Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Řecko Kréta Elounda

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Elounda


1. Jak se dostat na Krétu a do Eloundy?
Nejlepší variantou je letadlo s přistáním na letišti v Heraklionu, odkud je možné se dále dopravit autobusem nebo taxíkem do Eloundy.

2. Kolik stojí taxi z letiště do Eloundy?
Cena se pohybuje mezi 70 a 90 eur, v závislosti na velikosti vozidla a počtu pasažérů.

3. Kde se nachází nejlepší pláže v okolí Eloundy?
Mezi nejlepší pláže patří například Plaka Beach, Havania Beach nebo kolobřežka vedoucí k Pláži Kolokytha.

4. Je možné na Krétě platit kartou?
Ano, většina obchodů, restaurací a hotelů přijímá platby kartou, ale je vždy lepší mít i hotovost.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace a kavárny v Eloundě?
Mezi oblíbené restaurace patří například Fisherman's Village, Elpida Taverna nebo Oneiro Mykonos, z kaváren pak například Mermaid Cafe nebo The 3 Brothers.

6. Co bych si neměl nechat ujít při návštěvě Eloundy?
Určitě stojí za to navštívit historické centrum města, starobylý zříceninu Starého města Olounda a archeologickou lokalitu Lato.

7. Kdy je nejlepší období na návštěvu Kréty a Eloundy?
Nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké a turistický ruch je menší. V létě je zde horko a velmi mnoho turistů.


Počasí Řecko Kréta Elounda


Řecko je známé svým sluncem a teplem, a to platí i pro ostrov Kréta. Zvláště oblast Elounda nabízí skvělé podmínky pro dovolenou bez ohledu na to, kterou dobu roku zvolíte.

V letním období se teplota pohybuje okolo 30 stupňů Celsia a slunce svítí na obloze téměř po celý den. I když se může zdát, že se jedná o příliš horké počasí, díky pobřeží a možnosti využít častých osvěžení v moři je toto období pro turisty velmi příjemné.

V podzimních měsících se teplota pohybuje okolo 20 stupňů Celsia a počasí je stále velmi příjemné. Voda v moři je stále teplá a díky méně turistům můžete v klidu využít krásné pláže.

V zimě se teploty mohou snížit na 10 až 15 stupňů Celsia, přesto se však stále jedná o místo, kde se dá pobývat a užívat si přírodní krásy ostrova i při nižších teplotách.

Pokud tedy plánujete dovolenou na Krétě v oblasti Elounda, můžete si být jisti, že vás bude čekat velmi příjemné počasí bez ohledu na to, kterou dobu roku si zvolíte. Krásné letní slunce, teplá podzimní plážová sezóna či krásné zimní procházky po ostrově - na Krétě najdete vždy vhodný čas pro dovolenou podle vašich preferencí.


Letenka Řecko Kréta Elounda


Pokud hledáte krásné místo pro svou dovolenou v Řecku, nemůžete udělat chybu s výběrem Eloundy na Krétě. Letenky do této oblíbené destinace lze zakoupit u mnoha leteckých společností, a to za velmi přijatelné ceny.

Elounda se nachází na východním pobřeží Kréty, a díky svým nádherným plážím a azurovým vodám se stala velmi populárním letoviskem pro turisty z celého světa. Toto místo je ideální volbou pro ty, kteří hledají klidné a relaxační prostředí, ale zároveň nechtějí ztratit možnost prozkoumat krásy Řecka.

Když si zakoupíte letenku do Eloundy, můžete se těšit na řadu aktivit a zážitků. Pro milovníky historie je k dispozici mnoho historických památek, jako například starověká pevnost Spinalonga nebo starověké město Olous. Pro ty, kteří se chtějí potápět, je nabízena možnost výletů na ostrov Santorini, kde si můžete vychutnat křišťálově čistou vodu a nádherné podvodní scenérie.

V Eloundě se také nachází mnoho luxusních hotelů, které nabízejí komfortní ubytování a řadu možností stravování. Místní kuchyně je plná chutí a vůní, které přivedou chuťové pohárky do varu. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou octopussy a vynikající olivový olej.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté stále vracejí do Eloundy, je určitě její nádherné prostředí. Od nádherných pláží až po úchvatné západy slunce, toto místo vás jistě okouzlí svou nádhernou krásou.

Výhody návštěvy Kréty a Eloundy jsou jasné, a pokud hledáte ideální letovisko pro relaxaci, odpočinek a zároveň možnost prozkoumat krásy Řecka, pak je tato destinace tou pravou volbou. Tak neváhejte a zakupte si letenku do Eloundy, abyste zažili dokonalou dovolenou v Řecku.


Dovolená Řecko Kréta Elounda


Kréta je nejen největší, ale také nejpopulárnější ostrov řeckého souostroví. Nabízí návštěvníkům krásné pláže, bohatou historii a kulturu, guštování výborného jídla a mnoho dalšího. Jedním z nejkrásnějších míst, které Kréta nabízí, je městečko Elounda.

Elounda se nachází na východě ostrova Kréta, v zálivu Mirabello. Je to malé, luxusní letovisko s krásnými plážemi a dokonalým výhledem na hory a moře. Je obklopeno malebnými vesničkami a nabízí mnoho zajímavých míst pro turisty k návštěvě. Můžete zde najít nejrůznější pláže, od kamínkových po písčité, ať už hledáte klidný azyl pro sebe a svou rodinu, nebo pobavíte se v místních barech a obchodech.

Přestože je Elounda malé, má spoustu zajímavých míst k návštěvě. Především důležitou atrakcí jsou ostrovy Spinalonga a Kolokithia. Spinalonga je ostrov, kde se nachází stará pevnost a bývalá kolonie malomocných. Byl to největší kolonie této nemoci v Řecku a posledních padesát pacientů bylo evakuováno až v roce 1957. Dnes je ostrov turistickou atrakcí a návštěvníci mohou prohlédnout staré budovy a kostel na vrcholu kopce.

Další zajímavostí je Kolokithia, malý ostrov o hmotnosti asi 25 tun, který se odebral k pobřeží Eloundy a stal se jeho symbol. Legenda praví, že ostrov byl vytvořen mořským pánem, který potřeboval chránit svou korunu na dně moře. Ostrov se však stále pohybuje a některá místa se ukázala být vhodnými pro potápění snorchlování a další vodní aktivity.

Elounda je také místem, kde můžete vyzkoušet tradiční řecké jídlo. V restauracích a kavárnách najdete mnoho jídlení i pití, jako například místní olivový olej, tradiční těstoviny a různé ryby a mořské plody.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, uprostřed úžasných scén, pak je Elounda skvělým místem pro vás. Nabízí mnoho možností ubytování, od malých pensionů až po luxusní hotely jako je Elounda Mare a Elounda Beach Hotel. Tyto hotely nabízejí úžasné výhledy na moře a hory, bazény, wellness centra a další služby, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější.

Mnoho lidí se již rozhodlo pro dovolenou právě v Eloundě a nebyli zklamáni. Toto malé město nabízí krásu Kréty v jiném světle a nezapomenutelné zážitky na řeckém ostrově. Pokud máte rádi historii, tradiční jídlo, vodní sporty nebo jen odpočinek u pláže, Elounda je to pravé místo pro vás.


Ubytování Řecko Kréta Elounda


Krásné Řecko, je tisíce let považované za království slunce, pláží a relaxace. Mezi mnoha turistickými destinacemi, na které se rozhodně stojí za návštěvu, patří bezpochyby i ostrov Kréta. A pokud hledáte luxus, klid a krásné ubytování, nemůžete minout přímořské městečko Elounda.

V Eloundě se nachází mnoho skvostných resortů a hotelů, které si zachovávají šarm Středomoří a nabídnou vám skvělé zázemí, které potřebujete. Mezi nejoblíbenější ubytování v Eloundě patří bezpochyby resorty s harmonicky začleněnými privátními vilami, moderními apartmány a pokoji se zařízenou terasou s úžasným výhledem na moře.

Pro milovníky golfového osvěžení je zde dostupné luxusní golfové hřiště, které se proslavilo jako jedno z nejlepších v celé Evropě. Pokud hledáte sportovně-relaxační aktivity, zde najdete mnoho možností například tenisové kurty, spa a wellness centrum atd.

Z této oblíbené destinace se rádi projdete po promenádě, kde se nachází mnoho tradičních tavern, kaváren, obchůdků a restaurací s vyhlášenou řeckou kuchyní a mořskými plody.

Návštěva Kréty v Eloundě je ideální pro ty, kteří hledají klid, relaxaci a soukromí. Jsou zde poskytovány nejen prvotřídní služby v hotelových resortech a privátních vilech, ale také krása Kréty s úžasnými výhledy na moře a horské vrcholy.

Pokud hledáte ideální destinaci pro váš pobyt v Řecku, rozhodně navštivte ostrov Kréta a užijte si kouzlo Eloundy. Tady na vás čekají rozmazlování a nádherná relaxace, které budete mít ještě dlouho v paměti.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky