Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Šalamounovy ostrovy Santa Cruz Islands

Ubytování Šalamounovy ostrovy Santa Cruz Islands


Šalamounovy ostrovy jsou součástí Melanésie, nacházející se v jižním Pacifiku. Jedním z největších ostrovů je Santa Cruz, který je oblíbeným turistickým cílem díky své překrásné přírodě, zvláštním tradicím a nádherným plážím.

Pokud plánujete návštěvu Santa Cruz, musíte se rozhodnout, kde se budete ubytovat. V této oblasti jsou k dispozici jen málo možností, nicméně pokud se rozhodnete zde zůstat, můžete si být jisti, že se zde budete cítit jako doma.

Jedním z nejlepších míst pro ubytování je Reefsides Guesthouse, který se nachází přímo u pláže. Tento zájezdní hostinec nabízí několik druhů ubytování, včetně pokojů s vlastní koupelnou, sdílených pokojů nebo bungalovů. Všechny pokoje jsou vybaveny patrovými postelemi a jsou velmi čisté a příjemné. Hostitelé jsou velice přátelští a ochotní a mohou vám pomoci s organizací vašich aktivit na ostrově.

Další možností je ubytování v bungalovech Palau Lodge, které se nachází na kopci s krásným výhledem na pláže a přírodu. Každý bungalov má vlastní kuchyň, koupelnu a ložnici. Pokud si chcete vychutnat odpočinek na soukromé pláži, Palau Lodge má vlastní pláž, kde si můžete užít opalování nebo šnorchlování.

Pokud vám vyhovuje jednodušší ubytování, můžete se rozhodnout pro přespání v malém hostelovém ubytování Lata Lodge. Tento hostel nabízí sdílené pokoje pro hosty za velmi přátelské ceny. V hostelu je také společná kuchyň a posezení, kde si můžete vychutnat společenskou atmosféru s ostatními návštěvníky.

Ať se rozhodnete pro jakékoliv ubytování na Santa Cruz, budete si moci užít klidnou a relaxační atmosféru ostrova. Můžete se vydat na procházky po přírodě, navštívit tradiční vesnice a naučit se něco nového o místních kulturách a zvyklostech. A pokud budete chtít si užít jen lenošení u pláže nebo šnorchlování, zdejší pláže jsou ideálním místem pro relaxaci a užívání si slunce a oceánu.


Letenka Šalamounovy ostrovy Santa Cruz Islands


Šalamounovy ostrovy jsou souostroví ležící v jihozápadním Pacifiku, a konkrétně na východě Papuy Nové Guineje. Jedním z nejzajímavějších ostrovů v této oblasti jsou bezesporu Santa Cruz Islands, které jsou oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Pokud se i vy chystáte na cestu do této kouzelné destinace, vězte, že letenky na Santa Cruz Islands jsou snadno dostupné a není těžké si je zakoupit.

Santa Cruz Islands jsou tvořeny dvěma hlavními ostrovy: Nendö a Santa Cruz. Turisté sem jezdí především kvůli krásným plážím, tropickým lesům a vodopádům, ale také kvůli fascinující historii této oblasti. Santa Cruz Islands totiž patří mezi málo navštěvované oblasti světa, a tak je zde ještě hodně neobjeveného krásna.

Přestože cesta na Santa Cruz Islands může být trochu náročná, stojí za to, a to především kvůli výjimečné přírodě, která zde čeká na turisty. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, máte několik možností, jak se sem dostat.

Většina turistů letí na Santa Cruz z letiště v městě Honiara, které leží na ostrově Guadalcanal. Doba letu se liší v závislosti na počasí a podmínkách, ale trvá zhruba od dvou do tří hodin. Letenky na Santa Cruz Islands se dají zakoupit přímo v Honiaře nebo v cestovní kanceláři v předstihu.

Další možností, jak se dostat na Santa Cruz Islands, je využít lodní dopravu. Potřebujete ale trochu víc času a připravit se na delší cestu. Obvyklou cestou je plavba z Honiary do města Lata, která trvá zhruba 2 dny. Lata je hlavním městem Santa Cruz a zde se můžete ubytovat v některém z hotelů. Pro většinu turistů je ale lepší se ubytovat na přilehlých ostrovech, které jsou pro svou malou velikost intimnější a klidnější, a přejíždět sem lodí.

Kromě nevšední přírodní scenérie nabízejí Santa Cruz Islands také pestré zážitky a zajímavosti. Zajímavou kulturní památkou je například krypta Masivo, která je považovaná za nejvýznamnější kulturní památku všech Šalamounových ostrovů. Navštivte také místní vesnice, kde můžete ochutnat místní speciality, nechat se pozvat na tradiční taneční vystoupení a zakoupit si originální suvenýry.

Zkrátka a dobře, pokud máte rádi přírodu, exotické kultury a zajímavé zážitky, je Santa Cruz Islands tou pravou destinací pro vás. Stačí jen koupit si letenku a vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou!


Počasí Šalamounovy ostrovy Santa Cruz Islands


Šalamounovy ostrovy jsou skupina ostrovů nacházejících se v jižním Pacifiku a patří k Melanésii. Jedním z těchto ostrovů jsou Santa Cruz Islands, které leží na východ od Papua Nové Guineje a na severozápad od Vanuatu. Tyto ostrovy mají tropické podnebí, které je ovlivněno pasáty a teplým prouděním vody.

V průběhu roku se zde teploty pohybují kolem 26-30 °C. Nejteplejší období jsou měsíce listopad až duben a nejchladnější období jsou měsíce květen až říjen. To však neznamená, že by zde bylo chladno, i v těchto měsících se teploty pohybují kolem 25 °C.

Deštivé období na Santa Cruz Islands trvá od prosince do dubna, kdy se zde vyskytují četné bouře a silné větry. Naopak suché období nastává v červnu a trvá až do září. Tyto měsíce patří mezi nejlepší období pro návštěvu ostrovů, protože teploty jsou mírné a srážky minimální.

Nejlepší dobou pro potápění na Santa Cruz Islands jsou právě měsíce od června do září. V této době se voda ochladí a umožňuje tak viditelnost až do 40 metrů. Pod hladinou se mohou návštěvníci těšit na velkou diverzitu korálů a ryb, včetně žraloků, krokodýlů a rejnoků.

Celkově lze říci, že počasí na Santa Cruz Islands je příznivé po celý rok, i když v deštivých měsících by se měli návštěvníci připravit na bouře a silné větry. Pokud hledáte teplejší a suché období pro návštěvu ostrovů, doporučuje se jet mezi červnem a zářím. Pokud vás láká potápění, pak právě v této době se dostanete k nejlepším podmínkám.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Santa Cruz Islands


Šalamounovy ostrovy jsou ostrovní skupinou v jihozápadním Tichomoří, která je často označována jako jedno z nejkrásnějších turistických míst světa. Mezi nejpopulárnější z těchto ostrovů patří Santa Cruz, který láká návštěvníky svými bílými plážemi, tyrkysově modrou vodou a fascinujícím korálovým podmořím.

Santa Cruz Island je jedním z největších ostrovů této oblasti a nachází se v provincii Temotu v západní části Šalamounových ostrovů. Je to docela velký ostrov, s rozlohou přes 500 km2, který poskytuje návštěvníkům skutečně bohaté turistické zážitky.

Největší město na ostrově Santa Cruz je pobřežní město Lata, které funguje jako hlavní město provincie Temotu. Toto město je nejlepším výchozím bodem pro návštěvníky, kteří se chtějí vydat na průzkum ostrova, objevovat jeho pláže, hory, vesnice a mnoho dalších atrakcí. Kromě toho, Lata je také skvělým místem pro nákupy, ubytování a začátek výletů na okolní ostrovy.

Jeden z největších magnetů pro turisty na ostrově je Urerewa Island, který leží na jihu od Santa Cruzu. Tento ostrov je sám o sobě dostatečně velký, aby na vás působil jako samostatná turistická destinace. Můžete se těšit na plavání v moři a pozorování tropického podmořského života. Přestože je turistický ruch na Urerewe Island mnohem vzácnější než na hlavním ostrově, vynahradí vám to jeho křišťálově čistá voda a úchvatné výhledy.

Kromě toho, na Santa Cruz jakékoliv kus z křišťálového pobřeží je ideálním místem pro relaxaci. Bílé pískové pláže ostrova jsou nádherné jak na pohled, tak i na dotek a jsou obklopeny úchvatnou krajinou. Pokud se rozhodnete pro výlet na Santa Cruz, neváhejte navštívit pláž Tetapare, která se nachází na jižním pobřeží a je jednou z nejkrásnějších a nejvyhlášenějších pláží v celé oblasti.

Orientujete se v orientálních tradicích? Pak se rozhodně nebojte navštívit úpatí Velelasi Mount, kde žijí příslušníci kmene Kwaio. Kwaiové jsou fascinujícím kmenem, kteří si uchovali řadu svých tradičních praktik a rituálů. Místní průvodci vám rádi ukážou jejich dobytka a ukážou vám, jak funguje jejich tradiční kultura.

Pokud jste dobrodružnější typ turisty, měli byste se pokusit pronajmout si lodě a vydat se na ostrov do městečka Nembao. Toto malé město leží na jihovýchodním pobřeží Santa Cruz Island a je ideálním výchozím bodem pro objevování ostrova. Prozkoumejte krásné vodopády a městečka, ze kterého je opravdu kouzelný výhled na moře.

Pro Vaši návštěvu Šalamounových ostrovů Santa Cruz Islands je nejlepší období mezi červencem a srpnem, kdy je tam sucho a mírnější teploty. Pokud se rozhodnete pro vpád do této nádherné oblasti, můžete se těšit na jedinečné zážitky, které si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Santa Cruz Islands


1. Jak se dostat na Šalamounovy ostrovy Santa Cruz Islands?
Ostrov lze navštívit pouze po moři a neexistuje zde mezinárodní letiště. Nejbližší letiště jsou v Honiara, na Guadalcanalu a Munda na ostrově New Georgia. Z těchto letišť můžete pokračovat do Santa Cruz Islands lodí.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Santa Cruz Islands?
Nejlepší doba pro návštěvu Santa Cruz Islands je v období od června do října, kdy je suché a slunečné počasí. V období od listopadu do května dochází k častému dešťovému období, které může narušit návštěvu ostrova.

3. Jaká je místní měna?
Místní měna je Solomon Islands dollar (SBD). Většina turistů platí americkými dolary nebo australskými dolary.

4. Jaká je jazyková situace?
Úředním jazykem je angličtina, ale mnoho místních mluví také pidžinovou angličtinou. Existují také místní jazyky, jako je Tanema, Nalögo a Arosi.

5. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce na Santa Cruz Islands?
Mezi nejpopulárnější atrakce na ostrově patří potápění, šnorchlování a plavby lodí k malým ostrůvkům okolo Santa Cruz Islands. Dalšími zajímavými místy jsou archeologické naleziště v Nendö, jezera na ostrově Taumako a jeskyně v Takuu.

6. Jaký je jídelníček na ostrově?
Na Santa Cruz Islands se podávají tradiční pokrmy jako ryby, krevety, kokosové mléko a koření. Mezi speciality patří například kokosová polévka a grilovaný krevetový salát. Většina restaurací se nachází v hlavním městě Lata.

7. Jaké jsou doporučené oblečení a výbava?
Doporučuje se pohodlné oblečení, plavky, sluneční brýle, klobouk nebo šátek na hlavu a opalovací krém. Pokud plánujete potápění nebo šnorchlování, je třeba si přinést potřebné vybavení.

8. Jaká je situace s pitnou vodou?
Nedoporučuje se pít vodu z vodovodu, je lepší používat balenou vodu.

9. Jaký je přístup k internetu?
Existuje omezený přístup k Wi-Fi v některých hotelech a kavárnách.

10. Má Santa Cruz Islands dobrou infrastrukturu?
Infrastruktura je na ostrově omezená a ne všechna oblast jsou přístupná po silnici. Většina lodí je používána jako dopravní prostředek pro přepravu turistů mezi různými oblastmi ostrova.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky