Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Salamonovy ostrovy Russell Islands (Ostrovy Russell)

Dovolená Salamonovy ostrovy Russell Islands (Ostrovy Russell)


Salamonovy ostrovy Russell Islands, zkráceně jen Ostrovy Russell, jsou skupinou ostrovů ležících v Tichomoří v blízkosti ostrova Guadalcanal. Tyto ostrovy zaujmou nejen příznivce potápění, ale i turisty, kteří chtějí na dovolené relaxovat na krásných plážích.

Salamonovy ostrovy byly během druhé světové války důležitým strategickým cílem. Ostrovy byly obsazeny Japonci a americká armáda se jich nakonec zmocnila. Po skončení válečných operací zůstaly ostrovy opuštěné, ale díky čisté vodě a množství mořských živočichů se brzy staly oblíbeným místem pro potápěče.

Mezi největšími lákadly pro potápěče jsou vraky lodí z druhé světové války, z nichž nejznámější je vrak japonského torpédoborce Kinugasa Maru. Kromě vraků lze pod vodou obdivovat i korálové zahrady plné barevných ryb, medúz a želv. Většina potápěčů navštěvuje místa jako Maravagi Resort, které nabízí možnost vodních aktivit a potápění s průvodcem. Kromě potápění je ale možné na ostrovech relaxovat plážemi a třeba využít možností rybolovu.

Pro ty, kteří se chtějí na dovolené nejen potápět, ale i poznat zdejší kulturu a historii, má Ostrovy Russell co nabídnout. Na ostrově Pavuvu se nachází muzeum, které ukazuje život dřívějších obyvatel ostrovů a historii druhé světové války. Je také možné si půjčit loď a prozkoumat okolní ostrovy, jako je například Mbike Island s nádhernými plážemi a možností vidět vysoké korálové útesy.

Pokud se chystáte navštívit Ostrovy Russell, doporučuje se zajistit si dopravu předem, neboť na ostrovech není dostatek dopravních prostředků. Většina turistů se dopravuje na ostrovy přes letiště v Honiara na Guadalcanalu a odsud pokračuje malými letadly nebo katamarány. Na ostrovech samotných se nachází několik hotelů a resortů, které nabízejí ubytování a služby pro turisty.

Salamonovy ostrovy Russell Islands nabízejí nádherné pláže, čistou vodu a bohatý podmořský život, a přestože jsou při turistické mapě méně známé, stojí za to je navštívit. Dovolená na Ostrovech Russell bude nejen dobrodružstvím pro fanoušky potápění, ale i příležitostí k poznání historie a zdejší kultury.


Ubytování Salamonovy ostrovy Russell Islands (Ostrovy Russell)


Salamonovy ostrovy Russell Islands jsou velmi oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají klid, krásnou přírodu a možnost pozorovat mnoho druhů exotických zvířat a ptáků. Tyto ostrovy, které leží v Tichomoří, jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají únik z každodenního života a chtějí zažít něco opravdu jedinečného.

Kde se nachází Salamonovy ostrovy Russell Islands?

Salamonovy ostrovy Russell Islands se nacházejí přibližně 50 km východně od hlavního města Šalomounových ostrovů, Honiary. Tyto malé ostrovy jsou součástí řetězce ostrovů v Tichomoří a leží jen několik kilometrů od dalších krásných ostrovů, jako jsou Guadalcanal a Malaita.

Jak je možné se na ostrovy dostat?

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Salamonovy ostrovy Russell Islands, je letadlem. Existuje několik leteckých společností, které létají do města Honiara a dále na různé ostrovy, včetně Russell Islands. Pokud nechcete letět, existují také možnosti dopravy lodí, ale může to být časově náročné a nepohodlné.

Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty?

Salamonovy ostrovy Russell Islands je ideálním místem pro ty, kteří rádi provozují vodní sporty, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření nebo plavání. Tato oblast je obklopena krásnými bílými plážemi a křišťálově čistou vodou, což je ideální pro nezapomenutelný pobyt na ostrovech. Turisté mohou také podniknout výlety do nedalekých deštných pralesů, kde mohou pozorovat mnoho exotických zvířat a ptáků.

Co se týká ubytování, turisté mají na výběru z řady luxusních resortů a hotelů, ale také jsou zde možnosti levnějšího ubytování, jako jsou autokempy a chaty.

Salamonovy ostrovy Russell Islands jsou krásné, nezapomenutelné a ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, krásnou přírodu a možnost pozorovat mnoho druhů exotických zvířat a ptáků. Pokud hledáte odpočinek a odchod od stresu každodenního života, pak se určitě vydejte na tyto nádherné ostrovy a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Salamonovy ostrovy Russell Islands (Ostrovy Russell)


Salamonovy ostrovy Russell Islands, známé také jako Ostrovy Russell, se nacházejí v jižní části Tichomoří, asi 240 km severovýchodně od Papuy Nové Guineje. Tyto ostrovy jsou součástí Šalamounského souostroví a jsou domovem pro více než 3 000 lidí.

Klima na Ostrovech Russell se vzhledem k poloze blízko rovníku mění pouze málo během roku. Většinou bývá tropické s vyšší vlhkostí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C během dne a 24°C v noci. Nejteplejší měsíce jsou obvykle od října do ledna, kdy teploty mohou dosáhnout až 35°C. Nejchladnější měsíce jsou od června do srpna, kdy se teploty snižují pouze na zhruba 26°C.

Srpnové a zářijové měsíce jsou obvykle nejdeštivější, s průměrnými srážkami až 200 mm za měsíc. Duben, květen a červen jsou nejsušší měsíce, kdy se srážky řídce vyskytují. Vzhledem k tomu, že jsou Ostrovy Russell umístěny v těsné blízkosti tropického cyklonu Korálového moře, mohou být pod vlivem silného větru a obrovských dešťových bouří.

Kostarický prales, který se nachází na Ostrovech Russell, je domovem pro mnoho druhů ptáků a jiných volně žijících zvířat, včetně krokodýlů, hadů, želv a opic.

Salamonovy ostrovy Russell Islands nabízejí návštěvníkům ideální počasí pro odpočinek a relaxaci na bílých plážích a pod šumícími palmami. Tento rajský ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají tropický dovolenkový zážitek.


Letenka Salamonovy ostrovy Russell Islands (Ostrovy Russell)


Salamonovy ostrovy Russell Islands jsou skvělým místem pro ty, kteří si chtějí užít odpočinku na bílých písečných plážích, objevit nádherné mořské živočichy a výjimečné zážitky z potápění. Nacházejí se v jižním Tichomoří, asi 140 kilometrů východně od Papuy Nové Guineje.

Letenky na tyto ostrovy nejsou příliš časté, a proto je potřeba si je rezervovat s dostatečným předstihem. Hlavním letištěm ve čtvrti Munda na ostrově New Georgia je přímé spojení s letištěm Henderson International na Guadalcanalu. Z Hendersonu pak létají dál na Ostrovy Russell soukromé společnosti Air Kiribati a Solomon Airlines.

Od Okinavy v Japonsku trvá cesta letadlem na Ostrovy Russell přibližně 15 hodin s mezipřistáním v Austrálii nebo na Novém Zélandu. Vzhledem k nedostatku letů na Russellu byste měli být trpěliví a očekávat příležitostné zpoždění.

Když už dorazíte na Ostrovy Russell, nenechte se unést turistickými atrakcemi a přednastavenými výlety. Ostrovy Russell nabízejí mnoho dalších skvělých aktivit, které si můžete užít sami.

Kromě slunce, pláží a nádherného moře si můžete také užít obdivování hezkých starých sklípků, které zanechal druhá světová válka. Pokud rádi potápění, oceán kolem ostrovů je plný života, včetně velryb a žraloků. Přátelští domorodci nabízejí také vlastní průvodcovské služby a tradiční taneční vystoupení.

Ostrovy Russell jsou také místem mnoha kulturních památek. Ostrov Pavuvu, například, je domovem památníku čtyř tisíc vojáků, kteří zde zemřeli během druhé světové války. Dále najdete celou řadu muzeí a galerií, které se věnují historii ostrovů.

Celkově lze říci, že Salamonovy ostrovy Russell Islands jsou zvláštním útočištěm pro ty, kteří hledají únik od běžného a rušného života. Nedotčená příroda a skvělé turistické atrakce nabízejí nejlepší zážitek z tichomořského ostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Russell Islands (Ostrovy Russell)


1. Jaké jsou hlavní atrakce na Salamonových ostrovech Russell Islands?
Hlavní atrakce na Salamonových ostrovech Russell Islands jsou potápění, turistika, rybaření, návštěva historických památek a pobyt na plážích.

2. Jak se dostanu na Salamonovy ostrovy Russell Islands?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Salamonovy ostrovy Russell Islands, je letadlem z hlavního města Honiary na ostrově Guadalcanal.

3. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování na Salamonových ostrovech Russell Islands?
Na Salamonových ostrovech Russell Islands není příliš mnoho možností ubytování. K dispozici jsou však některé hotely a resorty.

4. Jaké je počasí na Salamonových ostrovech Russell Islands?
Počasí na Salamonových ostrovech Russell Islands je stálé po celý rok s tropickým podnebím. Teploty se pohybují kolem 30 °C a srážky jsou obvykle vysoké.

5. Co je nejlepší čas pro návštěvu Salamonových ostrovů Russell Islands?
Nejlepší čas pro návštěvu Salamonových ostrovů Russell Islands je od května do září, kdy je nejlepší počasí a minimální srážky.

6. Jaké jsou turistické aktivity na Salamonových ostrovech Russell Islands?
Turistické aktivity na Salamonových ostrovech Russell Islands zahrnují potápění, turistiku, rybaření, návštěvu historických památek a plážové aktivity.

7. Jsou Salamonovy ostrovy Russell Islands bezpečné pro turisty?
Ano, Salamonovy ostrovy Russell Islands jsou bezpečné pro turisty, ale jako v každé zemi je třeba být opatrný a respektovat místní zvyklosti a kulturu.

8. Je na Salamonových ostrovech Russell Islands mnoho obchodů a restaurací?
Na Salamonových ostrovech Russell Islands není mnoho obchodů a restaurací, ale naleznete několik místních obchodů a restaurací, které nabízejí základní potřeby a tradiční jídlo.

9. Jaké jsou zkušenosti lidí, kteří navštívili Salamonovy ostrovy Russell Islands?
Lidé, kteří navštívili Salamonovy ostrovy Russell Islands, hovoří o nádherné přírodě, skvělém potápění a rybaření, pohostinných obyvatelích a fascinující historii ostrovů.

10. Co bychom si měli nechat na Salamonových ostrovech Russell Islands nechat ujít?
Nenechte si ujít potápění na jednom z nejlepších míst na světě, návštěvu historických památek, jako jsou vraky válečných lodí z druhé světové války, a prohlídku nádherných pláží a ostrovů.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky