Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Švédsko Uppsala

Letenka Švédsko Uppsala


Letecké spojení mezi Českou republikou a Švédskem je velice časté a oblíbené. Pokud se chystáte do Švédska a chtěli byste se podívat mimo hlavní město Stockholm, může být pro Vás vhodnou volbou letenka do města Uppsala.

Uppsala se nachází ve středním Švédsku, asi 70 km severně od Stockholmu, a je to nejstarší univerzitní město ve Skandinávii. Jeho hlavní dominantu tvoří Katedrála v Uppsale, která je největší a nejvyšší chrámovou stavbou v celé Skandinávii.

Mezi další zajímavosti patří například Botanická zahrada, která v sobě skrývá přes 13 tisíc druhů rostlin z celého světa, nebo hrad Uppsala, který je dnes využíván jako muzeum. Pro milovníky historie a kultury je určitě skvělou volbou také Gamla Uppsala, což je pohřebiště starých Vikingů.

Letenka z Prahy do Uppsaly není finančně náročná a může se lišit podle sezóny. V zimě mohou ceny klesnout až na 50 EUR za jednosměrnou jízdenku, zatímco v létě se ceny pohybují kolem 100 EUR.

Doprava z letiště do centra Uppsaly je také velice jednoduchá. Můžete využít autobusovou linku 801, která jezdí přímo do centra města. Cesta trvá asi 40 minut a cena se pohybuje okolo 50 SEK (švédských korun). Doporučujeme si zakoupit jízdenku v předstihu a získat tak slevu.

Při návštěvě Uppsaly určitě nezapomeňte ochutnat tradiční švédské speciality, jako jsou například masové kuličky (köttbullar) nebo bramborové placky (Raggmunk). Uppsala také nabízí mnoho možností pro nákupy, v centru města najdete mnoho butiků a obchodů s lokálními produkty.

Pokud máte rádi historii, kulturu a přírodu, Uppsala je pro Vás ideálním městem. Nejen, že můžete navštívit mnoho historických památek a muzeí, ale také se můžete projít krásnými parky a zahrady. Zkrátka město plné možností a krásných zážitků.


Počasí Švédsko Uppsala


Uppsala je město ležící na jihu Švédska ve stejnojmenné provincii, vzdálené přibližně 70 km od Stockholmu. Město má oproti ostatním koutům Švédska mírnější klima, avšak i tam jsou patrné rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími.

V létě (červenec a srpen) se průměrná teplota pohybuje okolo 21 °C a některé dny mohou být velmi žhavé. Srážky jsou v tomto období spíše vzácností a délka slunečního svitu dosahuje až 18 hodin denně.

Podzim (září a říjen) nese sebou klesající teploty, které v průměru dosahují 7-8 °C. Srážky jsou stále řídké, ale začíná se zvyšovat vlhkost v ovzduší.

Zima v Uppsale (listopad až únor) přináší s sebou chladné počasí s průměrnou teplotou kolem -1 °C. Sníh a mráz nejsou nic neobvyklého a jsou jedním z hlavních rysem zimy. Délka slunečního svitu se značně zkrátí a město může být pokryto sněhem až na 3 měsíce.

Jaro (březen a duben) je charakterizováno frekvencí srážek, které ovšem stále bývají poměrně řídké. Teplota se postupně zvyšuje a dosahuje v průměru okolo 7 °C.

Město Uppsala může zažít jarní a podzimní bouřky, které bývají spojené se silnými větry. V létě se na obzoru objevuje tradiční noční záplava, která trvá kolem 3 hodin, kdy slunce nezapadá dolů pod obzor.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Uppsale bývá příjemné v létě a tvrdší v zimě, avšak s delším údobím denního světla. Milovníci sněhu a zimních sportů jistě ocení dostatečné množství sněhu a chladné počasí v zimních měsících.


Ubytování Švédsko Uppsala


Uppsala, ležící jen 70 kilometrů severně od Stockholmu, je jedno z nejstarších měst ve Švédsku a také důležité akademické a kulturní centrum. Je to ideální místo pro turisty, kteří hledají atmosféru starého Švédska, a zároveň chtějí mít k dispozici všechny moderní pohodlí.

Uppsala má širokou nabídku ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely a krásné Airbnb pokoje. Vybrat si můžete ubytování podle svých potřeb a rozpočtu.

Pro ty, kdo hledají komfort a luxus, jsou zde připraveny hotelové pokoje v řetězcích jako je Clarion, Radisson Blu nebo Scandic. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, včetně restaurací, barů, wellness center a dalších atrakcí.

Pro turisty, kteří preferují individuální styl bydlení, nabízí Airbnb nebo soukromí apartmány. Tato možnost poskytuje nejen ekonomické výhody, ale také možnost žít jako místní obyvatelé a stejně jako oni si užít plnohodnotnou zážitkovou dovolenou.

Pokud hledáte alternativní zážitek, můžete si zarezervovat tradiční švédské ubytování v hostelech nebo pensionech, například Låsta Gård, kde můžete zažít švédskou zemědělskou atmosféru a zároveň relaxovat na krásné venkovské nemovitosti.

Nebýt však ochuzen o neopakovatelné zážitky, pokud se rozhodnete pro k pobytu v hotelu nebo penzionu, protože v Uppsale jsou k dispozici i penziony jako například “Hot Capricorn“, kde se můžete ubytovat do luxusního vinného suterénu a vychutnat si degustaci místních vín.

Ceny ubytování v Uppsala se liší v závislosti na sezóně a zvoleném typu ubytování. Nebojte se vydat se mimo obvyklé trasy a prozkoumat místní pokoje, často naleznete překvapivé a cenově výhodné možnosti.

V Uppsale je velký počet turistických atrakcí, od starých hradů a katedrál po moderní muzea a galerie. Není to jen město s bohatou historií a kulturou, ale také výborným místem pro vyjížďky na kole a pěší turistiku v překrásné švédské přírodě.

Takže, pokud se rozhodnete navštívit Uppsala, nebojte se hledat podrobné informace o místním ubytování na internetu. Můžete se těšit na krásné město plné dobrodružství a získání nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Uppsala


Q: Jaké město leží v regionu Uppsala v Švédsku?
A: To město je také nazýváno Uppsala.

Q: Můžeš mi doporučit nějaké turistické atrakce v Uppsale?
A: V Uppsale rozhodně stojí za návštěvu katedrála, zahrady Linnaeus, botanická zahrada, hrad Uppsala a obsah vědeckého muzea Nebes.

Q: Kdy je nejlepší čas návštěvy Uppsaly?
A: Nejlepší čas pro návštěvu Uppsaly je během letních měsíců (květen až srpen) a také během zimních prázdnin, kdy je značně výhodnější běžet na lyže na blízkých horských vrcholcích a jezercích.

Q: Jak dlouho trvá cesta z Stockholmu do Uppsaly?
A: Cesta trvá přibližně 40 minut vlakem a asi 1 hodinu autobusem.

Q: Kde mohu najít ubytování v Uppsale?
A: Ubytování v Uppsale lze snadno najít na rezervačních portálech jako je Booking.com nebo Airbnb.

Q: Jaká je místní kuchyně v Uppsale?
A: Švédská kuchyně se skládá především z ryb, masa a brambor a nabízí také mnoho sladkovodních receptů a dezertů, jako je například "kladdkaka" (čokoládový dort) a "punschrulle" (rolky naplněné marcipánovou hmotou).

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se v Uppsale dostat?
A: V Uppsale je dopravu zajišťuje autobusové a vlakové spoje, stejně tak můžete použít taxi nebo si pronajmout auto.

Q: Kde mohu najít informace o místním čase a počasí v Uppsale?
A: Místní čas a počasí v Uppsale můžete najít na webových stránkách Weather.com nebo Timeanddate.com.

Q: Kdy se konají největší festivaly a akce v Uppsale?
A: Největší akcí je oslava letního slunovratu, která se v Uppsale každoročně koná v průběhu června, a také festival Julis (Luciánský festival) v prosinci.


Dovolená Švédsko Uppsala


Švédsko je země, která nabízí mnoho krásných koutů, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je město Uppsala, které se nachází asi 70 kilometrů severně od Stockholmů. Město je známé svou bohatou historií a švédskými tradicemi, což se odráží také v jeho architektuře a kulturních památkách. Pokud plánujete na letní prázdniny cestu do Švédska, rozhodně neváhejte navštívit Uppsalu.

Hlavním turistickým tahákem města je věhlasná univerzita, založená v roce 1477. Univerzita je nejstarší v celé Skandinávii a Uppsala také může počítat se slavnými absolventy, jako byli kromě jiných i Nobelovi laureáti. Navštívit můžete univerzitní areál, který je srdcem města. Prohlédnout si můžete historické budovy, knihovnu a především krásnou katedrálu.

Další zajímavou památkou, která stojí za návštěvu, je Katedrála svatého Erika. Katedrála je největším chrámem v Švédsku a je postavena v gotickém stylu. Je potřeba podotknout, že katedrála je doslova poseta epitafy, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Evropě.

Procházkou můžete zajít i do Botanické zahrady, která se pyšní nejen unikátními druhy rostlin, ale také například Alpinetumem, který ukrývá horské rostliny.

Při prohlídce Uppsaly nemůžete vynechat ani trhy. Původně se tu konaly jenom jednou týdně, ale dnes jsou v provozu každé pondělí, středu a pátek. Na trhu najdete mnoho místních specialit, ale také řemeslné výrobky.

Pokud zavítáte do Uppsaly v létě, nezapomeňte si pronajmout kolo a projet se podél cesty kolem řeky Fyris. Krásná trasa vás zavede až k jezeru Mälaren, což je skvělé místo pro piknik nebo koupačku.

Uppsala také nabízí mnoho atrakcí pro všechny věkové kategorie, jako jsou kulturní festivaly, sportovní akce nebo koncerty. Večerní procházka starým městem je úchvatná a můžete být svědky místních tradic i rituálů.

Uppsala je tedy skvělým místem pro relaxaci, kulturní a historické zážitky, ale také pro aktivní dovolenou. Dovolená v Uppsale vám poskytne malé, ale okouzlující město plné překvapení, které stojí za to objevit.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky