Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Srí Lanka Weligama

Počasí Srí Lanka Weligama


Sri Lanka je exotická země, která nabízí neuvěřitelně pestré klimatické podmínky. V dnešním článku se zaměříme na městečko Weligama, které se nachází na jižním pobřeží Srí Lanky a nabízí mnoho atrakcí pro turisty.

Klima v Weligamě je subtropické a vlhké s vysokými teplotami po celý rok. Nejlepší období pro návštěvu tohoto malebného městečka jsou měsíce prosinec až února, kdy je suché období a teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia. V těchto měsících můžete očekávat krásné slunečné dny a krátké letní bouřky ve večerních hodinách.

Během monzunového období, které trvá od května do října, může být počasí v Weligamě nepředvídatelné. Můžete zažít silné deště, které vytvářejí mnoho vodopádů a krásnou zeleň v okolí, ale také se může stát, že bude pršet i několik dní po sobě.

Většina turistů preferuje návštěvu Weligamy v období od prosince do února, kdy jsou k dispozici všechny venkovní aktivity. Kromě slunečních koupání na krásných plážích můžete v oblasti najít také mnoho surferských škol, které nabízejí lekce pro začátečníky i pokročilé surfaře. Pro milovníky přírody jsou tu také různé druhy vodních ptáků a exotických rostlin, které můžete sledovat v přírodní rezervaci Kanneliya.

Pokud chcete navštívit Weligamu během monzunového období, mějte na paměti, že ne všechny aktivity budou k dispozici. Mnoho surfařských škol zavírá a některé výlety do přírody jsou kvůli záplavám nedostupné. Doporučujeme také vzít si s sebou vhodné oblečení a obuv, které neztratí svou kvalitu i při silných deštích.

V každém případě, bez ohledu na období, je Weligama krásným a nezapomenutelným místem na Srí Lance, které nabízí krásné přírodní scenérie, pohodovou atmosféru a mnoho zážitků pro turisty. Doufáme, že tento článek vám pomohl se rozhodnout, kdy navštívit tuto krásnou lokalitu a co očekávat od počasí.


Dovolená Srí Lanka Weligama


Srí Lanka je kouzelná země, která láká svými úchvatnými plážemi, teplým mořem a bohatou historií. Pro hlavní turistické sezóny v letech 2020 a 2021 bylo místo Weligama na jižním pobřeží Srí Lanky ideálním cílem pro ty, kteří chtějí poznat tuto krásnou zemi. Kde je Weligama a co můžete od něj očekávat?

Weligama je malé pobřežní město na jižním pobřeží Srí Lanky, 30 km jižně od hlavního města Colombo. Toto středisko je známé pro svou úchvatnou pláž, která se táhne na délku 2 km, a která patří mezi nejhezčí pláže v celé zemi. Okolní krajinu zdobí živé rybářské vesnice a malé farmy, které produkuji kvalitní čaj a koření.

Pokud hledáte klidnou dovolenou na pláži, potom je Weligama správným místem pro vás. Na jeho krásné pláži se můžete opalovat, relaxovat a vychutnat si klidné chvíle s rodinou či partou přátel. Pokud toužíte po aktivnější dovolené, můžete si pronajmout surfboard a městské pláže jsou ideální pro začátečníky surfaře, pro ty pokročilejší jsou nedaleko města i náročnější místa.

Pro ty, kteří chtějí poznat blíže kulturu a historii této země, nemůže chybět návštěva nedalekého buddhistického chrámu, který se nachází na kopci těsně za městem. Tento starobylý chrám se pyšní unikátními Buddhovými sochami a návštěvníci se mohou ochutnat tradiční jídla, jako například kari a populární srílanské čajové dýňové placky.

Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou ruiny města ve starověké pevnosti Galle, která se nachází asi 30 minut jízdy od Weligamy. Tato starobylá pevnost, která byla postavena nizozemskými kolonisty v 17. století, je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům pohled nostalgie, bohatou historii a fascinující architekturu.

Srí Lanka nabízí mnoho překrásných a nezapomenutelných míst k návštěvě a Weligama je jedním z nich. Tento kousek ráje nabízí návštěvníkům úchvatné panoramata, bohatou kulturu, jedinečnou historii a výjimečné jídlo. Pokud hledáte ráj na zemi, určitě navštivte Weligamu a nebudete litovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Weligama


1. Jak se dostat do Weligamy z Colomba?
Lze to udělat autem nebo autobusem, cesta trvá asi 2.5 hodiny.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Weligamy?
Nejlepší doba pro návštěvu je od prosince do března, kdy je nejlepší počasí.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Weligamě?
Hlavními turistickými atrakcemi jsou pláže, surfování, rybaření a výlety do nedalekého národního parku.

4. Je třeba mít vízum pro návštěvu Srí Lanky?
Ano, turistické vízum je nutné pro většinu návštěvníků Srí Lanky. Lze je získat online nebo při příletu na letiště.

5. Má Weligama dobré možnosti ubytování?
Ano, v Weligamě je řada ubytovacích možností od hostelu po luxusní hotely.

6. Jaké jsou oblíbené restaurace v Weligamě?
Mezi oblíbené restaurace patří W15, Drifters a Shady Lane.

7. Jaké jsou nejlepší pláže v Weligamě?
Nejoblíbenější a nejkrásnější pláže jsou Mawella Beach, Mirissa Beach a Turtle Bay.

8. Existují v Weligamě dobré možnosti pro surfování?
Ano, Weligama je proslulá jako dobré místo pro surfování a existuje zde mnoho škol a půjčoven prkn.

9. Co dalšího mohu vidět v okolí Weligamy?
V okolí Weligamy můžete navštívit nedaleký národní park, historické město Galle nebo si užít safari.

10. Jaký je průměrný cenový rozsah restaurací a hotelů v Weligamě?
Ceny v Weligamě jsou střední, průměrná cena za noc v hotelu je okolo 50 USD, cena za jídlo se pohybuje mezi 5 a 10 USD.


Letenka Srí Lanka Weligama


Srí Lanka je tropický ráj, který stojí za to vidět a zažít. Pokud uvažujete o návštěvě této země, neměli byste přehlédnout Weligamu, turistické letovisko na jihozápadním pobřeží. Zde se setkají nádherné pláže se skvělými surfařskými podmínkami s tradiční sri lanskou kulturou a krásnou přírodou. A jak se tam dostat? Nejlépe letenka Srí Lanka Weligama.

Weligama se nachází v blízkosti města Galle a letiště v Colombo je od něj vzdálené asi 150 kilometrů. Pokud tedy plánujete návštěvu tohoto letoviska, doporučujeme vám zakoupit letenku Srí Lanka Weligama. Na výběr máte mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Colomba. Mezi nejvýznamnější patří srílanský dopravce SriLankan Airlines, ale můžete zvolit také aerolinky jako Emirates, Qatar Airways nebo Turkish Airlines.

Letenky Srí Lanka Weligama mohou být k dispozici za velmi výhodné ceny, zejména pokud si je zakoupíte v dostatečném předstihu. Pokud se rozhodnete pro lety s více přestupy, můžete si také ušetřit peníze.

Jakmile dorazíte do Colomba, můžete si pronajmout auto, nebo si objednat transfer k letovisku. Cesta z Colomba do Weligamy trvá zhruba 3 hodiny a nabídne vám úžasné výhledy na krajinu Srí Lanky. A jakmile dorazíte do Weligamy, stanete se součástí této kouzelné části ostrova, kde si můžete užívat slunce, surfování a sri lanské pohostinnosti.

V Weligamě se nejbližší pláže nacházejí asi 1,5 km od centra města a jsou známé svými vysokými vlnami, které jsou dokonalé pro surfování. Součástí letoviska je také místní rybářský přístav, kde se můžete vydat na rybářské výlety nebo si objednat čerstvé ryby a pokrmy z mořských plodů.

Pokud hledáte kombinaci krásné přírody a sri Lanské kultury, Weligama je pro vás tou správnou volbou. A letenka Srí Lanka Weligama vám poskytne snadný přístup k této nádherné části ostrova.


Ubytování Srí Lanka Weligama


Srí Lanka je země, která láká mnoho lidí svými krásnými plážemi, zvířectvem a krásnou přírodou. Pokud plánujete návštěvu této země, jedním z nejlepších míst, kde se můžete ubytovat, je Weligama.

Weligama se nachází na jižním pobřeží Srí Lanky a je známé jako surfařský ráj. Kromě toho je zde mnoho hlavních turistických atrakcí, které si můžete prohlédnout během svého pobytu.

Když si hledáte ubytování, v Weligamě naleznete mnoho možností. Pokud hledáte něco luxusního, můžete se ubytovat v některém z resortů. Tyto resorty nabízejí špičkové vybavení a služby, například bazény, restaurace, spa a fitness centra.

Pokud máte raději útulnost a pohodlí, můžete si najmout soukromou vilu nebo apartmán. Tyto vily a apartmány jsou obvykle v blízkosti pláže a nabízejí velkou prostornost, soukromí a komfort. Většina z nich má vlastní kuchyň a soukromou terasu, kde si můžete vychutnat krásný výhled na moře.

Pro cestovatele s menším rozpočtem existují také možnosti pro ubytování. Weligama nabízí mnoho hostelů a levných hotelů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní vybavení, ale jsou zpravidla v blízkosti hlavních atrakcí a pláží.

Bez ohledu na to, které ubytování ve Weligamě si vyberete, můžete si být jisti, že se zde budete cítit jako doma. Srí Lanka je země s přátelskými lidmi a úžasnou přírodou a Weligama má spoustu krásných míst k prozkoumání.

Mohli byste se například vydat na surferskou školu, projít se po pláži po západu slunce nebo se těšit zásadním okamžikům surfování na vlnách. Weligama si zaslouží pozornost každého, kdo touží po krásném pobytu na Srí Lance.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky