Vás snadné najít konkrétní čas odletu, který Vám bude nejlepší vyhovovat.

Při cestování do Polska je také třeba si uvědomit, že země má vynikající dopravní infrastrukturu. Pokud tedy plánujete prohlídky mimo město, můžete použít autobusovou nebo vlakovou dopravu k pohodlnému cestování.

Krakov může být také vynikajícím místem pro aktivní odpočinek. Město leží u řeky Vistula, kde můžete naplánovat svou plavbu na lodi. Království, Gubałówka a Kasprowy Wierch jsou skvělými místy pro lyžování, pěší turistiku či jízdu na kole. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete kajakovat po řece Dunajec a užít si scenérii, která Vám zůstane v paměti na celý život.

Krakov a Polsko obecně nabízí mnoho kulturního dědictví, které stojí za to navštívit. Krakov byl v minulosti hlavním městem Polska a nachází se zde řada impozantních staveb, například kostel sv. Marie v centru města či Katedrála sv. Jana Křtitele na Wawelu. Navštivte rovněž náměstí Rynek Główny se svými koloritem a ruchem, kde se dokonce v budovách nachází muzea, např. muzeum tupé zbraně.

Krakovem a celým Polskem se můžete projít vámi po vlastním zvolených trasách, které pro Vás budou těmi nejkrásnějšími a nejinspirativnějšími. Dovolená v Polsku je tak dokonalým způsobem, jak se odpočinout od každodenního shonu a práce a plně si užít bezstarostného, ale o to zajímavějšího dobrodružství v historicky a kulturně bohaté zemi.


Počasí Polsko Krakov


Krakov, jedno z nejstarších a nejvýznamnějších měst Polska, se pyšní pestrým klimatem, které může být značně proměnlivé během celého roku.

V létě se teploty mohou pohybovat od 20°C do 30°C s občasnými bouřkami. Je to období, kdy je město plné turistů, a tak bývá Krakov velmi živý a aktivní.

Podzim nabízí stále teplejší dny, ale i chladnější noci. Teploty se mohou pohybovat od 10°C do 20°C a do Krakova postupně přichází mlha.

Zima bývá v Polsku chladná až mrazivá s teplotami od -10°C do 5°C. Pokud k tomu přidáme sněhové vločky a těžké oblačnosti, může to vést k nejrůznějším problémům, jako jsou uzavřené silnice nebo zpomalený provoz.

Na jaře se teploty opět zvyšují a město se probouzí k novému životu. Teploty se mohou pohybovat od 10°C do 20°C a všechno kolem začíná kvést a růst. To je čas, kdy můžete poznat mnoho krásných a historických míst v Krakově.

Krakov má však také výhodu, že nezáleží na počasí. Většina turistických atrakcí, jako je Wawel, Staroměstské náměstí nebo Kazimierz, jsou chráněny před povětrnostními podmínkami.

Krakov je tedy velmi atraktivním místem pro návštěvu během celého roku, ať už si vyberete jakoukoli sezónu. Pamatujte však, že klimatické podmínky se mohou rychle měnit a je lepší být na případné povětrnostní výkyvy připraven.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky