Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Řecko Kréta Maleme

Letenka Řecko Kréta Maleme


Letenky na řeckou ostrov Kréta se staly v posledních letech stále populárnějšími a čím dál hodně lidí se rozhoduje strávit svou dovolenou na této krásné destinaci. Kréta je největším řeckým ostrovem a jedním z nejkrásnějších míst v Řecku. A pokud hledáte cenově dostupnou cestu, jak se dostat na Krétu, letenka na letiště Maleme může být tou správnou volbou.

Maleme je malé letiště na západním pobřeží Kréty, které leží v blízkosti mnoha oblíbených turistických destinací, jako jsou například Platanias nebo Chania. Z letiště Maleme můžete snadno a rychle doputovat na své zvolené místo a začít si užívat krásného a slunného Řecka.

Letenky na Krétu můžete zakoupit prostřednictvím několika společností, které se specializují na prodej letenek. Mezi nimi patří například Ryanair, easyJet nebo Aegean Airlines. Tyto společnosti nabízejí nízké ceny letenek na Krétu, které se často pohybují kolem 50-100 eur za jednu cestu.

Při výběru letenky zkontrolujte, zda jsou v ceně zahrnuty všechny poplatky, jako jsou letištní poplatky, případně poplatky za zavazadla. Tyto poplatky se mohou lišit podle společnosti, u které si letenku kupujete. Je tedy důležité si před nákupem letenky důkladně prostudovat podmínky a poplatky.

Let trvá v průměru kolem 2,5 hodiny a v závislosti na letovém řádu se může lišit. Během letu se Vám naskytne krásný výhled na modré moře a nekonečné pláže Kréty, což Vám určitě pomůže uvolnit se a načerpat energii před příchodem na ostrov.

Pokud hledáte levnou a rychlou cestu, jak se dostat na krásný řecký ostrov Krétu, letenka na letiště Maleme může být tou správnou volbou. Za nízkou cenu si můžete užít krásnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst Řecka.


Ubytování Řecko Kréta Maleme


Kréta, největší ostrov v Egejském moři, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Řecku. Ostrov nabízí úchvatné scenérie, bohatou historii, působivé pláže a skvělé možnosti pro vodní a jiné sporty. Maleme, malebná vesnice nacházející se na severozápadním pobřeží Kréty, nabízí turistům úžasné ubytování a zážitky.

Maleme je oblíbeným turistickým centrem na Krétě. Výhodou této oblasti je, že se nachází jen pár kilometrů od mezinárodního letiště Chania a do města Chania je to jen krátká jízda autem.

Maleme nabízí širokou škálu ubytovacích možností. V této oblasti najdete spoustu hotelů, apartmánů a vil, které splní vaše přání. K dispozici jsou různé typy ubytování, které uspokojí potřeby turistů s různým rozpočtem. Můžete se rozhodnout pro jednoduché studio, nebo si užít luxusní dovolenou v soukromé vile s bazénem.

V oblasti Maleme se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Můžete se těšit na tradiční řecké jídlo, jako jsou řecké saláty, gyros či místní speciality jako Oktopodi sto fourno (chobotnice pečená v troubě). Můžete také ochutnat skvělé víno a ouzo, tradiční řecký alkoholický nápoj.

Maleme patří mezi oblíbené destinace pro vodní sporty, například potápění, plavání a surfování. Na pláži zde můžete pronajmout vybavení a užít si den na vodě.

Kromě krásné pláže nabízí Maleme také mnoho dalších aktivit, jako například návštěvu starověkých římských a řeckých památek, procházky přírodou, nákupy v tradičních řeckých obchodech a návštěvu místních trhů.

Maleme je také ideálním výchozím bodem pro výlety do dalších částí Kréty, jako je město Chania a její památky, národní park Samaria a starověké minojské paláce.

Celkově Řecko Kréta Maleme nabízí nejen krásné ubytování, ale také bohaté zážitky a aktivní dovolenou pro každého. Proto je tato oblast velmi oblíbená a doporučená pro dovolenou v Řecku.


Počasí Řecko Kréta Maleme


Maleme se nachází na západním pobřeží řeckého ostrova Kréta a je považováno za jednu z nejteplejších oblastí v zemi. Mnoho turistů pravidelně navštěvuje Maleme kvůli nádherným plážím, teplému slunečnému počasí a dokonalému prostředí pro relaxaci a odpočinek. Zde se dozvíte více o počasí v této oblasti a kdy je nejlepší čas pro návštěvu.

Letní počasí

Letní měsíce od června do září jsou nejteplejší v průměru s teplotami často přesahující 30 °C. Vysoké vlhkosti, avšak podmořské větry, které foukají ze Středozemního moře, udržují teplotu příjemnou. V létě může být občasně nějaké to deště, ale ty jsou obvykle krátkodobé a rychle odezní.

Podzim a jaro

Podzim a jaro jsou také vhodnými obdobími pro návštěvu Maleme. Teploty jsou v těchto měsících mírnější, ale stále velmi příjemné pro turisty. V říjnu a listopadu se mohou vyskytnout bouřky a déšť, ale ty jsou mnohem méně běžné než v zimě.

Zimní počasí

Zima na Maleme není tak drsná jako na vrcholcích hor nebo na severovýchodním pobřeží Kréty. V období od prosince do února by mělo být počasí nejchladnější, ale stále se očekává průměrná teplota okolo 10 °C. Deštivé počasí láká turisty k návštěvě památek, jako jsou muzea a archeologické naleziště Kréty.

Kdy navštívit Maleme?

Nejlepší čas pro návštěvu Maleme je od června do září, když je počasí nejteplejší a ty nejlepší možnosti koupání, plavání a opalování. Podzim a jaro jsou také dobrými obdobími pro návštěvy, když jsou teploty mírnější a oblast není tak plná turistů.

Kdykoliv se rozhodnete navštívit Maleme, vždy si přinesete spoustu opalovacího krému a hydratačních tekutin. Kréta je známá svými vysokými slunečními paprsky a teplou sezónou. Podobně si vezměte nějaké volné oblečení, přestože se v letních měsících očekává většinou slunečné a příjemné počasí.

Celkově lze říci, že Maleme je jedním z nejteplejších a nejkrásnějších míst na Krétě. Jeho příjemné a teplé počasí, vynikající pláže a oblast pro relaxaci z něj dělají ideální destinaci na Vaší dovolenou.


Dovolená Řecko Kréta Maleme


Dovolená na Krétě v oblasti Maleme je to pravé pro ty, kdo chtějí relaxovat a zároveň poznat krásy řeckého ostrova. Maleme se nachází na západě Kréty a je ideální pro rodiny s dětmi i pro páry, kteří hledají romantiku a klid.

Kréta je největší ostrov v Řecku a známá je především svými krásnými plážemi a azurovým mořem. Maleme není výjimkou, a tak si turisté mohou užívat nádherných pláží s jemným pískem a překrásné vody.

V Maleme jsou konají pravidelně taneční večery a festivaly, které jsou oblíbené u místních i turistů. Většina lidí se vydává poznávat starobylé památky a zajímavé městečka. Doporučuje se navštívit město Chania ležící nedaleko od Maleme. Chania patří k nejkrásnějším městům Kréty a nabízí mnoho památek, muzeí a krásnou přístavní promenádu.

Kromě historie a kulturních památek můžete objevovat i překrásnou krajinu a roztodivnou flóru a faunu ostrova. Kréta je známá svou výjimečnou mediteránní přírodou a nádhernými skalnatými útesy. Doporučuje se vydat se na pěší túru po horách a okolí Maleme, kde si můžete užít klidnou procházku v zelené přírodě s nezapomenutelnými scenériemi.

Maleme nabízí i mnoho možností sportovního vyžití. Většina hotelů a resortů poskytuje vybavení pro plážový volejbal, šipky, stolní tenis a další. V okolí Maleme je také mnoho sportovních center a vodních aktivit jako je výuka potápění, windsurfingu, kajakování a další.

Pokud si chcete užít tuto krásnou dovolenou, doporučuje se cestovat od dubna do září, kdy je nejvíce slunečné. Dovolená na Krétě v oblasti Maleme je pro ty, kteří chtějí užít si klid a relaxaci, ale zároveň i pro ty, kteří hledají zábavu a dobrodružství. Určitě si zde najdete to své.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Maleme


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kréty Maleme?
- Nejlepší doba na návštěvu Kréty Maleme je obvykle od května do října, kdy jsou teploty příjemné a slunečno.

2. Je Kréta Maleme vhodná pro rodiny s dětmi?
- Ano, Kréta Maleme je vhodná pro rodiny s dětmi. Kromě pláže nabízí také různé aktivity pro děti a návštěvu místních atrakcí.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Krétě Maleme?
- Mezi nejlepší pláže v Krétě Maleme patří pláž Maleme, Tavronitis a Platanias.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Krétě Maleme?
- Mezi nejlepší restaurace v Krétě Maleme patří Taverna Tis Marias, Albatros a Restaurant Aletri.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Krétě Maleme?
- Mezi nejlepší hotely v Krétě Maleme patří Casa Di Pietra, Cavo Spada Luxury Resort and Spa a Golden Rose Suites.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky