Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Slovinsko Velenje

Počasí Slovinsko Velenje


Slovinsko je krásná země se skvělou kombinací horských masivů, zelených lesů a čistých jezer. Město Velenje leží na severu země, na úpatí pohoří Karavanke. Velenje je krásné a malebné městečko, jež je pro turisty ze všech koutů světa velmi atraktivní. Svojí polohou nabízí Velenje ideální podmínky pro turistické aktivity, ale také pro odpočinek a relaxaci.

Počasí ve Velenje se v závislosti na ročním období může dost rozcházet, ale obecně to není extrémní rozdíl. V létě, zejména v měsících červenec a srpen, mohou být teploty velmi vysoké, přičemž průměrná teplota v tomto období se pohybuje okolo 25 °C, ale mohou se výrazně přehřát až na 35 °C. Proto je také nutné v letních měsících mít s sebou dostatek tekutin a chránit se před přímým sluncem.

Na podzim většinou teploty klesají a průměrně se pohybují mezi 5 až 15 °C. Někdy se stane, že může být i chladněji a nastává období dešťů. Proto je dobré mít se na podzim vhodně obléknout a mít s sebou deštník nebo pláštěnku.

Zima na Velenje je krásná, zvláště kvůli podhorskému a horskému klimatu. Mráz je tu normou a průměrná teplota bývá okolo 0 až -5 °C. Vzhledem k tomu, že se s klesající teplotou zvyšuje pravděpodobnost sněžení, turisté mohou přijet na sáňkování nebo lyžování ve městě.

Na jaře se teploty postupně zvyšují a průměrně se pohybují mezi 10 až 20 °C. Období slunečného počasí je pro turisty krásný čas, který nabízí řadu aktivit jako jsou procházky a výlety v okolí města.

Přestože se počasí na Slovinsku může různit podle ročního období, měli byste si pochopitelně připravit dostatečné oblečení a vybavit se vším, co potřebujete v závislosti na pronostice. Ať už jste v městě kvůli relaxaci, nebo kvůli turistice, zastavit se alespoň na chvilku v městě jako je Velenje, rozhodně stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Velenje


Q: Kolik lidí žije ve Velenje?
A: V současné době žije ve Velenje přibližně 25 000 lidí.

Q: Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce ve Velenje?
A: Mezi nejvýznamnější turistické atrakce ve Velenje patří muzeum Velenje, hrad Velenje, galerie Velenje, jezero Velenjsko jezero a Solčavské stezky v nedaleké oblasti.

Q: Kde se nachází Velenje?
A: Velenje se nachází ve střední části Slovinska, přibližně 50 km severovýchodně od Lublaně.

Q: Jaké jsou nejbližší letiště a jak se tam dostat?
A: Nejbližší letiště jsou letiště Jože Pučnika v Lublani a letiště Maribor v Mariboru. Z obou letišť je možné se dostat do Velenje vlakem nebo autobusem.

Q: Jaký je průměrný podnebí ve Velenje?
A: Velenje má mírné kontinentální podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v lednu činí -1,9 °C a v červenci 19,3 °C.

Q: Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti ve Velenje?
A: Mezi nejlepší ubytovací možnosti ve Velenje patří Rimske terme, Hotel Paka, Penzion Kobala a Guesthouse and Apartments Kmečki Hram.


Ubytování Slovinsko Velenje


Slovinsko je země plná překvapení a dobrodružství. Pro všechny ty, kteří se vydají na cestu do jednoho z nejvíce fascinujících měst této země, konkrétně do Velenje, může být ubytování velmi důležitou součástí zážitku. V tomto článku se podíváme na to, co všechno může Velenje turistům nabídnout a jaké jsou nejlepší možnosti pro ubytování.

Velenje je druhým největším městem v Savinjském regionu ve Slovinsku a jedním z nejvíce atraktivních míst v zemi. Toto město se může pyšnit výjimečnou architekturou i množstvím turistických atrakcí a historických památek.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Velenje, by si neměli nechat ujít hlavní turistické atrakce jako jsou hrad Velenje, Šalek údolí nebo pláže na jezeře Velenjsko. To vše v kombinaci s místními kulturou, místní kuchyní a tradičními vesnickými pochůzkami, činí toto město ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a zážitky.

Pokud jde o ubytování, Velenje má mnoho možností, od soukromých pokoje až po partnery cestovních kanceláří. Mezi nejlepší možnosti ubytování patří hotely, penziony i apartmány. Některé z nejlepších možností ubytování jsou:

Hotel Paka - Nachází se v centru města a nabízí moderní a luxusní pokoje s TV, minibarem a koupelnou. Hotel má krásnou restauraci, kde si můžete vychutnat vynikající tradiční jídla z regionu.

Penzion Grahor - Tento penzion je obklopen krásnou přírodou a nachází se jen 3 km od centra města. Má velmi příjemné pokoje, kde se hosté mohou cítit příjemně a pohodlně. Penzion také nabízí služby jako sauna a masáže.

Apartmány Lavender - Tyto apartmány se nacházejí v blízkosti jezera Velenjsko a mají krásný výhled na okolní hory. Apartmány jsou plně vybavené a nabízí pokoj s koupelnou, kuchyňským koutem a TV.

Celkově vzato, Velenje nabízí velmi příjemné a lákavé prostředí pro turisty, kteří se chtějí uvolnit a vychutnat si krásy Slovinska. Ať už se jedná o historické památky, překrásnou přírodu nebo vynikající kuchyni, všechny tyto zajímavosti a zážitky můžou doplnit kvalitní ubytování, které je dostupné v celém městě.


Letenka Slovinsko Velenje


Pokud plánujete návštěvu Slovinska, pak se určitě vydejte do města Velenje. Toto město najdete na severovýchodě Slovinska a bývá nazýváno také městem rudného doly.

Pokud se chystáte do Velenje a hledáte ideální způsob dopravy, pak jednou z možností je zakoupit letenku do této oblasti. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a především na trase. Letiště, které se nachází nejblíže Velenje, je letiště v Mariboru. Z této destinace je k dispozici i autobusové spojení do Velenje.

Při návštěvě Velenje si určitě nenechte ujít místní kulturní památky, jako například zámek Velenje. Tento zámek pochází z 13. století a patřil mezi nejstarší stavby ve městě. Dnes se zde nachází muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout místní historii.

Další zajímavou památkou je Pláž Velenje. Tato pláž se nachází přímo u jezera Velenje a je známa svým křišťálově čistým vodou. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, ale také pro sportovní nadšence, kteří si zde mohou zapůjčit jachty a kajaky.

Pro milovníky přírody je zase ideální navštívit Golte, který se nachází v blízkosti Velenje. Tato hora je výbornou destinací pro turisty, kteří si rádi užívají horské krajiny a lyžování v zimních měsících.

Velenje nabízí i celou řadu kulturních a historických akcí během roku. Patří mezi ně například mezinárodní festival klasické hudby Velenje, který se koná v červenci, nebo Pohodni nad Velenjem - festival sportovního a kulturního charakteru, který se koná v srpnu.

Pokud tedy hledáte zajímavou destinaci pro svou další dovolenou, pak neváhejte a vydejte se do Velenje. Pro cestu tam využijte letenku do Mariboru a odjišťte si nádhernou dovolenou plnou zážitků a krásné přírody.


Dovolená Slovinsko Velenje


Dovolená v Slovinsku je opravdu kouzelným zážitkem, který si rozhodně nenechte ujít. Jedním z míst, které byste měli rozhodně navštívit je Velenje.

Velenje se nachází v severovýchodním Slovinsku a nabízí množství zajímavostí a atrakcí, které jsou určeny pro celou rodinu. Kromě toho, že je Velenje bohaté na kulturní možnosti, je také výborným místem pro rekreační činnosti.

Jedním z míst, které byste měli určitě navštívit, je Velenjsko jezero. Jedná se o největší jezero v celém Slovinsku, nabízející řadu aktivit jako jsou koupání, vodní sporty, rybaření a samozřejmě také krásné procházky.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva Velenjského hradu, který se nachází v samotném centru města. Hrad byl postaven v období renesance a nabízí návštěvníkům množství kulturních akcí a výstav, které se zde pravidelně konají.

Pokud se cítíte v pohybu, nechte se unést krásou okolní přírody. Velenje a jeho okolí nabízí řadu turistických stezek, které vedou přes zelené lesy a nedotčenou přírodu. Pro milovníky cyklistiky je zde také řada cyklistických tras různých náročností.

Pokud chcete získat hlubší znalosti o Slovinsku a jeho historii, navštivte Muzeum Velenje, které se nachází v centru města. Muzeum nabízí zajímavé výstavy o historii dolování v oblasti, ekonomickém vývoji města a jeho kulturních tradicích.

Slovinsko je výbornou volbou pro vaši dovolenou, s množstvím zajímavých míst, které můžete navštívit. Velejne je zároveň oblastí, která nabízí dokonalý mix kulturních akcí a aktivit, takže se rozhodně nebudete nudit. Pokud plánujete dovolenou v Slovinsku, Velenje by nemělo být opomenuto na vaší seznamu navštívených míst.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky