Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Spojené království Stratford-upon-Avon

Počasí Spojené království Stratford-upon-Avon


Spojené království je známé svými nevyzpytatelnými počasími. A to platí i pro město Stratford-upon-Avon, které leží v anglickém kraji Warwickshire poblíž řeky Avon.

Město je nejvíce známé jako rodiště slavného autora Williama Shakespeara a po celý rok fascinuje turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit toto magické město, měli byste se připravit na různé počasí a oblečení.

Jaro v Stratford-upon-Avon

Jaro v Stratford-upon-Avon nás často překvapuje svým rychlým nástupem. Může začít v březnu, ale také až v dubnu. Teploty se pohybují mezi 8 a 16 stupni Celsia. Můžete očekávat chladné rána a večery, kdy se teplo během dne může rozpálit na 16 stupňů Celsia. Je to nejvhodnější období pro návštěvy památek, procházky kolem řeky Avon a návštěvy místních hospůdek.

Léto v Stratford-upon-Avon

Léto v Stratford-upon-Avon začíná v červnu, kdy se teploty dostávají k 20 stupňům Celsia. Léto obvykle trvá až do září. Počasí je během léta velmi příjemné, neboť se slunce zvelebuje na obloze a teploty mohou dosáhnout až 30 stupňů Celsia. Léto je skvělým obdobím pro pikniky v parku nebo pro návštěvu některé z mnoha kulturních akcí v městě.

Podzim v Stratford-upon-Avon

Podzim v Stratford-upon-Avon bývá mokrý a chladný. Časté jsou deštivé dny, kdy mohou být teploty i pod 10 stupni Celsia. Většina turistů se hlavně v této sezóně odehrává uvnitř, když se schovávají před deštěm v kavárnách nebo muzeích.

Zima v Stratford-upon-Avon

Zima v Stratford-upon-Avon bývá většinou o něco chladnější než v ostatních měsících. Teploty se mohou pohybovat od minus 1 do 8 stupňů Celsia. Během zimy může být méně turistů, ale město stále nabízí kulturní program a atmosféru, která jinde nenajdete.

Závěrem lze shrnout, že Stratford-upon-Avon může být navštíven každou roční dobu. Přesto se doporučuje, abyste se při cestě do města přizpůsobili počasí, aby vaše návštěva byla co nejpohodlnější a nezapomenutelná.


Ubytování Spojené království Stratford-upon-Avon


Stratford-upon-Avon je malé historické městečko, které se nachází v centrální Anglii. Proslavilo se jako rodiště slavného spisovatele Williama Shakespeara a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v celém Spojeném království. Pokud plánujete návštěvu Stratford-upon-Avon, je důležité zvolit si správné ubytování, které vám umožní vychutnat si toto malebné a kulturně bohaté město plnými doušky.

Existuje mnoho možností, jaké ubytování v Stratford-upon-Avon zvolit. Můžete si vybrat mezi hotely, penziony, apartmány nebo dokonce i pronajmout vlastní dům nebo chatu. Vše závisí na vašich preferencích a potřebách.

Jednou z nejlepších možností ubytování v Stratford-upon-Avon jsou hotely. Toto město nabízí velké množství hotelů pro různé typy turistů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s plným servisem a pěknými pokoje, nebo výhodnějšími hotely pro cestovatele s menším rozpočtem.

Další možnosti ubytování jsou penziony a bed & breakfasts. Tyto možnosti jsou velmi oblíbené mezi turisty, kteří hledají spíše klidnější a cenově dostupnější ubytování. Penziony a bed & breakfasts v Stratford-upon-Avon nabízejí útulné pokoje a kvalitní snídaně.

Pro ty, kteří se chtějí cítit jako doma, je nejlepší volbou pronájem domu nebo chaty. To je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají větší prostor a soukromí. Proč nepronajmout si tradiční anglický cottage s kamennými stěnami a kachlovým krbem?

Pokud hledáte levnější variantu, můžete zvolit také ubytování v některém z apartmánů v Stratford-upon-Avon. Tyto apartmány nabízejí pohodlné ubytování, ale bez luxusu hotelů a penzionů.

Jak vidíte, existuje mnoho možností ubytování v Stratford-upon-Avon, tak je důležitým faktorem pohodlí a ceny. Je důležité, abyste si vybrali takové ubytování, které vám bude vyhovovat co do komfortu, ceny a soukromí. V Stratford-upon-Avon můžete snadno najít to pravé ubytování pro váš letní dovolenou nebo pro víkendový výlet.


Dovolená Spojené království Stratford-upon-Avon


Spojené království nabízejí nádherné a historické letovisko Stratford-upon-Avon, kde si můžete užít skvělou dovolenou plnou zábavy, kultury a krásného přírodního prostředí.

Stratford-upon-Avon je nejznámější díky tomu, že se tady narodil a žil William Shakespeare, jedna z nejvýznamnějších postav britské literatury. Proto se turisté z celého světa rozhodují navštívit tento historický a kulturně bohatý kraj.

Turistické atrakce

Jelikož Stratford-upon-Avon je městečko s velkou historií, je zde mnoho turistických atrakcí. První zastávkou by měl být návštěva narozeného domu Williama Shakespeara, tzv. Birthplace Trust, který se nachází uprostřed města. Zde je možné vidět nejen Shakespeareův dům, ale také expozici o jeho životě a díle.

Dalšími zajímavými místy pro návštěvu jsou také krásné zahrady či muzea, jako je například muzeum The MAD (Mechanical Art & Design), kde si můžete prohlédnout různé stroje a vynálezy. Zajímavým místem jsou také ruiny historického hradu Warwick, který je vzdálen pouze 30 minut od Stratfordu.

Divadlo a kultura

Samozřejmě nesmí chybět návštěva jednoho z nejvýznamnějších divadel na světě, Royal Shakespeare Company. Divadlo bylo založeno právě kvůli propagaci a uctívání Shakespearova díla. Celoročně se zde koná mnoho představení a každoročně v létě se slaví festival Shakespearova divadla.

Kromě toho jsou v Stratford-upon-Avon velmi oblíbené tradiční anglické hospody a restaurace. Mezi turisty jsou oblíbené tradiční jídla, jako je shepherd's pie, Sunday roast, ale také anglické sladkosti, jako je apple pie nebo crumble.

Příroda

Stratford-upon-Avon nabízí i překrásnou přírodu. V Parku Charlecote se nachází krásný zámek Charlecote, lze zde pořídit krásné fotky a na zámecké zahradě se můžete projet na vozíku taženým koňmi. Přírodní památka Hidcote Manor Garden je krásně udržovaná zahrada, která nabízí výhledy na kopcích Cotswolds.

Stratford-upon-Avon je skvělou volbou pro každého, kdo hledá historické a kulturní památky, ale také přírodu a zábavu. Navštivte toto malé, ale krásné městečko a užijte si skvělou dovolenou na krásném anglickém venkově.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Stratford-upon-Avon


1. Co je Stratford-upon-Avon známý?
Stratford-upon-Avon je znám jako rodiště Williama Shakespeara a pro svou historickou architekturu.

2. Kde se nachází Stratford-upon-Avon v Anglii?
Stratford-upon-Avon se nachází v jihozápadní Anglii, ve Warwickshire.

3. Jak se tam dostat?
Lze se dostat vlakem nebo autobusem z Birminghamu nebo Londýna. Autem je Stratford-upon-Avon dostupné přes dálnici M40.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Stratford-upon-Avon?
Mezi nejlepší turistické atrakce patří Shakespearův dům a hrobka, nákupní ulice Henley Street a historické divadlo Royal Shakespeare Company.

5. Kde se dá najíst?
V Stratford-upon-Avon jsou spousty míst k sezení a najíst se, včetně kaváren, hospod a restaurací.

6. Co dělat v Stratford-upon-Avon, pokud prší?
Pokud prší, můžete navštívit Shakespearovu rodnou dům, muzeum Tudor World nebo The MAD Museum, muzeum moderního designu.

7. Kde se dá ubytovat v Stratford-upon-Avon?
V Stratford-upon-Avon je velká nabídka ubytování, včetně hotelů, penzionů a privátních pokojů.

8. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Stratford-upon-Avon?
Nejlepší časy na návštěvu jsou jaro a podzim, kdy není příliš rušno a počasí bývá příjemné.

9. Kolik času navštívit Stratford-upon-Avon?
Doporučený pobyt v Stratford-upon-Avon je minimálně 2-3 dny, aby se mohli navštívit hlavní turistické atrakce a projít se městem.

10. Co dělat v blízkosti Stratford-upon-Avon?
V blízkosti Stratford-upon-Avon jsou Warwick Castle, Cotswolds a Birmingham.


Letenka Spojené království Stratford-upon-Avon


Plánujete návštěvu Spojeného království a láká vás městečko Stratford-upon-Avon, kde se narodil slavný dramatik William Shakespeare? Nebo se vám do této částu Anglie chce na výlet? Pokud ano, budete potřebovat letenku, kterou si můžete zakoupit online nebo přes cestovní agenturu.

Stratford-upon-Avon leží v anglickém hrabství Warwickshire a je jedním z turisticky nejatraktivnějších měst v celém Spojeném království, hlavně díky svému historickému významu a spojení s nejslavnějším spisovatelem anglické literatury.

Na letiště do blízkosti Stratford-upon-Avon přímo nelétají žádné lety, ale nejbližší letiště je Birmingham International Airport, které je vzdálené asi 43 kilometrů. Zde přistávají lety z celého světa, včetně letů z České republiky. Z letiště Birmingham existuje přímé spojení vlakem do Stratfordu, které trvá pouhých 30 minut.

Pokud byste chtěli do Stratfordu přiletět přímo, nejlepší volbou by pro vás mohlo být letiště London Heathrow nebo London City Airport. Odtud musíte jet vlakem nebo autobusem do centra Londýna a poté se přesunout do Stratfordu.

Při plánování cesty se nezapomeňte podívat na ceny letenek a časy letů, aby vám vaše cesta vyšla co nejdostupněji. Pokud plánujete návštěvu v průběhu letních měsíců nebo během vánočních svátků, připravte se na vyšší ceny letenek a větší množství turistů.

Při návštěvě Stratfordu si určitě nenechte ujít jeho bohatou historii a kulturní dědictví. Navštivte rodný dům Williama Shakespeara, jeho hrob v místní katedrále a další památky a muzea. Městečko je kouzelné nejen kvůli své historii, ale i kvůli svým krásným uličkám, hospůdkám a parkům.

Prodejci letenek nabízejí různé možnosti cestování, od ekonomických letenek až po luxusní třídy. Pokud plánujete návštěvu Spojeného království a chcete se dostat do místa, kde se odehrává jedna z nejvýznamnějších kapitol anglické literatury a kultury, letenku do Stratfordu-upon-Avon si určitě nemůžete nechat ujít.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky