Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Saúdská Arábie Mada'in Saleh

Dovolená Saúdská Arábie Mada'in Saleh


Mada'in Saleh, také známý jako Al-Hijr, se nachází na území Saúdské Arábie a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Mada'in Saleh se nachází na jihozápadě země, asi 400 km severozápadně od Mekky.

Mada'in Saleh je považován za druhé nejdůležitější naleziště náhrobků v západní Arábii po národním parku Petra v Jordánsku. Místo bylo osídleno Nabatejci, starověkým arabským kmenem, kteří se zabývali obchodem s kořením a karavanovým obchodem. Mada'in Saleh zahrnuje asi 130 skalních hrobek vytvořených Nabatejci, dále hliněné domy a vodní nádrže.

Nabatejci vytvořili krásné skalní hrobky skryté v pískovcových skalách. Tyto hrobky byly vytesány do skal a jsou zdobeny prvky jako jsou reliéfy, symboly a nápisy. Tyto hrobky jsou považovány za mistrovská díla architektury a jsou velmi dobře zachovalé. Některé z nejvýznamnějších hrobek jsou Al Khuraybah, Qasr al-Farid a al-Disah.

Mada'in Saleh je v dalajlejších rokoch stále oblíbenější turistickou destinací. Návštěvníci se mohou projít mezi skalními hrobkami a domy a uvidět stopy Nabatejců. Mada'in Saleh také poskytuje krásné přírodní scenérie, zejména při západu slunce.

Mezi další atrakce v této oblasti patří zřícenina z pískovcových bloků Qasr al-Farid, určená pro unikátní styl a velikost, Císařský dům (Casa de los Mozárabes) a Qasr al-Hajj, krásná budova, která kdysi sloužila jako dům a zemědělská budova.

Saúdská Arábie je známá svou přísností ohledně náboženských a společenských zákonů, ale turisté mohou stále užívat krásy Mada'in Saleh. Je nutné však dodržovat náboženské zákony a tradice Saúdské Arábie, jako je například nekouření na veřejnosti a nošení šatů, které zakrývají všechny části těla.

Mada'in Saleh je velmi významné kulturní dědictví a navštívení tohoto krásného místa je jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat během dovolené v Saúdské Arábii. Pokud plánujete cestu do této oblasti, nezapomeňte navštívit tento úžasný klenot archeologie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Mada'in Saleh


Otázky:

1. Co je Mada'in Saleh?
2. Kde se nachází Mada'in Saleh?
3. Jaký je vstup do Mada'in Saleh?
4. Jak dlouho trvá návštěva Mada'in Saleh?
5. Kolik stojí vstupné do Mada'in Saleh?
6. Je nutné si předem rezervovat vstupenky na Mada'in Saleh?
7. Jaké jsou otevírací hodiny Mada'in Saleh?
8. Jaká je nejlepší doba navštívit Mada'in Saleh?
9. Lze v Mada'in Saleh kempovat?
10. Jaké jsou nejlepší tipy pro návštěvu Mada'in Saleh?

Odpovědi:

1. Mada'in Saleh je archeologické naleziště a kulturní památka v Saúdské Arábii.
2. Mada'in Saleh se nachází v provincii Al-Madina, v severozápadní části Saúdské Arábie.
3. Vstup do Mada'in Saleh je povolen pouze s průvodcem a vstup do některých oblastí je omezen.
4. Návštěva Mada'in Saleh obvykle trvá 2-3 hodiny.
5. Vstupné do Mada'in Saleh je 85 SAR (cca 520 Kč) na osobu.
6. Ano, je nutné si předem rezervovat vstupenky na Mada'in Saleh na oficiálních stránkách. Pořízení fotografií a videí je zakázáno.
7. Otevírací hodiny Mada'in Saleh jsou obvykle od 9:00 do 17:00.
8. Nejlepší doba pro návštěvu Mada'in Saleh je v zimních měsících od října do března, kdy je teplota příjemnější.
9. Kempování v Mada'in Saleh je povoleno pouze s povolením a může být omezeno na určitých místech.
10. Nezapomeňte si přinést vodu, ochranné sluneční brýle a klobouk nebo čepici, protože teploty v této oblasti mohou být velmi vysoké. Doporučuje se také najmout si místního průvodce, aby vám přečetl historii a zajímavosti těchto památek.


Letenka Saúdská Arábie Mada'in Saleh


Saúdská Arábie je země, která může být pro mnoho lidí tajemným a neznámým místem. Avšak, existuje zde mnoho zajímavých míst a památek, které stojí za návštěvu. Jednou z nejvýznamnějších z nich je Mada'in Saleh. Pokud hledáte inspiraci pro cestu, přečtěte si tento článek o letenkách do Saúdské Arábie a o tom, proč byste měli navštívit Mada'in Saleh.

Mada'in Saleh je archeologická lokalita nacházející se v regionu Al Madinah v západní Saúdské Arábii. Toto místo dnes slouží jako důležitá turistická atrakce, ale v minulosti bylo významným místem pro Nabatejce, kteří zde budovali své obchodní město. Toto město bylo založeno ve 2. století před naším letopočtem a Nabatejci ho následně rozvíjeli a vylepšovali. Mada'in Saleh připomíná slavné Petra v sousední Jordánské krajině, ale má i své zvláštnosti a odlišnosti.

Největší atrakcí Mada'in Saleh jsou skalní hrobky, z nichž největší je Al Khazneh, která je dlouhá 30 metrů a vysoká 15 metrů. Tento hrob byl dříve považován za hrobku hlavního krále, ale nyní se vědci přiklánějí k teorii, že sloužila jako pohřebiště pro několik nejvýznamnějších členů královské rodiny. Skalní hrobky jsou vyzdobeny různými geometrickými tvary a reliéfy a byly vytesány do žuly. Navštívit toto místo může být úžasnou zkušeností. Navíc, Mada'in Saleh byla zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO.

Mada'in Saleh je ale jen jedním z mnoha krásných a historických míst, které Saúdská Arábie nabízí. Pokud se rozhodnete, že se chcete vydat na cestu do této země, určitě si nenechte ujít návštěvu Mekky, Medíny, Riádu a dalších měst, které skýtají mnoho zajímavých zážitků a záblesků kultury této země.

A jak se dostat do Saúdské Arábie a následně do Mada'in Saleh? V dnešní době je zajištění letenek mnohem snazší než dříve. Saúdská aerolinka Royal Air Maroc nabízí přímé lety z Prahy do Saúdské Arábie. Let na tomto tématu ale tady nekončí, musíte si zajistit vízum, zdravotní očkování a vše potřebné před samotnou cestou.

V souhrnu, Mada'in Saleh a celá Saúdská Arábie skýtají mnoho úžasných zážitků a plné krásné historie a kultury. Těšíme se na Vás v této krásné zemi.


Ubytování Saúdská Arábie Mada'in Saleh


Mada'in Saleh je archeologické naleziště na severozápadě Saúdské Arábie. Oblast je známá také pod názvem Al-Hijr a tvoří ji 131 skalních místností, kamenných staveb a hrobek vyrytých do zdejšího pískovce. Mada'in Saleh je jedním z nejvýznamnějších a nejlépe zachovaných nalezišť starověkého království Nabatejců, které je dnes na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, určitě uvažujete o optimalizaci vašeho ubytování. K dispozici jsou ve všech kategoriích ubytování, od jednoduchých hostelů až po luxusní hotely. Ubytovat se v této oblasti je možné v blízkosti samotného naleziště, jako například v nedalekém městě al-Ula.

Al-Ula nabízí mnoho možností, od tradičních arabských domečků po luxusní hotely. Většina ubytování je v soukromých chatkách v tradičních arabských stylu. Tyto chatky jsou často velké a prostorné a nabízejí pohodlné možnosti pro relaxaci po dlouhém dni prozkoumávání archeologického naleziště.

Mezi nejlepší hotely v oblasti patří například Shaden Resort and Hotel nebo Rawahel Desert Lodge. Tyto hotely nabízejí luxusní ubytování s velkými pokoji, klimatizovanými interiéry a bazény. Pokud hledáte něco menšího a intimnějšího, Erq al-Saeed bed and breakfast může být dobrým výběrem. Jedná se o menší hotel se soukromými pokoji, které jsou vysoko nad údolím a nabízejí impozantní výhledy na lomy a okolní krajinu. Výhoda tohoto hotelu spočívá v množství národních parků, které se v této oblasti nacházejí, včetně Archeologického parku Mada'in Saleh.

Celkově lze říct, že ubytování na tomto archeologickém nalezišti může být o něco dražší než jinde, avšak nabízí jedinečnou možnost prozkoumat jedno z nejvýznamnějších starověkých nalezišť světa. Výběr závisí na vašich preferencích - rozpočtu, stylu, lokalitě, atd. Vyberte si však pečlivě - stačí se jednou ubytovat v Mada'in Saleh a budete s ním spojeni napořád.


Počasí Saúdská Arábie Mada'in Saleh


Saúdská Arábie je známá svým extrémním horkem a suchem, což způsobuje téměř neobyvatelné podmínky pro mnoho živočichů a rostlin v této oblasti. Jednou z nejzajímavějších lokalit v této zemi je Mada'in Saleh, bývalé archeologické město Nabitů, které se nachází v provincii Al-Madína.

Mada'in Saleh bylo postaveno v období 1. století před Kristem a představuje jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Arabském poloostrově. Toto město bylo kdysi obydleno tisíci lidmi, kteří se tu usídlili kvůli bohatým zásobám zlata, jakož i obchodním cestám, které zahrnovaly Hedjaz a Jemen.

Co se týče počasí, Mada'in Saleh leží v oblasti s jiným klimatem než většina země. Provincie Al-Madina má suché a horké klima, se suchým a horkým počasím v průběhu celého roku. Průměrná teplota v oblasti se pohybuje okolo 40°C v létě a průměrná teplota v zimě je okolo 25°C. Maximální teplota v této oblasti se může vyšplhat až na 50°C, což je extrémně vysoké pro většinu lidí.

Mada'in Saleh je však přesto stále populární turistickou atrakcí, a to především díky zachovalému archeologickému dědictví, které na návštěvníky čeká. Zahrnuje několik archeologických památek včetně skalních hrobek a chrámů, jakož i ruiny starověkého města.

Při navštívení této oblasti je samozřejmě nutné dodržovat opatření, jako je nošení ochranného opalovacího krému a pití dostatečného množství vody. Navzdory tomu všemu, je Mada'in Saleh rozhodně místem, které stojí za to navštívit, a to především pro všechny, kteří se zajímají o archeologii a kulturu této oblasti.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky