Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Spojené státy americké Anchorage, Aljaška

Dovolená Spojené státy americké Anchorage, Aljaška


Pokud hledáte originální místo pro dovolenou, měli byste zvážit návštěvu Anchorage v Aljašce. Toto město na okraji Ameriky nabízí nádhernou přírodu, zvířata v divočině a fascinující historii eskymácké kultury.

Anchorage je největším městem v Aljašce a je základnou pro mnoho turistických aktivit v této oblasti. Město se nachází uprostřed obrovských hor, takže je ideálním místem pro turistiku, pěší turistiku, horolezectví a lyžování.

Jednou z nejpopulárnějších turistických aktivit v Anchorage je pozorování lososů na řece Ship Creek. Každý rok se sem sjíždějí tisíce turistů, aby pozorovali, jak se lososi snaží překonat vodopády, aby se dostali k místům, kde mohou snášet svá vejce. Pokud nevíte, kde začít, můžete navštívit stanici Alaska Fish and Game, kde vám rádi ukážou, jak správně pozorovat lososy.

Další turistickou atrakcí v Anchorage je návštěva historické oblasti Native Heritage Center. Toto místo nabízí fascinující, interaktivní zážitek, kde se můžete dozvědět více o životě a historii Eskymáků a Indiánů z Aljašky.

A pokud chcete zažít úplně jiný svět, můžete navštívit zoologickou zahradu Alaska Zoo. Tato zoo nabízí výhledy na neuvěřitelná zvířata, jako jsou tygři, medvědi, pižmovci, losi a další živočichové, kteří obývají Aljašku.

Ale co by to byla dovolená v Aljašce, kdybychom neřekli nic o neuvěřitelně krásném a rozmanitém krajině Anchorage. Oblast nabízí nádherné výhledy na hory, ledovce a fjordy. Na řadě míst můžete navštívit lyžařská střediska s nejlepšími sněhovými podmínkami, pro obyčejné turisty jsou ale vyhrazeny krásné vycházkové trasy, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy na okolní krajinu.

Jestliže jste dobrodruh a rádi byste navštívili vzdálenější oblasti, můžete si najmout letadlo a provést panoramatický let, během kterého zhlédnete ledovce, hory a fjordy z neuvěřitelné výšky.

V Anchorage nenajdete mnoho turistických atrakcí, ale samotné město a jeho okolí nabízejí nesmírné množství aktivit pro všechny, kteří chtějí zažít něco úplně nového. Pro milovníky přírody, dobrodruhy, milovníky historie a kultury, Anchorage naprosto určitě stojí zato.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Anchorage, Aljaška


1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Anchorage?
Nejlepší čas pro návštěvu Anchorage je od června do srpna, kdy jsou průměrné teploty kolem 15 až 20 stupňů Celsia a je nejvyšší šance na dobré počasí.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Anchorage?
Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Anchorage patří Alaska Native Heritage Center, Anchorage Museum, Tony Knowles Coastal Trail a Alaska Wildlife Conservation Center.

3. Můžu vidět polární záři v Anchorage?
Ano, v Anchorage můžete vidět polární záři v zimě, zejména v období říjen až březen.

4. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Anchorage?
Anchorage má k dispozici autobusové spoje a taxíky, ale nejlepší způsob, jak se v Anchorage přepravovat, je auto. Většina turistů si pronajímá auto, protože to umožňuje snadnou přepravu do okolních oblastí.

5. Jaká je nejvyšší hora v Aljašce?
Mt. Denali, dříve známá jako Mt. McKinley, je nejvyšší hora v Aljašce. Měří 6 190 metrů a je součástí pohoří Alaska Range ve střední Aljašce.


Ubytování Spojené státy americké Anchorage, Aljaška


Anchorage je město obklopené neuvěřitelnou přírodou Aljašky s mnoha místy, které stojí za prozkoumání. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, budete potřebovat vhodné ubytování. Anchorage nabízí řadu možností pro ubytování, od luxusních hotelů až po levnější možnosti, jako jsou hostely a motely.

Pro luxusní ubytování můžete zkusit Hotel Captain Cook, který se nachází v centru města. Tento hotel se pyšní bohatou historií a nabízí mnoho moderních možností, jako jsou spa a fitness centra. Další možností je The Lakefront Anchorage, který se nachází na břehu jezera Spenard. Tento hotel nabízí krásné výhledy na jezero a okolní hory.

Pokud hledáte příjemné a cenově dostupné ubytování, máte k dispozici mnoho možností. Například Alaska Backpackers Inn, který se nachází v blízkosti letiště Ted Stevens Anchorage International Airport. Tento hostel nabízí pohodlná a příjemná lůžka s velmi cenově dostupnými cenami. Další možností je Puffin Inn of Anchorage, který se nachází v blízkosti letiště s krásnými výhledy na záliv a okolní hory.

Pokud preferujete více soukromí a "domovskou" atmosféru, můžete zkusit Airbnb. Zde najdete celou řadu ubytování v Anchorage, včetně bytů a domů. Tento typ ubytování nabízí větší soukromí, flexibilitu a cenu na míru. Nalezení perfektního Airbnb bytu v Anchorage je velmi jednoduché, protože je zde mnoho nabídek v kategorii různých cenových prahů a úrovní.

Ať už hledáte čisté a pohodlné místo k přespání během návštěvy Anchorage, nebo hledáte luxusní zážitek s mnoha moderními vymoženostmi, Anchorage nabízí mnoho možností pro ubytování. Protože město je rájem pro turisty a přírodovědce z celého světa, nezapomeňte rezervovat vaše ubytování v předstihu, zejména během letních měsíců, kdy je nejvyšší sezóna a kapacita míst k ubytování je omezená.


Letenka Spojené státy americké Anchorage, Aljaška


Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou další dovolenou, měli byste zvážit Aljašku. Anchorage, hlavní město Aljašky, je jedním z nejkrásnějších míst, které tuto divokou a odlehlou oblast nabízí. Ať už je vaším cílem sledovat divokou faunu na severu nebo si užívat pohled na sopky, Anchorage je skvělým výchozím bodem pro vaše dobrodružství.

Prvním krokem k návštěvě Anchorage je najít levné letenky. Naštěstí existují aerolinky jako Delta, Alaska a United, které nabízejí lety do této oblasti. Vzhledem k tomu, že se jedná o přímé lety, čas cesty je značně snížen a člověk se může těšit na mnohem rychlejší cestu. Cena letenky se může pohybovat mezi 500 až 800 dolary na osobu, v závislosti na sezóně a nabídce.

Jakmile dorazíte do Anchorage, máte možnost prozkoumat některá z nejpůsobivějších přírodních krás, které Aljaška nabízí. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Anchorage je sledování medvědů. Stojí za to navštívit Alaska Wildlife Conservation Center, které se nachází asi hodinu jízdy od Anchorage. Zde můžete vidět různá zvířata, jako jsou losi, sobi, grizzlyové a medvědi. Jsou zde také expozice, kde se dozvíte více o zdejší divočině a o tom, jak je možné ji ochránit.

Další z možností jak si užít přírodní scenérie je podniknout túru či jízdu na kole. Je mnoho možností a tras, které nabízejí výhledy na skalní útvary, ledovce a oceán. Mezi nejoblíbenější patří Glacier Cruise, která poskytuje nádherné výhledy z lodi na špičky hor a ledovce.

Pokud si chcete užít kulturu, Anchorage má také mnoho kulturních center a muzeí, zejména native aljašsko-amerických kmeneů. Zde můžete vidět výstavy tradičního uměleckého řemesla, kuchyně a učit se o způsobu života původních obyvatel.

Všechny tyto atrakce jsou důvodem, proč nabízí Anchorage nezapomenutelnou zkušenost, zvláště pokud jste přírodní nadšenci a cestovatelé. Ať už je vaším druhým cílem golf, rybaření, turistika nebo sledování zvířat, Anchorage je město, které to všechno má na dosah ruky. Při plánování této dovolené vždy pamatujte na to, aby si zakoupili letenku s několika týdny dopředu, aby mohli ušetřit na cestování.

Aljaška je považována za tam, kde duch divočiny žije, takže se těšte na dobrodružství, které navždy promění Váš život.


Počasí Spojené státy americké Anchorage, Aljaška


Anchorage, Aljaška je město, které se nachází v samém srdci Aljašky, což je největší stát v Spojených státech amerických. A právě zde se můžete setkat s velmi specifickým počasím, které se velmi liší od klimatu, na které jsme v Evropě zvyklí.

V létě je zde velmi teplé počasí, kdy teploty dosahují až k 30°C. Takové vysoké teploty jsou však vzácností a většinou se zde pohybují kolem 20°C. Léto na Aljašce je krátké a slunce zde září téměř nepřetržitě, což způsobuje, že lidé se zde více potí a potřebují se častěji oblékat do lehkých a vzdušných materiálů.

Zima v Anchorage je velmi chladná a sněžná. Teploty se mohou pohybovat až k -30°C, což znamená, že lidé zde musí být připraveni na extrémní podmínky. Naprostá většina domů v Anchorage má také podzemní garáže, které chrání auta před velkým množstvím sněhu, který zde každoročně spadne.

Jaro a podzim jsou zde velmi chladné období, kdy se teploty pohybují kolem 0 až 10°C. V těchto obdobích zde dochází ke změně počasí velmi rychle, což způsobuje, že místní lidé musí být připraveni na různé podmínky.

V Anchorage září slunce v létě a téměř nevyjde v zimě. Pro mnoho lidí je to velká změna oproti klimatu, na které jsou zvyklí. Však právě toto specifické klima přitahuje do města mnoho turistů z celého světa, kteří chtějí zažít zimu v Arktidě a pozorovat polární záři.

Kromě extrémního počasí má Anchorage mnoho dalších přírodních krás, které lákají turisty do města. Jako například řeku Susitnu, ledovce a mořskou zátoku. Proto pokud chcete zažít jedinečnou přírodu a zážitky, Anchorage je ideálním místem pro návštěvu v každém ročním období.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky