Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Portugalsko Pico Island (Azory)

Ubytování Portugalsko Pico Island (Azory)


Pokud hledáte nádherné, klidné a exotické místo pro dovolenou, Portugalsko Pico Island je ideální volbou. Nachází se na Azorských ostrovech, což je souostroví tvořené devíti krásnými ostrovy. Pico Island je druhým největším ostrovem Azor. Ostrov je domovem více než 15 000 lidí a nabízí krásné scenérie, okouzlující křišťálově čisté pláže, ohromující horské výhledy a zahrnuje celou řadu aktivit, které lze podniknout.

Pokud se chystáte navštívit Pico Island, budete potřebovat nějaké ubytování. Portugalsko Pico Island nabízí širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a Airbnb. Co však zvolit, záleží na vašem vkusu a cílech cesty.

Mnoho turistů se rozhoduje pro hotely, protože ty jsou často spojeny s množstvím služeb a pohodlím. Pico Island má několik krásných hotelů, které nabízejí nadstandardní služby, jako jsou bazény, wellness centra, fitness centra a další. Hotely jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti atrakcí ostrova a chtějí si odpočinout v luxusu.

Mnozí turisté upřednostňují malé penziony, protože nabízejí útulnost a rozmazlování. Penziony na ostrově jsou většinou rodinné firmy, které nabízejí lehce modifikovatelné a přátelské služby. Pokoje jsou obvykle dobře zařízené a mají pohodlné postele. Penziony jsou zejména úžasné pro ty, kteří chtějí zůstat v klidném prostředí.

Pokud hledáte větší soukromí a nezávislost, apartmány a Airbnb jsou ideální volbou. Apartmány na ostrově nabízejí prostor pro rodiny a skupiny přátel. Jsou vybaveny kuchyní, což znamená, že si hosté mohou uvařit svá vlastní jídla, pokud si to přejí. Airbnb nabízí nejen útulné a cenově dostupné ubytování, ale také umožňuje turistům okusit život jako podnikatel a pobývat s místními lidmi.

Pokud se chystáte na Portugalsko Pico Island, neváhejte vybrat si ubytování, které vám nejlépe vyhovuje. Ostrov nabízí mnoho různých možností, které jsou cenově dostupné a splní všechna vaše očekávání. Zvolením správného ubytování si můžete užít nejlepší zážitek, který ostrov Pico Island nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Pico Island (Azory)


Q: Jak se dostanu na Pico Island (Azory)?
A: Nejlepší způsob, jak se na Pico Island dostat, je letadlem z Lisabonu. Existují také trajekty, které přijíždějí z ostatních ostrovů Azorského souostroví.

Q: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Pico Island (Azory)?
A: Nejlepší doba na návštěvu Pico Island je od května do září, kdy je počasí nejstabilnější.

Q: Co si mohu na Pico Island dělat?
A: Pico Island nabízí mnoho venkovských a přírodních aktivit, jako je lezení na sopku, pozorování velryb, plování, buchty a ochutnávky vína.

Q: Jaká je místní měna a jaké jsou ceny na Pico Island?
A: Místní měna na Pico Island je euro. Ceny jsou obvykle ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi středně vysoké.

Q: Je na Pico Island bezpečno?
A: Ano, Pico Island je poměrně bezpečné místo. Nicméně, jako v ostatních turistických destinacích, je třeba přijmout základní opatření k ochraně vašich cenností a osobních věcí.

Q: Kde si mohu najmout auto na Pico Island?
A: Na Pico Island jsou k dispozici služby půjčoven automobilů, včetně národních a mezinárodních společností. Je však třeba zajistit si včasné rezervace, zejména v době vrcholné sezóny.

Q: Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce na Pico Island?
A: Mezi nejoblíbenější turistické atrakce na Pico Island patří sopka Pico, vinice na úbočích sopky a přírodní park.

Q: Jak se domluvit s místními obyvateli, pokud neumím portugalsky?
A: Většina místních obyvatel mluví alespoň základní anglicky. Pokud neumíte portugalsky, můžete si připravit seznam frází, které vám pomohou při komunikaci, nebo použít překladač.


Dovolená Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko je známé pro své krásné pláže, kulturní dědictví a přátelské lidi. Pokud hledáte unikátní dovolenou, měli byste vyzkoušet Pico Island na Azorských ostrovech.

Pico Island se nachází v Atlantickém oceánu a je součástí Azorských ostrovů. Je to nejvyšší ostrov v Azorech s nejvyšší horou Portugalska - Pico Alto, který dosahuje výšky více než 2 300 metrů. Ostrov je také domovem pro největší sopku v Portugalsku - Pico do Fogo.

Pico Island nabízí mnoho aktivit pro turisty. Můžete si projít přírodní park Pico, který je součástí Světové dědictví UNESCO. Park nabízí úžasné výhledy na horu Pico Alto a nedotčenou přírodu. Navštivte také národní park Lagoa do Capitão, kde můžete plavat a relaxovat u krásné laguny. Ostrov Pico je také ideálním místem k pozorování velryb a delfínů.

Kromě toho můžete ochutnat místní speciality, jako je rybí polévka Caldo de Peixe nebo sýrové jídlo Iscas - tradiční jídlo na ostrově s dochucením portugalského vína.

Na Pico Island je také mnoho míst, které si můžete prohlédnout. Můžete navštívit město Madalena, které je centrem turistického ruchu na ostrově a má mnoho restaurací, barů a obchodů. Město Lajes do Pico bylo historicky důležité pro lov velryb a těžbu lávy. Dnes se můžete projít po malebných uličkách a prohlédnout si krásné dřevěné domy.

Z Pico Island můžete také podniknout výlet na další ostrovy v Azorských ostrovech, jako je Faial nebo São Jorge.

Výlet na Pico Island může být skvělým zážitkem pro ty, kteří hledají unikátní dovolenou, a doufáme, že se vám toto místo zalíbí stejně jako nám.


Letenka Portugalsko Pico Island (Azory)


Letenka Portugalsko Pico Island (Azory)

Pokud hledáte krásné a klidné místo k odpočinku, tak se určitě zaměřte na Azorské ostrovy. Jsou to portugalské ostrovní souostroví v Atlantském oceánu, které vytvářejí jedinečný svět nezapomenutelných zážitků. Mezi těmito krásnými ostrovy najdete také ostrov Pico, který leží mezi ostrovy Faial a São Jorge.

Pro návštěvu ostrova Pico můžete použít letenky z mnoha významných měst Evropy. Cestovat můžete například z Prahy, Bratislavy, Vídně nebo Frankfurtu. V letoviscích na Azorských ostrovech Vás vítají malé letiště, na kterých se již cítíte jako na opuštěném ostrově s jen několika dalšími turisty.

Po příletu na letiště to může být pro Vás trochu stresující a nezvyklé. Ale záhy poznáte, jak krásné a klidné místo se zde nachází. Ostrov Pico má jedinečné kouzlo, které Vaši dovolenou učiní nezapomenutelnou.

Zde můžete objevovat zvláštní přírodní scenérie, jako je sopka Pico, přírodní rezervace vysokohorského rašeliniště v Mistério da Prainha, nebo můžete navštívit slavnou vinici – Pico Island's Vineyard Culture.

Tato vinice se nachází na jižním svahu sopky Pico a patří mezi světové dědictví UNESCO. Vinice je zde rozdělena na malé parcele a je jedinečná svým způsobem pěstování. Je to tzv. vinařský systém "currais", což znamená, že je ohraničena kamennými zdmi, které chrání révy před větrem a solí z moře. V této vinici můžete ochutnat místní víno – verdelho.

Pokud si chcete užít pláže a moře, tak se můžete vydat na některou z pláží, které Pico nabízí. Mezi nejoblíbenější pláže patří například pláž Areia do Norte, Baía de Canas nebo pláž Areia Larga.

Pro milovníky přírody a turistiky je Pico ideálním místem. Na sopce Pico můžete vystoupit na 2351 metrů nad mořem a můžete si užít úchvatné výhledy na celý ostrov. Toto je zároveň nejvyšší hora Portugalska mimo pevninskou část. Pro turisty je zde možnost půjčení horských kol a pro ty nejodvážnější pak i off-road vozidel.

Zkrátka a dobře, ostrov Pico patří mezi krásné a klidné místa, kam se můžete vydat na svou dovolenou a vrátit se s pocitem, že jste si odpočinuli na naprosto unikátním místě. A díky dostupnosti letenek je návštěva ostrova Pico velmi snadná a bezproblémová.


Počasí Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko je známé po svém příjemném a teplém podnebí, a to platí i pro Pico Island, který se nachází na Azorských ostrovech. Pico Island je druhým největším ostrovem na Azorech a je domovem mnoha turistů přicházejících sem kvůli plážím, přírodním scenériím a překrásnému počasí.

Letní měsíce na Pico Island jsou obvykle velmi teplé a slunečné, s průměrnými teplotami ležícími mezi 20 a 25 stupni Celsia. Denní teploty mohou stoupat až k 30 stupňům, což znamená, že si můžete užívat téměř nekonečných dní na plážích a v lagunách. V zimě se teploty snižují na přibližně 15 stupňů Celsia, avšak slunce stále svítí a dává dostatek tepla na turistické aktivity, jako jsou procházky po krajině či návštěva historických památek.

Přestože je počasí většinou teplé a příjemné, Pico Island může být také deštivý. Od listopadu do března jsou deštivé dny a noční mrazíky poměrně běžné. Avšak obvykle jsou tyto deštivé dny často krátkodobé a následuje za nimi zase slunce. Od dubna do října se počasí uklidní a bude méně deště a vítr bude mírný, čímž se ideálně hodí pro turistiku a vodní sporty.

Vzhledem k tomu, že Pico Island leží v Atlantském oceánu, v létě zde mohou přicházet silné větry a bouře, ačkoliv jsou velmi neobvyklé. Proto je vždy dobré zkontrolovat si nejnovější předpověď počasí před cestou na ostrov.

Celkově vzato, Pico Island je ideální destinací pro milovníky tepla a slunce, s příjemným počasím v letních měsících a dostatečnou mírou srážek v zimě. Právě díky tomuto klimatu je tento ostrov ideální destinací pro turisty, kteří chtějí užít si krásné scenérie azorského ostrova v jakémkoliv ročním období.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky